• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt obywatelski przekazany Parlamentarzystom. 2 grudnia I czytanie

Czytałem czytałem.
Skoro to plan pracy na 2016 to wiadomo że w 2016 założono przygotowanie i przeprowadzenie przez parlament właściwej ustawy z wejściem w życie np 2017 , tak więc planowane dochody dochody budżetowe muszą być przypisane do tych którzy je w 2016 będą pobierać . Tylko tyle i aż tyle.
A jak będzie wyglądać przyszły projekt to już całkiem inna sprawa.
 
Czytałem czytałem.
Skoro to plan pracy na 2016 to wiadomo że w 2016 założono przygotowanie i przeprowadzenie przez parlament właściwej ustawy z wejściem w życie np 2017 , tak więc planowane dochody dochody budżetowe muszą być przypisane do tych którzy je w 2016 będą pobierać . Tylko tyle i aż tyle.
A jak będzie wyglądać przyszły projekt to już całkiem inna sprawa.

W rzeczy samej. Politycy mówią różne rzeczy w zależności co kto chce usłyszeć. Wyroki TK wg niektórych polityków dotyczą kwestii historycznych. Nasza w pewnym momencie może też taką się stać. A w zaciszu gabinetów powstają dokumenty... I te są niebezpieczne, a nie słowo mówione.
 
Moim zdaniem jedynym pozytywem (tu szacunek da przygotowujących wystąpienie p. Siwego lub samego autora) jest podkreślenie, iż to pierwszy projekt społeczny w nowym sejmie. Tu PiS może mieć problem, bo odrzucenie projektu może skutkować burzą medialną i zajawką pt. łamiemy własne słowo. Ale pozostaję pesymistą: zbyt wiele się dzieje i już się zadziało w kwestii odtworzenia sprawy konsolidacji SC z US, by wierzyć w uruchomienie projektu społecznego w "naszej" wersji. W komisjach sejmowych dokona się radykalna zmiana projektu.
 
Wyroki TK wg niektórych polityków dotyczą kwestii historycznych. Nasza w pewnym momencie może też taką się stać. A w zaciszu gabinetów powstają dokumenty... I te są niebezpieczne, a nie słowo mówione.

Patrząc perspektywicznie to za 20 lat większość z nas może być już na tamtym świecie... :cool:
 
wspólnie damy radę (doprowadzić do finału pierwszy obywatelski projekt zmiany prawa sejmu VIII kadencji).

trzymamy więc za słowo.

01.jpg


http://jaroslawzielinski.pl/userfiles/file/2015/Stenogram-Celnicy.pdf
 
Nie wydaje się Wam drogie Trolle , że aż nadto pomagacie naszym szanownym wrogom? :) dajcie im tez nieco popracować, wysilić szare komórki, etc...

Nie odwalajcie brudnej roboty w osamotnieniu!

Ludzie! Widzę, że im lepiej tym gorzej. Paranoja... wierzycie we własne obawy, nakreślone chore wizje przez obecna opozycję (daj im Panie jak najdłużej piastować to zaszczytne stanowisko) a pomijacie z całą determinacją fakty !

Z Waszych wpisów przebija moheryzm z domieszką tuskmenistanu.... :(
 
Slawek rozeslal komunikat dot. 1-go czytania wg ktorego do dyskusji pozostaje kwestia ustalenia rocznikowego tj. wg daty urodzenia mozliwosci przechodzenia na emeryture. O co chodzi?
 
Ostatni komunikat mocno mnie zaniepokoił i prosiłbym kogoś o wyjaśnienie kwestii przechodzenia w daty urodzenia.
 
jeżeli ma to dotyczyć przepisów przejściowych, to zapewne chodzi o to, by w przypadku gdy zgodnie z zapisami ustawy duża grupa celników nabędzie uprawnienia emerytalne już w chwili wejścia przepisów w życie , nie wszyscy mogli przejść na emeryturę w jednym czasie (by nie sparaliżować Służby)
 
Back
Do góry