• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Scenariusze powyborcze dla KAS.

I bardzo im dobrze, że tak zrobili. Czas Ojczyznę odstresować. Dość stresów przez ostatnich 8lat.
Czy wszyscy już zapomnieli poprzednie 8 lat?

obyście teraz w nowym budżecie nie mieli znowu zamrożenia kwot na kolejne 8 lat :-( bo jak zamrożą wam to i nam emerytom nie będą waloryzować.

obiecali wygrani podwyżki budżetówce 30%, upominajcie się teraz :)
 
Czy wszyscy już zapomnieli poprzednie 8 lat?

obyście teraz w nowym budżecie nie mieli znowu zamrożenia kwot na kolejne 8 lat :-( bo jak zamrożą wam to i nam emerytom nie będą waloryzować.

obiecali wygrani podwyżki budżetówce 30%, upominajcie się teraz :)
Jako emeryt będę się upominał. Młody stażem na forum, nie znaczy, że bez doświadczenia na tym forum! Pozdrawiam
 
No cóż, upadek Imperium Rzymskiego poprzedziło powołanie konia na senatora.
Oczywiście z całym stosownym do sprawowania tej funkcji utensylim.
Złoty żłób, złota uzda i podogonie ...

Zapewne czas upadku się dopełni.
Oby tylko budżet 2024 przyjęli.
 
1697816912153.jpeg
 
No cóż, upadek Imperium Rzymskiego poprzedziło powołanie konia na senatora.
Oczywiście z całym stosownym do sprawowania tej funkcji utensylim.
Złoty żłób, złota uzda i podogonie ...

Zapewne czas upadku się dopełni.
Oby tylko budżet 2024 przyjęli.
No cóż, miłośnicy ćećej drogi z całą pewnością będą mogli sobie zaśpiewać miałeś chamie złoty róg.
 
A jeszcze brak 13 i 14! Chociaż przy naszych emeryturach, u większości kwota wolna od podatku 60 tyś. brutto pokryłaby tą stratę.
 
Jak rozumować propozycje "nowego rządu"?. Waloryzacja 2 razy w roku. Od marca 2024r. 12,3% według średniorocznej inflacji za 2023 r. (pewnie będzie mniejsza). We wrześniu waloryzacja za I półrocze danego roku (np. już 2024r.), jeżeli inflacja przekracza 5%, ale ponad nadwyżkę ponad 5% (prognozowana według NBP za I półrocze 7% czyli 7-5 = 2%). Czyli o te 2% będzie pomniejszona waloryzacja za 2025 r.! Ja to tak rozumuje. Osoby przechodzące na emeryturę w 2025 będą miały na "dzień dobry" mniejszą waloryzację! Jeżeli oczywiście przejdą przed 1 marca, chyba, że waloryzacja będzie obowiązywać od 1 stycznia (ale i tak stratne). Ewentualny "nowy rząd" już mówi, że kasa jest pusta, więc na podwyżki nie ma co liczyć! Kwota bazowa przy takiej narracji (nowa kwota bazowa) będzie od 1 marca 2024. A czas leci! Kto che być emerytem od 2024r. musi złożyć "papiery" do końca października, aby być emerytem na dzień 1 marca 2024r. (łapać się na waloryzację). O mój Boże!!!!!!!!:eek:

Zatem pytanie brzmi:

Jak dać żeby nie dać a najlepiej żeby zabrać temu znienawidzonemu elektoratowi 🙏?

Na razie nie mają pomysłu, jak dobrać się do 12.3. Do tego czas ucieka. Daj Boże, aby nie zdążyli ....
 
Myślę, że najnowsza władza już ma kandydata na SKAS:

https://pl.linkedin.com/in/jacek-kapica-46a90a82

Jak widać Jacek K. jest od sierpnia na bezrobotnym... Myślę, że doświadczenie zdobyte w międzynarodowej korporacji https://www.sttas.com/ zajmującej się miedzy innymi taryfikacją towarową jak również procedurami związanymi z odzyskiwaniem cła oraz innych podatków jest bardzo dobrą rekomendacją na przyszłych rządzących...

pozdro dla wszystkich pamiętających "rządy" jenerała Jacka.
Pierwszego generała SC bez zdanego ZKC/ZKZ.
 
Podobno Jacek K. ostatnie chwile w resorcie spędził w obsłudze interesantów IC Warszawa. Nie zdziwię się jeśli podobnie potraktuje ludzi którzy wtedy "pomogli" mu się tam znaleźć.
Marzy mi się że wyciągnie konsekwencje w stosunku do ludzi którzy masakrowali Służbę Celną w 2017 roku.
 
