• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służby mundurowe dostana podwyżkę

kciuki za to trzymam. tylko pewnikiem długo jeszcze na to poczekamy. no chyba że cukier na okowitę przestaną ci dostarczać.
 
Sławku, to jakie stanowisko w sprawie podwyżek zajmie ZZ celnicy.pl do końca września? czy wiadomo coś o innych ZZ. Temat ten i tak pewnie powróci na prawdopodobnej pikiecie 8 października
 
ponawiam pytanie. Skoro z inicjatywy ZZ celnicy.pl termin został wydłużony do 30 września to jakie jest nasze stanowisko ?
czy wiadomo coś o treści pism/propozycji wysyłanych przez inne pseudo związki zawodowe? rozumiem że oni chcą byle co aby tylko było - tak jak chce MF
 
Warszawa/Radom 10 września 2015r.

(...)
Informacja ze spotkania związków zawodowych z Szefem Służby Celnej w dniu 10 września 2015r.

I. Środki na podwyżki:

MF zaproponowało aby w przeciągu dwóch tygodni związki zawodowe wyraziły swój pogląd w tym zakresie. Wniosłem o wydłużenie tego terminu do końca września. Zostało to zaakceptowane przez ministra Kapicę.

(...)

Artur Ciesielski- Wiceprzewodniczący Rady Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność”[/B][/I]

przepraszam bardzo. Zasugerowałem się wypowiedzią Sławka a to był cytat. pana Artura Ciesielskiego.

podobno zgodnie z pismem z MF Szef SC podwyższył uposażenia 5 dyrektorom i 18 zastępcom po około 600-700zł na głowę od 01 października. Powód - motywacja do dalszej wytężonej pracy związanej z coraz większa ilością obsługiwanych systemów itd.

A my się bijemy o jakieś 150zł..
 
Ostatnia edycja:
przepraszam bardzo. Zasugerowałem się wypowiedzią Sławka a to był cytat. pana Artura Ciesielskiego.

podobno zgodnie z pismem z MF Szef SC podwyższył uposażenia 5 dyrektorom i 18 zastępcom po około 600-700zł na głowę od 01 października. Powód - motywacja do dalszej wytężonej pracy związanej z coraz większa ilością obsługiwanych systemów itd.

A my się bijemy o jakieś 150zł..

Kolego, takie czasy (czysty kapitalizm). Trzeba bić się o wszystko. Masz to, co wywalczysz.
 
Angel81 - Ty już po raz kolejny nie zrozumiałeś co jest napisane. Nie bijemy się o jakieś 150zł - to jest podane w zupełnie innym kontekście.

bo nie mówiłem że chcemy 150zł podwyżki. Stwierdziłem jak niskie musi być morale i zaufanie w naszej formacji skoro kierownictwo od lat nie wypełnia zobowiązań dotyczących np. 150zl podwyżki, natomiast sobie bez problemu daje kilku krotnie więcej. I bez znaczenia jest brak środków, czy niska "fluktuacja kadr".

W naszym przypadku 150zł to była kwota do przyjęcia lat temu.
 
OK. Domagamy się wraz z innymi służbami mundurowymi ustawy modernizacyjnej, która zapewni rokroczny wzrost płac i oczywiście wykonania wyroku TK.

Ps. W tej chwili rusza miasteczko namiotowe pod Sejmem RP - ZAPRASZAM. Można nas odwiedzić. Ja jestem w nim od jutra od południa i zapraszam jeżeli ktoś chce porozmawiać o różnych bolączkach. Dzisiaj są funkcjonariusze, głównie z Warszawy. Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom, którzy reprezentują tam Naszą formację.
ZAPRASZAM TEŻ NA NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE TJ. PIKIETĘ POD SEJMEM RP W DNIU 8 PAŹDZIERNIKA OD GODZ. 11:00
 
OK.
W tej chwili rusza miasteczko namiotowe pod Sejmem RP - ZAPRASZAM. Można nas odwiedzić. Ja jestem w nim od jutra od południa i zapraszam jeżeli ktoś chce porozmawiać o różnych bolączkach. Dzisiaj są funkcjonariusze, głównie z Warszawy. Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom, którzy reprezentują tam Naszą formację.
ZAPRASZAM TEŻ NA NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE TJ. PIKIETĘ POD SEJMEM RP W DNIU 8 PAŹDZIERNIKA OD GODZ. 11:00

Pierwszy raz no może trzeci po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zebraniu prawie 200 tys podpisów pod projektem ustawy o SC jjestem dumny z przynależności do naszej służby, wreszcie udało nam się zorganizować w jednolity front, największa zasługa jest tutaj bez wątpienia Sławka ale już przy zbieraniu podpisów pod projektem społecznym ustawy o SC widać było zaangażowanie tysięcy funkcjonariuszy. To zaangażowanie zauważam także przy przygotowaniach do pikiety 8 października, gdy słyszę jak wiele osób chce jechać na pikietę, pozałatwiane autokary do Warszawy -to aż serce mocniej bije. Wreszcie mamy związek zawodowy z prawdziwego zdarzenia i wreszcie jest realna szansa na wywalczenie pozytywnych dla nas wszystkich zmian.
 
Bardzo mnie to cieszy i dodaje skrzydeł. Są jednak lokalizacje w Polsce, gdzie funkcjonariusze wciąż czekają na mannę z Nieba. Proszę i apeluję do wszystkich o mobilizację, jest jeszcze czas na podjęcie decyzji i zorganizowanie wyjazdu. Usłyszałem też o pojedynczych(dokładnie dwóch) wypadkach, gdzie kierownik stwarza wyimaginowane utrudnienia.
To jest tak nieodpowiedzialne, że nie potrafię tego skomentować, przecież PIKIETA jest w interesie wszystkich, w interesie całej SC, chodzi o zwiększenie jej prestiżu, poprawę jej funkcjonowania, a co za tym idzie wzrost tzw. dodatkowych wpływów, jest wiec także w interesie publicznym, a więc wszystkich Obywateli RP.
Z innych służb mundurowych uczestniczy w Pikiecie kadra kierownicza i oficerowie starsi i to licznie - tak było w lipcu pod KPRM.
Dlaczego nie czerpiemy dobrych wzorców z innych służb, dlaczego w SC nie może być normalnie?
To wcale nie jest pytanie retoryczne, bo zawsze jest czas na to, aby podnieść się z kolan stanąć w prawdzie.
 
skoro do tej pory nie ma żadnej koncepcji podwyżek - nawet obiecanych 150zł to zgodnie z przewidywaniami mamy podwyżki najwcześniej w połowie 2016r
 
Back
Do góry