• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Próba odebrania praw nabytych - rozporządzenie w spr. świadczeń socjalnych

Słyszałam, że w niektórych izbach już wypłacili po staremu. Czy ktoś wie coś na ten temat???
 
par. 10 tego rozporządzenia to przykład ignorancji zasad państwa prawa. Oczywiście, że będą wypłacać po staremu, bo wprowadzili sobie par.10.
Jest jednak również oczywiste, że każda sprawa przed sądem powinna zostać wygrana. Będzie za to kosztować skarb państwa dodatkowe wydatki na koszty sądowe.
Przygotujemy w kwietniu pozew w tej sprawie, ale żeby złożyć pozew trzeba najpierw otrzymać wypłatę, więc zapewne MF będzie max. zwlekać z wypłatą wczasów.

Brrrrrr. Straszne czasy nastały, w których organy państwowe za nic sobie mają podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa.

Jeżeli środowisko nie zareaguje masowymi pozwami, dalej będą tak postępować. W tej sprawie powinno zostać złożonych tysiące pozwów. Sprawa jest ewidentna. Wydaje się, że RM została wprowadzona w błąd
 
Świadczenie urlopowe

W skutek dezinformacji pytam o info na forum.

1. Podobno w tym roku świadczenie urlopowe jest dużo wyższe niż w latach ubiegłych. Czy to prawda? Ile wynosi ś.u. za 2010 rok?

2. Podobno niektóre IC nie zamierzają płacić w tej wysokości argumentując to koniecznością zabezpieczenia finansowego IC na wypadek ewentualnych kosztów sądowych w sprawach IC- fc, odszkodowań itp. Czy to jest prawda?

3. Jak widzą to ZZ i jak punkt 2 ma się do odpowiedzialności przed prawem tj. czy IC nie złamią w ten sposób prawa?
 
Promet

polecam pismo w tej materii Federacji ZZSC z dnia 09,03.2010r. kierowane do SSC i DIC (w zakładce Komunikaty KW FZZSC)
 
Ponieważ pojawiła się dzisiaj nieścisła interpretacja informuję wszystkich raz jeszcze, że każdy kto nabył prawo do urlopu wypoczynkowego w 2010 roku powinien otrzymać przeszło 700zł na członka w rodzinie, co stanowi 32,86 % minimalnej stawki uposażenia zasadniczego według najniższej grupy uposażenia zasadniczego obowiązującego na dzień 1 stycznia 2010

NIE MA ZNACZENIA CZY KTOŚ ZŁOŻYŁ WCZEŚNIEJ WNIOSEK CZY NIE.

Wszyscy, którzy nabyli prawo do urlopu w 2010 roku powinni wystąpić z pozwem bezpośrednio po wypłacie owych 238 zł.

Dokładny wzór pozwu zostanie niebawem zamieszczony na forum.

Musi zostać złożonych tysiące pozwów, aby do MF-u dotarło wreszcie, że żyjemy w demokratycznym państwie prawa.
 
Ostatnia edycja:
No dobrze. Rozumię powyższy wpis tak, że jeśli nawet ktoś nie złożył wniosku przed wejściem nowego rozporządzenia będzie mógł walczyć o wypłatę w wyższej kwocie niż 238 zł.
Ale wiele osób złożyło wnioski juz w styczniu i dyrektorzy ani nie wypłacili pieniedzy ani nie dali odpowiedzi. Czy nie obowiazuja tu żadne terminy? Czy czas złożenia wniosku nie jest tu dodatkowym argumentem?
 
No dobrze. Rozumię powyższy wpis tak, że jeśli nawet ktoś nie złożył wniosku przed wejściem nowego rozporządzenia będzie mógł walczyć o wypłatę w wyższej kwocie niż 238 zł.
Ale wiele osób złożyło wnioski juz w styczniu i dyrektorzy ani nie wypłacili pieniedzy ani nie dali odpowiedzi. Czy nie obowiazuja tu żadne terminy? Czy czas złożenia wniosku nie jest tu dodatkowym argumentem?
Moim zdaniem skoro w przepisach szczególnych nie ma określonego terminu na załatwienie sprawy obowiązuje miesięczny termin z k.p.a. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Oczywiście mój wniosek złożony w dniu 05.01.2010 r. nie został do dziś rozpatrzony, nie dostałem również zawiadomienia o nowym terminie załatwienia sprawy z podaniem powodu opóźnienia, nie dostałem także decyzji odmownej. Wychodzę w takim razie z założenia, iż jeżeli pieniądze nie zostały wypłacone w ciągu miesiąca to od 6 lutego należą mi się odsetki ustawowe. Po raz kolejny prośba, żeby mnie ktoś naprostował, jeżeli mój tok rozumowania jest błędny.
 
