• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wyrównanie kominów.

"magister sit"

Dużo tekstu jak na człowieka czynu mającego kłopoty z językiem, pamięcią i rozumem. Ujrzeć wpisy wkurzonego menela – bezcenne. Tak, menela z małej literki. Jeśli nie wiesz to wyjaśniam, mała litera oznacza braku szacunku. Jeżeli użyłem kiedykolwiek dużej litery to tylko przez nieuwagę. Zasługujesz na brak szacunku.
PS. …Ja ciebie nie przepraszałem …
Wyjątkowy objaw sklerozy. Rozumiem gdybyś pisał to dawno ale to było dzisiaj:
…Przepraszam wszystkich których uraziłem jakimś słowem…
Ja mieszczę się w tym katalogu osób urażonych. Zaznaczam od razu nie kłopocz się, odczekałem dostateczna ilość czasu aby nie być osamotniony w tej grupie. Nie twierdziłem też, że nie jestem chamski. Z chamem trzeba po chamsku tego nauczyło mnie życie. Powinieneś ze swoimi grzeszkami siedzieć cichutko jak mysz pod miotłą.
PS. Tomciu wrzody trzeba wycinać a nie pudrować.:D
 
Ostatnia edycja:
Mój drogi te wasze dyskusje są żenujące .........
A z waszych postów można wywnioskować, że pracyjecie w jednym wydziale.... to może wymieńcie sobie uwagi na własny temat na korytarzu.....
Zapewniam Cię, że obaj się ośmieszacie.......
 
Do MnLa i Kobyłki u płata

Żenujące panowie są wasze wypowiedzi. Może zatemperujcie kredki i weźcie udział w jakimś konkursie rysunkowym. Jeśli wam żony nie dają albo może was zdradzają i musicie odreagować koniecznie kogoś obrażając to dajcie sobie upust. Jestem do waszej dyspozycji. Wasze słowa i tak spłyną po mnie jak po przysłowiowej kaczce. Dajcie spokój Frankowi (niczym sobie na to nie zasłużył), przestańcie się zastanawiać czy przypadkiem MnLem nie jest Jarosław (mimo wszystko będę go bronił). MnLu i ty Kobyłko, jeśli macie coś do siebie to na prywatnym umówcie się jak mężczyźni na solo a nie bawcie się jak mali chłopcy, którzy kłócą się w piaskownicy o łopatkę. Jak Tomcio sądzę, że obaj pracowaliście w WDC i niezależnie kim jesteście, wstydzę się, że uważałem was za kolegów. :confused:
 
Sorry

Przepraszam to się więcej nie powtórzy Olo.
:D
Koniec z obelgami i odpowiedzimi poniosło mnie i chyba o to chodziło Kup.:D
 
"magister sit"

Masz rację nie raz cię poniosło menelu. Dokładnie, chodziło mi o to ale niestety nie o tego człowieka. Może tak przeprosiłbyś innych, których opluwałeś szczególnie w okresie, który sam wymazałeś z forum. Najpierw się komuś kłaniasz, podajesz rękę mienisz się dobrym kolegą a jak poczujesz zew krwi to kąsasz, anonimowo obrzucasz błotem. Nie pytaj, kogo i kiedy tylko uczciwie sięgnij do swojej pamięci. Nie czyń innym tego, co tobie nie miłe. Za to, że mnie poniosło, przepraszam ale nie ciebie menelu tylko innych, jeśli sprawiłem im przykrość. Jeśli już musisz to pisz te swoje banialuki ale nie wieszaj psów na innych. Jeśli zachowasz pewne ramy zniknę, jak zaczniesz obrażać innych odezwę się i pojadę jak po łysej kobyle.
PS. Bieniu, każdy ma takie kredki, na jakie sobie zasłużył, więc ciepło się trzymaj, idzie zima.:D
 
MnL

Informacja zupełnie bez sensu, jeżeli czytałeś projekt nowego statutu - a nie jest to takie trudne, bo wystarczy mieć dostęp do skrzynki wydziałowej - to napisz co piszczy w trawie, a nie puszczasz na wiatr takie nie wiadomo co zasłyszane gdzieś na korytarzu....... Z żoną (o ile masz?) też tak rozmawiasz????
To musi być niesamowity związek, ale mam nadzieję, że podczas obiadu nie siedzicie w kominiarkach przy stole? co?
 
