• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NSZZ Solidarność kolejny związek

N

nowy zz

Gość
[/quote] Rybnik , 2006.09.27


Koleżanki i Koledzy.

Pragniemy poinformować Was o powstaniu nowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Celnej przy Izbie Celnej w Katowicach, którą stworzyliśmy w celu autentycznego reprezentowania Was przed pracodawcą.
18 września br. zarejestrowaliśmy naszą organizację związkową w Zarządzie Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach.
Związki zawodowe, które dotychczas działały w Waszym i naszym imieniu, najczęściej pozorowały działania dla Waszego dobra, a niektóre ich poczynania miały charakter szkodliwy dla pracowników naszej Izby. Skutki takiej pozoracji odczuło boleśnie wiele osób, szczególnie te, które bez niezbędnych zabezpieczeń socjalnych zostały alokowane do innych izb celnych. Proces reorganizacji Służby Celnej nie zakończył się. Czekają nas kolejne zmiany, które nie powinny odbywać się bez naszego czynnego udziału. Powinniśmy mieć wpływ na kształt tych przeobrażeń.
Tylko silna organizacja związkowa będzie poważnym partnerem w rozmowach z naszym pracodawcą. Siła naszego związku będzie zależna od jego liczebności, dlatego pragniemy zaprosić Was do wstępowania w nasze szeregi. Suwerenność i dobrowolność - to podstawowe zasady, które powinny wpływać na Waszą decyzję o przystąpieniu do nas.


Wiktor Gil – Przewodniczący
Marek Haligowski – Z-ca Przewodniczącego
Krzysztof Kroczek – Skarbnik

W oryginale podpisał przewodniczący Wiktor G
dziś dowiedziałem się ze powstała w IC Katowice nowa organizacja związkowa. Trochę mnie uderzył agresywny i oskarżycielski ton pisma, który pewnie nie wróży nic dobrego ale pożyjemy zobaczymy.
 
Z jednej strony Solidarność ma niemałe zasługi, lecz ostatnie poczynania jej władz w organizacji manifestacji a`la marzec 68 lub Radom 76 w Gdańsku, jakos nastawiaja mnie do współczesnej S-ki sceptycznie.
 
Solidarność jest teraz na fali to i związki się rodzą. Faktycznie pismo w dawnym stylu i to raczej nie w duchu (etosie) solidarnościowym.

Suwerenność i dobrowolność - to podstawowe zasady, które powinny wpływać na Waszą decyzję o przystąpieniu do nas.


No ślicznie. Tylko czy ktokolwiek pod przymusem i nie dobrowolnie wstępuje do jakiegokolwiek związku ? Chyba, że pracodwaca zmusza kogoś do wstąpienia do związku, a związek mówi: NIE. My cię nie przyjmujemy - ty musisz przystapić na zasadzie dobrowolności :lol:
 
S. Siwy z Opolskiej IC robi wszystko, żeby zintegrować ruch związkowy w SC, a tu powstają nowe chronione miejsca pracy? Trzeba było zarejestrować dwie bliźniacze organizacje związkowe: - dla funkcjonariuszy i pracowników, byłoby 6 ochronek + 2 PIP-owców :D
 
Wynika, że działają już od 18 września, a jakoś nie słyszałem o żadnych działaniach "niepozorowanych i autentycznych", które podjeli poza tym rozpaczliwym apelem do ludzi o wstępowanie w ich szeregi. :roll:
 
Były przewodniczący Federacji ZZSC Andrzej Gajda też rzekomo założył NSZZ Solidarność tyle, że w Rzepinie.
A ta odnoga NSZZ Solidarność w Katowicach to już chyba 6-ty związek zawodowy w Waszej izbie.
Nie zazdroszczę wam, bo wiem że na przykładowym spotkaniu z dyrekcją taka liczba związków zawodowych na 100% nie jest w stanie wypracować wspólnego stanowiska, co jest ideałem dla dyrekcji.

Czy istnieje jakaś weryfikacja osób, komitetów tworzących różne odnogi i regionalne struktury NSZZ Solidarność.
Czy chodzi tylko o ilość członków NSZZ Solidarność?
Czy Przewodniczący Janusz Śniadek zdaje sobie sprawę z tego co, kto, gdzie i jak tworzy te struktury?

