• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Dozbieranie 31 mln zł f-sze MSW zawdzięczają kierownictwu tegoż resortu. Nie zamierzam rwać sobie włosów z głowy z tego powodu, w szczególności w świetle poparcia dla projektu obywatelskiego złożonego przez nasze kierownictwo.
Dale pisał, że niektórym emki po wyroku TK należą się jak psu buda. Owszem, lecz czy pamiętasz jak ta buda miała wyglądać wg poprzedniego kierownictwa? Skoro czytasz forum, to powinieneś pamiętać.
Szanujmy zatem poparcie obecnego SSC dla projektu obywatelskiego, bo to jest jak NIEBO A ZIEMIA
 
co do podwyżek, to jesteśmy w plecy 2x150 poprzednich (inne służby dostały) + 290 obecnych (inne służby dostaną)... i jeszcze brak corocznej podwyżki (inflacyjnej) od 2010r. z powodu zamrożenia kwoty bazowej a to kolejne kilka setek...
 
Sławku, to ja już nie rozumiem, skąd te głosy że nie będzie podwyżek, czy wynikają z niedoinformowania, czy ze złej woli. Widzisz, jestem poza wszelkimi związkami, czytam sporo informacji w sieci. Po różnych forach. Sprzedawane są doprawdy w ładnych paczuszkach, ze wstążeczkami. Poparte różnymi linkami i cytatami z dokumentów. A że z przyrodzenia jestem raptusem, to i ciśnienie mi skacze i post jakiś się czasem skrobnie.
Ale jak to właściwie jest Twoim zdaniem? Mamy na co liczyć? Jest realnym ten projekt rozsyłany przed świętami, gdzie podwyżki były wliczone we współczynnik stopnia?
OK, spoko. Niestety nie wiem jak będzie finalnie z podwyżkami. Dopóki ich nie dostanę na konto to nie wiem jak to się skończy. Skoro są takie pogłoski, to może coś jest na rzeczy.
Czy jednak po takiej deklaracji w dniu 22.12. mam pytać MF o pogłoski?

Ps. Pod wpływem części wpisów na forum zleciłem księgowej porównanie budżetów. Jak już to zrobi to się odezwę. Od tego trzeba zacząć, bo może rzeczywiście jest coś na rzeczy, skoro są takie głosy.
 
no i można iść spać spokojnie =) jeśli w budżecie pozostało 51 mln to będziemy mieli podwyżki nie mniejsze niż te planowane z października a to już duży sukces. Póki współpraca i poparcie SSC jest to trzeba to historyczną zmianę pielęgnować.
 
A jak w tych październikowych planach wyglądał podział tej kasy, ponieważ to jest bardzo ważne o ile nie najważniejsze
 
A jak w tych październikowych planach wyglądał podział tej kasy, ponieważ to jest bardzo ważne o ile nie najważniejsze
Z tego co ja się orientuję, a był taki projekt rozsyłany do wiadomości po izbach, na etapie konsultacji, miał byc zmieniony współczynnik za stopień, w ten sposób że każdy stopień zyskuje po około 150 zł (bez paru groszy dosłownie), za wyjątkiem aplikanta, ten miał dostać nieco więcej. Czy po takim podziale zostawała jakaś kasa do dyspozycji dic-ów czy też ministra, nie wiem. Ale taka opcja, przy założeniu że jest to cała kasa oddana na naszą grządkę, była by jak najbardziej do przyjęcia - przynajmniej przeze mnie :)
 
Jak na razie wszystkie służby mundurowe dostały podwyżkę tylko nie my. Już ponad miesiąc minął od czytania ustawy o naszych emkach i cisza. Nawet wyznaczone komisje nie zebrały się w tej sprawie. Jak na razie mamy same obietnice i pewne że nie dostaniemy podwyżki od stycznia. Nie za bardzo wierze w szczere intencje SSC.
 
