• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie róbcie z nas bandytów!

Trwają prace nad zmianami do ustawy o SC. Zamiast zajmować się komórkami, istnieje szansa wprowadzenia zmian dotyczących zatrudniania osób, funkcjonariuszy skazanych prawomocnymi wyrokami więzienia i jazdy pojazdami pod wpływem alkoholu - wszystko dla dobra Służby Celnej.
Opieram się przypadkami w IC w Przemyślu, gdzie pracuje skazany na 2 lata więzienia, za zabicie człowieka, były dyrektor UC w Przemyślu, Pan Henryk W. .
 
Same komórki nie zasługują na miano stwierdzenia "Nie róbcie z nas bandytów". Sami robimy z siebie, przepraszam kolegów, lub raczej nasi przełożeni z nas robią. Koledzy nie chcę, powtarzać wątków. Kto z Was chce może wejść na forum IC Przemyśl. Natomiast, do przedostatniego postu, w którym pisałem o zatrudnieniu w IC Przemyśl osób z prawomocnymi wyrokami więzienia a także osób, którzy jeżdżą po pijanemu i powodują w tym stanie kolizje drogowe, zadaje pytanie - Jaką opinię posiada o Służbie Celnej normalny Kowalski, Nowak......., co Ci ludzie mogą przekazać znajomym, czy dzieciom? Sprawdza się przysłowie "Jak nas widzą, Tak nas piszą". Jest to przykre, to boli, ale prawdziwe.
 
Same komórki nie zasługują na miano stwierdzenia "Nie róbcie z nas bandytów". Sami robimy z siebie, przepraszam kolegów, lub raczej nasi przełożeni z nas robią. Koledzy nie chcę, powtarzać wątków. Kto z Was chce może wejść na forum IC Przemyśl. Natomiast, do przedostatniego postu, w którym pisałem o zatrudnieniu w IC Przemyśl osób z prawomocnymi wyrokami więzienia a także osób, którzy jeżdżą po pijanemu i powodują w tym stanie kolizje drogowe, zadaje pytanie - Jaką opinię posiada o Służbie Celnej normalny Kowalski, Nowak......., co Ci ludzie mogą przekazać znajomym, czy dzieciom? Sprawdza się przysłowie "Jak nas widzą, Tak nas piszą". Jest to przykre, to boli, ale prawdziwe.

Sikanie na chodniku = godność człowieka

Pokaż załącznik: 1420
 
Trwają prace nad zmianami do ustawy o SC. Zamiast zajmować się komórkami, istnieje szansa wprowadzenia zmian dotyczących zatrudniania osób, funkcjonariuszy skazanych prawomocnymi wyrokami więzienia i jazdy pojazdami pod wpływem alkoholu - wszystko dla dobra Służby Celnej.
Opieram się przypadkami w IC w Przemyślu, gdzie pracuje skazany na 2 lata więzienia, za zabicie człowieka, były dyrektor UC w Przemyślu, Pan Henryk W. .

Coś się czepił/a człowieka? Już któryś raz czytam Twoją wypowiedź o nim. Przecież to był WYPADEK. I to nie "drogowy po pijaku". Takie nieszczęścia się zdarzają. Gdyby sie to Tobie przydarzyło to też chciałbyś / chciałabyś aby Cię wyrzucono z pracy?

Pozdrawiam serdecznie i witam na Forum
 
Też mam wrażenie , że juz o tym czytałem, niemniej co z tego? Jeśli to prawda że kierujący pojazdem był pod wpływem to powinien polecieć na ryj ze Służby, właśnie w trosce o Jej dobro. Swoją drogą jaki inny mógł być to WYPADEK niż drogowy? :)
 
Coś się czepił/a człowieka? Już któryś raz czytam Twoją wypowiedź o nim. Przecież to był WYPADEK. I to nie "drogowy po pijaku". Takie nieszczęścia się zdarzają. Gdyby sie to Tobie przydarzyło to też chciałbyś / chciałabyś aby Cię wyrzucono z pracy?

Pozdrawiam serdecznie i witam na Forum

Po to jest to forum, aby każdy mógł pokazać swój punkt widzenia. Mój jest inny od twojego, ale twój szanuję.Opieram się na faktach, jakie pozyskałem na forum i w mediach. Moim zdaniem, za niektóre przestępstwa powinno obligatoryjne wylecieć się ze służby, dla jej dobra.Za jakie, już to nadmieniłem.:confused:
 
Tak, też jestem podobnego zdania. Poza tym, proponuję golnąć sobie jednego głębszego, a później próbować się wytłumaczyć drogówce, że to był wypadek.
 
Ostatnia edycja:
Tak, też jestem podobnego zdania. Poza tym, proponuję golnąć sobie jednego głębszego, a później próbować się wytłumaczyć drogówce, że to był wypadek.

bilde
;);)
12gminne.jpg
 
Cieszą mnie sukcesy naszych przełozonych,dlatego z prawdziwa satysfakcją przeczytałem w onecie ,że nasz minister J Rostowski,zgromadził na funduszu emerytalnym skromną kwotę 1milona 400 tysięcy pln! W czołówce sa takze minister MSZ -Sikorski i pemier D.Tusk Oni mogą być spokojni o swoją przyszłość na emeryturze.Trochę jednak niepokoi mnie fakt,że jedna z naszych koleżanek otrzymała wyliczenie ZUS ,że przewidywana kwota jej emerytury ,przy obecnych wplywach to ....350 pln! Zapomniałby o jednym - ta kolezanka ma jeszcze pracować 40 lat .
 
