• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt obywatelski przekazany Parlamentarzystom. 2 grudnia I czytanie

Pracujemy nad tym, by służby podległe Ministerstwu Finansów, a więc Służba Celna, kontrola skarbowa, administracja finansowa - mówi prof. Konrad Raczkowski, wiceminister finansów - zaczęły funkcjonować jako de facto jeden organ.http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/obietnice-wyborcze-pis-z-uszczelnienia,17,0,1970449.html

Dzisiejszy fragmencik artykułu z Interii:
Mordercze tempo kryzysu migracyjnego może drastycznie ograniczyć ideę Schengen, a w szerszej perspektywie doprowadzić nawet do jej unicestwienia. Dlatego pojawiają się coraz to bardziej radykalne i bezwzględne w założeniach plany jej ratowania. Tym razem na cenzurowanym znalazła się Grecja, która zgodnie z zamysłem Brukseli miałaby zostać wykluczona ze strefy swobodnego przepływu towarów i osób. - Gdyby takie rozwiązanie doszło do skutku, byłaby to swojego rodzaju zemsta na Atenach za ich niesubordynację wobec Unii Europejskiej - ocenia w rozmowie z Interią dr Renata Mieńkowska-Norkiene, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Wszelkie pomysły ograniczenia strefy Schengen są też wyraźnym sygnałem, że z Unią Europejską dzieje się coś niedobrego, a powstały kryzys przybrał rozmiary trudne do określenia - dodaje.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas...ce=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Naprawdę mam nadzieję, że ktoś mądry rozważy jeszcze raz KAS i udział w nim SC...
 
Naprawdę mam nadzieję, że ktoś mądry rozważy jeszcze raz KAS i udział w nim SC...[/QUOTE]

to może poproś o przeniesienie do skarbówki, ja przyjmowałam sie do Służby Celnej
 
Naprawdę mam nadzieję, że ktoś mądry rozważy jeszcze raz KAS i udział w nim SC...

to może poproś o przeniesienie do skarbówki, ja przyjmowałam sie do Służby Celnej[/QUOTE]

Niepotrzebnie mnie atakujesz. Po pierwsze wkleiłam fragment z Interii, z którego wynika, że może być zagrożony wolny przepływ towarów. A po drugie to NIE napisałam. że powinni nas wcielić do KAS. Wręcz przeciwnie, ktoś mądry powinien rozważyć SENS łączenia administracji podatkowej i Służby Celnej.
No cóż, najwyraźniej nie wyraziłam się wystarczająco jasno i zastosowałam zbytnie uproszczenie myślowe
pozdrawiam i schowaj pazurki koleżanko :)
 
A ja mam nadzieję, że nie zlikwidują Służby Celnej a z nas nie zrobią jakiś tam urzędasów skarbowych. Nadzieje daje mi Min. Zieliński oraz poseł Bogdan Rzońca. Mądrzy ludzie którzy wiedzą, że likwidacja Służby Celnej nie przyniesie Polsce nic dobrego. Zaspakajanie prywatnych ambicji bandy trojga nie może być ponad interesem państwa. W PIS-ie jest pewnie więcej ludzi którzy myślą tak jak min. Zieliński i poseł Rzońca.
 
A ja mam nadzieję, że nie zlikwidują Służby Celnej a z nas nie zrobią jakiś tam urzędasów skarbowych. Nadzieje daje mi Min. Zieliński oraz poseł Bogdan Rzońca. Mądrzy ludzie którzy wiedzą, że likwidacja Służby Celnej nie przyniesie Polsce nic dobrego. Zaspakajanie prywatnych ambicji bandy trojga nie może być ponad interesem państwa. W PIS-ie jest pewnie więcej ludzi którzy myślą tak jak min. Zieliński i poseł Rzońca.

Myślenia ma przyszłość zwłaszcza w przypadku członków i sympatyków partii rządzącej a nadzieja umiera ostatnia. Przyjdzie chwilę poczekać na sprawdzenie trafności tego powiedzenia. Pewniejsze co do efektów również finansowych jest robienie dzieci ( 500,-z) i chlanie wódy żeby było z czego to sfinansować . Tym razem banda będzie znacznie mocniejsza i liczniejsza.
 
kup sobie szklaną kulę.
nie będziesz musiał nas zamęczać "retorycznymi" pytaniami.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ciekawy pogląd miała Pani z Nowoczesnej. Naprawdę nowoczesny tok rozumowania !
Parę godzin wcześniej tak mocna walczyli posłowie z Nowoczesnej o Trybunał Konstytucyjny, aby parę minut później stwierdzić, że ich Klub ma w nosie wyrok trybunału i będą przeciw.
 
