• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przewodniczący Jednolitej Organizacji Związkowej

Kto powinien zostać przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Jednolitej Organizacji Związkowej Służ

  • Iwona Fołta

    Votes: 0 0,0%
  • Barbara Smolińska

    Votes: 0 0,0%
  • Ryszard Adam

    Votes: 0 0,0%
  • Artur Ciesielski

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    31
W obronie kolegi

Przekonałeś się Arturze, że od poklepania po plecach do kopa w doope jest ok. 0,5m? Jak zaczynałeś powtarzałem, że nie wolno robić nikomu dobrze na siłę i za darmo, bo jak z jakiegoś powodu przestaniesz, to... Sam widzisz. Ludek celny mierząc własną miarą, założył z góry, że się sprzedałeś i wsadził cię do Banasiowej szufladki. Mam nadzieję, że ci to swobodnie powiewa, bo są w życiu sprawy ważniejsze, niż związki zawodowe i Służba Celna. Życzę zdrowia.
 
Gdzie są fani Rysia Adama i Basi Smolińskiej. Wyjechali już do Angli tak jak ja.
Z Iwoną Fołtą nie jest jeszcze tak źle.

pozdrawiam wszystkich zolli
 
Może przynajmniej kilka głosików na prężnego działacza z zachodu
Ryszard Adam m.in. napisał:
Prawie we wszystkich zebraniach uczestniczyłem, a w niektórych urzędach byłem 3-4 krotnie. W trakcie zebrań starałem się przekazać Państwu informację i propozycje Naszego Związku, omawiałem liczne inicjatywy Zarządu Krajowego kierowanie do Ministerstwa Finansów, Parlamentarzystów miedzy innymi w zakresie zmian przepisów prawa, usprawnienia struktur organizacyjnych izb i urzędów celnych ( wcześniej urzędów kontroli skarbowej), reprezentacji i rzecznictwa praw pracowników korpusu służby cywilnej i funkcjonariuszy celnych.
W trakcie w/w zebrań i spotkań wskazywałem na potrzebę nowych rozwiązań przepisów prawnych w naszej Służbie, na potrzebę tworzenia dobrego i czytelnego prawa, dobrych warunków pracy i służby. Związek Nasz zawsze stał na stanowisku, iż organy państwa, w tym Minister Finansów, Szef Służby Celnej, czy też dyrektorzy izb celnych –jako kierownicy zakładów pracy winni przestrzegać przepisów prawa, a także tworzyć dobre normy prawne i warunki pracy. Myślę, iż wszyscy zatrudnieni w Służbie Celnej jako funkcjonariusze i pracownicy korpusu służby cywilnej chcą kontrolować stosowanie przez przedsiębiorców dobrych przepisów prawa, które winno być czytelne, jasne i bez dowolnej interpretacji dokonywanej przez urzędników państwowych i przedsiębiorców. Pracownicy i funkcjonariusze celni w tym szczególnego nadzoru podatkowego, podatku akcyzowego, kontroli podatku akcyzowego i kontroli przedsiębiorców, wykonujący swoje zadania w latach 2001-2006 w strukturach urzędów kontroli skarbowych, izb i urzędów celnych wnieśli istotny wkład w realizację zadań tych instytucji, w tym w zabezpieczanie wpływów z tytułu podatku akcyzowego do budżetu Państwa. Efekty pracy Służby Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy w tym okresie były i są znaczące. W ustawie budżetowej na rok 2005 założono dochody budżetu państwa z podatku akcyzowego na kwotę około 43 mld zł, a z tytułu ceł 1,5 mld zł., a w 2006r - 42.687.100 tys.zł ( z tytułu ceł 1.257.000 tys. zł). Powyższe liczby świadczą o dominującej roli i znaczeniu podatku akcyzowego dla budżetu państwa oraz o szczególnej odpowiedzialności spoczywającej na Służbie Celnej, w tym na organach podatkowych tj. naczelnikach urzędów celnych i dyrektorach izb celnych odpowiedzialnych między innymi za pobór tych należności.
Szczególną odpowiedzialnością, rzetelnością i skutecznością pracy wykazali się funkcjonariusze celni i pracownicy korpusu służby cywilnej zatrudnieni w komórkach akcyzowych urzędów celnych po przyjęciu nowych zadań i obowiązków po wejściu Polski od 1 maja 2004r. do Unii Europejskiej.
Nasz Związek Zawodowy Sz.N.P.iA. zawsze był organizacją godnie reprezentującą i broniącą praw pracowniczych, interesów zawodowych i socjalnych członków Związku oraz interesów zbiorowych wszystkich pracowników i funkcjonariuszy celnych.
Dziękuję wszystkim członkom Związku i członkom Zarządów Oddziałów, którzy w latach 2001-2006 aktywnie reprezentowali i bronili interesów pracowników i funkcjonariuszy szczególnego nadzoru podatkowego i akcyzy oraz praw i interesów zbiorowych wszystkich pracowników i funkcjonariuszy celnych.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom współpracującym ze mną za bieżące kontakty, współdziałanie, wymianę doświadczeń i godną działalność związkową.
Dla mnie praca z Państwem była dużą przyjemnością i satysfakcją oraz wyzwaniem, że mogę godnie, skutecznie reprezentować i bronić praw pracowniczych, rozwiązywać różne problemy zawodowe i socjalne pracowników i funkcjonariuszy Służby Celnej.
Życzę wszystkim członkom Związku Zawodowego Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy oraz sympatykom Naszego Związku dobrego zdrowia, spokoju, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji, zadowolenia i sukcesów w pracy zawodowej.