Ostatnia edycja:
W zaokrągleniu : nasz budżet jest większy o ok. 50 mln zł. Dzieląc to na 15 tys. osób ~ 3.333zł, dzieląc na trzynaście (12 m-cy + trzynastka) ~250zł brutto na głowę średnio. Pod warunkiem, że wszystko pójdzie na wynagrodzenia. Jak będzie w praktyce dowiemy się za jakiś czas.
 
Popatrzcie na procesy legislacyjne i dane dot. wynagradzenia:

Budżet 2013 - podpisany przez Prezydenta 01 lutego.
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=27E83E8EF38400DBC1257A8A00391657
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNEJ OGÓŁEM---- 994 757 tys. zł.

Budżet 2014 - podpisany przez Prezydenta 29 stycznia.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1779
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNEJ OGÓŁEM---- 994 874 tys. zł.

Budżet 2015 - podpisany przez Prezydenta 23 stycznia.
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2772
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNEJ OGÓŁEM ----990 823 tys. zł.

Budżet 2016 - podpisany przez Prezydenta XX stycznia.
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=146
FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNEJ OGÓŁEM ----1 044 500 tys. zł.
 
Ostatnia edycja:
Budżet jest większy, to znaczy, że jest kasa na podwyżki. Kwestią jest natomiast podział tych środków. Było to dyskutowane na ZG ZZ Celnicy i podjęto uchwałę o skierowaniu wniosku do SSC, aby podnieść kwoty wynagrodzenia zasadniczego. Trzeba pamiętać, że dodatki są istotną częścią naszych wynagrodzeń, a zawsze jest lepiej, gdy wzrasta pensja podstawowa,a nie dodatek.
 
Budżet jest większy, to znaczy, że jest kasa na podwyżki. Kwestią jest natomiast podział tych środków. Było to dyskutowane na ZG ZZ Celnicy i podjęto uchwałę o skierowaniu wniosku do SSC, aby podnieść kwoty wynagrodzenia zasadniczego. Trzeba pamiętać, że dodatki są istotną częścią naszych wynagrodzeń, a zawsze jest lepiej, gdy wzrasta pensja podstawowa,a nie dodatek.

bo zmiana wskaźników na stopniu dawała szanse na podział po równo skutki finansowe były łatwe do policzenia. Zmiana zasadniczego nie daje podziału po równo bo z zasadniczego liczona jest wysługa, godziny nadliczbowe i te w porze nocnej.
 
Ostatnia edycja:
Może i Budżet 2016 jest większy o te 54 mln ale trzeba od tego odjąć koszty awansów (i wystarczy tu wspomnieć, że u nas jest masa ludzi co czeka już 4 lata na awans i musi dostać. Dodatkowo z łąką na pagonach i 4 letnim stażem też jest bardzo dużo ludzi - przypomnę że pierwszy awans to 180 zł na plus) dodatkowo koszty zmiany kierownictwa czyli większe zarobki dla nowych włodarzy i dalej nie małe zarobki dla starych władz na nowych stanowiskach st. ekspertów. Dlatego mówią, że trzeba poczekać bo muszą wszystko policzyć i zobaczyć ile zostaje dla reszty "małych ludków". A zatem nie ma co liczyć na kokosy i całe 50 mln.
 
podwyżki dla specj. i mł. specj. oraz dla st. specj.

bo zmiana wskaźników na stopniu dawała szanse na podział po równo skutki finansowe były łatwe do policzenia. Zmiana zasadniczego nie daje podziału po równo bo z zasadniczego liczona jest wysługa, godziny nadliczbowe i te w porze nocnej.


