• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Jeżeli to wszystko ma wyglądać sprawiedliwie to płaca powinna wyglądać tak:
Przykład
po przyjściu do pracy dostajemy przykładowo 2000 zł
i po dwóch latach dostajemy z ustawy jak przy stopniu podwyżkę 100zł
i co dwa lata po sto złoty aż do emerytury.
Do tego powinien być dodatek za stopień liczony jak dziś oraz
dodatek za stanowisko który powinien być ruchomy czyli jak ktoś traci stanowisko spada na niższe gdzie akurat jest miejsce
wysługa za lata pracy powinna być zlikwidowana ponieważ każdy dostawałby równo za lata pracy a nie za znajomości czy koneksje.
Na emeryturę też można odchodzić z takimi samymi pieniędzmi a nie jak teraz że cwaniacy na stanowiskach mają to wliczane do emerytury, ponieważ stanowisko nie liczyłoby się do emerytury.
A przy dzisiejszym stanie rzeczy mamy to co mamy kłócimy się o drobne a na górze kradną miliony.
 
Tak jak pislali na forum ze w kwietniu pobory po podwyżce a w maju wyrównanie... Fajnie by było tylko ile w tym prawdy...
 
Za stopień. Przy wzroście uposażenia zasadniczego MF nie planuje wyrównań, bo to będą awanse w ramach kategorii stanowisk.
Informuję też, że od ostatniego spotkania w MF jest cisza w sprawie podwyżek.
 
Slawku czyli ten kwiecień to blef?


na stronie głównej macie projekt rozporządzenia ale tylko dotyczący podwyżki na stopniach. aplikanci 354,20 (ok. 255zł na rękę) pozostali 224,90zł (ok. 161zł na rękę). - z wyrównaniem od 1 stycznia.

Co do zmian w zasadniczym wynagrodzeniu z podniesieniem do 3048zł pewnie pozostanie nam poczekać do grudnia =)
 
Przy wzroście uposażenia zasadniczego MF nie planuje wyrównań, bo to będą awanse w ramach kategorii stanowisk.

awans w ramach kategorii stanowisk dla specjalisty da faktycznie 3048zł brutto - jeśli zmieni grupę zaszeregowania z 4 na 8 ale mł. spec? musiało by być mienione rozporządzenie z tymi mnożnikami

zobaczcie specjalista ma widełki mnożnikowe od IV do VIII grupy (mnożniki 1,414-1,627)
mnożnik * kwota bazowa (1873,23zł) = brutto (od 2648,72 - do 3047,77zł max.)

mł. specjalista
ma widełki mnożnikowe od I do III grupy (mnożniki 1,227-1,334)
mnożnik * kwota bazowa (1873,23zł) = brutto (od 2298,45- do 2498,88zł max.)
 
Kwota bazowa to obecnie 1873, 84 zł. Mnożniki nie muszą byc zmienianie.

czytaj ze zrozumieniem poprzedni post. Jak to mnożniki nie muszą być zmieniane? Skoro mają być awanse na tym samym stanowisku to owszem specjalista może zmienić grupę zaszeregowania aby mieć te 3048zł ale mł. spec musi mieć zmienione mnożniki lub zmienić stanowisko a już zmiana stanowiska z automatu bez rekrutacji by była niezgodna o czym mówił Sławek.

mł. specjalista ma widełki mnożnikowe od I do III grupy (mnożniki 1,227-1,334)
mnożnik * kwota bazowa (1873,84zł) = brutto (od 2299,20- do 2499,70zł max.)
 
Moim zdaniem jeśli jest mówione ze ml spec dostanie 3048 to będa dożyć do zmiany aby można było tym ludziom dac te pieniądze. Słuchajcie oby były dane nam wszystkim. Młodszym spec nie zawsze sue jest z wyboru i pracują tak samon ciężko tak jak i my. I BARDZO często wykonują zadania starszego spec itp widać to gołym okiem i trzeba być obludym aby tego nie widzieć. Wiecie jaj jest z awansami. Ludzie chodzą z ml spec po 5-8 lat i dlatego ze ktoś nie dal im należnego awansu nie jest ich winą i często jak sami wiecie awanse na wyższy stopien czy stanowisko dostają osoby które w SC zaledwie zaczęły pracować albo pojawiają się znikąd gdy pojawia się rekrutacja.... Zamiast zachować jaką kolwiek kolejność sluzby w SC... OBY NAM WSZYSTKIM BYLO DANE. ZAZDROŚĆ DO NICZEGO DOBREGO NIE PROWADZI.
 
Witajcie no niestety dla Nas młodych zła wiadomość bo pewnie a raczej napewno nie dostaniemy podwyżki na uposażeniu. Czytając pismo dotyczące podwyżek na stopniach zobaczyłem że kwota 51 milionów została rozdysponowana, moje pytanie brzmi po co MF dał taki komunikat w sprawie podwyżek na . Wydaje Mi się że te podwyżki na uposażeniu będą ale w Kasie
 
Ostatnia edycja:
Witajcie no niestety dla Nas młodych zła wiadomość bo pewnie a raczej napewno nie dostaniemy podwyżki na uposażeniu. Czytając pismo dotyczące podwyżek na stopniach zobaczyłem że kwota 51 milionów została rozdysponowana, moje pytanie brzmi po co MF dał taki komunikat w sprawie podwyżek na . Wydaje Mi się że te podwyżki na uposażeniu będą ale w Kasie

Karol80 podwyżka na uposażenie nie była i nie miała być z tych pieniedzy jak pamiec mnie nie myli... Najprawdopodobniej będzie na uposażenia ale pod koniec roku... i też by nikogo to nie zaskoczyło gdyby to było właśnie kiedy wejdzie KAS... smutne. Mnóstwo ludzi na to liczyło... Trzeba byc dobrej mysli.
 
Karol80 podwyżka na uposażenie nie była i nie miała być z tych pieniedzy jak pamiec mnie nie myli... Najprawdopodobniej będzie na uposażenia ale pod koniec roku... i też by nikogo to nie zaskoczyło gdyby to było właśnie kiedy wejdzie KAS... smutne. Mnóstwo ludzi na to liczyło... Trzeba byc dobrej mysli.


no to w lipcu będzie się działo ;)
 
Back
Do góry