• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt nowelizacji do Sejmu skierował Senat - Ustawa Emerytalna

Witam wszystkich niezadowolonych tzw. starych celników.

Na wstępie proszę o przeczytanie ze zrozumieniem nowelizacji procedowanej ustawy, o której się wypowiadają osoby, twierdzące same , że jej nie przeczytały. Wtedy dopiero dowiedzą się: kogo ona dotyczy i jaki okres obejmuje. A dotyczy obecnych funkcjonariuszy KAS, którzy 1 września 2003r jako cywile zostali przeniesieni do Służby Celnej i od tego dnia wykonywali razem z funkcjonariuszami celnymi zadania przypisane Służbie Celnej (głównie szczególny nadzór podatkowy). Należy nadmienić, że przeniesienie zadań szczególnego nadzoru podatkowego do Służby Celnej uratowało istnienie niejednego etatu funkcjonariusza celnego w wewnętrznych oddziałach celnych nie wspominając o zachodniej granicy. Dlatego proszę o niewylewanie jadu, powinniśmy się razem wspierać, tym bardziej, że wiele osób ze szczególnego nadzoru brało udział w protestach celniczych i należy do związku celnicy.pl. Tak, że nie żałujcie nam, że być może liczone będą nam lata od 2003r, bo wielu z was też nigdy na granicy nie było, a biurko w ciepłym pokoju to był wasz najlepszy przyjaciel, a dawno już jesteście na emeryturach mundurowych. Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych którzy nam źle życzą.
Źle to odbierasz.
Nikt Ci nie żałuję zaliczenia SzNP od 2003. Rozgoryczenie wzbudza tylko to, że być może kolejna grupa będzie miała zaliczoną cywilną pracę jako okres równoważny że służbą a celnicy nie. Przecież przed 1999 rokiem celnicy robili to samo co po później i nawet w tych samych mundurach.
Jeśli kolejnej grupie zaliczą cywilną pracę a celnikom nie to będzie jawna dyskryminacja i o tą niesprawiedliwość chodzi konentującym.
Tylko pozazdrościć, że macie związek zajmujący się Waszami sprawami, a nie sprawami wszystkich innych dookoła.
 
Panie Sławku . Czy jest jakaś szansa na rozwiązanie tzw. lat zerowych dla funkcjonariuszy zwolnionych np. z powodu sprawy karnej , później przywróconych do służby , pobierających zaniżoną emeryturę ze względu na brak uposażenia w kilku latach w tych dziesięciu wybranych do wyliczenia emerytury ?
SKAS otrzymał takie zmiany przepisów na spotkaniu. Nic więcej nie wiem.
 
starzy celnicy to już nie zostaną wydymani. Jesli ktoś pracowal przed 99 rokiem to nie opłaca się zaliczenie tego okresu do emerytury mundurowej gdyz malo zostało do pelnej emerytury, lepiej to zostawic na ZUS. Ja osobiście nie jestem zainteresowany zaliczeniem okresu przed 99 a już zupelnie nie jestem zainteresowany zabraniem mi tego okresu z ZUS.
Dokładnie tak przy dłuższym okresie zatrudnienia

Przy krótkim też super, bo dobijasz do emerytalnego maksa 75.

Nie ma co się żreć, uprzejmie zauwazę.

Czynności policyjne wycofano z obrotu pod jednego gościa podobno, to tu niech ludzie skorzystają.

Zwłaszcza w związku z nielegalnym hazardem i nielegalnymi akcyzowymi. Wielu z nich wykonywało czynności na kpk w związku ze 113 § 1 KKS 🙂.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Można część lat pracy pracy przed 99 zaliczyć do mundurowej, a za pozostałą część otrzymać potem z ZUS? Czy jak już się coś wliczy do mundurowej to reszta przepada?
 
Witam wszystkich
Pytanie trochę z innej beczki ale dla mnie ważne
Na jaką pensje może liczyć młody człowiek po studiach? 3 lata pracy w prywatnej firmie no teraz chce złożyć aplikacje do SCS? Na ile orientacyjnie może liczyć netto na rękę?
Pozdrawiam wszystkich na emkach a także tych którzy jeszcze dalaj służą 👍
Wiem wiem że to nie to forum ale nie wiem gdzie to teraz szukać a dzwoni do kadr mija się z celem bo odpowiedzi są bardzo enigmatycznie dlatego pytam was ludzi którzy są w temacie
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich
Pytanie trochę z innej beczki ale dla mnie ważne
Na jaką pensje może liczyć młody człowiek po studiach? 3 lata pracy w prywatnej firmie no teraz chce złożyć aplikacje do SCS? Na ile orientacyjnie może liczyć netto na rękę?
Pozdrawiam wszystkich na emkach a także tych którzy jeszcze dalaj służą 👍
Wiem wiem że to nie to forum ale nie wiem gdzie to teraz szukać a dzwoni do kadr mija się z celem bo odpowiedzi są bardzo enigmatycznie dlatego pytam was ludzi którzy są w temacie
Ok 5300 z dodatkami, + zwrot za dojazd jeśli zamieszkanie powyżej 30km
 
