• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Scenariusze powyborcze dla KAS.

Podobno Jacek K. ostatnie chwile w resorcie spędził w obsłudze interesantów IC Warszawa. Nie zdziwię się jeśli podobnie potraktuje ludzi którzy wtedy "pomogli" mu się tam znaleźć.
Marzy mi się że wyciągnie konsekwencje w stosunku do ludzi którzy masakrowali Służbę Celną w 2017 roku.
Już widzę jak Jacuś wyciągnie konsekwencje wobec Banasia prezesa NIK Walczaka wiceprezesa NIK i tych DIAS-ów którzy ucywilniali na potęgę (większość już na emeryturze)a urzędników średniego szczebla z MF nikt nie tknie wymieni się paru szefów departamentów i tyle. Art. 231 kk nie odnosi się do działania na szkodę własnej organizacji bo w jaki sposób obliczyć szkodę dla interesu publicznego lub prywatnego- kwestia czysto ocenna -dla jednego KAS będzię porażką dla drugiego sukcesem.
 
Na onetach piszą, że nowa koalicja chce zlikwidować CBA a harcerzyków dać do nas i CBŚP. No i dać też uprawnienia do ścigania korupcji. Tak, tak, wincyj uprawnień, wincyj obowiązków, wincyj! KAS wszystko przyjmie.
 
He, to i pewnikiem dozbroją i doposażą formację.

W pegasusua nawet może.

Wojsko tyłowe też możemy zastąpić, bo armia ma być nieliczna, za to wyspecjalizowana.

Wtedy na papierze dobrze wyjdzie zdolność obronna.

Może rychło kursy rzucania granatem?

Może kursy kopania transzei?

Tylko kto będzie pilnował dochodów budżetowych?

Ale skoro piniędzy ma nie być, to wszystko się układa w logiczną całość.
 
Na onetach piszą, że nowa koalicja chce zlikwidować CBA a harcerzyków dać do nas i CBŚP. No i dać też uprawnienia do ścigania korupcji. Tak, tak, wincyj uprawnień, wincyj obowiązków, wincyj! KAS wszystko przyjmie.

Zanim KAS nauczy się zwalczać korupcję, to pewnie ze 4 lata się zejdzie.

A jak długo trwa kadencja sejmu.

Swoją drogą, po słynnej granicznej akcji naszego Biura, to jakieś doświadczenie już jest .
 
cóż wraz z przeniesieniem uprawnień i narzędzi wzrośnie ryzyko wcześniejszego lub późniejszego wykorzystywania politycznego. nie mówię tego pod katem obecnej jeszcze nie ukonstytuowanej władzy ale pokusy jaką te narzędzia stanowią. Cóż wzmacniajcie charakter, oszczędności, bo nie wiadomo kiedy będzie trzeba rzucić kwitami (bliżej nie określona przyszłość) lub wydać na adwokata. Do tej pory zdawać by się mogło że cło było z dala od polityki a dla polityki było nieistotne (np może z wyłaczeniem jakiś bliżej nie okreśłonych ploteczek w sprawach motywacji MB do zaorania). ale jak włożą zadania cba do cła to się to diametrialnie zmieni choć moim zdaniem to zadania stricte policyjne i powinno to być kolejne biuro w policji choć umiejscowienie w kwestii apetytu nic nie zmieni.
 
cóż wraz z przeniesieniem uprawnień i narzędzi wzrośnie ryzyko wcześniejszego lub późniejszego wykorzystywania politycznego. nie mówię tego pod katem obecnej jeszcze nie ukonstytuowanej władzy ale pokusy jaką te narzędzia stanowią. Cóż wzmacniajcie charakter, oszczędności, bo nie wiadomo kiedy będzie trzeba rzucić kwitami (bliżej nie określona przyszłość) lub wydać na adwokata. Do tej pory zdawać by się mogło że cło było z dala od polityki a dla polityki było nieistotne (np może z wyłaczeniem jakiś bliżej nie okreśłonych ploteczek w sprawach motywacji MB do zaorania). ale jak włożą zadania cba do cła to się to diametrialnie zmieni choć moim zdaniem to zadania stricte policyjne i powinno to być kolejne biuro w policji choć umiejscowienie w kwestii apetytu nic nie zmieni.

