• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służby mundurowe dostana podwyżkę

Podwyżki na stopniu

Od 2013 roku czekamy na podwyżkę w wysokości 150 zł, którą obiecał SSC. Brak podwyżki SSC tłumaczy tym, że zbyt wolno zmniejsza sie ilość funkcjonariuszy SC. Na chwile bieżącą stan jest taki, że w dyrekcjach wewnętrznych jest nadwyżka funkcjonariuszy a zewnętrznych przyjęcia. W tej sytuacji logiczne byłoby, gdyby proponowano ludziom przeniesienie z dyrekcji wewnętrznych do granicznych zamiast przyjmować nowych. W ten sposób liczba funkcjonariuszy spadłaby i można by było dostać obiecane pieniądze. Nie mówię, że miałyby to być takie alokacje jak w 2004 czy 2005 roku, ale na zasadach dobrowolności jeśli ktoś chce. Wiem, żę są ludzie którzy chętnie przyjęliby takie propozycje ale niestety nikt im tego nie proponuje.
Dla tego proszę związki zawodowe o zadanie takiego pytania SSC na spotkaniu.
 
Raczej nie. Służba przygotowawcza + pusta łąka więc po co wyróżniać i premiować takich. Z takiego właśnie założenia wychodzi wielokrotnie kierownictwo.
 
Jeśli nie będzie sztywnego podziału "po równo" na każdy etat, wtedy, nie ma siły - zawsze znajda się równi i równiejsi.
Na przykład, biorąc pod uwagę stopień czy stanowisko, jako wykładnię, dostaną ci, którzy już mają więcej. A często się zdarza że są to aktualni "milusińscy" naszej kochanej władzy. Biorąc pod uwagę staż - jakiś sens to ma, ale jeśli mam być szczery, wolał bym tak nie dzielić.
Świeżo przyjęci, czy nawet Ci z kilkuletnim stażem, często mają obciążenie identyczne z nami, z kilkunastoletnim stażem, a pensje zauważalnie niższe. "Ja" nie zbiednieję, a pamiętam jak, jako świeży, liczyłem każdy grosz (wiecie, świeżo po założeniu rodziny).
Dlatego, uważam że jedyny słuszny podział, to "dla każdego - po równo" - np. podnieść wartość finansową pierwszego stopnia.
 
Nie tędy droga.
Spójrzcie na inne służby mundurowe i na pielęgniarki.
Podobnie kwota zaproponowana na "podwyżkę" w SC nie jest de facto żadną podwyżką, gdyż nie wypełnia nawet zaległości po obiecanych 150zł przez SSC. A gdzie wyrównanie tego, a gdzie faktyczna podwyżka?
Musimy wobec powyższego szykować się jako środowisko do kontynuacji protestu zainicjowanego Pikietą 23 lipca pod KPRM, gdyż oprócz ww. także pozostałe postulaty nie zostały zrealizowane.
W kolejnych krokach Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych planuje Pikiety w miastach wojewódzkich i wyjazd do Brukseli z najdłuższym kiedykolwiek wykonanym w historii nosem PINOKIO - przynależnym wiadomo komu.
Czekamy na decyzje Komitetu Protestacyjnego, ale już dzisiaj musimy myśleć o powyższym i przygotowywać się do tego.
 
właśnie dlatego jesteśmy w ciemnej du***. Pielęgniarki strajkują a my możemy tylko pisać petycje i robić pikiety.

W dniu dzisiejszym pod Sejmem było 10 tys pielęgniarek.

Stanęło na propozycji Ministerstwa Zdrowia 1600 zł podwyżki w 4 lata.!!! Mimo wszystko pielęgniarki się nie zgodziły i chcą 1500zł w 3 lata.!! Tu nie ma błędów w ilości zer. Teraz w kolejce strajk górników i nauczycieli.

A my się upominamy o 150zł........... Powinniśmy tak samo celować wysoko, 300 zł zaległych które otrzymały inne służby mundurowe, 150zł za fluktuację kadr i z 300zł na przyszłość. Generalnie celujmy w podwyżki 1000zł.

