• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyszłość IC K-ce

T

tracer

Gość
Martwi mnie ta cisza trwajaca od paru dni. Do tej pory niewiele informacji do nas docierało, a teraz - mam wrażenie - żadnego przecieku nie można się spodziewać. Wykończą nas raz, dwa tak, że nawet nie jękniemy.
 
Koniec jest bliski

Drogie koleżanki i szanowni koledzy !!!
Niestety panująca na razie cisza nie wróży nic dobrego.
Już nie raz przekonaliśmy się na własnej skórze, że po ciszy następuje gwałtowana burza, która zmiata niejednego kierownika, naczelnika lub dyrektora. Za nimi lecą szare robole- czyli my.
Bądźmy jednak dobrej myśli, że gospodarka nas wchłonie. Jeżeli jednak to się nie uda to pozostaje Anglia, Irlandia, Norwegia i różne inne piękne kraje.
 
Pakować się już czas

Koledzy z Katowic szykujcie worki bo spakują Was tak jak Wy pakowaliście Cieszyn.
 
dzień zakochanych

14 lutego w dzień zakochanych szef Sł. Celnej spotka się ze zw. zaw. powie im co i jak, że znikają k-ce i opole a zostaje Kraków i Poznań lub Wrocław a może to i to. Niestety nikogo z Opola, Katowic tam nie będzie. Tylko dwie przewodniczące i może R. Adam.
Myślę, że w tym dniu SSC oficjalnie rozpocznie tzw. konsultacje społeczne. A ha SSC powie też że odchodzi akcyza, no i wtedy R. Adam przyklaśnie i nastąpi już definitywny koniec koalicji trzech przewodniczących. Przecież faktycznie już jej nie ma.
[/i]
 
Re: Jeszcze Służba Celna nie zginęła

ślązak napisał:
W IC Katowice już sie dymi.
Że niby co?
Pojawił się dym zwiastujący pożar, który strawi wszystko i pozostanie tylko popiół?
Czy dym wsród załogi ochoczo przystępującej do obrony miejsc pracy?
W to drugie nie wierzę.
 
Słynna naczelnik T. z UC Katowice, która zasłyneła z chamstwa, bezczelności, braku kultury i gotowości sprzedazy w imie obrony własnego stołka wszystkich współpracowników ponoc od 2 dni mieli niszczarką kwity. Czyżby do Dyrektora dotarły nagminne już w Izbie opinie ze pora takim osobom jak pani T. powiedzieć papa?

Prosze o potwierdzenie czy prawdziwe sa informacje docierajace z UC Gliwice o likwidacji tej placówki? Z wssc.pl wiem ze sprawa odebrania akcyzy zainteresowali sie parlamentarzysci. Moze jeszcze będziemy górą? Tak czy owak sprzedawczykom reprezentującym ZEROWY poziom identyfikacji ze Służba czas powiedziec "żegnajcie".

I na koniec moje (i nie tylko) uznanie dla pana Dyrektora Pilżysa, pana Z-cy Dyrektora Szczotki i naczelnika UC BB pana Chemicza za "ludzkie" podejscie do obaw załogi.
 
a wszyscy ci dobrzy spadają z księżyca z workiem pieniędzy w dniu służby celnej
Anonymous napisał:
Słynna naczelnik T. z UC Katowice, która zasłyneła z chamstwa, bezczelności, braku kultury i gotowości sprzedazy w imie obrony własnego stołka wszystkich współpracowników ponoc od 2 dni mieli niszczarką kwity. Czyżby do Dyrektora dotarły nagminne już w Izbie opinie ze pora takim osobom jak pani T. powiedzieć papa?

Prosze o potwierdzenie czy prawdziwe sa informacje docierajace z UC Gliwice o likwidacji tej placówki? Z wssc.pl wiem ze sprawa odebrania akcyzy zainteresowali sie parlamentarzysci. Moze jeszcze będziemy górą? Tak czy owak sprzedawczykom reprezentującym ZEROWY poziom identyfikacji ze Służba czas powiedziec "żegnajcie".