Niesamowite jest to, że temat został ogarnięty przez związek liczący kilkaset członków a celnicy.pl prawie 6000 tysięczna organizacja nic poza deklaracjami słownymi nie zrobiła. Daje to do myślenia czy warto być członkiem związku, który dba tylko o interesy celników z rodowodem z GUC.
Gratuluję orientacji w temacie celnicy.pl a emerytury.
 
Niesamowite jest to, że temat został ogarnięty przez związek liczący kilkaset członków a celnicy.pl prawie 6000 tysięczna organizacja nic poza deklaracjami słownymi nie zrobiła. Daje to do myślenia czy warto być członkiem związku, który dba tylko o interesy celników z rodowodem z GUC.
A o co pretensje do związku. Jak trzeba było zbierać podpisy pod projektem obywatelskim to każdy miał to gdzieś a teraz żale do związku. Swoją drogą fajne rzecz z ludzi przy takich akcjach wychodzą. Człowiek, człowiekowi wilkiem.
 
Orientację mam. Także na temat działań celnicy.pl po wejściu w życie ostatniej zmiany do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy...
Dziękować nie ma za co. To delikatne okreslenie.
To fajnie że raczysz mieć orientacje k....... zrób lepiej i skuteczniej zamiast ujadać anonimowo na firum
 
@nowy2023
Oj, gdybyś miał orientację, to wiedziałbyś, że jest za co i tylko w kwestii emerytur:
1. Wejście SC i SCS do systemu zaopatrzeniowego, po ponad ćwierć wieku nieskutecznej "walki" innych ZZ. Dopiero, gdy ZZ Celnicy PL temat podjął, został skutecznie załatwiony.
2. Zniesienie 5 lat zadań policyjnych
3. Uznanie waloryzacji emerytur, tak jak dla funkcjonariuszy innych formacji
4. Przyznanie emerytur bez drogi sądowej dla ucywilnionych funkcjonariuszy, która w naszych realiach nie wiadomo jaki by miałą koniec i czy już by w ogóle nastąpił
5. Dodatki z tytułu wysługi i motywacyjne.

Oczywiście, że nie wszystko udało się osiągnąć, ale wciąż działamy. Natomiast chcę napisać, że z informacji od funkcjonariuszy wiem, że system jaki mamy jest bdb i apelują, aby najlepiej go nie ruszać.
Jak to pogodzić? Oczywiście część emerytów i niewielu funkcjonariuszy w służbie chciałoby zaliczenia lat przed 99 i takie działania podejmowaliśmy i podejmujemy i podejmiemy ostrożnie dalsze. Sprawa jest w SN. Będą dalsze działania.
 
Nikt nie da przecież gwarancji, że zmieniając coś to te nowe zmiany emerytalne będą bardziej korzystne niż te co mamy teraz, np. emerytura z ostatniej pensji, czy to co było już tyle razy mówione 3 miesieczna odprawa. Zobaczcie jak zmienia się indywidualny wskaźnik, mimo tylu podwyżek to najlepsze lata w zasadzie to już były 😉 bez regularnych podwyżek wskaźnik maleje z roku na rok.
 
@nowy2023
Oj, gdybyś miał orientację, to wiedziałbyś, że jest za co i tylko w kwestii emerytur:
1. Wejście SC i SCS do systemu zaopatrzeniowego, po ponad ćwierć wieku nieskutecznej "walki" innych ZZ. Dopiero, gdy ZZ Celnicy PL temat podjął, został skutecznie załatwiony.
2. Zniesienie 5 lat zadań policyjnych
3. Uznanie waloryzacji emerytur, tak jak dla funkcjonariuszy innych formacji
4. Przyznanie emerytur bez drogi sądowej dla ucywilnionych funkcjonariuszy, która w naszych realiach nie wiadomo jaki by miałą koniec i czy już by w ogóle nastąpił
5. Dodatki z tytułu wysługi i motywacyjne.