Paranoja żeby nowo przyjęty funkcjonariusz pracujący na noce, święta itd zarabiał 1980zł na rękę
 
Ostatnia edycja:
MF przesłał prezentację dot. ewentualnych propozycji podwyżek. Format pliku nie może jednak być zamieszczony na celnicy.pl, gdyż takiego nie obsługuje nasza strona. Postaram się gdzieś zamieścić na innej stronie prezentację i podłączyć link.

Jak jednak wyżej wspomniałem nie możemy wdać się w dyskusję na ten temat i powinniśmy czynić przygotowania do kontynuowania protestu jak pisałem w ww. poście oraz rozważać ew. inne formy, gdyż to co zaproponowano jest kpiną z Funkcjonariuszy celnych.
 
właśnie dlatego jesteśmy w ciemnej du***. Pielęgniarki strajkują a my możemy tylko pisać petycje i robić pikiety.

W dniu dzisiejszym pod Sejmem było 10 tys pielęgniarek.

Stanęło na propozycji Ministerstwa Zdrowia 1600 zł podwyżki w 4 lata.!!! Mimo wszystko pielęgniarki się nie zgodziły i chcą 1500zł w 3 lata.!! Tu nie ma błędów w ilości zer. Teraz w kolejce strajk górników i nauczycieli.

A my się upominamy o 150zł........... Powinniśmy tak samo celować wysoko, 300 zł zaległych które otrzymały inne służby mundurowe, 150zł za fluktuację kadr i z 300zł na przyszłość. Generalnie celujmy w podwyżki 1000zł.

Paranoja żeby nowo przyjęty funkcjonariusz pracujący na noce, święta itd zarabiał 1980zł na rękę
Proste. Wystarczy, że na zbliżających się Pikietach w miastach wojewódzkich będzie nas po 1000 osób w każdym mieście, powiedzmy w 4 miastach.
 
Sławku, myślę że pikiety i inne "hepeningi" z nosami, uszami czy wąsami niewiele dadzą. Obecna ekipa idzie w zaparte "na bezczelnego", czego dowodem są zarówno działania na górze, jak i ich pokłosie na dole. Każdy na własnym podwórku to zauważy.
Jestem przekonany że potrzeba tutaj bardziej zdecydowanych haseł i ruchów.
Jeżeli jesteśmy zdecydowani - bo jest nam źle.
No bo jeśli tylko czujemy lekki dyskomfort, to dalej możemy sobie ganiać króliczka i bawić się w grzeczne myzianie po główkach.
Ba, ja nawet w ramach protestu mogę przestać słodzić kawę. A co. Jak wszyscy, to wszyscy. Oczywiście w ramach czasu pracy, nie zamierzam więcej pracy brać do domu.
 
Sądzę, że nie możemy odstępować od Komitetu Protestacyjnego Służb Mundurowych i jeżeli oni zaproponują pikiety w miastach wojewódzkich to powinniśmy tam być, a z tego co wiem tak planują.
Razem stanowimy znaczącą siłę.
Oczywiście nie przeszkadza to, aby rozważać i planować inne formy, które moglibyśmy wdrożyć samodzielnie, jednak te dopiero po pikietach.
Zawiezienie największego nosa PINOKIA do Brukseli, w przeciwieństwie do Ciebie uważam za bdb pomysł. Będzie to bardzo medialne i będzie można przy tej okazji opowiedzieć o wielu niezrealizowanych obietnicach byłego Premiera. To będzie bardzo niewygodne dla obecnego rządu i można spodziewać się, że dzięki temu sama zapowiedź tegoż będzie wystarczającym powodem, aby zmusić Rząd do poważnego traktowania funkcjonariuszy
 
Ostatnia edycja:
Sławku, komitet, komitetem. Można pikietować, to nie zaszkodzi ani nam ani obecnej władzy. Myślę że po wyborach prezydenckich obecna władza nie ma złudzeń co do swojej przyszłości i raczej nie będzie już się przejmowała swoim wizerunkiem ani niewygodnymi pytaniami, przecież że "rozmijają się" z obietnicami i zobowiązaniami to juz zostało udowodnione - stracili mandat zaufania społeczeństwa.