[FONT=&quot]Nie ma jednolitego stanowiska zz, więc czekamy teraz na ustawowy termin 30 dni, aby propozycje DIC weszły w życie. (poparłem propozycję DIC)[/FONT]
[FONT=&quot] Podwyżkę w kwocie od 20 do 140 otrzymają funkcjonariusze z uposażeniem poniżej ustalonych progów (średnia w stanowiskach lub podwyższona). Jeżeli komuś brakuje np.160 do ustalonego progu, dostanie 140, jeżeli brakuje 30 dostanie 30 zł.[/FONT] [FONT=&quot]mkc - jeżeli z regulacji z rozporządzenia dostali mniej niż 150 zł, to dostaną podwyżkę wynikająca z różnicy kwoty 150 i otrzymanej regulacji.[/FONT]
[FONT=&quot]Progi: kc – 2800, skc – 3080, insp.cel.- 3200, kier.ref.-3350, ekspert celn,.- 3800, dla pozostałej kadry kierowniczej progiem jest średnia w stanowiskach, za wyjątkiem kierowników zmian, którzy nie zostaną objęci podwyżkami, gdyż mają uposażenie zasadnicze wyższe niż kier.ref., a są niżej w hierarchii. [/FONT]
[FONT=&quot]Podwyżek nie otrzymają funkcjonariusze, którzy:[/FONT]
[FONT=&quot]- w ramach podwyższenia minimum z rozporządzenia otrzymali podwyżkę w wysokości powyżej 240,00 zł; zostali ukarani karą dyscyplinarną, toczy się w stosunku do nich postępowanie dyscyplinarne; toczy się w stosunku do nich postępowanie w sprawie zwolnienia ze służby; w okresie od 1.04.2008 r. do 30.09.2009 r. przebywali na zwolnieniach lekarskich, urlopach wychowawczych, urlopach bezpłatnych powyżej 120 dni kalendarzowych; zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych; mieli nieobecność nieusprawiedliwioną w służbie,.[/FONT]
[FONT=&quot]Po przyznaniu podwyżek według przedstawionych powyżej zasad, do dyspozycji Dyrektora pozostanie kwota ok. 7.000,00 zł – 8.000,00 zł tj. ok. 12 - 15% przyznanych środków. Z puli tej zostaną uhonorowani podwyżką funkcjonariusze szczególnie zaangażowanych w wykonywaniu zadań służbowych, wyróżniających się w pełnieniu służby oraz funkcjonariuszy wykonujących dodatkowe zadania, jak również Naczelników Urzędów Celnych. Lista osób będzie ujawniona. Podwyżka z tej puli również od 20 do 140 zł.[/FONT]
[FONT=&quot]PS Przepraszam za ewentualne nieścisłości, napisałem to z pamięci. Pełne komunikaty powinny być na Corintii.
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:
- w ramach podwyższenia minimum z rozporządzenia otrzymali podwyżkę w wysokości powyżej 240,00 zł; zostali ukarani karą dyscyplinarną, toczy się w stosunku do nich postępowanie dyscyplinarne; toczy się w stosunku do nich postępowanie w sprawie zwolnienia ze służby; w okresie od 1.04.2008 r. do 30.09.2009 r. przebywali na zwolnieniach lekarskich; urlopach wychowawczych, urlopach bezpłatnych powyżej 120 dni kalendarzowych; zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych; mieli nieobecność nieusprawiedliwioną w służbie,.

DLACZEGO TAKA DECYZJA PRZECIEŻ TO 240ZŁ TO TYLKO ŚWIADECTWO NA TO ILE SIĘ BYŁO W D....... , A ZWOLNIENIA TO NIE ZAWSZE LIPA , A DZIŚ SIĘ LECZYĆ TO DOPIERO JAZDA ( poza tym obcięta 13, mundurówka ,i brak nagrody 3%):(
 
kit 2009 a to pytanie do Jabola, przecież to on zaakceptował takie warunki - bo wiesz jeżeli komuś wyrównano do minimum np. 240 zł/m, to z pewnością teraz więcej zarabia od innych - są rzeczy, które się filozofom nie śniły........
 
kit 2009 a to pytanie do Jabola, przecież to on zaakceptował takie warunki - bo wiesz jeżeli komuś wyrównano do minimum np. 240 zł/m, to z pewnością teraz więcej zarabia od innych - są rzeczy, które się filozofom nie śniły........