Oczywiście, że nie wszystko udało się osiągnąć, ale wciąż działamy. Natomiast chcę napisać, że z informacji od funkcjonariuszy wiem, że system jaki mamy jest bdb i apelują, aby najlepiej go nie ruszać.
Jak to pogodzić? Oczywiście część emerytów i niewielu funkcjonariuszy w służbie chciałoby zaliczenia lat przed 99 i takie działania podejmowaliśmy i podejmujemy i podejmiemy ostrożnie dalsze. Sprawa jest w SN. Będą dalsze działania.

Kolega pewnie o Zbyszku Gajdzie, chyba się nie pomyliłem co do imienia.

Pomoże ktoś, ta inspirującą story moze nawet true
 
Kolega pewnie o Zbyszku Gajdzie, chyba się nie pomyliłem co do imienia.

Pomoże ktoś, ta inspirującą story moze nawet true
Panie Sławku
niech Pan nie ulega naszym niektórym krytykujących, wciąż niezadowolonych, albowiem chyba nie do końca ze zrozumieniem, nie wiedzą co piszą. ZZ Celnicy, ale przede wszystkim Panu, żelaznej konsekwencji w działaniach na rzecz naszych uprawnień wszystkich celników, mimo tylu krzywdzących Pana decyzji personalnych od przełożonych,
zawdzięczamy nasze emerytury, na warunkach przez Pana wyżej wymienionych. Mamy prawo do wyboru emerytury Możliwość uzyskania "drugiej" emerytury z ZUS . To przecież olbrzymia wartość.
Mieszanie i wieczne roszczenia mogą spowodować że nasi rządzącycy, mogą pozbawić nas dotychczasowych zasad. Czy wszyscy celnicy będą uszczęśliwieni gdy zaliczą nam do emerytury lata przed 1999, a jednocześnie pozbawią nas możliwości do wyliczenia, wypłacenia drugiej emerytury z ZUS.
Dzięki właśnie obecnej konstrukcji ustawy emerytalnej każdy nasz emeryt mundurowy, ma prawo do emerytury ZUS, po uzyskaniu wieku emerytalnego. Jeśli jeszcze jest"młody" zapewne podejmie pracę, z której odprowadzone składki zaliczą do przyszłej emerytury z ZUS, po uzyskaniu 60/65lat
Pozdrawiam
 
Panie Sławku
niech Pan nie ulega naszym niektórym krytykujących, wciąż niezadowolonych, albowiem chyba nie do końca ze zrozumieniem, nie wiedzą co piszą. ZZ Celnicy, ale przede wszystkim Panu, żelaznej konsekwencji w działaniach na rzecz naszych uprawnień wszystkich celników, mimo tylu krzywdzących Pana decyzji personalnych od przełożonych,
zawdzięczamy nasze emerytury, na warunkach przez Pana wyżej wymienionych. Mamy prawo do wyboru emerytury Możliwość uzyskania "drugiej" emerytury z ZUS . To przecież olbrzymia wartość.
Mieszanie i wieczne roszczenia mogą spowodować że nasi rządzącycy, mogą pozbawić nas dotychczasowych zasad. Czy wszyscy celnicy będą uszczęśliwieni gdy zaliczą nam do emerytury lata przed 1999, a jednocześnie pozbawią nas możliwości do wyliczenia, wypłacenia drugiej emerytury z ZUS.
Dzięki właśnie obecnej konstrukcji ustawy emerytalnej każdy nasz emeryt mundurowy, ma prawo do emerytury ZUS, po uzyskaniu wieku emerytalnego. Jeśli jeszcze jest"młody" zapewne
Panie Sławku
niech Pan nie ulega naszym niektórym krytykujących, wciąż niezadowolonych, albowiem chyba nie do końca ze zrozumieniem, nie wiedzą co piszą. ZZ Celnicy, ale przede wszystkim Panu, żelaznej konsekwencji w działaniach na rzecz naszych uprawnień wszystkich celników, mimo tylu krzywdzących Pana decyzji personalnych od przełożonych,
zawdzięczamy nasze emerytury, na warunkach przez Pana wyżej wymienionych. Mamy prawo do wyboru emerytury Możliwość uzyskania "drugiej" emerytury z ZUS . To przecież olbrzymia wartość.
Mieszanie i wieczne roszczenia mogą spowodować że nasi rządzącycy, mogą pozbawić nas dotychczasowych zasad. Czy wszyscy celnicy będą uszczęśliwieni gdy zaliczą nam do emerytury lata przed 1999, a jednocześnie pozbawią nas możliwości do wyliczenia, wypłacenia drugiej emerytury z ZUS.
Dzięki właśnie obecnej konstrukcji ustawy emerytalnej każdy nasz emeryt mundurowy, ma prawo do emerytury ZUS, po uzyskaniu wieku emerytalnego. Jeśli jeszcze jest"młody" zapewne podejmie pracę, z której odprowadzone składki zaliczą do przyszłej emerytury z ZUS, po uzyskaniu 60/65lat
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Panie Sławku
niech Pan nie ulega naszym niektórym krytykujących, wciąż niezadowolonych, albowiem chyba nie do końca ze zrozumieniem, nie wiedzą co piszą. ZZ Celnicy, ale przede wszystkim Panu, żelaznej konsekwencji w działaniach na rzecz naszych uprawnień wszystkich celników, mimo tylu krzywdzących Pana decyzji personalnych od przełożonych,
zawdzięczamy nasze emerytury, na warunkach przez Pana wyżej wymienionych. Mamy prawo do wyboru emerytury Możliwość uzyskania "drugiej" emerytury z ZUS . To przecież olbrzymia wartość.
Mieszanie i wieczne roszczenia mogą spowodować że nasi rządzącycy, mogą pozbawić nas dotychczasowych zasad. Czy wszyscy celnicy będą uszczęśliwieni gdy zaliczą nam do emerytury lata przed 1999, a jednocześnie pozbawią nas możliwości do wyliczenia, wypłacenia drugiej emerytury z ZUS.
Dzięki właśnie obecnej konstrukcji ustawy emerytalnej każdy nasz emeryt mundurowy, ma prawo do emerytury ZUS, po uzyskaniu wieku emerytalnego. Jeśli jeszcze jest"młody" zapewne podejmie pracę, z której odprowadzone składki zaliczą do przyszłej emerytury z ZUS, po uzyskaniu 60/65lat
Pozdrawiam

