• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamordyzm

N

nikt

Gość
Nic dziwnego że tu pustki. PAN dyrektor trzyma za mordę równo od lat wprowadzając rządy Anioła-gospodarza domu z Alternatywy 4. Pracownik służby cywilnej w tej izbie jest prawie nikim.Nikt też na pewno nie weźmie udziału w akcji protestacyjnej (bo po co represje). Smutne to. Może teraz dopiero te zarozumialce docenią akcyzę. Za późno. :twisted:
 
wreszcie trafił się ktoś kto wali wprost i po prawdzie. Tylko JEDYNY NAJŚWIĘTSZY ma słowo do powiedzenia a jak ktoś burknie coś to..dyscyplinka:) Pracuję tu już kilka lat i nie widziałem jeszcze tak zmobingowanej jednostki pracy.CHORE!!!! A naczelnicy to tylko w raczkę całują...Aż rzygać się chce...
 
Rzygać się chce na to jaki poziom merytoryczny reprezentuje większość tej wierchuszki!!! Kółko wzajemnej adoracji psia ich ... Ale się trzymają.... :shock: Natomiast ludzie (szeregowi) którzy popracują kilka lat w jednej komórce, są naprawdę dobrze profesjonalni w tym co robią wystarczy że źle spojrzą, lądują na granicy a na ich miejsce przychodzi ktoś np. z ogólnego albo właśnie przyjęta osoba po studiach chemicznych. Oskar dla dyrekcji za politykę kadrową.
 
No i jeszcze kwestia nierównego traktowania pracowników. Nawet nie tych ze skarbówki, ale cywili przyjętych wcześniej, na postawie ustawy o sł. c. ... Powieście swoje koeksy etyki. Powieście. I tyle...Hipokryzja. I przedszkole. Szkoda gadać.
 
Śmieszna to firma. Jak już ktoś napisał Anioł Stróż czuwa, minuty do pracy się nie możesz spóźnić, bo na dywanik. Przy wyjściu też czasami pani kadrowa czeka z komórką w ręku i zawraca ludzi, którzy wychodzą o minutę za wcześnie. Powinni chyba dzwonki wprowadzić - tak jak w szkole. Brak jasnych kryteriów awansu, ale jak już jesteś szczęściarzem i się doczekasz to najprawdopodobniej będzie to 50zł brutto. W sam raz na flachę, żeby opić wyczekiwany awans. Pieniądze są zawsze na wszystko oprócz podwyżek dla pracowników. Bez znajomości przy zatrudnianiu dostajesz oczywiście najmniej jak tylko przepisy pozwalają. Podobno w ramach widełek można dać więcej, ale po co, skoro trzeba potem wykazać oszczędności i samemu wziąć za to nagrodę. Ciagłe przenosiny do innych komórek to również rzecz charakterystyczna. Nie dba się o wykształcenie czy preferencje zawodowe danego "funkcjonariusza". Tak jest po prostu komuś wygodniej i tyle... Śmieszna to firma i żałuję, że jeszcze tam pracuję, miejmy nadzieję - już niedługo.
 
Witam.
O swój awans należy upomnieć się na piśmie i skierować sprawę do sądu jeśli dyrektor odmówi lub nie odpowie w ogóle. No może jeszcze wcześniej należy odwołać się do Szefa Służby Celnej, później sąd. Wszystko zależy od oceny okresowej. Jeżeli macie w niej zaznaczone awansować i jest ona dobra i nie awansowaliście przez parę lat to trzeba walczyć i trzeba to zrobić.
Przeniesienia są możliwe ale w trybie art.81 ustawy o SC. Dotyczy to każdego przeniesienia nawet z komórki do komórki oraz każdej zmiany warunków pełnienia służby, oczywiście Dyrektor przenosząc musi jeszcze baczyć na art.18 ustawy o SC. Jeżeli pracodawca tego nie uznaje to kierujemy sprawę do WSA.
Takie są nasze prawa, spróbujmy zacząć je wykorzystywać.
Ja się cwaniakuję a sam jeszcze tego nie zrobiłem, ale z tymi przeniesieniami to już u nas w Opolu od stycznia prawo w tym zakresie ma być przestrzegane.
Pozdrowienia
 
podobna sytuacja

swojak z izby napisał:
wreszcie trafił się ktoś kto wali wprost i po prawdzie. Tylko JEDYNY NAJŚWIĘTSZY ma słowo do powiedzenia a jak ktoś burknie coś to..dyscyplinka:) Pracuję tu już kilka lat i nie widziałem jeszcze tak zmobingowanej jednostki pracy.CHORE!!!! A naczelnicy to tylko w raczkę całują...Aż rzygać się chce...

Widzę że wszędzie to samo się dzieje nie tylko u was
Pozdrawiam
Trzymajcie się
 
a ten wasz dyrektor nie został jeszcze wymieniony.
 

Attachments

  • deklaracja Generali.pdf
    135,1 KB · Wyświetleń: 706
Re: całokształt

buba napisał:
W Białymstoku jest podział na dwie grupy : prawosławnych i katolików o czym mało osób wie w Polsce. Taki podział jest też w izie białostockiej...
Słyszałem już o tym wcześniej tzn. o podziale w Białymstoku. No, ale skoro w mieście to automatycznie też w IC.
Smutne.

A powinno się zwyczajnie dzielić na mądrych i głupich.
 
:roll: Jestem od niedawna w tej Izbie. Moje pierwsze wrażenia, to miła i szybka obsługa przy zalatwianiu wszystkich formalności. Spotkałam się też z miłym przyjęciem. Nie zauważylam jakiegoś istotnego podziału na przwosławnych i katolików w jednostce w której pracuję. Ludzie wydają się mi być mili i serdeczni, no napewno wyjątek się znajdzie, jak wszędzie.
 
do miki

mika uwiez mi jest tak jak mowia inni popracujesz tutaj troche to zobaczysz. Jest to moja druga izba w "karierze"i powiem szczerze ,że jest tutaj naprawde zle ludzie sa strasznie zastraszeni (ciekawe stwierdzenie) a ilosc postepowan dyscyplinarnych przechodzi ludzkie pojecie i to za takie bzdury ze masakra.
 
Zastraszenie to jeszcze słabo napisane, tu nawet "wejście " na tą stronę powoduje "zmarszczki na dupie", bo jakiś podpierdalacz uprzejmnie doniesie o tym ,że kolega czyta nieprawomyślne wypowiedzi zapewne nieuczciwych pracowników, beznadzieja , trzeba szukać pracy
 
U nas w Opolu bardzo wielu, chyba większość tych co ma dostęp do internetu wchodzi na stronkę w pracy. Dużo gorzej jest z pisaniem. Dlaczego, nie wiem.
 
jaki tam zamordyzm ???
przeciez jest prawdziwa sielanka :lol: pod łaskawym okiem na piętrze ptaszeczki połączyły się w parkę i tylko patrzeć aż będą młode. A jak się idzie piętro wyżej, przy wiecznie zamkniętych drzwiach słychać słowicze trele morele pani słowikowej :D i w ślad tego słowika serenady
:oops: to chyba czas godów i wicia gniazdek nastał
:lol:
bo jak schodzisz na dół, to aż cisza bębni i aż się chce częściej do izby wpadać :D
 
Back
Do góry