no i jest! mam na koncie 195 złotych netto na osobę. Wniosek złożyłem na początku stycznia...
Teraz znów, jak co roku, czeka mnie kłótnia z kobitą o to, którego biura podróży katalog przeglądamy jako pierwszy... :D:D
 
no i jest! mam na koncie 195 złotych netto na osobę. Wniosek złożyłem na początku stycznia...
Teraz znów, jak co roku, czeka mnie kłótnia z kobitą o to, którego biura podróży katalog przeglądamy jako pierwszy... :D:D
polecam Grecję :] w związku z kryzysem ma być trochę taniej - ale co to jest ;] przecież stać nas - takie dopłaty przecież dostajemy
 
Po Świętach zamieścimy wzór pozwu. To test dla środowiska. Jeżeli zostanie złożonych tysiące pozwów w MF-ie nastąpią zmiany, jeżeli nie, będzie ciąg dalszy odbierania nam naszych praw.
 
1. Nie można tego załatwić w formie pozwu zbiorowego?
2. Patrząc realnie jednym z aspektów będzie wpływ zmian legislacyjnych na obciążenie budżetu i tu takowego nie było, gdyż dostaniemy tyle, ile w ubiegłym roku. Pozwany będzie się tłumaczył zmianą sposobu naliczania świadczenia z % od najniższego uposażenia (które uległo zmianie) na % kwoty bazowej. A jakie będzie stanowisko Sądu, tego nikt nie wie, a że różnie bywa w różnych Sądach:rolleyes:... Swojego osądu na forum nie zamieszczam, bo mnie zjedzą:cool:
3. Może i MF byłby zainteresowany wypłaceniem w tym roku wyższego wczasowego, gdyż będzie to wzięte z puli na tegoroczne podwyżki, a że będzie to świadczenie w tej wysokości jednorazowe, to w przyszłym roku będzie cała pula do rozdysponowania na dodatki funkcyjne:D (a będzie to ponad 10 mln zł)

LUB nawet może zabezpieczyć takową kwotę na ewentualne skutki wyroków sadowych i MF zrobi tj w pkt. 3.
 
Ostatnia edycja:
aby skladac pozwy trzeba chyba najpierw dostac kase, a niektore izby jeszcze jej nie rozdysponowały
 
Pozwy

Tak jak JABOL uważam, że ZZ powinny złożyć pozwy zbiorowe. Pozwy zbiorowe powinny byc składane również w innych sprawach. Jesli ZZ robiłyby to w imieniu swoich członków (po potwierdzeniu przez członków woli złożenia takiego wniosku) pomogłoby to zaktywizować nasze srodowisko.
Jak inaczej przekonac ludzi żeby płacili składki, skoro doświadczenia ostatnich (i nie tylko) lat są takie, że czołowi działacze ZZ dbali tylko o własne interesy
 
PJS chyba nie czytałeś ustawy o sporach zbiorowych - dotyczy ona TYLKO spraw konsumenckich / zmiana zainicjowana przez senatorów a następnie przyjęta przez posłów/
 
szkoda:(

Skoro nie można tego zrobić w sposób zbiorowy, nawet przez ZZ, to będzie tak jak teraz przy mianowaniach na stopnie.

Dużo byłej kadry czeka na wyroki sądów, ale skoro nie mają pewności, że wygrają, to się nie wychylają:D i czekają ze złożeniem pozwów.
 
W Olsztynie wypłacili tak jak rok wcześniej ale nie rozumiem czy wy myślicie, że przykładowy Kowalski z pasa złoży pozew do sądu hmmm... to chyba to nie przejdzie. Zwłaszcza gdy nasz DIC jest typowym oszczędnisiem (na pracownikach) a nasze związki siedzą u niego w kieszeni
 
Back
Do góry