No i zwiększy sobie w tym czasie emeryturę do 1000 PLN, a jeśli awansuje, to ho, ho, może i do 1500 PLN.
 
Zadanie dla Trybunału Konstytucyjnego?

Konstytucja, w art. 188 i 191, na wniosek związków zawodowych umożliwia Trybunałowi Konstytucyjnemu zakwestionowanie celów lub działalności partii politycznych, co implicite odnosi się do obecnie rządzących ugrupowań politycznych.

Przyczyn takiego działania chyba nie trzeba tu uzasadniać. Wystarczy, że napiszę, że wielu z nas zostało wypchniętych poza normalne społeczeństwo, że została nam odebrana możliwość spełnienia aspiracji.

Z wnioskiem w tej sprawie mogą wystąpić związki zawodowe, broniąc także m.in. zasady sprawiedliwości społecznej w procesie kształtowania czy stanowienia prawa http://jar.nowyekran.pl/post/81076,tadeusz-kowalik-panstwo-i-sprawiedliwosc-2 . Broniąc również możliwości posiadania rzeczy powszechnie dostępnych w cywilizowanym społeczeństwie, takich jak telefony czy inne gadżety elektroniczne, umożliwiające swobodne komunikowanie się.
 
Ostatnia edycja:
Posterunkowy, strażak, sierżant, aspirant, podporucznik, komisarz albo młodszy brygadier – oni w tej sytuacji byliby już w cywilu!

Link - ALE SMRÓD!
Oczywiście, pod tym względem pozostałe służby są bezlitosne. W przypadku, gdy sprawa ujrzy światło dzienne, nie ma litości, czas iść z hukiem do cywila.
To, że pracuje nieumyślny zabójca człowieka, były dyrektor UC w Przemyślu, Henryk W., skazany prawomocnym wyrokiem dwóch lat pozbawienia wolności - jest tylko możliwe w SC., dlaczego tak jest, każdy może sobie dośpiewać.
To, że pracuje pijany kierowca - jest możliwe w SC., dlaczego tak jest, każdy może sobie dośpiewać.

Biorąc pod uwagę, że niewinni celnicy byli pozbawieni wolności, za free, to "Polska to dziwna kraj", jak mawiał Zulu-Gula.
 
Królami oni, pionkiem Ty!

Potrzebujemy przykładu. Bo jesteśmy traktowani jak występek normalnego świata. W wielu obszarach.

[video=youtube;GeCmPvOC1xk]http://www.youtube.com/watch?v=GeCmPvOC1xk&feature=player_detailpage[/video]

Potrzebujemy przykładu przede wszystkim w wymiarze medialnym.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy coś da puszczanie filmów propagandowych, frustracje, nerwy, obrzucanie się błotem. Nie ma już w szeregach siły, która jest w stanie obalić system. Z góry do dołu pełno polityki i układów - rodzinnych i finansowych. Równie dobrze można pójść do lasu i się drzeć ile wlezie. Nic to nie da .. Są 2 wyjścia - pozostać, zamknąć się, tolerować i żyć chorą nadzieją że będzie lepiej, albo odejść i zapomnieć o tym chorym i nienormalnym celnym świecie. SC to nie wszystko, SC to NIC w porównaniu z prawdziwymi wartościami. To praca dla karłów i marionetek. Jest wiele wyjść, a życie tylko jedno. Pozdrawiam
 
Panie Sejmie, Panie Senacie!

"Polak nie sługa, nie zna со to pany, Nie da się okuć przemocą w kajdany, Wolnością żyje do wolności wzdycha, Bez niej jak kwiatek bez wody usycha. (...)." Polak nie sługa - Jan Nepomucen Kamiński

3538bac7d55d12a4357680b92ab1c7d1,14,0.jpg


Może tak w miejsce słowa "Polak" wstawić słowo "Celnik"? Ktoś się odwarzy :)?
 
.. Są 2 wyjścia - pozostać, zamknąć się, tolerować i żyć chorą nadzieją że będzie lepiej, albo odejść i zapomnieć o tym chorym i nienormalnym celnym świecie. SC to nie wszystko, SC to NIC w porównaniu z prawdziwymi wartościami.

Mikołaj coraz bliżej ,człowiek wybrał sie na zakupy,na pasku kwota poborów jak zwykle ,od lat,-ta sama .Niestety ,złapałem sie na tym ,że coraz mniej mogę za te pieniadze kupić.Jak odliczy się comiesieczne opłaty /swiatło,czynsz śmieci itp/ oraz raty kredytu/kto go nie ma?/pozostaje kwota za która ciężko przeżyć miesiąć .Kolejny rok budżet Państwa oszczędza na budżetówce,nikt już nie pamięta co to "inflacyjne"... Coraz częściej mówię sobie -z tego można zrezygnować ,te buty jeszcze wytrzymają ,nie muszę kupować gazety,lub urlop w domu też dobry... Zastanawiam się ,czy obok pomnika w Warszawie ,naszego wieszcza,na którym jest dedykacja:" Twórcy "Dziadów"-Naród " nie postawić jeszcze jednej postaci ? Dedykacja aktualna w obu przypadkach.
 
Back
Do góry