• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyszłość IC K-ce

info

Sto dni rządu PiS. Gościem Tomasza Lisa będzie premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Zapraszamy do oglądania "Co z tą Polską?", czwartek, godz. 22.05 w Polsacie

W programie będą uczestniczyć pracownicy IC Warszawa i chcą poruszyć nasze sprawy na forum publicznym. W tym celu zostali zaproszeni przez prowadzącego program.
 
Widmo likwidacji

Oczywiście jestem za utrzymaniem wszystkich miejsc służby i pracy w cle, z zachowaniem (co ja piszę ? -z polepszeniem) obecnych warunków płacowych. " Z ostrożności procesowej" proponuję jednak zastanowić się nad innymi, możliwymi przez brać celniczą do przyjęcia propozycjami. Oto jedna z moich:
Dobrych kilka lat temu likwidowano Zakładową Straż Pożarną. Byli to ludzie zatrudnieni w dużych zakładach pracy, w stworzonych - zgodnie z wówczas obowiązującą ustawą -jednostkach Straży Pożarnej jedynie nadzorowanej przez PSP. (W skrócie coś takiego jak obecna Ochotnicza Starż Pożarna, ale na etacie zakładu pracy - podkreślam, to duży skrót!). Przy zmianie ustawy o SP zlikwidowano Zakładowe Oddziały Straży Pożarnej, a zatrudnionych tam pracowników wysłano na jednorazowo przyznane emerytury, wyliczając średnio emeryturę w wysokości ok. 40% uposażenia. (Wiem, bo znam "strażaka", który porzedł na emeryturę mając 39 lat). Ponieważ byłem przy likwidacji Izb w listopadzie 2003 i późniejszej alokacji w 2004 i 2005, z rozmów wiem, że jest wiele osób, które nie mając innego wyjścia bez większych problemów skorzystało by z takiej oferty. Są i tacy, którzy mówią, że nawet z radością i od razu.
Jeśli więc nasza walka o pozostawienie obecnie wykonywanych zadań ma się nie udać (trudno nam będzie zmienić Rząd i jego założenia), a co za tym idzie może być likwidacja miejsc pracy, to może walczmy o conajmniej możliwość otrzymania takich, jednorazowych emerytur. Ustalmy np. że skorzystać z nich mogli by ci, którzy przepracowali w cle (ale bez zaliczania stażów gdzie indziej) np. 15 lat. Przyjmijmy że otrzymają emeryturę np. 50% ze średniej z ostatnich 3 lat z uwzględnieniem inflacji. Mamy wtedy weryfikację starszych, pozostawienie młodszych z przyszłością. Wierzę, że wielu z funkcjonariuszy, mając obecnie tak niestabilną sytuację i niepewną przyszłość zdecydowałoby się na ten krok. Nie zdecydowano się na ten krok od listopada 2003, wydano niewiarygodne pieniądze na łatanie dziur i uspokajanie (mamienie) związków i dalej mamy problem. Koszty proponowanego przeze mnie roziązania są dla budżetu policzalne i są do zaakceptowania.
Oczekuję komentarzy, oraz innych propozycji. Spróbujmy rozważyć te i inne propozycje. Podkreślam jednak wolę walki o utrzymanie status quo.
 
Zwolnienia w służbach celnych !

Witam wszystkich z IC Katowice ! I czego się dziwicie, że chcą was zwolnić ? Nie macie szacunku dla "stron" i kolegów z oddziałów a chcecie żeby ktoś miał szacunek dla was ? Z jakiej racji ???? Jesteście beznadziejni i kompromitujecie całą "brać celną" swoimi zachowaniami. Wasi koledzy ze Związków Zawodowych już was dawno "zdradzili" i teraz walczą tylko o siebie i swoich kolesiów. Otwórzcie oczy i się otrząśnijcie !!!! Nie ufajcie tym "pseudo związkowcom”, bo i tak was "wykolegują ! Jeżeli nie zmienicie swojego postępowania i nie będziecie mieli szacunku dla innych oraz dla pracy którą wykonujecie i która daje wam "chleb" to pożegnajcie się już ze swoimi stanowiskami, a to też dzięki Związkom . Hihihi.......śmiech mnie ogarnia na samą myśl kto "rządzi" związkami i wami ! Sami „łapówkarze” i „nieroby” !!!!!! Powodzenia na rynku pracy !
P.S.
Macie marne szanse na pracę gdziekolwiek.............
 
Re: Pakować się już czas

no name napisał:
Koledzy z Katowic szykujcie worki bo spakują Was tak jak Wy pakowaliście Cieszyn.
No Swietne podejście, to aktualne zwolnienia mają być zemstą za Cieszyn. To jest typowe dla celnika zawistne myślenie. Jak tak ma wyglądać solidarna walka o miejsca pracy to gratulacje, wysiadujcie hemorojdy i planujcie zemste. Do niektórych nie może dotrzeć fakt, że Cieszyn i okolica to nie jest metropolia i istnienie tam izby było gospodarczo nieuzasadnione. Ale teraz może okazać się że jedziemy na tym samym wózku, ciekawe gdzie będzie musiała jeździć niebawem GAZELA. Może Cieszyniacy zaczną u siebie trudnić się wypasem owiec, bo co umie celnik - przystawiać datownik?
 
Re: info

Ja_nek napisał:
Sto dni rządu PiS. Gościem Tomasza Lisa będzie premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Zapraszamy do oglądania "Co z tą Polską?", czwartek, godz. 22.05 w Polsacie

W programie będą uczestniczyć pracownicy IC Warszawa i chcą poruszyć nasze sprawy na forum publicznym. W tym celu zostali zaproszeni przez prowadzącego program.
Podobno ktoś przypadkoo zatrzasnął ich w toalecie.
 
Back
Do góry