• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NSZZ Solidarność kolejny związek

W politykę nie będe wchodził, bo praktycznie nie wolno nam się wypowiadać publicznie na te tematy.
Bardziej interesuje mnie kwestia takiego wysypu ZSSZ Soldarność w Waszej i Rzepińskiej izbie (tam podobno odłam założył sam Wielki Andrew Gajda-nie weim czy to prawda). Czemu to ma służyć? Nie wiem. Andrew nie spełnił się w federacji i w lokalnym związku?
NIE. ONI czują pismo nosem. Tworza dla siebie ochronkę przed przyszłym zdzeisiątkowaniem, albo co bardziej prawdopodobne- ztrójkowaniem funkcjonariuszy (i to nie do apelu).
Dlaczego wcześniej nie współpracowali z Ciesiem, który jako pierwszy przysztąpił do Solidarności? ( i jako jedyny coś realnego wywalczył dla ludzi).
 
jabolu drogi, odpowiedź na twoje pytanie znajduje sie w dziale IC Rzepin > temat: Nowy Związek Zawodowy w IC Rzepin

Do tej pory związki działające w izbie, były jak przysłowiowe trzy małpki: nic nie widzę, nic nie słyszę i nic nie powiem.

Widzę że na tej Olszynie nie mają nic do roboty tylko "otwierają" coraz to nowe związki, które i tak nic nie osiągną. A Pan Andrzej sprzedał nas wszystkich i teraz też sprzeda..... Żadnych odpraw. Pokończyło się to co najlepsze. Jeżeli nic nie robią to przenieść wszystkich na wschód. Tam na pewno się przydadzą

Teraz chyba rozumiesz dlaczego wcześniej i później nie współpracowali z Ciesiem, który jako pierwszy przysztąpił do Solidarności? ( i jako jedyny coś realnego wywalczył dla ludzi).
 
Wymiana śląskiej myśli związkowej na www.wssc.szu.pl

Panie Gil - 2006-10-05 22:19:27
Obawiam się ze na wstępie swojej działalności,będzie Pan musiał udowodnić przed sądem "poczynania związków które miały charakter szkodliwy.Skutki takich pozoracji odczuło wiele osób"Jako szeregowy działacz Związku czuję się obrażony i pomówiony.Będę się zatem domagał satysfakcji-dopóki Pan nie przeprosi związkowców za te pomówienia.Dowód znajduje się na tej stronie.Szykuj się Pan do procesu.Ja Panu tego nie odpuszczę.Nie wiem co zrobią inne Związki!!Już na samym początku swej działalności udowadnia Pan że jest Pan nieodpowiedzialny!! i konfliktowy!!
autor: ~szeregowy działacz


do szeregowego działacza! - 2006-10-06 01:14:10
To oczywista strata czasu koncentrować się na mnie.Postanowiłem nie odpowiadać na anonimowe treści,ale jako żywo wcale nie jest Pan anonimowy Kolego!Skoro ma być pozew to proszę na forum mieć odwagę się podpisać .Obrażony to może Pan się czuć,ale pomówiony?Niby z jakiego powodu?Jeśli będzie trzeba to przeproszę związkowców,ale nie z Pana nadania.Jeśli można Szanowny Panie to pewne symptomy pieniactwa uwidocznił Pan w treści autorstwa ,,szeregowego działacza".Po co te wszystkie nerwowe treści? Po co cytaty z list wyborczych?Chce mnie Pan zdyskredytować na forum Wczesniej byłem sztygarem na kopalni węgla kamiennego KWK,,Chwałowice" i KWK,,Krupiński".13 grudnia w Stanie Wojennym jako członek,,Solidarności" na nocnej zmianie zostałem wraz z kolegami ostrzelany przez ZOMO i w portki nie narobiłem , więc teraz jeśli Pan pozwoli zachowam się podobnie. W cle zatrudniony jestem od 18 lat. Obecnie pracuję w UC Gliwice w RSN II. Od dawna działam w organizacjach pozarządowych i samorządowych,organizuję turystykę sentymantalną na Ukrainę oraz spływy katamaranowe na Dniestrze do Zaleszczyk,działam w Towarzystwie Miłośników Rybnika i rozdaję zupę bezdomnym , pod Żywcem Panie Działaczu gotowałem rekordowa zupę z Sową, również z Kuroniem w Czernicy, uprawiam ekstremalnie paragliding, jestem członkiem Aeroklubu Bielskiego i piszę lotnicze teksty z podróży do Przeglądu Lotniczego, Loopa i Cross Country. W obecnych wyborach samorządowych wystartuję do Rady Miasta Rybnika z listy ,,Samoobrona RP" poz.1 lub ,,Wspólna Polska" poz. 4. Ponieważ jestem bezpartyjny, więc mam możliwość wyboru i trudno mi go dokonać. Niech więc dalej Pan szuka, to dowiem się co nieco o sobie więcej. Lubię Jonnie Walkera i mądre kobiety,a jak zabieram się do czegoś, to kończę robotę ,a za błędy odpowiadam osobiście.I choćby się to Panu nie podobało Panie szeregowy działaczu, to jestem i żyję i wokół mnie jest dość otwartych głów ,żeby znaleźć sprzymierzeńców i wykonać robotę, która jest jeszcze nie całkiem przez Pana i pańskich kolegów spieprzona. Jeśli jest Pan taki delitatny i obrażalski , to niech Pan nie zabiera głosu na forum bo puszczą Panu zwieracze ,albo żyłka Panu pęknie. Jednakże zapraszamy do nas . Wyjaśnimy co trzeba i jaka przyświeca nam idea. Proszę pamiętać, że ja jestem tylko przewodniczącym, a o całości decyduje Zarząd. Propopnuję chwilę refleksji i wykorzystanie energii w temacie nas wszystkich dotyczącym. Z poważanien Wiktor Gil
autor: ~Wiktor Gil
 