Oczywiście Sławek spisał się wspaniale. Naprawdę klasa. Mamy szczęście, że trafił nam się w naszym środowisku taki gość !!!
 
Pracujemy nad tym, by służby podległe Ministerstwu Finansów, a więc Służba Celna, kontrola skarbowa, administracja finansowa - mówi prof. Konrad Raczkowski, wiceminister finansów - zaczęły funkcjonować jako de facto jeden organ.http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/obietnice-wyborcze-pis-z-uszczelnienia,17,0,1970449.html

Ten wpis niestety zawiera pewne przekłamanie. Minister Raczkowski powiedział inaczej jak powyższy wpis sugeruje.

,,Pracujemy nad tym, by wzmocnić współpracę instytucji podległe Ministerstwu Finansów, a więc Służba Celna, kontrola skarbowa, administracja finansowa - tak aby zaczęły funkcjonować jako de facto jeden organ pomimo odrębnych struktur.,,

Obecnie ta wypowiedz Profesora Raczkowskiego brzmi całkowicie inaczej. Jest to może iskierka nadziei, że to nie idzie w konsolidację instytucjonalną/strukturalną tylko w konsolidację funkcjonalną. Czyli w lepszą koordynację wszystkich instytucji podległych MF.
 
słyszeliśmy dokładnie każde słowo, które wczoraj w Sejmie padło.
damy radę zrozumieć bez tłumacza.
dyżur dzisiaj ..... ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ciekawy pogląd miała Pani z Nowoczesnej. Naprawdę nowoczesny tok rozumowania !
Parę godzin wcześniej tak mocna walczyli posłowie z Nowoczesnej o Trybunał Konstytucyjny, aby parę minut później stwierdzić, że ich Klub ma w nosie wyrok trybunału i będą przeciw.

napiszę po raz drugi. nowoczesna powinna zmienić nazwę na zabawna. mam też nadzieję, że kukiz wyprostuje winnickiego. który w debacie po pierwszym czytaniu oznajmił, iż zamierza lecieć na marsa. tylko biedaczek zapominał, że pilot nie wytrzyma trudów i czasu tej drogi.

po co nam tylu posłów i senatorów? a zmniejszyć liczbę tych darmozjadów. tak jak zlikwidować trybunał konstytucyjny z całym aparatem administracyjnym. przecież mamy sąd najwyższy. to dopiero będą oszczędności obywatelskie. a może tak i wojsko zlikwidujmy? jakby tak każdy miał z pięć karabinów w domu ...?
 
"jeżeli chodzi o pytanie pana posła Marka Rząsy to na pana prośbe odpowiedź zostanie udzielona na piśmie"
Nie mogę doszukać w stenogramie jakie pytanie zadał ten pan. Korzystam z fragmentu ze sprawozdania stenograficznego z 3. posiedzenia Sejmu zamieszczonego na stronie posła PiS Jarosława Zielińskiego.

Ť cofnij
 
Słyszałem, że PO(rzekomo poseł Halicki) wystąpił do MF/izb celnych o informację,ilu funkcjonariuszy wykonuje zadania, o których mowa m.in. w wyroku TK dotyczącym ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy....Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje tzn, jaki jest zakres żądania, jakie komórki przygotowują odpowiedź, do jakiego departamentu itd. i itp. Czy ZZ też przeprowadziły takie analizy/uzyskały takie informacje i co z nich wynikało. Jeśli się potwierdzi ta informacja o zbieraniu tych danych przez PO, to można założyć w którym kierunku będą zmierzać(pewnie razem z Nowoczesną i może Kukiz15) w trakcie prac w komisjach.
 
Komentatorzy z elit i od lemingów wciąż bredzą, że Sejm się ośmiesza, a ja pierwszy raz uważam, że robi właśnie to co należy. Sondaże pewnie zaraz potwierdzą że inni Polacy myślą podobnie
 
Ostatnia edycja:
Bardzo mi się podoba rozgrywka sejmowa, coraz mocniejszym argumentom prawnym za emeryturkami dla nas przeciwstawia się coraz płaczliwsza Nowoczesna
 
Myślę, że wymijająca odpowiedź Raczkowskiego w sejmie na pytanie posła Rzońcy, plus pojawiające się zajawki w wypowiedziach MinFin oraz ten dokument, wywołuje u mnie podejrzenie, że MF podejmie próbę swoistego wyścigu, tzn który projekt doprowadzony zostanie do finału tj KAS w wersji wielkiej konsolidacji czy obywatelski, który w zależności od preferowanych celów może im to skomplikować bądź w wersji optymisycznej ułatwić. Zbyt dużo niewiadomych. Mam wrażenie, że nie ma wszystkich kart na stole a wiele jest w rękawach...
 
Back
Do góry