• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SZ.N.P. - Służba Cywilna - art. 22b. ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej oraz art. 99 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o Służbie Celnej.

W dniu 26-02-2024r. zapadł pierwszy wyrok WSA w tej sprawie. Sąd uchylił zarówno zaskarżoną decyzję SKAS, jak też decyzję DIAS, stąd wnioskuję, że wbrew stanowisku administracji sąd uznał drogę administracyjną jak i nasze stanowisko za zasadne. Kolejna nasza sprawa jest w toku. Więcej informacji przekażę po otrzymaniu uzasadnienia
Czekamy
 
Być może sąd wskazał na merytoryczną wadliwość decyzji DIAS i tym samym uznał naszą rację
 
Jeżeli masz na myśli pracowników korpusu służby cywilnej (głównie byłej instytucji sz. n. p.), którzy stali się funkcjonariuszami Służby Celnej to okres o który pytasz należy liczyć w zależności od daty zatrudnienia w służbie cywilnej.
Czyli jesli bylam zatrudniona w 1996r. to od tego roku jak cos to bedzie sie liczyć?
 
Ewentualnie zaliczą okresy cywilne od września 2003 r.
Art. 99 ust. 8 ustawy o Służbie Celnej 2009r. (a wcześniej art. 22b ust. 8 ustawy o Służbie Celnej z 1999r.) wskazuje w jakiej sytuacji okres stażu w służbie celnej wlicza się do Służby Celnej. Nie ma tam żadnej daty granicznej w szczególności taką datą nie jest 01-09-2023r. Skoro jednak prezentujesz takie stanowisko, to znaczy, że spotkałeś się z odmową. Ja również ale później odwołałem się do sądu, który uznał moje roszczenie za zasadne. Podobnie stanowisko prezentowały inne sądy w sprawach dotyczących zastosowania powołanych przepisów w kilkunastu innych wyrokach (prezentowanych również na stronie CELNICY.PL, dotyczących naszych współpracowników z byłego sz. n. p. Jako przykład prezentuję skan fragmentu uzasadnienia jednego z wyroków.

1709487680689.png
 
Art. 99 ust. 8 ustawy o Służbie Celnej 2009r. (a wcześniej art. 22b ust. 8 ustawy o Służbie Celnej z 1999r.) wskazuje w jakiej sytuacji okres stażu w służbie celnej wlicza się do Służby Celnej. Nie ma tam żadnej daty granicznej w szczególności taką datą nie jest 01-09-2023r. Skoro jednak prezentujesz takie stanowisko, to znaczy, że spotkałeś się z odmową. Ja również ale później odwołałem się do sądu, który uznał moje roszczenie za zasadne. Podobnie stanowisko prezentowały inne sądy w sprawach dotyczących zastosowania powołanych przepisów w kilkunastu innych wyrokach (prezentowanych również na stronie CELNICY.PL, dotyczących naszych współpracowników z byłego sz. n. p. Jako przykład prezentuję skan fragmentu uzasadnienia jednego z wyroków.

Pokaż załącznik: 11433
Czy możesz wrzucić sygnaturę tego wyroku?
 
Art. 99 ust. 8 ustawy o Służbie Celnej 2009r. (a wcześniej art. 22b ust. 8 ustawy o Służbie Celnej z 1999r.) wskazuje w jakiej sytuacji okres stażu w służbie celnej wlicza się do Służby Celnej. Nie ma tam żadnej daty granicznej w szczególności taką datą nie jest 01-09-2023r. Skoro jednak prezentujesz takie stanowisko, to znaczy, że spotkałeś się z odmową. Ja również ale później odwołałem się do sądu, który uznał moje roszczenie za zasadne. Podobnie stanowisko prezentowały inne sądy w sprawach dotyczących zastosowania powołanych przepisów w kilkunastu innych wyrokach (prezentowanych również na stronie CELNICY.PL, dotyczących naszych współpracowników z byłego sz. n. p. Jako przykład prezentuję skan fragmentu uzasadnienia jednego z wyroków.

Pokaż załącznik: 11433
Ja tylko odnoszę się do projektu ustawy wniesionej do Sejmu w lutym przez Senat w której jest propozycja zaliczenia okresów "cywilnych" od 01.09.2003 obecnym fc. którzy otrzymali propozycje służby na podstawie art. 22b Ustawy o SC
 
Back
Do góry