Ręce i nogi opadają. Na pewno potrzebujemy "więcej" takich osób, które zaognią konflikty między celnikami. Jak juz wszyscy skoczą sobie do gardeł, wtedy góra tylko po nas pozamiata. I nie będzie miało znaczenia ile organizacji związkowych nas broni, bo przywódcy się wzajemnie w międzyczasie pozagryzają.
 
Na stronie www.wssc.szu.pl znalazłem dzisiaj taki wpis:

był Pan łamistrajkiem!! - 2006-10-07 19:16:38
Zapomniał Pan napisać w swoim zyciorysie że był Pan "łamistrajkiem",kiedy SC walczyła o to aby w całosci otrzymywać pensje z budżetu Państa.Zrywał Pan plakaty i transparenty na moście w Chałupkach!Był Pan przeciwny akcji strajkowej i włoskiego strajku-bo tak chciał wówczas Paczocha!Za to Pan zaostał wydalony - ze Związku!Był Pan renegatem!-sprzedawczykiem i wszyscy o tym wiedzieli.Dzisiaj Pan kreuje się na odnowiciela i obrońcę spraw ludzi pracy!Panie Wiktorze Pana czas już minął!
autor: ~Mario

Czy ktoś to skomentuje?
 
grafoman napisał:
politycznym zombi? - 2006-10-08 19:15:37
Słychać tu i ówdzie "ostrzelany przez ZOMO", "rozdaje zupę bezdomnym", "renegat", "sprzedawczyk", "łamistrajk" - "zrywał plakaty i transparenty na moście w Chałupkach", "wydalony ze związku". Czy mamy do czynienia z politycznym zombi? To jakieś szaleństwo! Czym Pan Gil chce jeszcze świat zaskoczyć?
autor: ~grafoman

Był w tej Samoobronie czy to nie ON ???
Jak ON to ja panie Mrozek zapisuję się do PO i nie pytam pana o zdanie jak pan nie zrobi porządku z tą przynależnością do Samoobrony swojego pracownika.
Chyba, że to nie o niego chodzi.
 
konsolidacja czy rozdrobnienie?

Witam Panie Sławku!
Czy zmienił Pan zdanie, co do sensu zarejestrowania ZZ,,S''w Katowicach?Chyba lekko zagalopował się Pan w ocenie realiów.To zdecydowanie służyć ma konsolidacji a nie rozdrobnieniu załogi.Pozdrawiam i życzę samych trafnych i przemyślanych ocen.
 
Zdanie może i zmienię, ale to zależy od wyniku naszego spotkania. Proponuję Katowice. Czy wyrażasz gotowość do spotkania z innymi celniczymi związkami zawodowymi z IC Katowice? Oczywiście o ile te zechcą jeszcze po bardzo spektakularnej inauguracji Waszej działalności prowadzić rozmowy.
Moje zdanie na ten temat, zostanie dopiero sprecyzowane, po tym jakie wypracujemy wspólne stanowisko w sprawie kwestii merytorycznych dot. zadań jakimi zajmuje się i powinna zajmować się Służba Celna.
Łączę pozdrowienia
 