Sławku, wątpiłem w sukces akcji z podpisami. Przepraszam. Uważałem że nie zbierze się ich tyle. Myliłem się. Jestem zdziwiony i bardzo pozytywnie zaskoczony odzewem społeczeństwa. Chciałbym móc powiedzieć to samo za jakiś czas - uczciwie przyznać się do błędu.

Ale obawiam się że jako grupa, nie jesteśmy aż tak zdesperowani by stać Nas - jako całą grupę zawodową było stać na coś więcej niż pikiety.
Myślę że niezależnie od pikiet, korzystając z entuzjazmu i fali zaangażowania jaka miała miejsce przy zbieraniu podpisów, powinniśmy podjąć jakieś bardziej zdecydowane działania.
Na przykład, w trosce o prawidłowość wykonywanych zadań, powinniśmy jeden dzień poświęcić na zdrowie - iść na badania. A jak stan zdrowia będzie wymagał, iść na zwolnienie. Przecież nie możemy zarażać Naszych Kolegów, a tym bardziej Petentów.
 
Sławku, komitet, komitetem. Można pikietować, to nie zaszkodzi ani nam ani obecnej władzy. Myślę że po wyborach prezydenckich obecna władza nie ma złudzeń co do swojej przyszłości i raczej nie będzie już się przejmowała swoim wizerunkiem ani niewygodnymi pytaniami, przecież że "rozmijają się" z obietnicami i zobowiązaniami to juz zostało udowodnione - stracili mandat zaufania społeczeństwa.
A w jakim celu Premier Ewa Kopacz jeździ koleją?
 
jak pikiety to ze wszystkimi formacjami mundurowymi. Wtedy wspominani jesteśmy w oficjalnych pismach i przekazach medialnych. Porozumienia uwzględniają też nasze roszczenia, tak jak po ostatniej pikiecie.
 
A w jakim celu Premier Ewa Kopacz jeździ koleją?
A kto zrozumie Kobiety :) ?
Je należy szanować, podziwiać, czasem kochać, ale nie każ mi Je rozumieć :)

A poważnie, Sławku, politycy żyją we własnym świecie i mają własne plany, założenia, cele. Nie koniecznie oparte na logice.
Ja opieram się na założeniu, że układ oparty na PO miał dwie kadencje pełnej władzy (no prawie, ale nie łapmy się za słowa), przez ten czas społeczeństwo obserwowało (wiem, schlebiam części społeczeństwa, ale załóżmy że obserwowało i oceniało), no i przy wyborach prezydenckich wystawiło laurkę. Nie można wszystkiego zganiać na termin wyborów i agitacje podczas święta kościelnego.
PO może walczyć, ale zdaje sobie sprawę ze swojej straconej pozycji, dlatego myślę że mediami średnio się przejmie.

A co do podróży przedwyborczych, to u Nas był sam Wielki Zastępca, niestety nie wszyscy stanęli na wysokości zadania i nawet były głosy krytyczne. Ba nawet ośmielono się skrytykować politykę kryminalną (ja siedziałem cicho - nie widziałem sensu we wdawanie się w dyskusje - pobili by mnie doświadczeniem).
 
Warszawa/Radom 10 września 2015r.


Informacja ze spotkania związków zawodowych z Szefem Służby Celnej w dniu 10 września 2015r.


Przedmiotem dyskusji były następujące tematy:



  • Proponowany podział środków na podwyżki uposażeń dla pracowników i funkcjonariuszy;
  • Założenia rozwiązań w zakresie objęcia funkcjonariuszy celnych systemem emeryturmundurowych w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015 (sygn. Akt K39/13);
  • Funkcjonowanie centrów obsługi podatnika.