I na koniec moje (i nie tylko) uznanie dla pana Dyrektora Pilżysa, pana Z-cy Dyrektora Szczotki i naczelnika UC BB pana Chemicza za "ludzkie" podejscie do obaw załogi.
 
Anonymous napisał:
I na koniec moje (i nie tylko) uznanie dla pana Dyrektora Pilżysa, pana Z-cy Dyrektora Szczotki i naczelnika UC BB pana Chemicza za "ludzkie" podejscie do obaw załogi.
Ch.....a??
 
Chemicz

Niewiem czemu niektórym nazwisko Ch. powoduje podniesienie adrenaliny. Moim zdaniem jest to solidny urzędnik, ktory wykonuje polecenia swoich przełożonych. Jak będzie mial dobrych przełożonych to będzie naprawdę bardzo dobry. Przypuszczam, że naczelnicy pozostałych urzędów sa tacy sami. Podobny problem dotyczy Dyrektorów Izb. Dlatego też jeśli chcemy cokolwiek zmienić w działaniu kadry kierowniczej, musimy zmienić mentalność tych z Warszawy. Ale jak uczy historia, kiedy władza była na Mazowszu, to nic dobrego dla Polski się nie działo . Przykładem może być Bunt Masława (wojewody Mazowsza, testament Bolesława Krzywoustego napisany w Płocku, owczesnej stolicy Mazowsza) no i przeniesienie stolicy z Krakowa do Warszawy, kiedy ranga Polski zaczęła sie staczać w dół po równi pochyłej, chociaż z uwagi na to, że Polska była na bardzo wysokim poziomie, proces ten trwał długo.
W sumie należy uznać, że przecież Pan Ch. nie został powołany do tego aby cokolwiek wymyślił, ale po to aby sprawnie zarządzał wg wskazówek swoich przełóożonych, bo to jest istota działania organów administracji publicznej i nie tylko tych organów. Prosze sobie wyobrazić, że nagle Pan Ch. ( albo jego odpowiednik) stwierdza, że nie będzie wykonywał zaleceń Dyrektora Izby - chciałbym wiedzieć co by zrobił w takim wypadku np. FK.
XXL
 
Chemicz

Jest jeszcze coś takiego jak sumienie, którego ten Pan niestety nie posiada. O takim człowieku mówi się, że własną matkę by sprzedał. Tak przynajmniej jest postrzegany przez wielu.
 
Losy

Czyżby los Katowic to powtórka z Cieszyna ?, Czas nieoszczędzi nawet jak se będzie protest :shock: już nie takie żeczy widzialem i coooo? i pustka, nic. :evil:
 
skup się

Jeżeli tak patrzysz jak błędnie piszesz słowo ŻECZY zamiast prawidłowo RZeczy to nie wiele widziałeś.
 
Re: Chemicz

Ja jak słyszę tp nazwisko to kojarzy mi się z zupełnym bezprawiem i zakłąmaniem.On nawet w oczy nie spojrzy człowiekowi..Patrzy w dół- na swoje grzechy. A jesli mowa o tym ze tak lubi wykonywac swoje obowiązki to dac go na rafinerie..tam sobie poradzi..Swoja drogą mysle, ze by się tam odnalazł bardzo szybko...............
 
Re: Chemicz

Ja jak słyszę tp nazwisko to kojarzy mi się z zupełnym bezprawiem i zakłąmaniem.On nawet w oczy nie spojrzy człowiekowi..Patrzy w dół- na swoje grzechy. A jesli mowa o tym ze tak lubi wykonywac swoje obowiązki to dac go na rafinerie..tam sobie poradzi..Swoja drogą mysle, ze by się tam odnalazł bardzo szybko...............
 
pozdrawiam kolegów z bylej już izby. pamiętajcie dla was już nie ma miejsc do pracy na wschodzie. a na wszchód i północ nie liczcie.za nami nikt sie nie wstawił jak jechaliśmy do pracy na wschód. ale i tak was pozdrawiam.
 
Back
Do góry