• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie róbcie z nas bandytów!

...Tylko, że ten naród (specjalne piszę z małej litery - totalny brak szacunku dla stada) sam sobie na to zasłuzył dokonując takich a nie innych wyborów... wystarczy postraszyć, obiecać, a głupole pójdą i zagłosują na tego kto da wiecej...
 
...Tylko, że ten naród (specjalne piszę z małej litery - totalny brak szacunku dla stada) sam sobie na to zasłuzył dokonując takich a nie innych wyborów... wystarczy postraszyć, obiecać, a głupole pójdą i zagłosują na tego kto da wiecej...

Więc ja mogę spokojnie i z czystym sumieniem powiedzieć - To Wy żeście tych Pedałów wybrali !!!!!!
 
"wy" czy "my"?

ja głosowałem zawsze na lewice - ostatnio widząc gdzie lewica wylądowała (w samym centrum neoliberalizmu) zagłosowałem na pis, czyli nową lewicę w sensie socjalnym, gospodarczym etc

niestety nie jestem pewien czy gdyby teraz rządziło PIS czy nie pisalibyśmy takich samych postów? czy znowu nie wartościowano by nas jak obecnie ?

tego nie wiem

Ale wiem NA PEWNO że wszyscy politycy jak jeden łgają i obiecują jak nas (bydło) potrzebują, żeby dostali kolejną dobra posadkę na 4 lata.

Co do "pedałów"... hmmm równie dobrze używając analogii mógłby mi ktoś zarzucić, że głosowałem na "faszystów i ekstremistów religijnych", tak wiec radze koledze ważyć słowa, bo nie o obrażanie tutaj chodzi tylko o dobro naszej wspólnej Ojczyzny.

Niestety "obywatelscy" to my jesteśmy tylko z nazwy partii rządzącej. "Obywatele" oceniają program po ilości darmowego piwa na wiecach albo po ilości kiełbasek serwowanych na poczęstunkach - również tych wyborczych kiełbasek...

To jeszcze długo nie będzie kraj obywateli, szybciej już kraj platformy obywatelskiej...
 
Z wielką przykrością obejrzałem w TV "reklamę" dotyczącą walki z korupcją .I to nie dla tego że korupcja mi się podoba ,lecz dla tego ,że w głównej roli obsadzono celników .Nie daję -nie biorę taki napis na tle przerazonych twarzy celników i celniczek kręcących głowami .Nie wiadomo czy dla tego ,że ktoś daje ,czy za mało ? Taka niechlujna ,uderzająca w środowisko celnicze "reklama' nie tylko utwierdza w społeczeństwie obraz celnika -łapówkarza ,ale moim zdaniem ,twórczo rozwija sereotyp o nas i naszej pracy.Zagadką pozostaje dlaczego do takiej reklamy nie zaproszono przedstawicieli innych zawodów - lekarzy ,prawników ,funkcjonariuszy innych służb,urzędników ,posłów itp ,itd ? Dlaczego? Zagadką pozostaje także fakt finansowania takich gniotów przez SC ,
 
Dlaczego?
Zatrudnij się w Policji. Znajomi, rodzina zapytają czym się zajmujesz, czy ciężko było sie dostać, że ciężka praca no i jak tam z odejściem na emeryturę
Zatrudnij się w Straży Granicznej - znajomi zapytają się Ciebie o to samo, ale.....
Zatrudnij się w Służbie Celnej - Gdzie pracujesz, ile zarabiasz, no to teraz łapówki będą szły że hoho, ile bierzesz itp itd
Nie są to absolutnie przykłady z życia mojego ani moich kolegów i koleżanek z firmy.
Taki po prostu istnieje stereotyp i obraz polskiego celnika. To Ci co biorą, nie dają zarobić na chleb tym biednym i rżną handlarzy samochodów z pieniędzy na podatku akcyzowym.
A tego typu spoty reklamowe na pewno tego nie poprawią, a skoro się pojawiają tzn. że ktoś na siłę chcę nas w takim świetle ukazać.
W Policji też istnieje korupcja, ale czemu MSWiA nie wypuszcza takich happeningów ?
 
Z wielką przykrością obejrzałem w TV "reklamę" dotyczącą walki z korupcją .I to nie dla tego że korupcja mi się podoba ,lecz dla tego ,że w głównej roli obsadzono celników .Nie daję -nie biorę taki napis na tle przerazonych twarzy celników i celniczek kręcących głowami .Nie wiadomo czy dla tego ,że ktoś daje ,czy za mało ? Taka niechlujna ,uderzająca w środowisko celnicze "reklama' nie tylko utwierdza w społeczeństwie obraz celnika -łapówkarza ,ale moim zdaniem ,twórczo rozwija sereotyp o nas i naszej pracy.Zagadką pozostaje dlaczego do takiej reklamy nie zaproszono przedstawicieli innych zawodów - lekarzy ,prawników ,funkcjonariuszy innych służb,urzędników ,posłów itp ,itd ? Dlaczego? Zagadką pozostaje także fakt finansowania takich gniotów przez SC ,
Smutne ale ::(
Dawno temu jak w RMF-ie pracował Brian Scott w nocy leciała audycja on-line o korupcji (w tamtych warunkach tylko po liniach telefonicznych).Tak sobie słuchliśmy z z kumplem w pracy z radia ble ble żadnych nowości aż tu nagle dzwoni słuchacz i mówi" to wszystko nic w OC ......... za załatwienie wakatu należy dać ...........PLN ale po dwóch miesiącach się zwraca "czy to prawda czy intryga nie wiadomo ale poszło w świat
 