Podobno Jacek K. ostatnie chwile w resorcie spędził w obsłudze interesantów IC Warszawa. Nie zdziwię się jeśli podobnie potraktuje ludzi którzy wtedy "pomogli" mu się tam znaleźć.
Marzy mi się że wyciągnie konsekwencje w stosunku do ludzi którzy masakrowali Służbę Celną w 2017 roku.
Miałem zamiar nie odpowiadać ale Zasady Etyki funkcjonariusza Służby Celno Skarbowej są zapewne znane oficerom tej formacji i nawoływanie do zemsty jest niegodziwe.
Raczej należałoby przypomnieć jedną z zasad :
GODNOŚĆ - funkcjonariusz szanuje godność ludzką oraz przestrzega i chroni prawa każdego człowieka.
Realizując tę wartość funkcjonariusz w szczególności:
  • szanuje każdego człowieka,
  • wystrzega się wszelkich uprzedzeń,
  • dba o zachowanie neutralności politycznej,
  • w czasie służby i poza nią postępuje w sposób budujący prestiż służby i dobre imię funkcjonariu.

Czy jenerał J. Kapica powróci czy nie jest mi obojętne ale przywołując z nazwiska w medialnym wątku postać tego oficera nawet nie myślałem, że w jednych wzbudzi strach a w innych nadzieję na zemstę.
Nikt nigdy nie poniósł poważniejszych konsekwencji za swoje rządy co najwyżej polityczną .
 
Miałem zamiar nie odpowiadać ale Zasady Etyki funkcjonariusza Służby Celno Skarbowej są zapewne znane oficerom tej formacji i nawoływanie do zemsty jest niegodziwe.

Niegodziwe to jest manipulowanie i trollowanie. O jakiej "zemście" piszesz? Ktoś tu nawoływał do mordów politycznych? Części "reformatorów" i gagatków zamieszanych w "przedstawianie propozycji" należą się zarzuty z art. 231 kk. O ile sami wcześniej nie uciekną jak szczury, co proponujesz? Zostawić ich na stanowiskach w imię "etyki"?

Nikt nigdy nie poniósł poważniejszych konsekwencji za swoje rządy co najwyżej polityczną .
Np. taki Mario Kamiński dostał trzy lata.
 
Spokojna twoja rozczochrana, mają to przecwiczone już. Dadzą a i tak nie dostaniecie. Pamiętacie ichniejszą podwyżkę 3x500? Pierwsze 500 dostali wszyscy a pozostały 1000?

no i teraz wystarczy że odgrzeją kotleta :-(
 
Balcerowicz wskazuje na Rycha Petru, będącego jego doktorantem.

Jako kandydata na Ministra Finansów :eek: .

Czekamy Jacka z kropką i Zbigniewa też z kropką.

A może bez kropek ?

Izabela w paragony strzela musi szybko się odwinąć.
 
Myślę, że najnowsza władza już ma kandydata na SKAS:

https://pl.linkedin.com/in/jacek-kapica-46a90a82

Jak widać Jacek K. jest od sierpnia na bezrobotnym... Myślę, że doświadczenie zdobyte w międzynarodowej korporacji https://www.sttas.com/ zajmującej się miedzy innymi taryfikacją towarową jak również procedurami związanymi z odzyskiwaniem cła oraz innych podatków jest bardzo dobrą rekomendacją na przyszłych rządzących...

pozdro dla wszystkich pamiętających "rządy" jenerała Jacka.
Pierwszego generała SC bez zdanego ZKC/ZKZ.

Najlepsza praktyka to chyba pewna agencja celna, nazwy też chyba nie pomnę .

Czy to przypadkiem nie ta sama agencja w Przemyślu odprawiała płyn do spryskiwaczy.

Przecież nie napiszę, że spirytus, taki głoooopi to nie jestem 💪.

Ho ho niejaki Smogorzewski też tam obok naszego złotego chłopaka się też tam plącze na tym likedinie też blisko.

Będzie się działoooooooo!!!!!!
 
Najlepsza praktyka to chyba pewna agencja celna, nazwy też chyba nie pomnę .

Czy to przypadkiem nie ta sama agencja w Przemyślu odprawiała płyn do spryskiwaczy.

Przecież nie napiszę, że spirytus, taki głoooopi to nie jestem 💪.

Ho ho niejaki Smogorzewski też tam obok naszego złotego chłopaka się też tam plącze na tym likedinie też blisko.

Będzie się działoooooooo!!!!!!
Jak zaczniesz klikać w nazwiska to i Magdalenę znajdziesz ;)
 
Back
Do góry