• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt nowelizacji do Sejmu skierował Senat - Ustawa Emerytalna

customek

Aktywny użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
185
Punkty reakcji
25
Ostatnia edycja:
dotyczy tylko byłych UKS-owców
A co z tymi co przed wrześniem 1999 r. pracowali w administracji celnej o tych już zapomniano?
 
Wygląda, że tak .... .

Aczkolwiek już tylko pojedyncze sztuki pozostały w służbie.

Których kijem nie wygonisz.
 
Wygląda, że tak .... .

Aczkolwiek już tylko pojedyncze sztuki pozostały w służbie.

Których kijem nie wygonisz.
eee chyba aż tak mało to nie, swoją drogą ciekawe ilu ... za chwilę będzie trochę mniej, jak się nachapane tłuste koty ewakuują przed stalową miotłą.
 
A w tym wszystkim najlepsze jest to, chcą również zaliczenia do służby, pracy w UKS czyli przed przeniesieniem ich do SC.

cytat z innego wątku:






Witam wszystkich!
Nie wiem, czy jeszcze ktoś żyje(hłe,hłe) z dawnych pracowników Sz.N.P. i jest jeszcze zainteresowany kwestią ustalenia stażu służby zaliczanego do stażu uprawniającego do dodatku motywacyjnego (art. 226b ustawy KAS) oraz do emki mundurowej?
Ja wygrzebałem swoje wszystkie papiery i przeanalizowałem swój przebieg pracy/służby.
Fakty są takie:
do 31.08.2003r. pracowałem w UKS-e jako pracownik Sz.N.P. ze statusem mianowanego pracownika państwowego, co skutkowało tym, że od 15.08.1996r. byłem w korpusie służby cywilnej (pierwsza ustawa o Służbie Cywilnej z 1996r.).
Z dniem 1.09.2003r. zostałem przeniesiony do urzędu celnego jako pracownik cywilny. Z dniem 1.07.2010r. zostałem umundurowany i zaliczono mi staż w Służbie Celnej od dnia 25.08.1996r. - na podstawie art. 99.ust.8 ustawy o Służbie Celnej. Otrzymałem przy tym potwierdzenie w postaci pisma podpisanego przez ówczesnego Dyrektora Izby Celnej o uznaniu tego stażu służby i przyznaniu mi z dniem 25.08.2011r. dodatkowego urlopu po 15 latach służby!. Dysponuję także pisemną opinią/zaleceniem ówczesnego Dyrektora Departamentu Służby Celnej Ministerstwa Finansów, Grzegorza Smogorzewskiego, który wyraźnie wskazał, że pracownikom przeniesionym do służby celnej na podstawie art. 99 ustawy o Służbie Celnej należy zaliczyć do stażu służby w służbie celnej staż pracy od dnia 1.07.1999r. (data wejścia w życie ustawy o Służbie Cywilnej z dnia 18.12.1998r.), zaś pracownikom, którzy zostali zaliczeni do korpusu służby cywilnej na mocy ustawy z dnia 5.07.1996r. o służbie cywilnej, t.j. pracownikom wcześniej mianowanym na podstawie ustawy z 16.09.1982r. o pracownikach urzędów państwowych od dnia 25.08.1996r.
Z dniem 1.06.2017r. wskutek przyjęcia propozycji Dyrektora IAS zostałem funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej (SCS).
Zgodnie z art. 165 ust. 3 ustawy przepisy wprowadzające KAS funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, zwanymi dalej „funkcjonariuszami”, pełniącymi służbę w jednostkach KAS i zachowują ciągłość pracy i służby. W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe.
Dodatkowo, zgodnie z art.171 ust. 2 tej ustawy:
2. Do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej oraz pracy w jednostkach KAS, od którego zależą uprawnienia i świadczenia należne funkcjonariuszowi oraz pracownikowi, wlicza się okres:
1)służby w Służbie Celnej;
Nie wchodząc w dalsze szczegóły uważam, że powinienem mieć zaliczony do stażu służby w służbie celnej/służbie celno-skarbowej, od którego zależą uprawnienia do świadczenia motywacyjnego oraz uprawnienia do emki mundurowej, staż od dnia 25.08.1996r., zaś ci z Was, którzy nie byli wcześniej mianowani podczas pracy w UKS-ach od dnia 1.07.1999r.
Co prawda, w przepis art. 150 ust. 8austawy o KAS mówi o niezaliczaniu stażu pracy pracownika cywilnego, który przyjął propozycję przeniesienia do SCS na podstawie artykułu 150 ust. 1. do stażu służby, o którym mowa w ustawie o emeryturach mundurowych, jednakże chodzi tu o pracownikach przenoszonych po dniu wejścia w życie ustawy o KAS.
Takie są moje przemyślenia wynikające w analizy dokumentów, które posiadam oraz przepisów ustaw: O pracownikach urzędów państwowych, o Służbie Cywilnej (z 1996r. oraz kolejnej z 1998r.), ustawy o Służbie Celnej, ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS, ustawy o KAS, a także opinii Ministerstwa Finansów, którą dysponuję.
Po tym przydługim może wywodzie proszę Kolegów i Koleżanki zainteresowane tym zagadnieniem o uwagi do mojej analizy, wskazanie innych przepisów lub aspektów sprawy, których nie uwzględniłem.
Cenna byłaby informacja, czy ktoś z Was już wystąpił z roszczeniem uwzględnienia stażu służby do swojego dyrektora IAS lub sądu?
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:
A w tym wszystkim najlepsze jest to, że chcą zaliczenia do służby, również pracy w UKS czyli przed przeniesieniem ich do SC.
Dobre, przyznam się że nie czytałem projektu ale jak jest tak jak piszesz, to już wszyscy podpięci omaszczą flaczki .Już nie zostanie nikt do wciągnięcia, tylko starzy celnicy przed 99 zostaną wydymani jak zwykle..No chyba że jeszcze US wciągną.
 