Panu Gilowi życzę powodzenia, skoro już założył związek zawodowy, ale proszę was powiedzcie kolejnym inicjatorom takich przedsięwzięć, że tak naprawdę pomagają tylko dyrekcji rozdrabniając związki zawodowe.
 
ze strony cieszyńskiego związku

Nazwisko: no,no,no
E-mail:
Tytuł: Nowy Związek Zawodowy "Solidarność"
Treść: Zastanawiam się dokąd ta droga prowadzi.... Wygląda że na manowce. Czy takie rozdrobnienie związkowe ma sens? Jeśli dobrze liczę to jest 6 organizacja związkowa w naszej izbie. Zamiast się zjednoczyć w walce o nasze interesy, kolejne rozdrobnienie. Czy to aby nie chodzi o kolejne "stołki w zarządzie" i ochronę prawną? A może się mylę? Może wreszcie ktoś nas będzie godnie reprezentował i walczył o nasze prawa. Czego Wszystkim życzę!!!
 
Przypominam, że od jakiegoś czasu można wyrazić swoje poglądy w sondzie związkowej odpowiadając na następujące pytania:

www.cenzura.republika.pl

Temat: Badanie opinii zwiazkowców na tematy związane z rozbiciem i rozdrobnieniem organizacji związkowych działających w jednej grupie zawodowej.
-Czy ilość organizacji związkowych w twojej grupie zawodowej jest?
-Czy wg ciebie rozdrobnienie i mnogość organizacji związkowych ma na
celu?
-Czy jeden silny związek zawodowy dbałby lepiej o interes swoich
członków?
___________________________________________________________
Rejestracja absolutnie niekonieczna i niewykonalna
 
Przedruk z www.wssc.szu.pl

renegat Przewodniczacym!! - 2006-10-04 09:32:24
Pan Wiktor Gil-renegat ŚZZSC Przewodniczącym nowego Związku IC Katowice!To news m-ca!Inicjatorem powstania tego Związku-były Prezes GUC Paczocha,kandydat ,odwieczny na Prezydenta Bytonia!I niech mi ktoś powie że polityka nie dosięgła bruku.Mamy nowego odnowiciela,który już wie jak uzdrowić sytuację w SC.Przedtem nie wiedział!
autor: ~Mario

no_comments
 
coś mi tu pachnie nowym związkiem dyrektorskim jaK PAMIęTAM TO PRZEWODNICZąCY BYł W ZWIąZKACH CIESZYńSKICH POTEM ODSZEDł WIADOMO Z KIM I PRZYSTAł DO CESUNIA A CESUNIO JAK wiadomo bardzo chciał jak nie likwidacji izby to bynajmniej jej całkowitej marginalizacji.My tu na wschodzie siedzimy obserwujemy co się dzieje i brak mam słów.
 
Nikt nie mówił, że WSSC to Wersal, ale gdy ktoś zechce sięgać inwektyw lub puszczają mu nerwy niech najzwyczajniej w świecie przypisze swej treści imię i nazwisko.




Wtedy łatwiej dać odpór słowom nawet najbardziej krytycznym, a nawet niesprawiedliwym. Skoro sam dokonałem otwarcia tematu, to jednak nie dam się wciągnąć w dyskusję w sposób preferowany przez niektóre osoby z kręgów bardzo dobrze mi znanych.


Jakakolwiek obawa, że powstanie nowego związku zawodowego jest pozbawiona racji. Budowanie struktur NSZZ,,Solidarność", nawet wielu, nie rozdrabnia organizmu służb celnych, lecz wzmacnia je. Ramy kompetencji Izb Celnych są przypisane do granic administracyjnych poszczególnych województw i gdyby w każdym z nich były organizacje z ramienia ,,Solidarności" to racja i siła byłaby zdecydowanie większa.


Wszelkiego rodzaju hybrydy związkowe, wzajemnie się obrażające, nie współpracujące z sobą nie spowodują skonsolidowania administracji celnej. Rozbiją ją przeciągając swoje argumenty każdy w swoją stronę.


Nie chcę przypisywać treści moich planów i zamierzeń w jednym mailu! Proszę więc o bardzo poważne wyczerpanie tego tematu i wspólne wnioski dotyczące uzgodnień co do sposobu i formy reprezentowania wszystkich pracowników Administracji Celnej.


Cos czuje, że szykuje się słowna wojenka.
 
facet zaczął od obrażania wszystkich związków w IC katowice a w ostatnim zdaniu pisze coś o wspólnych wnioskach dotyczących uzgodnień co do sposobu i formy reprezentowania wszystkich pracowników Administracji Celnej.

Chory czy co?
 
Zna ktoś osobiście pana Gila? Kim jest ten człowiek? Czym się zajmuje? Jakie ma wykształcenie? Widać że chciałby reprezentowac jakąś grupę ludzi więc moze on sam lub ktoś przybliży jego sylwetkę i dotychczasowe dokonania społeczne i zawodowe.
 