:confused: albo Jabol nie zrozumiał co przeczytał, albo :eek: jest w układzie z DIC. W kazdym bądź razie dzięki jego decyzji o poparciu propozycji DIC nadal będę 140 poniżej średniej izbowej :(. Nie bardzo mogę na trzeźwo Jabola zrozumieć, czym się gościu kierował...
 
Do tomcio paluch

kit 2009 a to pytanie do Jabola, przecież to on zaakceptował takie warunki - bo wiesz jeżeli komuś wyrównano do minimum np. 240 zł/m, to z pewnością teraz więcej zarabia od innych - są rzeczy, które się filozofom nie śniły........

masz racje ale nie z tym to z pewnością teraz więcej zarabia od innych to ironia czy ja już nie umię ................................zupełna lipa
 
do jabola

:confused: Albo jabol nie zrozumiał co przeczytał, albo :eek: Jest w układzie z dic. W kazdym bądź razie dzięki jego decyzji o poparciu propozycji dic nadal będę 140 poniżej średniej izbowej :(. Nie bardzo mogę na trzeźwo jabola zrozumieć, czym się gościu kierował...

- w ramach podwyższenia minimum z rozporządzenia otrzymali podwyżkę w wysokości powyżej 240,00 zł; zostali ukarani karą dyscyplinarną, toczy się w stosunku do nich postępowanie dyscyplinarne; toczy się w stosunku do nich postępowanie w sprawie zwolnienia ze służby; w okresie od 1.04.2008 r. Do 30.09.2009 r. przebywali na zwolnieniach lekarskich; urlopach wychowawczych, urlopach bezpłatnych powyżej 120 dni kalendarzowych; zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych; mieli nieobecność nieusprawiedliwioną w służbie,.

dlaczego taka decyzja przecież to 240zł to tylko świadectwo na to ile się było w d....... , a zwolnienia to nie zawsze lipa , a dziś się leczyć to dopiero jazda ( poza tym obcięta 13, mundurówka ,i brak nagrody 3%):(

proszę wyjaśnij
 
Chyba pod tym tematem sami "kominiarze" się wypowiadają :)
Teraz nic nie dostaniecie, ale jak przez lata na wypłatę miało się więcej o 300 - 400zł niż kolega o tym samym stopniu i stanowisku to było o.k?
- to było pytanie retoryczne-
Najlepiej to dać wszystkim po równo, kominiarzom, tym co cyklicznie są na L-4 z powodu złamanego paznokcia, fantomowych bóli albo z powodu roju pszczół...

Przecież wyrównanie, które dostali skc było bardzo wysokie i było to z tej samej puli co teraz podwyżki. To, że w Rozporządzeniu mnożnik był taki a nie inny należało podwyższyć skc, ale nikt się nie zastanowił skąd się ta kasa wzięła. Przecież to kasa z naszych podwyżek, to że skc należało się wyrównanie z "urzędu" to nie oznacza, że te pieniądze są z innej czytaj dodatkowej puli.

Propozycja DIC jest bardzo S P R A W I E D L I W A.
 
Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Wszyscy wyciągają ręce bo "im się należy".

Zwolnienia lekarskie - próg ilości dni zwolnień lekarskich jest tak wysoki, że trzeba być przewlekle chorym lub mieć alergię na pracę żeby go przekroczyć.

Dobrze się dzieje, że osoby siedzące przy jednym biurku o takim samy stażu oraz stopniu zarabiają tyle samo lub prawie. A to, że ktoś lata temu był naczelnikiem niewiele znaczy skoro już*nim nie jest.

Jabol - tak trzymaj
 
Ostatnia edycja:
Krótko mówiąc koledzy są zadowoleni. Bez znaczenia, że przez lata ktoś inny był na samym dnie stawki a ma mu to zrekompensować jednorazowe wyrównanie z rozporządzenia. A co tam, niech dalej będzie na dole widełek. Co za naród. Jak się nie obrócisz - dupa zawsze z tyłu...
 
Krótko mówiąc koledzy są zadowoleni. Bez znaczenia, że przez lata ktoś inny był na samym dnie stawki a ma mu to zrekompensować jednorazowe wyrównanie z rozporządzenia. A co tam, niech dalej będzie na dole widełek. Co za naród. Jak się nie obrócisz - dupa zawsze z tyłu...

CAŁE LATA NA SAMYM DOLE WIDEŁEK ! A PODZIAŁU NA PRZEWLEKLE CHORYCH NIE MA WIĘC IM SIĘ TRUMNA NALEŻY TAK ?:mad:
 
Back
Do góry