Zgadza się tylko Ci którzy służyli lub jak teraz wszyscy krzyczą : "pracowali" w administracji celnej w latach '90 zostaną na lodzie.
 
Ostatnia edycja:
Dobre, przyznam się że nie czytałem projektu ale jak jest tak jak piszesz, to już wszyscy podpięci omaszczą flaczki .Już nie zostanie nikt do wciągnięcia, tylko starzy celnicy przed 99 zostaną wydymani jak zwykle..No chyba że jeszcze US wciągną.
starzy celnicy to już nie zostaną wydymani. Jesli ktoś pracowal przed 99 rokiem to nie opłaca się zaliczenie tego okresu do emerytury mundurowej gdyz malo zostało do pelnej emerytury, lepiej to zostawic na ZUS. Ja osobiście nie jestem zainteresowany zaliczeniem okresu przed 99 a już zupelnie nie jestem zainteresowany zabraniem mi tego okresu z ZUS.
 
starzy celnicy to już nie zostaną wydymani. Jesli ktoś pracowal przed 99 rokiem to nie opłaca się zaliczenie tego okresu do emerytury mundurowej gdyz malo zostało do pelnej emerytury, lepiej to zostawic na ZUS. Ja osobiście nie jestem zainteresowany zaliczeniem okresu przed 99 a już zupelnie nie jestem zainteresowany zabraniem mi tego okresu z ZUS.
To już każdy sam musiałby decydować, jak ktoś ma do 65 jeszcze trochę a mógłby skorzystać z dodatku 2500 PLN już dziś oraz doliczenia dodatku stażowego po 32 latach do podwyższenia emerytury, to perspektywa się zmienia. Oczywiście prawo wyboru powinno być tak jak ma być od 01.01.2025 w pozostałych resortach oprócz SCS i SM.
 
Dobrze mówisz. Mi w grudniu "stuknęło" 32 lata w mundurze. Powinienem więc już od roku kasować "dziadkowie" 2,5 tyś. a od czerwca motywacyjne powinno mi się liczyć do emki. Ale nie, dodatek dostanę dopiero w marcu 2028 a do emerytury zaliczą mi to dopiero w 2032. Ale Panom Inspektorom z UKS którzy granicę widzieli wracając z wczasów teraz nagle ma się liczyć "służba cywilna" od 1992. No normalnie super.
 