Nie zgadzam się z tobą angel81 w tej kwestii, chociaż szanuje twoje poprzednie wypowiedzi na tym forum. Podwyżki po równo w stopniu wcale nie są sprawiedliwe. Najwyższa pora zasypywać ''kominy płacowe" i zmniejszyć rozmiary niesprawiedliwości w wartościowaniu stanowisk. Najwyższe podwyżki powinni dostać mł. specjaliści, specjaliści i st. specjaliści poprzez podniesienie kwot zaszeregowania, oczywiście tylko tym co mają najniższe "widełki" , a nie tym co mają najwyższe (bo dużo w izbach jest takich).
Doskonale o tym wiesz jak i inni f-sze czytający to forum, że wartościowanie i dawanie stanowisk eksperckich było "z czapki" większość z obecnych ekspertów nie zasługuje na to. Dostali te stanowiska tylko za to, w jakich komórkach pracowali w momencie wejścia wartościowania w życie. Wartościowanie miało być procesem ciągłym, ale jak wszyscy wiecie nie jest. Nabory wewnętrzne na wyższe stanowiska służbowe są fikcją. Jest ich bardzo mało w skali kraju.
Wiem, że włożyłem teraz swoją wypowiedzią "kij w mrowisko", ale taka jest prawda moi drodzy.

Po raz kolejny powtarzam jako członek ZZ Celnicy PL i w pełni zgadzam się z propozycją kierownictwa ZZ Celnicy PL, że największe podwyżki powinni dostać ci co są na stanowiskach specjalistycznych czyli najmniej zarabiający i im wyższe stanowisko tym mniejsza podwyżka.
Doskonale o tym wiecie.
PS. Zaraz mnie eksperci zlinczują. Nie przejmuje się tym. Trzeba sobie powiedzieć prawdę. Pełno jest przypadków, że w jednej komórce i w jednym pokoju pracuję ekspert i specjalista chociaż wykonują tą samą pracę i ponoszą taką samą odpowiedzialność. Takiej patologii nie ma w żadnej formacji mundurowej!!! Najwyższa pora naprawić to co zepsuł poprzedni SSC.
 
Nie zgadzam się z tobą angel81 w tej kwestii, chociaż szanuje twoje poprzednie wypowiedzi na tym forum. Podwyżki po równo w stopniu wcale nie są sprawiedliwe. Najwyższa pora zasypywać ''kominy płacowe" i zmniejszyć rozmiary niesprawiedliwości w wartościowaniu stanowisk. Najwyższe podwyżki powinni dostać mł. specjaliści, specjaliści i st. specjaliści poprzez podniesienie kwot zaszeregowania, oczywiście tylko tym co mają najniższe "widełki" , a nie tym co mają najwyższe (bo dużo w izbach jest takich).
Doskonale o tym wiesz jak i inni f-sze czytający to forum, że wartościowanie i dawanie stanowisk eksperckich było "z czapki" większość z obecnych ekspertów nie zasługuje na to. Dostali te stanowiska tylko za to, w jakich komórkach pracowali w momencie wejścia wartościowania w życie. Wartościowanie miało być procesem ciągłym, ale jak wszyscy wiecie nie jest. Nabory wewnętrzne na wyższe stanowiska służbowe są fikcją. Jest ich bardzo mało w skali kraju.
Wiem, że włożyłem teraz swoją wypowiedzią "kij w mrowisko", ale taka jest prawda moi drodzy.

Po raz kolejny powtarzam jako członek ZZ Celnicy PL i w pełni zgadzam się z propozycją kierownictwa ZZ Celnicy PL, że największe podwyżki powinni dostać ci co są na stanowiskach specjalistycznych czyli najmniej zarabiający i im wyższe stanowisko tym mniejsza podwyżka.
Doskonale o tym wiecie.
PS. Zaraz mnie eksperci zlinczują. Nie przejmuje się tym. Trzeba sobie powiedzieć prawdę. Pełno jest przypadków, że w jednej komórce i w jednym pokoju pracuję ekspert i specjalista chociaż wykonują tą samą pracę i ponoszą taką samą odpowiedzialność. Takiej patologii nie ma w żadnej formacji mundurowej!!! Najwyższa pora naprawić to co zepsuł poprzedni SSC.

zgadzam się w 100 % ;)

zasadniczo to wartościowanie należy wyrzucić do kosza
 
Nie zgadzam się z tobą angel81 . Takiej patologii nie ma w żadnej formacji mundurowej!!! Najwyższa pora naprawić to co zepsuł poprzedni SSC.
Zgadza się. Takiej patologii nie ma w żadnej organizacji, żeby w orzecznictwie pracowali ludzie bez wyższego wykształcenia, a na specjalistycznych ludzie po studiach. O zarobkach nie wspominając.
 
