• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stop dyskryminacji płacowej !!!

Co na to nowy SSC ?

"Nagrody i dodatki przyznane komendantom służb mundurowych mają zostać cofnięte przez MSWIA. Z nieoficjalnych informacji Radia ZET wynika, że decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona pod koniec tygodnia.
Nagrody dla komendantów policji, straży pożarnej, straży granicznej i BOR-u zostały przyznane tuż przed odejściem min. Teresy Piotrowskiej.

Z informacji Radia Zet wynika, że może chodzić o kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych. Oprócz przyznania nagród, była minister zwiększyła swoim ludziom także dodatki do wynagrodzenia.

Według informacji, do których dotarło Radio ZET, MSWIA zamierza cofnąć zarówno przyznane nagrody, jak też dodatki."
radiozet.pl
 
Niestety eresenowiec ludzie z innych referatów (nie tylko DŚ, KP, i inne "analizy ryzyka" też czasem zachowują się , jakby żyli w innej galaktyce) nie zrozumieją, że krecimy bicze z gówna. Poza tym jeśli barany / tłumoki z OC kopia dokumnetację, to czemu DŚ (na poziomie IC np) nie wydadzą dla ciemnego luda wytycznych jak mają być sprawy robione?

Pomogę i podpowiem: a może dlatego że zmiany które ida z samej góry najpierw każą nam prowadzić jakieś czynności, tak, potem inaczej, a za trzy miesiące w ogóle ich nie robić. Sprawa leci do DŚ i ani nasi dochodzeniowcy ani sądy/prorocy nie dostrzegają tego, że od rozpoczęcia sprawy w 2013roku do chwili obecnej upłynęło prawie 3 lata. Inaczej była robiona niż obecnie są zalecenia. W takiej sytuacji danie zaleceń na piśmie było by niezbitym dowodem na to kto wydał zalecenie i kto był jego autorem. Potem nie można by było przed swoim kierownikiem / naczelnikiem wycierać gęby ludźmi z OC. Ich "niekompetencją i lenistwem". Piszę z cudzysłowach bo kiedyś dało mi się słyszeć taką opinię z ust dochodzeniowca.

Może we WSZYSTKICH komórkach realizacyjnych powinni być również spece z DŚ? Wiem, że są takie komórki DŚ, które same "orają" w terenie i potem obrabiają to jak normalne OC. Z tą różnicą, że wszczynają sprawy i potem prowadzą to w sądach. Z tymi ludźmi rozmowa jest inna, bo znają obie strony.


święte słowa - wszystko na gebę, a wielokrotnie jest tak, że jedna szyszka każe tak, inna inaczej

jest np instrukcja dic określająca skład grupu kontrolnej - dozór + wzp + dś + informatyk

no kilka razy z wzp się zdarzyło, ale informatyka czy dś na automatach ja nie uświadczyłem nigdy

a polecenie - instrukcja sobie
 
W temacie "informatyków" to NIGDY nie mieliśmy informatyków na wyjazdach. Nie mówię oczywiście o kimś kto ma ogranie cie w temacie komputerów, tylko o kims kto zatrudniony jest jako informatyk i ma wszelkie narzędzia do tego. Tak jak piszesz Bolo - wszystko na gębę. Zawsze można zjechał "doły" że nie stosują się do instrukcji :D


DŚ był raz - powiem tak. Chyba lepiej jakby nie jechał w ogóle.
 
koledzy powiedzcie mi. Czy stanęło na 150zł dla tych w stopniu powyżej aplikanta i trochę więcej dla aplikantów czy jeszcze walczymy o inne możliwe rozwiązania?
 
Back
Do góry