Poruszyłeś ciekawą kwestię. Może tak Marian skontroluje wreszcie swoją reformę ...

Ale na poważnie, przecież zdaniem C. Kazimierczaka wskażniki makroekonomiczne w porównaniu z 2015 nie wyglądają tragicznie:

 
Poruszyłeś ciekawą kwestię. Może tak Marian skontroluje wreszcie swoją reformę ...

Ale na poważnie, przecież zdaniem C. Kazimierczaka wskażniki makroekonomiczne w porównaniu z 2015 nie wyglądają tragicznie:

bodajże marian juz kiedyś skontrolował. tak coś mi się wydaje. i raczej bez krytyki kierunku. a w kontekście tego co przytoczyłeś. nie zapominajmy o podwojonym w ciągu 8 lat długu który uprzednio zbierał się lat 25
 
bodajże marian juz kiedyś skontrolował. tak coś mi się wydaje. i raczej bez krytyki kierunku. a w kontekście tego co przytoczyłeś. nie zapominajmy o podwojonym w ciągu 8 lat długu który uprzednio zbierał się lat 25
Podwojony. Fakt, ale czynniki, ktore to spowodowały, genezę mają poza granicami naszego kraju.
 
Podwojony. Fakt, ale czynniki, ktore to spowodowały, genezę mają poza granicami naszego kraju.
jeśli poza granicami kraju to nie poa granicami ale w ludziach słabych,głupich lub chciwych tu na miejscu. nie zawsze cudzy interes jest zły gdy jest w zgodzie z naszym interesem wtedy to dobry interes. gdy na interesie korzysta jedna strona to szfindel
 
Na onetach piszą, że nowa koalicja chce zlikwidować CBA a harcerzyków dać do nas i CBŚP. No i dać też uprawnienia do ścigania korupcji. Tak, tak, wincyj uprawnień, wincyj obowiązków, wincyj! KAS wszystko przyjmie.
gdyby do tego doszło będzie okazja do wprowadzenia ustawy o wyodrębnieniu SCS

 
gdyby do tego doszło będzie okazja do wprowadzenia ustawy o wyodrębnieniu SCS


W mojej ocenie to droga donikąd.
M.in. z uwagi na przewidywane veto Prezydenta oraz brak większości sejmowej do jego odrzucenia.
 
A ja mam taki pomysł połączyć się z SG i będą tam dwa piony - osobowy i celny - osobowy to to co dotychczas robi SG a pion celny to będziemy my i wtedy każdy będzie miał coś dla siebie - chłopcy z granicy dodatek graniczny, S. Siwy - komendantury główne i wojewódzkie, starzy celnicy - odłączanie od cywilów i "zarząd" mundurowy a wszyscy wyższe pensje i chyba (nie wiem jak wygląda polityka awansów w SG) szybsze awanse
 
A ja mam taki pomysł połączyć się z SG i będą tam dwa piony - osobowy i celny - osobowy to to co dotychczas robi SG a pion celny to będziemy my i wtedy każdy będzie miał coś dla siebie - chłopcy z granicy dodatek graniczny, S. Siwy - komendantury główne i wojewódzkie, starzy celnicy - odłączanie od cywilów i "zarząd" mundurowy a wszyscy wyższe pensje i chyba (nie wiem jak wygląda polityka awansów w SG) szybsze awanse
Pomysł ciekawy, taki na wzór amerykański gdzie właśnie te dwie formacje są połączone. Myśle, że w przyszłości przy brakach kadrowych które bedą coraz bardziej postępujące to bardzo możliwy scenariusz.
 