Cytat z Pana Gila


Dziś 17.10.2006 r. w obecności obserwatora NSZZ,,Solidarność"Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Pana Var Boyga de Csepy Tymczasowa Komisja Zakładowa Zw.Zaw.NSZZ,,Solidarność"PAC w Katowicach dokonała wyboru władz związkowych i uzyskała status Komisji Zakładowej pełnoprawnej do reprezentowania pracowników Administracji Celnej w Izbie Celnej w Katowicach.W Zarządzie zasiadają: 1.Wiktor Gil Przewodniczący 2.Marek Haligowski Z-ca Przewodniczącego 3.Krzysztof Popielarczyk Z-ca Przewodniczacego 4.Marcin Hanus Z-ca Przewodniczącego 5.Krzysztof Kroczek Skarbnik Powyższe stanowi informację dla wszystkich pracowników Izby Celnej,jednocześnie proszę potraktować to jako apel do wszystkich tych,którzy postanowili opuścić szeregi innych skompromitowanych związków,nie pracują w ich szeregach i dalej wbrew własnej woli opłacają składki choć wypisali wniosek o rezygnację.Proszę zweryfikować ten stan i po zastanowieniu się i konsultacji przystąpić do NSZZ,,S". Tylko liczna reprezentacja może współuczestniczyć w transformacji organów Służb Celnych.Proszę nie obawiać się,że w Izbie jest sześć zw.zaw.Musi być tak, że wszystkie związki mówią jednym głosem,albo jeden reprezentatywny statutowo i przejrzyście chroniący interes pracowniczy.


Panie Gil. Jak można wbrew własnej woli opłacać jakieś skałdki choć wypisali wniosek o rezygnacje ?? Niechże pan głupot nie pisze albo wyjasni co pan chciał napisać. Jak ktoś chce wystąpic z jakiejś organziacji to składa wniosek do kadr i już. Ładnie pan nakręca nienawiść choć zaden ze zwiąków pan nie atakuje. Może sobie pan pozwolić na słowne chamstwo bo jakoś nikt Panu nie wierzy i nie zapisuje sie do Pana zwiazków. I nie pomogą żadne błagania i groźby.
 
[/quote]Osoby, które zleciły wstrzymanie poboru składek na związki,które ich zawiodły, a jednak w dalszym ciągu płacą na nie, prosimy o zweryfikowanie tego stanu. Po zastanowieniu i konsultacji zachęcamy do wstąpowania w nasze szeregi. Tylko przeważająca liczba członków ,,S" w IC decydować może o kształcie i przyszłości Służby Celnej. Rozdrobnione i skłócone związki zaw. na terenie IC nie mogą być reprezentatywne w kwestii statutowego współuczestniczenia w tworzeniu nowej formacji Służby Celnej. Liczne głosy poparcia niech będą bodźcem do owocnej i efektywnej pracy na rzecz działalności związkowej. Nie stójcie z boku, współdziałajcie w życiu Izby poprzez zadeklarowanie członkostwa. Tylko liczebne i jednorodne Zw.Zawodowe,,S" są w stanie wyprowadzić CŁO z marazmu i być godnym partnerem we współtworzeniu nowej formacji
Choroba zwana nienawiscią do ludzi znacznie postępuje u pana Gila. Jak ktoś nie chce płacić skałdki to informuje dział kadr i tyle, wiec niech pan kłamstw nie pisze. Związki nie są rozdrobnione i skłócone choćby pan tego chciał. O kwesti reprezantywnosci decyduje ustawa a nie pan. Wyprowadzicie ludzi razem z samoobroną na manowce i mysie jadki.
 
do pana Wiktora

Lista nr 6 - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i DemokraciPoczątek strony Nr na liście Nazwisko i imiona Wiek Miejsce zamieszkania i poparcie
1 Zięba Kazimierz Wiesław 51 Rybnik
2 Michalik Marek 44 Rybnik, popierany przez ZNP
3 Pal Marek Leszek 29 Rybnik
4 Jagiełło Piotr Dariusz 62 Rybnik
5 Gil Wiktor 52 Rybnik
6 Semeniuk Ludwik Adam 69 Rybnik
7 Kluczniok Eugeniusz Michał 55 Rybnik
8 Szulik Adrian Paweł 24 Rybnik


Niech pan wyjasni jak można w SC zakąłdac solidarność a startowac w wyborach z listy komunistów?
 
--------------------------------------------------------------------------------

zgodnie z interpretacją m-fu nt kandydowania fc do wyborów samorządowych niezgodnym z ustawą o sc jest kandydowanie fc z list wyborczych partii politycznych tak więc pan dyrektor winnien zainteresować się sprawą i i rzecznik dyscyplinarny się kłania.Ale to nie w tej izbie.
 
Back
Do góry