Może i Budżet 2016 jest większy o te 54 mln ale trzeba od tego odjąć koszty awansów

o jakich awansach mówisz? Idąc tokiem Twojego rozumowania, przecież budżety 2013-2014-2015 były takie same po ok 990 mln i co??? nie miałeś tam awansów, rosnącej wysługi itd??

Nie wprowadzaj w błąd. Po co siać panikę.

Nie zgadzam się z tobą angel81 w tej kwestii, chociaż szanuje twoje poprzednie wypowiedzi na tym forum. Podwyżki po równo w stopniu wcale nie są sprawiedliwe. Najwyższe podwyżki powinni dostać mł. specjaliści, specjaliści i st. specjaliści poprzez podniesienie kwot zaszeregowania, oczywiście tylko tym co mają najniższe "widełki" , a nie tym co mają najwyższe (bo dużo w izbach jest takich).

chodziło mi bardziej o mniejsze zło jeśli wszyscy dostaną po równo. To temat podwyżek a nie wartościowania które było szalenie niesprawiedliwe - i chyba każdy o tym wie, przez co szczyt niektórych marzeń wśród f-szy - w tym i moim to st. specjalista na granicy.

Z drugiej strony powiem Ci autentyczną wypowiedź jednego z kierowników dotyczący rozdziału awansów na oddziale. Większość idzie wtedy na stanowiska biurowe bo.. oni nie mają dodatku granicznego i nocek.

Ja jestem oczywiście za zwiększaniem wynagrodzeń s nieproporcjonalnie na zasadzie kto na najmniej to dostanie największą podwyżkę. Przecież cała praca np. Referatów DŚ w UC i później w IC zaczyna się w większości przypadków od tego drobnego specjalisty np. z granicy czy OC wewnętrznego, który coś ujawni.
 
Ostatnia edycja:
... Najwyższa pora zasypywać ''kominy płacowe" i zmniejszyć rozmiary niesprawiedliwości w wartościowaniu stanowisk. Najwyższe podwyżki powinni dostać mł. specjaliści, specjaliści i st. specjaliści poprzez podniesienie kwot zaszeregowania, oczywiście tylko tym co mają najniższe "widełki" , a nie tym co mają najwyższe (bo dużo w izbach jest takich).
Doskonale o tym wiesz jak i inni f-sze czytający to forum, że wartościowanie i dawanie stanowisk eksperckich było "z czapki" większość z obecnych ekspertów nie zasługuje na to. Dostali te stanowiska tylko za to, w jakich komórkach pracowali w momencie wejścia wartościowania w życie. Wartościowanie miało być procesem ciągłym, ale jak wszyscy wiecie nie jest. Nabory wewnętrzne na wyższe stanowiska służbowe są fikcją. Jest ich bardzo mało w skali kraju.
Wiem, że włożyłem teraz swoją wypowiedzią "kij w mrowisko", ale taka jest prawda moi drodzy.

Po raz kolejny powtarzam jako członek ZZ Celnicy PL i w pełni zgadzam się z propozycją kierownictwa ZZ Celnicy PL, że największe podwyżki powinni dostać ci co są na stanowiskach specjalistycznych czyli najmniej zarabiający i im wyższe stanowisko tym mniejsza podwyżka.
Doskonale o tym wiecie.
PS. Zaraz mnie eksperci zlinczują. Nie przejmuje się tym. Trzeba sobie powiedzieć prawdę. Pełno jest przypadków, że w jednej komórce i w jednym pokoju pracuję ekspert i specjalista chociaż wykonują tą samą pracę i ponoszą taką samą odpowiedzialność. Takiej patologii nie ma w żadnej formacji mundurowej!!! Najwyższa pora naprawić to co zepsuł poprzedni SSC.


zgadzam się w 100 % ;)

zasadniczo to wartościowanie należy wyrzucić do kosza

Popieram w 100%
 
Back
Do góry