Dobre, przyznam się że nie czytałem projektu ale jak jest tak jak piszesz, to już wszyscy podpięci omaszczą flaczki .Już nie zostanie nikt do wciągnięcia, tylko starzy celnicy przed 99 zostaną wydymani jak zwykle..No chyba że jeszcze US wciągną.
To
Dobre, przyznam się że nie czytałem projektu ale jak jest tak jak piszesz, to już wszyscy podpięci omaszczą flaczki .Już nie zostanie nikt do wciągnięcia, tylko starzy celnicy przed 99 zostaną wydymani jak zwykle..No chyba że jeszcze US wciągną.
To może teraz jest dobry czas na to , by nasz związek zadziałał , wciągnął nas do projektu , aby w końcu zaliczyć lata przed 99 do służby - oczywiście z możliwością wyboru ? ? ?
 
Dobrze mówisz. Mi w grudniu "stuknęło" 32 lata w mundurze. Powinienem więc już od roku kasować "dziadkowie" 2,5 tyś. a od czerwca motywacyjne powinno mi się liczyć do emki. Ale nie, dodatek dostanę dopiero w marcu 2028 a do emerytury zaliczą mi to dopiero w 2032. Ale Panom Inspektorom z UKS którzy granicę widzieli wracając z wczasów teraz nagle ma się liczyć "służba cywilna" od 1992. No normalnie super.
Mają im zaliczyć ale od 1.09.2003 r.
 
I to byłoby sprawiedliwe. Koledzy z dawnego sznp nie zawsze chcieli "ubierać zielony kubraczek" a teraz mogą spokojnie czekać na dalszy rozwój sytuacji. A mi który na ponad 4 lata przed 15.09.1999 r. psu w d..pę, bo ani mundurowy, ani cywil i mogę sobie po 1,3% za 4 lata, nietrudno zgadnąć że muszę tyrać jeszcze 3 lata do pełnej emku, a tak za równy roczek mógłbym już cieszyć się spokojną pełną emeryturą. A nie zamierzam już dorabiać ZUSU i czekać jeszcze ponad 10 lat na resztki emerytury z ZUS. Chcę to wszystko razem zliczyć (3 lata x 3,6% pozostałe po 1,3%) i mieć głęboko wszelkie późniejsze ewentualne dodatki. Zdrowia życzę
 
Witam wszystkich niezadowolonych tzw. starych celników.

Na wstępie proszę o przeczytanie ze zrozumieniem nowelizacji procedowanej ustawy, o której się wypowiadają osoby, twierdzące same , że jej nie przeczytały. Wtedy dopiero dowiedzą się: kogo ona dotyczy i jaki okres obejmuje. A dotyczy obecnych funkcjonariuszy KAS, którzy 1 września 2003r jako cywile zostali przeniesieni do Służby Celnej i od tego dnia wykonywali razem z funkcjonariuszami celnymi zadania przypisane Służbie Celnej (głównie szczególny nadzór podatkowy). Należy nadmienić, że przeniesienie zadań szczególnego nadzoru podatkowego do Służby Celnej uratowało istnienie niejednego etatu funkcjonariusza celnego w wewnętrznych oddziałach celnych nie wspominając o zachodniej granicy. Dlatego proszę o niewylewanie jadu, powinniśmy się razem wspierać, tym bardziej, że wiele osób ze szczególnego nadzoru brało udział w protestach celniczych i należy do związku celnicy.pl. Tak, że nie żałujcie nam, że być może liczone będą nam lata od 2003r, bo wielu z was też nigdy na granicy nie było, a biurko w ciepłym pokoju to był wasz najlepszy przyjaciel, a dawno już jesteście na emeryturach mundurowych. Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych którzy nam źle życzą.
 
Ja myślę, a raczej mam nadzieję, że MF zechce dołożyć do tego projektu również zaliczenie pauzowania i być może jeszcze inne sytuacje z UKS i naturalne jest, że trzeba zgłosić lata przed 1999 r. oczywiście gwarantując prawo wyboru.
Panie Sławku . Czy jest jakaś szansa na rozwiązanie tzw. lat zerowych dla funkcjonariuszy zwolnionych np. z powodu sprawy karnej , później przywróconych do służby , pobierających zaniżoną emeryturę ze względu na brak uposażenia w kilku latach w tych dziesięciu wybranych do wyliczenia emerytury ?
 
Niesamowite jest to, że temat został ogarnięty przez związek liczący kilkaset członków a celnicy.pl prawie 6000 tysięczna organizacja nic poza deklaracjami słownymi nie zrobiła. Daje to do myślenia czy warto być członkiem związku, który dba tylko o interesy celników z rodowodem z GUC.
 
Back
Do góry