Ja tu bardziej niewiedzę niż krytykę zauważam albo wręcz list pochwalny Florciu Drogi 🙂.
 
AA
Ja tu bardziej niewiedzę niż krytykę zauważam albo wręcz list pochwalny Florciu Drogi 🙂.
Z niewiedzą źle Pan trafił, ale nie będę polemizował, natomiast jeśli chodzi o list pochwalny to i owszem, należy to tak rozumieć. Każdy z celników, stary i młody winny jest wdzięczność dla Pana Sławka za jego determinację, skuteczność. Nie znam przewodniczącego,ale przez lata służby, do teraz obserwuje, czytam jego wypowiedzi, stąd moja konstatacja
Ps.
... i do Pana który usiłuje mnie dyskredytować.
Jestem już poza naszą służbą.
Nie mam żadnego interesu, prawnego, prywatnego, żeby wychwalać przewodniczącego.
 
Ostatnia edycja:
Zaliczenie lat przed 1999 nie jest żadnym zagrożeniem ani stratą.
Pozostający jeszcze w służbie zyskaliby dodatek balkonikowy, niektórzy już mieliby 2500 miesięcznie zysku.
Odchodząc na emeryturę procent wysługi byłby wyższy, dla części już 75% i można wtedy dorabiać bez potrąceń z emerytury odkładając składki na zusowską emkę.
Tylko nie słyszałem, żeby ktoś o to walczył.
Brawo SzNP, życzę Wam powodzenia i gratuluję dobrego lobbingu.
 
Zaliczenie lat przed 1999 nie jest żadnym zagrożeniem ani stratą.
Pozostający jeszcze w służbie zyskaliby dodatek balkonikowy, niektórzy już mieliby 2500 miesięcznie zysku.
Odchodząc na emeryturę procent wysługi byłby wyższy, dla części już 75% i można wtedy dorabiać bez potrąceń z emerytury odkładając składki na zusowską emkę.
Tylko nie słyszałem, żeby ktoś o to walczył.
Brawo SzNP, życzę Wam powodzenia i gratuluję dobrego lobbingu.
....owszem rozumiem o czym mowa, też życzę wszystkim funkom jak najlepiej, tym z SzNP też.
Tylko nie wiem, czy to co było dane przy okazji negocjacji, uchwalania zmian, nie może być odebrane.
.....trochę obok tematu
Patrzę na ITD,
w służbie wiele razy wspólnie pełniliśmy służbę na drogach. Podobnie jak my narażeni są na niebezpieczeństwo.
Charakter ich pracy jak najbardziej przemawia że,należą im się uprawnienia, a mimo to im ich nie przyznano.
Temat wyczerpałem
Pozdrawiam
 
Back
Do góry