Smutne ale ::(
Dawno temu jak w RMF-ie pracował Brian Scott w nocy leciała audycja on-line o korupcji (w tamtych warunkach tylko po liniach telefonicznych).Tak sobie słuchliśmy z z kumplem w pracy z radia ble ble żadnych nowości aż tu nagle dzwoni słuchacz i mówi" to wszystko nic w OC ......... za załatwienie wakatu należy dać ...........PLN ale po dwóch miesiącach się zwraca "czy to prawda czy intryga nie wiadomo ale poszło w świat

Jednak niewielu z tzw.opini publicznej wie ,że byli tacy Prezesi GUC którzy na pytanie "dlaczego są tak niskie pobory? '-odpowiadali ,że:" wy tam na granicy sobie dorobicie" Aby zmienić taka sytuację ,miedzy innymi z inicjatywy ZZ ,walczono o wysokie kwoty wynagrodzeń- by perspektywa ich utraty była skuteczna przy podejmowaniu działań korupcyjnych.Dodatkowym czynnikiem miała być kara utraty emerytury.To już 5 rok ,jak nie mamy rewaloryzacji inflacyjnej poborów ,jak obcięto nam premie,nagrody/na rzecz tzw uznaniówek/.Zabrano także tzw równoważnik za mundury.To wszystko przedtem wchodziło w emerytury.Teraz siła nabywcza naszych poborów jest realnie niższa o około 30 % niż w 2008 roku.Kazdy moze to odczuć przy zakupach .A to jeszcze nie koniec. Co tu jeszcze by dodać?
 
....,że:" wy tam na granicy sobie dorobicie" ........Kazdy moze to odczuć przy zakupach .A to jeszcze nie koniec. Co tu jeszcze by dodać?
zakupy zawsze robicie z górnej półki, nie biorąc nawet paragonu, nie mówiąc o fakturze VAT gdzie trzeba podać dane personalne aby skorzystać z odliczenia składając zeznanie podatkowe, ale nie w Waszym przypadku, wystarczy zobaczyć jak niektórzy mieszkają i porównać to do zeznań podatkowych składanych w Urzędach Skarbowych, to dopiero byłaby ciekawa lektura do przeanalizowania - wykazane dochody a majętność.
 
nie wiem jak u was na wschodzie, ale u nas w środku kraju "majętność" reprezentuje 30letni kredyt i rozklekotany fiat , a górną półkę reprezentuje biedronka. Jak chce zaszaleć to nawet czteropaka piwa se moge kupić, ale to tak max raz w miesiącu... widzę, że badboy masz głęboko ukryte rany chłopie, skoro u nas tak dobrze, to czemu nie zaciągnołeś się...? czyżby jakieś grzechy z przeszłości stały na przeszkodzie?
 
zakupy zawsze robicie z górnej półki, nie biorąc nawet paragonu, nie mówiąc o fakturze VAT gdzie trzeba podać dane personalne aby skorzystać z odliczenia składając zeznanie podatkowe, ale nie w Waszym przypadku, wystarczy zobaczyć jak niektórzy mieszkają i porównać to do zeznań podatkowych składanych w Urzędach Skarbowych, to dopiero byłaby ciekawa lektura do przeanalizowania - wykazane dochody a majętność.

Bdboy84-jeżeli myslisz ,że będę z Tobą polemizował to się mylisz! Co wiecej przyznam Ci rację! Ale sam sobie odpowiedziałeś.Kluczowe jest słowo niektórzyNiektorzy moze i tak robią i mieszkają .Ale prawda jest taka ,jak opisał kolega poniżej Twojej wypowiedzi.Kredyt, stary grat i piwo raz w miesiącu-jak jest jakaś premia.I podobnie jest na wschodzie ,zachodzie,północy i południu.A co do zeznań podatkowych to są na bieżąco analizowane ,zapewniam Ciebie też,że nie tylko przez żonę. Jezeli ktoś z kolegów będzie chciał ,to może opisze Ci raj w jakim jesteśmy.Aha ,wiem że są tacy którym jest jeszcze gorzej niż nam. Ale mam nadzieję ,że o to nie masz pretensji do celników?
 
Kolejne dobrodziejstwo dostaniemy od władzy.Otóż będziemy mieć elastyczny czas pracy,a okres rozliczeniowy wydłuży się z obecnych 4 miesięcy do 12 miesięcy.Co to znaczy dla nas? -żegnajcie godziny nadliczbowe i związane z nimi kwoty.Teraz jezeli wypracujesz przez 3 miesiące np 40 godzin ,nikt nie zapłaci kasy lecz np w następnym miesiącu bedziesz miał tydzień przymusowego wolnego.Będzie tak robione by na koniec roku saldo grało i wyszło na zero Kolejne pieniądze odebrane,mniejsze składki ,nizsza emerytura..... W/G Ministra Pracy Kamysza to rozwiązanie ma być wpisane do Kodeksu Pracy na stałe - dla naszego dobra ,oczywiście !
 
Pan Premier przemówił na Wigilię. Niby tylko do Saperów w Kazuniu, ale przecież symbolicznie do nas wszystkich. Symbolicznie! To dobry moment, żeby wszystkim przypomnieć...

Link 1 - SYMBOLICZNY WYMIAR

Link 2 - GADKA PREMIERA W KAZUNIU

Link 3 - SYMBOLICZNIE

Link 4 - PREMIERZE, PAMIĘTASZ TREŚĆ USTAWY?

Koleżanki i Koledzy Mundurowi, to dobry moment, aby przypomnieć coś Głównemu Sprawcy Zamieszania.

Choinką się nie wykręci!

Symboliczne mosty - zapraszam na swój blog:

Link - Budujemy mosty dla Pana Starosty

Zapraszam do lektury nowego wpisu na moim blogu:

Link - MINISTER CICHO-SZA
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry