• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mirosław Sienkiewicz odwołany z funkcji dyrektora Izby Celnej

Pan Sowulewski z -sa dyrektora izby celnej białystok odwołany dzisiaj czy to prawda
 
Ostatnia edycja:
Idą kolejne. W MFie byli już następni. Na razie cisza przed burzą. PiSiory się obudziły że trzeba by robić konkursy na opuszczone stanowiska (a chyba nie jest im to na rękę). Podobno szykują się jakieś zmiany do ustawy że można powołać DICa bez konkursu i że może być cywilny.
 
naczelników i ich zastepcow też odwołać przeprowadzić audyt wewnętrzny z ich zarządzania służbami sprawdzić kompetencje tych których awansowali i powierzyli im stanowiska kierownicze, porozbijać kliki kumpli naczelników i kierowników
 
PO zmieniało wszystkich niepasujących do układu . Zwalniano nawet sprzątaczki bez legitymacji PO . PO złamało niepisana umowę że nie zwalnia się niższego szczebla - wywalali jak leci aby swoi dostali ciepłą posadę . Jak brakło etetów tworzono sztuczne . Może w końcu PIS zrobi porządek
 
całe zło płyneło z i do

Idą kolejne. W MFie byli już następni. Na razie cisza przed burzą. PiSiory się obudziły że trzeba by robić konkursy na opuszczone stanowiska (a chyba nie jest im to na rękę). Podobno szykują się jakieś zmiany do ustawy że można powołać DICa bez konkursu i że może być cywilny.

Całe zło płyneło z MF-u i do MF-u.
Te patologie nadzorowały departamenty z ministerstwa zajmujące się głównie promocją bałaganu.
Do ministerstwa płynęło zło czego przykładem jest dyrektor z Olsztyna oskarżany o mobbing, dyr. z Przemysla, wypłacanie wysokich nagród za damski ch...j, bałagan z gruszą.
W Łodzi za kontakty z mediami 31.000, a ja w tym czasie za kontakty z red. Mazurkowem Edwardem opisującym patologie nie otrzymałem nawet złotówki.
departament nigdy nie przesłuchał świadków wskazywanych w moich postępowaniach a za wiarygodne przyjmował wyjaśnienia dyrektorki i jej przydupasów kłamiących ile sił w płucach.
Dopóki nie wypleni się całego zła w ministerstwie to jest duże prawdopodobieństwo, że po okresie przyczajenia, wróci ze zdwojoną siłą, wzmocnione bezkarnością.
 
Ostatnia edycja:
porządki

naczelników i ich zastepcow też odwołać przeprowadzić audyt wewnętrzny z ich zarządzania służbami sprawdzić kompetencje tych których awansowali i powierzyli im stanowiska kierownicze, porozbijać kliki kumpli naczelników i kierowników

porządki na górze, to i czas na porządki niżej, bo to co się wyprawia w tej Izbie...prywatna Izba, prywatne nagrody... przeniesienia na lepsze stanowiska nie ze względu na wiedzę i doświadczenie a znajomości i układy po godzinach. Żenada i wstyd. Chciałoby się pracować, ale jak? Na innych? Wyczyścić nawet okruchy spod dywanu ...
 
porządki na górze, to i czas na porządki niżej, bo to co się wyprawia w tej Izbie...prywatna Izba, prywatne nagrody... przeniesienia na lepsze stanowiska nie ze względu na wiedzę i doświadczenie a znajomości i układy po godzinach. Żenada i wstyd. Chciałoby się pracować, ale jak? Na innych? Wyczyścić nawet okruchy spod dywanu ...
problem w tym , że anonimowo się nie da , a wszyscy chcielibyście sie chować za czyimiś plecami - trzy pozwy o gruszę za 2010 z całej IC Białystok, w tym jeden mój - osoby juz zwolnionej . Nie potrzebne Wam były te pieniądze, to zbierzcie je do kupy i przekażcie na jakiś szczytny .
cel. Gdyby w innych izbach też było tylu odważnych , to byście ch. dostali . Macie cichą nadzieję , że teraz przyjdzie miły mądry i uczciwy? , a czym sobie na to zasłużyliście? gietkim karkiem i sztuką lizania dupy ? ale nie martwcie się z tymi umiejętnościami , kto by nie przyszedł , to dacie radę! Sukcesów!
 
dymani specjaliści

A propo: czy dziś wypłata już wpłynęła?
Sądzę, że były dyrektor nie ma problemów z czekaniem na wypłatę / vide oświadczenia majatkowe naszych mądralińskich.
Niejaki Cezary Kazmierczak składał wniosek o ściganie b. SSC w związku z poleceniem dotyczącym kontroli.
Dostał materiały min. pismo z wysokością zarobków Jacka kapicy bo żył w błogiej nieświadomości, że to tylko ok. 8000 miesięcznie.
C. Kazmierczak Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców jest aktywny na facebookum warto korespondować bo w ten sposób można wykazać, że wywalenie całej kadry i oficerów wyższych przyniesie korzyści budżetowi kraju.
przełożenie jest proste, im mniej stanowisk dla osób pokroju naszych generałów tym mniej radosnej twóerczości utrudniającej życie prowadzącym uczciwie biznes.
Obecnie w gąszczu przepisów i notatek z narad Jacka Kapicy niespecjalnie.
Przestępstwa urzędnicze nie przedawniaja się w momencie utraty stanowiska, a ww. bezrefleksyjnie realizowali pomysły Kapicy.
Natomiast jak Kapica chce wrócić do służby to niech wraca do dozoru i tam już bezpośrednio realizuje swoje pomysły. Miśkiewicz jak mawia Ferdek o autorze Pana Tadeusza również.
 
Ostatnia edycja:
Szczęśliwie sytuację udało się opanować i wszystko jest pod - nomen omen - kontrolą Pana Prezesa. Tym sposobem dokonała się w kilka tygodni, ledwie: dobra zmiana. Krótko: jeszcze więcej optymizmu Panie i Panowie!
 
Wspominałem o Prezesie-patronie, co tu kryć: Twórcy Dobrej Zmiany. Pełna zgoda, bo wydaje mi się, że nie zauważyły Panie,Panowie, iż w pełni popieram dobrą zmianę! Tez jestem miłośnikiem kompetencji, inteligencji doboru kadr wedle kompetencji, a nie nepotycznego klucza partyjnego. Jest dobrze - skoro dokonała się dobra zmiana, a będzie jeszcze lepiej! W pazurze Prezesa widzę przedłużenie ręki Opatrzności, która czuwa nad naszą Katolicką Ojczyzną.
 
Czas zrobić porządek z polskim wymiarem nie/sprawiedliwości od samej góry do fundamentu i zmienić konstytucję RP i przywrócić ojczyznę narodowi
 
Jak to miło patrzeć jak pojedyńczo i po kolei jeden z drugim został wyłuskany, ucelowany, ustrzelony i rozjechany:) Smaczna rzadkość
 
problem w tym , że anonimowo się nie da , a wszyscy chcielibyście sie chować za czyimiś plecami - trzy pozwy o gruszę za 2010 z całej IC Białystok, w tym jeden mój - osoby juz zwolnionej . Nie potrzebne Wam były te pieniądze, to zbierzcie je do kupy i przekażcie na jakiś szczytny .
cel. Gdyby w innych izbach też było tylu odważnych , to byście ch. dostali . Macie cichą nadzieję , że teraz przyjdzie miły mądry i uczciwy? , a czym sobie na to zasłużyliście? gietkim karkiem i sztuką lizania dupy ? ale nie martwcie się z tymi umiejętnościami , kto by nie przyszedł , to dacie radę! Sukcesów!

Niestety, ale taka jest prawda. Obłuda goni obłudę. Sami jesteśmy sobie winni za to co się działo i dzieje w naszych szeregach.
 
A ja mam pytanie, nasz były dyrektor jest obecnie na stanowisku eksperta to ja chcę wiedzieć kiedy pan Sienkiewicz wygrał konkurs na to stanowisko ?
prawo jest dla wszystkich takie samo nieprawdaż ? a pan tym bardziej powinien świecić przykładem :) ? no to panie były dyrektorze na konkurs marsz i chyba jest do zaliczenia kurs zasadniczy
 
no cóż skoro nie ukończył kursu to co teraz robi niech bedzie nagrodą -opiekun przewodników psów -a mówiąc wprost -ZRZEDŁ NA PSY-A TAK SERIO POWINIEN BYĆ POZA IZBĄ -GDZIEŚ NA PASACH I ZOBACZYC JAK TO DOBRZE W NOCY PRZYJECHAC I OPIEPRZAC I WYZYWAC OD TYCH A TAMTYCH -FE
 
Przepisy są tak skonstruowane, że zdymisjonowanym DICom stanowisko st.eksperta się prawnie należy i już.
Przecież przepisy tworzyli wysoko umocowani oficerowie, więc musieli przygotować sobie spadochron
A ja mam pytanie, nasz były dyrektor jest obecnie na stanowisku eksperta to ja chcę wiedzieć kiedy pan Sienkiewicz wygrał konkurs na to stanowisko ?
prawo jest dla wszystkich takie samo nieprawdaż ? a pan tym bardziej powinien świecić przykładem :) ? no to panie były dyrektorze na konkurs marsz i chyba jest do zaliczenia kurs zasadniczy
 
Przepisy są tak skonstruowane, że zdymisjonowanym DICom stanowisko st.eksperta się prawnie należy i już.
Przecież przepisy tworzyli wysoko umocowani oficerowie, więc musieli przygotować sobie spadochron

No i rośnie nam grono ekspertów przyspawanych do stołka...
 
Back
Do góry