Poznań, 6 października 2006r.
 
Efekty pracy Służby Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy w tym okresie były i są znaczące

Niezły jajcarz. Zapomniał że jest w Słuzbie Celnej??Jak przestał podpisywac wspólne z Fołtą pisma to już tylko pozostaje mu pisać hymny pochwalne na swoją cześć.
 
To nie jest prawda że nikt od RA i BS tutaj nie odwiedza tej strony. Na dzień dzisiejszy ci oboje przewodniczący dostali zero głosów. :lol: :wink: :twisted:
To wiem ze swojej izby, że związkowcy należący do struktur tych obojga przewodniczących czytają i piszą na tym forum. :D Dlaczego nie głosują na swoich związkowych szefów?
 
Drodzy Państwo,nie ośmieszajcie sie.
Jakie to ma teraz znaczenie,Kto to będzie,zwiazkowcy swój czas przespali i trzeba sie z tym pogodzić,wiem,że cieżko,ale taka jest prawda.Nie bedzie żadnych mundurowych emerytur,akceptacji dla przerostu zatrudnienia,realnego wzrostu uposażenia.Marginalizacja i tyle,nic więcej.
 
sorry, ale akceptacji nigdy nie było i nie będzie dla przerostu zatrudnienia w służbie celnej i administracji skarbowej (to dopiero jessst moloch - i nikt nie uwierzy w niedoetatyzowanie w ilości 4500 osób).
Tak. Dave, to już jest koniec, ale nie nasz i nie wasz, dlaczego? Bo nas i was juz nie ma.
 
Czytam , że Siwy został zawieszony w pracach Kumitetu Centralnego tfu wykonawczego Federacji , tym samym jego i tak już duże szanse na wybór na przewodniczącego Federacji znacząco wzrosły . Bravo .
 
Poczekajmy spokojnie do wyborów

Obawiam się, że optymizm mojego poprzednika wynika wyłącznie ze sprzeciwu wobec "dokonań" I. Fołty i nie ma racjonalnych podstaw. Nie przyszło Gościowi do głowy, że zarządom organizacji związkowych zrzeszonych w FZZSC odpowiada obecny stan rzeczy? Taki Kolega Siwy mógłby narobić niezłego zamieszania, a po co to komu ... w zarządach?
Tak więc na dwoje babka wróżyła. Trzeba poczekac do listopadowych wyborów. Wtedy przekonamy się, co jest ważniejsze dla Rady Federacji - chronione stołki, czy interes funkcjonariuszy i pracowników SC? Wynik wyborów będzie jednoznaczna odpowiedzią.
 
Rozwiązać związki

Proponuje rozwwiązać wszystkie związki zaw. SC i przejść pod jurysdykcję związku skarbowców? Może wreszcie mielibyśmy przedstawicieli interesów szarych funkcjonariuszy a nie kierownictwa związków.
Oni przynajmniej prowadzą pertraktacje z MF w sprawie m.in. podwyżek płac. Pytam zatem liderów naszych związków celnych CO ONI ZROBILI w tej sprawie!!!!?
 
Powołując do życia, oczywiście za zgodą Zjazdu, Komitet Założycielski Ogólnopolskiego NSZZ Funkcjonariuszy Celnych(nazwa do dyskusji, zaproponowana luźno wzorem niemal wszystkich zz zrzeszonych w Federacji ZZ Służb Mundurowych) będziemy opierać się na statutach zz służb mundurowych, m.in. NSZZP.
Nie ma tam żadnego zagrożenia dla poszczególnych zarządów, którym można nadać osobowość prawną i bardzo dużą autonomię na swoim terenie działania.
Co zrobi Federacja? Nie wiem bo nie brałem udziału w dalszej części obrad KW. Z wcześniejszych maili Iwony do mnie wynika, że powtórzona zostanie akcja informacyjna(tak odpisała gdy zaproponowałem coś bardziej konkretnego a akcję informacyjną nijako prowadzoną równolegle). Następnie zaproponowałem pewną dużo skuteczniejszą moim zdaniem formę akcji informacyjnej oraz rozważenie przyłączenia się do protestu ze skarbowcami oraz zawarcie w tej sprawie porozumienia, zobaczymy niebawem czy zostało to uwzględnione przez KW.
 
Proponuje rozwwiązać wszystkie związki zaw. SC i przejść pod jurysdykcję związku skarbowców? Może wreszcie mielibyśmy przedstawicieli interesów szarych funkcjonariuszy a nie kierownictwa związków.
Oni przynajmniej prowadzą pertraktacje z MF w sprawie m.in. podwyżek płac. Pytam zatem liderów naszych związków celnych CO ONI ZROBILI w tej sprawie!!!!?

Owszem prowadzą dialog ale tylko związek z solidarnosci. Dla obecnych włądców inne związki nie istnieją.
 
Back
Do góry