• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamordyzm

Anonymous napisał:
Merytoryczny napisał:
a ten wasz dyrektor nie został jeszcze wymieniony.
Bo nasz dyrektor to się układa jak gówno w betoniarce kazdej opcji pasuje chorągiewka jedna
Nowy sprzęt celników

Nowoczesny sprzęt do walki z przemytem dostali podlascy celnicy. Jedenaście samochodów wyposażonych w nowoczesny sprzęt do łączności i minilaboratorium. Będą z nich korzystały grupy mobilne, patrolujące przez całą dobę granicę i drogi naszego województwa.


Z nowych samochodów będą korzystały grupy mobilne, patrolujące przez całą dobę granicę i drogi naszego województwa (fot. arch.)


Sprawną i skuteczna kontrolę gwarantuje sprzęt do „prześwietlenia" samochodów i minilaboratorium z narkotestami, wagą i dalmierzem oraz nowoczesne systemy łączności. Grupy mobilne będą mieć również terenowe auto, które dobrze sprawdzi się w trudnym pagórkowatym lub bagnistym terenie oraz specjalne auta do przewozu psów. Już niedługo na granicy przybędą kolejne samochody. Jak powiedział Marian Banaś, szef Służby Celnej - Pracownicy mają niezłe warunki, ale nigdy nie jest tak, aby nie mogło być lepiej.

Grupy mobile niemal codziennie ujawniają przemyt papierosów. Działając wspólnie z Policją, Strażą Graniczną, Centralnym Biurem Śledczym likwidują nielegalne rozlewnie paliwa. Jak mówi Jarosław Zieliński z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - Ta współpraca jest niezbędna, aby wasza praca była wykonywana skutecznie.

Skuteczni są również w ściąganiu cła, podatku VAT i podatku akcyzowego od przedsiębiorców i podatników. Do budżetu państwa wpływy były większe niż w roku ubiegłym - ponad dwa miliardy złotych. Jak powiedział Mirosław Sienkiewicz, dyrektor Izby Celnej w Białymstoku - 1 złotówka wydana na Podlaską Izbę Celną zwróciła się 50-krotnie.

60% wszystkich dochodów z naszego województwa - to też wynik pracy podlaskich celników. Jak mówi Jan Dobrzyński, wojewoda podlaski - Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważną służbę pełnicie w zakresie wpływów do budżetu państwa.

Dyrektor Izby Celnej zapowiedział również budowę kolejnych przejść granicznych: w Lipszczanach, Jałówce i Koterce. A z okazji Święta Służby Celnej awansował i odznaczył blisko pięćdziesięciu funkcjonariuszy.

Obiektyw, Małgorzata Wnuk
 
No ale skoro nie lubimy tej roboty to co z tego że są kamery... Jeżeli nie robimy nic "pod stołem" to wio ryba...
 
evangelion69 napisał:
No ale skoro nie lubimy tej roboty to co z tego że są kamery... Jeżeli nie robimy nic "pod stołem" to wio ryba...

Pracujesz pod obstrzałem kamer? miałeś możliwość zastanowiania się czy przypadkiem nie zamknąłeś oczu na moment o godz. 4:35 nad ranem ?( bo potem szef możecie cię za to opierdoli....ć) itd i itp.?? zastanów się trochęco piszesz.
 
Anonymous napisał:
evangelion69 napisał:
No ale skoro nie lubimy tej roboty to co z tego że są kamery... Jeżeli nie robimy nic "pod stołem" to wio ryba...

Pracujesz pod obstrzałem kamer? miałeś możliwość zastanowiania się czy przypadkiem nie zamknąłeś oczu na moment o godz. 4:35 nad ranem ?( bo potem szef możecie cię za to opierdoli....ć) itd i itp.?? zastanów się trochęco piszesz.

A niech się wydziera, skoro dla większości z nas ta robota nie pasi to szczerze powiedziawszy gdzieś mam jego wydzierania. Czasem trzeba dać oczom odpocząć. Ludźmi jesteśmy a nie maszynami. Z początku naprawdę się starałem w tej robocie i miałem dobre wyniki...teraz olewam to wszystko.
Chętnie posłucham o różnego rodzaju wpadkach przed kamerami na wielkich pierechodach...
 
Z Opola, Nysy, Katowic, Częstochowy, Wałbrzycha, Legnicy, Bielska-Białej, Cieszyna, Wrocławia, Zgorzelca celnicy na pewno pojadą na pikiete bo są wściekli na nowe pseudoreformy i ozi Beate mają w głebokim poważniu. Siunki i batki przybywajcie
 
Na zbyt wiele to bym nie liczył. Ludzie np. z Dolnego Śląska są mocno "posrani". Ponad 9-cio miesięczna tresura robi niestety swoje.
 
coś te terenowe nissany często gęsto po Białym śmigają a nie przy granicy. to jakieś służbowe "wierchuszki" czy jak?
 
a i tworzy się nowe referaty dla swoich pupilków... a kontrole wewnętrzne zawsze muszą coś znaleźć, choćby to że "za dużo pieczątek"...PARANOJA~!!!
 
izbowiec napisał:
a i tworzy się nowe referaty dla swoich pupilków... a kontrole wewnętrzne zawsze muszą coś znaleźć, choćby to że "za dużo pieczątek"...PARANOJA~!!!


A ja ostatnio się dowiedziałem, że postępowania dyscyplinarne robi się już nawet funkcjonariuszom w służbie przygotowawczej ale ich nie wyrzucają. Tyle tylko, że pozostaną aplikantami "do końca życia".
 
Back
Do góry