• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

Napisałem, że zapowiedź kompromisu ze strony SSC wyglądała na szczerą i tak to zostało przez nas odebrane i nadal wierzę, że taka ona jest.
Po spotkaniu dowiedzieliśmy się o nadaniu nr druku dla projektu KAS, ale to mnie nie zaskakuje, gdyż to było oczywiste, że tak się stać musi, gdyż praktyka w Sejmie jest taka, że projekty nie leżą w lasce marszałkowskiej jak dawniej, a są im nadawane nr druku właśnie i kierowane są do I czytania i do Komisji. To nie oznacza szybkiego procedowania. Poseł Łukasz Schreiber zresztą to potwierdza mówiąc, że spodziewa się tylko I czytania we wrześniu. Na RDS powiedział, że nie wie kiedy będzie drugie i kolejne czytanie.
KAS może utknąć w Komisji.
I tego się trzymajmy.
Oczywiście musimy być przygotowani na natychmiastowe działania jeśli okaże się, że po I czytaniu KAS jest jednak szybko procedowany. Wtedy powinniśmy odwiesić akcję protestacyjną.
Spodziewam się I czytania na posiedzeniu 21-22.09. i na ten czas szykujemy się do Sejmu. Jeżeli będzie to tydzień wcześniej to też naturalnie zadziałamy w Sejmie.
Ponadto w przyszłym tygodniu mamy ważne spotkania poza MF, które powinny nieco więcej wyjaśnić.
Serdecznie dziękuje za wyjaśnienie i pozdrawiam. Dobrej nocy Panu życzę.
 
Slawku a czy w planach jest powiadomiemie organow zewnetrznych? mam tu na mysli np..komisje wenecka.Dodatkowo proponuje pilne spotkanie ze zwiazkami innych sluzb mundurowych aby wydali jasne wsparcie dla naszej SC. i ostatnie moje pytanie/propozycja- czy dzialacie cos u innych parlamentarzystow poza partia PIS? Bo mam wrazenie ze oni nas olewaja. Trzeba naglosnic temat wsrod PO, Kukiza itp.
 
Informacja Federacji ZZ Pracowników Skarbowych ws. KAS po spotkaniu 7.09.2016 r. na RDS (http://www.fzzps.pl/84-aktualnosci/200-informacja-ws-kas)
7 września 2016 w Warszawie odbyło się posiedzenie doraźnego zespołu problemowego ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej w ramach Rady Dialogu Społecznego.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele central związkowych, przedstawiciele związków pracodawców, Pani Agnieszka Lenartowicz-Łysik, przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Łukasz Schreiber - Poseł na Sejm RP (PiS) oraz przedstawiciele ministerstwa Finansów.

Federację reprezentował Mieczysław Sajler.

Pan Łukasz Schreiber poinformował, że projekty ustawy o KAS oraz ustawy wprowadzającej zostały zamieszczone na stronach Sejmu. Ustawy te prawdopodobnie zostaną uchwalone pod koniec obecnego roku dokładnego terminu nie może podać, a termin wejścia w życie nie jest jeszcze znany.

Pani Dyrektor Honorata Łopianowska poinformowała, że przygotowywanych jest 84 projekty przepisów wykonawczych do ustawy o KAS. Na chwilę obecną nie zostaną one udostępnione stronie społecznej z uwagi na nie uchwalenie ustawy o KAS.

Zakłada się że w każdym województwie będzie tylko jedna izba i jeden UCS (tu możliwe są oddziały zamiejscowe), liczba urzędów w całej Polsce ma wynosić 400 i nie planuje się na ten moment likwidacji urzędów* i zwolnień powyżej 8% (na które złożenie pracownicy odchodzący na emeryturę oraz nie obsadzone etaty). Nie przewiduje się również obniżek wynagrodzeń. Inspektorom kontroli skarbowej i funkcjonariuszom służby celnej którzy zostaną przeniesieni do zadań cywilnych zostaną zmienione składni wynagrodzenia, zostanie stworzone stanowisko radcy skarbowego.

Protokół ze spotkania zostanie zamieszczony na stronie po jego otrzymaniu.

* PS. obecnie funkcjonuje:
- w administracji podatkowej 16 izb skarbowych oraz 400 urzędów skarbowych,
- w Służbie Celnej -16 izb celnych, 45 urzędów celnych wraz ze 141 oddziałami celnymi,
- w kontroli skarbowej -16 urzędów kontroli skarbowej i około 13 ośrodków zamiejscowych (chyba) plus nieznana mi liczba wydziałów mających lokalizację poza siedzibą UKS lub ośrodka zamiejscowego.
 
Zakłada się że w każdym województwie będzie tylko jedna izba i jeden UCS (tu możliwe są oddziały zamiejscowe)

Jak się czujecie, Panie i Panowie Dyrektory, Naczelniki i inni funkcyjni ? Dalej jesteście pewni zachowania posad i kasy ? Swoją dotychczasową postawą zapracowaliście na brak żalu z mojej strony. Obiecuję, że nawet powieka mi nie drgnie, jak będą Was spuszczać w kiblu historii.
 
Jak się czujecie, Panie i Panowie Dyrektory, Naczelniki i inni funkcyjni ? Dalej jesteście pewni zachowania posad i kasy ? Swoją dotychczasową postawą zapracowaliście na brak żalu z mojej strony. Obiecuję, że nawet powieka mi nie drgnie, jak będą Was spuszczać w kiblu historii.

To, że zabraknie stanowisk dla oficjerów to pewne. Marne to jednak pocieszenie dla szarych funków. Kolejne miesiące niepewności przed nami.
 
To, że zabraknie stanowisk dla oficjerów to pewne. Marne to jednak pocieszenie dla szarych funków. Kolejne miesiące niepewności przed nami.

Jeżeli pilotaż będzie uczciwie przeprowadzony to cała prawda o tym srasie powinna wyjść na jaw. Tego również trzeba przypilnować
 
To, że zabraknie stanowisk dla oficjerów to pewne. Marne to jednak pocieszenie dla szarych funków. Kolejne miesiące niepewności przed nami.

Ekipa Prezesa jak widać - póki co konsekwentnie lansuje planowaną czystkę personalną w Służbach MF, zobaczymy czy ostatecznie starczy im determinacji do tej rewolucji, wygląda że sporo wierchuszki przejdzie już wcześniej w stan spoczynku a reszta do końca nerwowo będzie przeglądać listę kontaktów w telefonach,
dla szarego wyrobnika miejsce się znajdzie tylko czy warto ewentualnie przyjmować jałmużnę zamiast wzięcia odprawy i zachowania reszty godności - to będzie już zależało od miejsca lądowania i "zasług" bo na posiadane doświadczenie czy kwalifikacje jak zwykle w administracji nie ma co liczyć.
termin wejścia w życie KAS - 1.01.2017 r. w ciemno nie jest realny, więc czas potrzebny na przygotowanie się do niezbędnej dla wielu ewakuacji pozostał, siatka urzędów (poza IS i ICS) będzie zatem się opierać na obecnych US - w dużych miastach będzie bardzooo ciasno.
pilotaż KAS - fasada dla jedynie słusznej zmiany, nie liczyłbym na żadne z tego korzystne wnioski dla nas.
póki co wciąż zakładam wystąpienie cudu - odejścia od projektu KAS ze względów budżetowych oraz mocno rozglądam się
za innymi opcjami, w inne "czynniki wpływu" czy "kompromis i dialog" wierzyć nie ma sensu.
opór i walka mają oczywisty sens, lecz kopiąc się z koniem na zbyt wiele nie liczyłbym...
pozdrowienia dla wszystkich
 
Pilotaż nie może być przeprowadzony uczciwie, gdyż jego założenia nie są uczciwe !!!!!!!!!!
Założenie jest tylko jedno: potwierdzić wcześniejsze założenia dotyczące zasadności i mocnych stron KAS !!!!!!!!!!!

Jeżeli pilotaż będzie uczciwie przeprowadzony to cała prawda o tym srasie powinna wyjść na jaw. Tego również trzeba przypilnować
 
Jeżeli pilotaż będzie uczciwie przeprowadzony to cała prawda o tym srasie powinna wyjść na jaw. Tego również trzeba przypilnować

Jeśli chodzi o pilotaż, to już obszary jakie wskazano oraz termin jego zakończenia (31.10.2016) wskazuje, że ludzie z MF już wiedzą jaki będzie jego wynik. Przepraszam, chciałem napisać: wiedzą jaki jest jego wynik.;) Tu raczej nie będzie mowy o jakiejkolwiek rzetelności ani uczciwości - ma być dobrze. Przecież nie mogą pozwolić aby ktoś im sypał piasek w tryby.
Poza tym Szałamacha, Banaś, Jasiński, Łopianowska, Sasin, Kuźmiuk i sporo ludzi ze skarbówki i MF-u zachwala KAS. I takie przesłanie wyziera ze wszystkich wypowiedzi i odpowiedzi MF na pytania odnośnie KAS. Zwraca uwagę to jak często używają słów: "będzie", "chcemy", "zakłada się", "wpłyną na zwiększenie", itp, itd.

Najlepszym komentarzem jest tutaj cytat z Łysiaka: Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!:cool:
 
Najlepszym komentarzem jest tutaj cytat z Łysiaka: Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!:cool:

Gefreiter zawsze zadziwia świeżością informacji. Ta z Łysiaka, chociaż stara, jest ponadczasowa. Nie zapominajmy, że bez końca powtarzane kłamstwo w końcu przyjmowane jest jako prawda, najgorsze, że ci co je powtarzają sami zaczynają w nie wierzyć.
 
Panie i Panowie

Jarosław Kaczyński upomniał wczoraj, że niedopuszczalne jest zastępowanie zło innym złem !!!
 
Szef Służby Celnej powiedział w Sobotę na Jasnej Górze, że cztery wartości są najważniejsze w życiu każdego człowieka.
Na pierwszym miejscu wymienił PRAWDĘ.
 
on tam powinien się wybrać ale na pielgrzymkę pokutną - może by go ta prawda wyzwoliła z okowów zła

gdzie się podział ten Banaś sprzed 27 lat? co się takiego musiało stać, że człowiek walczący o wolność i prawdę, w obronie praw zwykłych ludzi, przestaje zauważać innych, odmawia dialogu i kompromisu ???

nie idź tą drogą synu marnotrawny !!!

jeszcze możesz się opamiętać !!!
 
Ostatnia edycja:
Szef Służby Celnej powiedział w Sobotę na Jasnej Górze, że cztery wartości są najważniejsze w życiu każdego człowieka.
Na pierwszym miejscu wymienił PRAWDĘ.
Oj Sławku, pozwól , ze w tym miejscu zacytuje prawdziwy autorytet ks. Józefa Tischnera: Są trzy PRAWDY : świento PRAWDA, tys PRAWDA i gowno PRAWDA... Jestem przekonana, ze sSC mówił o tej ostatniej:mad:
 
Swoją drogą trzeba mieć niezły Tupet. O takich ludziach mówi się, że kleczy pod figurą a diabła ma za skórą.
 
Nie analizujmy co kto powiedział,zacznijmy działać.Towarzystwo się bawi,rozdaje awanse i nagrody ciągle tym samym, a czas ucieka w stronę KAS.
 
on tam powinien się wybrać ale na pielgrzymkę pokutną - może by go ta prawda wyzwoliła z okowów zła

gdzie się podział ten Banaś sprzed 27 lat? co się takiego musiało stać, że człowiek walczący o wolność i prawdę, w obronie praw zwykłych ludzi, przestaje zauważać innych, odmawia dialogu i kompromisu ???

nie idź tą drogą synu marnotrawny !!!

jeszcze możesz się opamiętać !!!

wygląda mi na to, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
 
Nie analizujmy co kto powiedział,zacznijmy działać.Towarzystwo się bawi,rozdaje awanse i nagrody ciągle tym samym, a czas ucieka w stronę KAS.

jest jeszcze brak szacunku dla starszych służbą przez młodych
oraz już zaczynają podgadywać "turyści" że zostało nam do
1 stycznia mało czasu oraz SG uśmiecha się pod nosem
wiedząc iż nadchodzi THE END naszej SŁUŻBY CELNEJ:cool:
 
Back
Do góry