Nie chcę przypisywać treści moich planów i zamierzeń w jednym mailu!
Zastanawia sformułowanie"moich"... Czyżby w owym związku ma być "Monarchia Absolutna"? Czy podobnie jak w znanym nam cieszyńskim związku zdanie przewodniczącego jest stanowiskiem zarządu? Poza tym wydaje mi się że zarząd powinien być wybrany na walnym zebraniu. A tu wygląda na zarząd samozwańczy. Wcale w zarządzie nie muszą być osoby z "komitetu założycielskiego". Czy mam rację? Może jakiś fachowiec wypowie się w tej sprawie. Jak każdy z nas liczę na silną organizację związkową, reprezentującą nasze interesy przez zarząd wybrany przez załogę- członków związku.
Pozdrawiam wszystkich niezrzeszonych i zrzeszonych!!!
Z nadzieją spoglądając w przyszłość.
 
Znalazłem w internecie na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, że w ostatnich wyborach startował jakiś Pan Wiktor Gil wiek 47 lat, zam. Rybnik z pozycji nr 2 liscie Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej w okregu Rybnik. zastanawiam się czy to ta sama osoba czy zwykła zbieznośc imienia i nazwiska?

lista wyborcza Samoobrony

Wybory do rady miasta na prawach powiatu: dane o komitetach, listach i kandydatach
Miasto Rybnik, województwo śląskie
Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej
Kandydaci na radnych w okręgu wyborczym nr 1

PKW | Wybory samorządowe | Komitety wyborcze | Sejmiki województw | Rady powiatów | Rady gmin | Wybory wójta

PKW » Rady gmin » Komitety, listy i kandydaci » Woj. śląskie » Miasto Rybnik » Okręg nr 1 » Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej
Lista połączeń z innymi grupami raportów

•Wyniki głosowania i wyniki wyborów do rady miasta w okręgu - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Dane listy kandydatów w okręgu
Numer listy
Oznaczenie listy

10 Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Dane okręgu
Numer okręgu
Granice okręgu-opis
Liczba mandatów

1 6

Lista kandydatów
Numer kandydata na liście
Dane osobowe kandydata
Poparcie kandydatury
Status kandydata

1 PAJĄK KORNEL PIOTR
zam.: RYBNIK
wiek: 33
2 GIL WIKTOR
zam.: RYBNIK
wiek: 47
3 SETLA ARTUR KRZYSZTOF
zam.: RYBNIK
wiek: 26
4 BEDNARSKA CECYLIA
zam.: RYBNIK
wiek: 45
5 KONARZEWSKA STANISŁAWA
zam.: RYBNIK
wiek: 52
6 ZAWIŚLAK IWONA
zam.: RYBNIK
wiek: 36
7 BIELOWSKI KRYSTIAN
zam.: RYBNIK
wiek: 55

Liczba aktywnych kandydatów na liście
 
Nie widzę w startowaniu w wyborach samorządowych nic zdrożnego. Nie jest to sprzeczne z nasza ustawą. Nie możemy należeć do partii politycznej i tylko tyle. Tylko ta samoobona, ale to także nie jest przestępstwo. Kilka milonów ludzi na nich głosowało.
 
Tak jabol, 10 milionów Polaków ogląda codzienie "Na wspólnej", a na gównie potrafi siąść jednocześnie 100 tysięcy much. Statystyka nie kłamie.
 
Jabol ja też nie widzę problemu w startowaniu w wyborach samorządowych. Skoro człowiek zaczyna wyłacznie od krytyki związków z którymi w przyszłości czy chce czy nie chce to będzie musiał współpracowac przed dyrektorem to nie wiem czy moge mu zaufać jako potencjalny przyszły członek jego związku bo m.in. do mnie skierował apel. Poza tym jako potencjalny członek jego związku chciałbym wiedziec z kim mam do czynienia czy z człowiekiem utożsamia się z Samoobroną czy Solidarnoscią. To dla mnie zasadnicza róznica. A moze temu człowiekowi WSZYSTKO JEDNO CZY TO BĘDZIE SAMOOBRONA CZY SOLIDARNOSC ALE MNIE NIESTETY NIE WSZYSTKO JEDNO!! poza tym nie ukrywam, ze chchciałbym wiedziec jakie ten człowiek posiada wykształcenie i jakie ewentualnie ma osiągnięcia społeczne na swoim koncie bo funkcja przewodniczącego zz jest funkcją społeczną. Zanim dokonam wyboru chętnie się dowiem.
 
Back
Do góry