I. Środki na podwyżki:
Minister Kapica oznajmił, że środki te (51,3mln. zł) będą dysponowane w marcu-kwietniu przyszłego roku. Podwyżki mają objąć zarówno funkcjonariuszy, pracowników korpusu służby cywilnej jak i pracowników tzw. obsługi (nie objętych mnożnikowym systemem płac).
Ministerstwo nie ma jednego preferowanego wariantu podziału tych środków.
Na podwyżki przewidziano ok. 5,5 % od funduszu uposażeń i wynagrodzeń (jest to pochodna 51,3 mln)
Propozycje wariantów w tym zakresie proponowanych przez MF zostały przesłane związkom drogą elektroniczną po spotkaniu (załącznik)
Jedna z tych opcji przewiduje przekazanie całych kwot na podwyżki do Izb Celnych i podzielenie ich na poziomie Izb w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi. W naszej opinii jest to wariant (z przedstawionych przez ministerstwo) godny rozważenia gdyż przewiduje nadzór pracowniczy nad sposobem rozdysponowania podwyżek.(W myśl art 27.3 ustawy związkowej)
MF zaproponowało aby w przeciągu dwóch tygodni związki zawodowe wyraziły swój pogląd w tym zakresie. Wniosłem o wydłużenie tego terminu do końca września. Zostało to zaakceptowane przez ministra Kapicę.
Naturalnie oprócz opcji pokazanych przez MF możemy zaproponować własne, inne rozwiązania.
W związku z powyższym oczekujemy na Państwa propozycje podziału podwyżek, bez względu na przynależność związkową bądź jej brak. E-mail: aciesielski@war.mofnet.gov.pl

(...)

Artur Ciesielski- Wiceprzewodniczący Rady Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność”
 
Ad. ww. wniosku Artura, aby rozpocząć dyskusję na temat sposobu podziału podwyżek.

Nie tańczmy proszę tak jak MF nam zagra.
Podwyżki i tak będą realizowane przez nowy Rząd.
Pielęgniarki walczą o swoje, służby mundurowe także. Jesteśmy w tej koalicji protestacyjnej wraz ze służbami mundurowymi.

MF powinien otrzymać odpowiedź o treści:

Zaproponowana podwyżka nie wypełnia nawet obiecanych 150zł wraz z wyrównaniem. Ponadto w dokumencie podpisanym przez Min. M. Boniego w imieniu Rządu RP w dniu 30 stycznia 2008r. jako zobowiązanie wobec funkcjonariuszy celnych modernizacja przybliżyła nas zaledwie do uposażeń obowiązujących w SG, a po modernizacji SG otrzymała 300zł podwyżki, my zaś tylko 150zł - pomijam kwestie składek ZUS, która to jest na niekorzyść funkcjonariuszy celnych.
Wobec powyższego uprzejmie informujemy, że zmuszeni jesteśmy kontynuować działania protestacyjne o realną podwyżkę płac i wykonanie zobowiązań Rządu i w świetle tego dyskusja na temat podziału środków winna być odłożona w czasie.


Szanujmy się i walczmy dalej.

Zgadzacie się ze mną, czy połykamy ten haczyk?
 
jakie związki połykają to od dawna wiadomo Sławek, ale celnicy polscy - na taką przynętę mf ...nie biorą !!!
 
chyba większość środowiska uważa żeby dzielić po równo. W tym przypadku najlepsza jest zmiana współczynników na stopniach o te same wartości. Od wyróżniania są nagrody kwartalne, za szczególne osiągnięcia od MF czy za Zastępstwo.

Nie dzielmy dalej Naszego środowiska. Mam nadzieję że ZZ, szczególnie celnicy.pl będą optować za takim rozwiązaniem.

Ewentualnie Sławku można zrobić szybką ankietę 7-14 dniową na forum. Będą mogli się wypowiedzieć wszyscy członkowie.
 
Back
Do góry