Pomysł ciekawy, taki na wzór amerykański gdzie właśnie te dwie formacje są połączone. Myśle, że w przyszłości przy brakach kadrowych które bedą coraz bardziej postępujące to bardzo możliwy scenariusz.
A kto miałby być tym starszym bratem ? Co do połączenia z SG raczej byłbym sceptyczny w niedalekiej przyszłości bo to oznaczałoby likwidację odrębnych struktur dowódczych a tym samym pozbawienie możliwości istnienia stanowisk dla stanowisk. Jednocześnie nastąpila by bardziej szczegółowa weryfikacja kadry dowódczej. Możliwe, że tak będzie ale SG ma inne zadania, priorytety, kadry , wymogi , prawa i obowiązki.Nie... to raczej mrzonki niektórych.
Bardziej prawdopodobny scenariusz to likwidacja KAS i powierzenie kontroli na granicach SG powiększonej o nowe własne zasoby( nowe i wyszkolone ) kadrowe i utworzenie całkowicie odrębnej administracji podatkowe czy fiskalnej być może w oparciu o to co istnieje.
 
Ostatnia edycja:
Nie jestem pewien, ale Ludwinusia czy innego trzeba wziąć za pysk, że tak delikatnie to ujmę. Za obraźliwe określenie cyt. dodatki starcze. Gość chyba ewidentnie obsr...a co może:


Może nawet w ramach scenariusza powyborczego.
 
Nie jestem pewien, ale Ludwinusia czy innego trzeba wziąć za pysk, że tak delikatnie to ujmę. Za obraźliwe określenie cyt. dodatki starcze. Gość chyba ewidentnie obsr...a co może:


Może nawet w ramach scenariusza powyborczego.

"Na marginesie, warto pochylić się nad pomysłem wyodrębnienia z Krajowej Administracji Skarbowej Służby Celno-Skarbowej jako oddzielnej uzbrojonej formacji mundurowej z własną Komendą Główną Służby Celno-Skarbowej wraz z jasnymi kryteriami awansowania funkcjonariuszy, aby m.in. nie dochodziło do tzw. ekspresowych awansów – podkreśla dr Ireneusz Nowak."

Ale na plus, że ludzie z zewnątrz zauważają problem i optują za wyodrębnieniem służby.
 
"Na marginesie, warto pochylić się nad pomysłem wyodrębnienia z Krajowej Administracji Skarbowej Służby Celno-Skarbowej jako oddzielnej uzbrojonej formacji mundurowej z własną Komendą Główną Służby Celno-Skarbowej wraz z jasnymi kryteriami awansowania funkcjonariuszy, aby m.in. nie dochodziło do tzw. ekspresowych awansów – podkreśla dr Ireneusz Nowak."

Ale na plus, że ludzie z zewnątrz zauważają problem i optują za wyodrębnieniem służby.

Poczytaj, ludzie z zewnątrz to optują za likwidacją odrębnego systemu emek mundurowych.

Nie podoba się też wyrok TK, dzięki któremu mamy ten przywilej.

Polecam lekturę tekstów podlinkowanych.

Idzie nowe?
 
Poczytaj, ludzie z zewnątrz to optują za likwidacją odrębnego systemu emek mundurowych.

Nie podoba się też wyrok TK, dzięki któremu mamy ten przywilej.

Polecam lekturę tekstów podlinkowanych.

Idzie nowe?
Ludziom z zewnątrz nigdy się nie podobały emki mundurowe a szczególnie to że otrzymują je stosunkowo młodzi ludzie. Wynikiem tego jest wydłużenie okresu służby uprawniającego do emerytury do 25 lat. Ludzie z zewnątrz nie widzą również różnicy pomiędzy służbą a umową o pracę i nie przetłumaczysz im tego. Jedyne co widzą to profity za służbę a nie jej niedogodności.
 
Back
Do góry