• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

List otwarty Ministra M.Banasia z 16.11.2007r.

Typowe..... nie wiedzialem, nie moglem... nie moja wina, ale chcialem, rozumialem itp itp w ten deseń, a wszystko podlane sosem patriotyczno-religijnym, proponuje opuscic zasłone milczenia nad tym panem.
 
Pierwsze słyszę. Pan Minister wreszcie zauważył tragedię alokowanych celników. Szkoda, że nic z tym nie zrobił przez ostatnie dwa lata. Czyżby odkrył nagle, że ma serce? Kto zapłaci za rozbite rodziny, za stracone zdrowie, za psychiczne wyniszczenie celników i ich rodzin, za czas zmarnowany w drodze do domów kosztem urlopów lub nadgodzin, za łzy przy każdym pożegnaniu z żonami, mężami i dziećmi. Trzęsie mnie z nerwów po przeczytaniu tego listu. Musiałam czekać ponad trzy lata na stwierdzenia oczywiste. Podejrzewam, że Pan Minister czuje oddech, który za moment zepchnie go z ciepłego i wygodnego stołka, na którym nic nie robił, nie próbując nawet zrozumieć problemów ludzi, których był szefem.
 
PATRIOTYZM I MIłOść OJCZYZNY - MOCNE SłOWA. Jestem patriotą i kocham swoją ojczyznę, chociaż wzajemności nie czuję. Pełnię służbę stojąc na granicy PAńSTWA POLSKIEGO i UNII EUROPEJSKIEJ obok funkcjonariuszy SG. Wiem, że jest to odpowiedzialna i niebezpieczna służba.

Szczytem oportunizmu jest dla mnie podnoszenie do rangi wielkiego sukcesu zawodowego wprowadzenie do SC kapelanów, ponieważ jedynie funkcjonariusze SC nie byli objęci duszpasterstwem wojskowym. Podobnie rzecz się ma z ceremoniałem SC, którego niesmak mam do dzisiaj, jak dzień po uroczystościach z dnia 21 września "zaprzyjaźnione służby" zatrzymały trzy spośród czterech awansowanych w oprawie takiego ceremoniału osób. Mało tego - ceremoniału wzorowanego na innych służbach mundurowych, tj. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, BOR, Policji czy nawet Straży Ochrony Kolei. Po pierwsze: od kiedy to SC jest służbą mundurową, a po drugie: jakież to inne uprawnienia czy przywileje łączą nas z w/w SłUżBAMI MUNDUROWYMI. Odpowiadam: żADNE. A szkoda, bo bez większego żalu przeżyłbym brak kapelana na korzyść innych, dużo ciekawszych uprawnień, jakie posiadają tamte służby.
 
Marian, Ty nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi. Chłopie nie kompromituj się ! Zajmij się czymś na czym się znasz!!!!
 
Panie Marianie. Proszę iść w jakieś ustronne miejsce i niech się Pan za siebie powstydzi. Rozumiem, że ten kapelan jest również Pana spowiednikiem. Dał rozgrzeszenie i kazał napisać ten list, żeby i brać celnicza mogła wybaczyć. Ale my nie zarabiamy tyle co kapelan, więc na nasze rozgrzeszenie swych niewyobvrażalnych grzechów zaniechania nie licz.
 
dzięki Marian za kapelanów bo za podwyzki nie mam jak podziękowac!!!
Dziwiłem sie..... no dobra a jak już skończyliśta sie dziwować to coś Pan zrobił? Nie wmówisz nikomu ze 2 lata osłupiały stałeś!
Piszesz Pan ze 2 lata temu zapoznawałeś sie z problematyką SC-- to znaczy ze sie na to stanowisko nie nadawałeś bo szef SC powiniem problemy znać a nie je zapoznawać!- kolejny samobój w liście :D
Piszesz Pan o 9 procentach podwyszki- wstępnie prawdopodobnie uzgodniony na nieoficjalnych posiedzeniach--- za takie 245 złotych to nawet zapałek nie kupisz!!!!

reasumując:
spieprzaj dziadu!

parafrazując- Tonący ŻAŁOŚNIE sie chwyta
 
Powołanie 4 darmozjadów, którzy otrzymują "godziwe" wynagrodzenie za nic, jest kolejnym przykładem na demoralizację Służby Celnej.
Ludzie nie potrzebują igrzysk, ale chleba. A ten drożeje ostatnio bardzo szybko.
 
panie banas. Mój tata jest księdzem, a mama celniczkom i ma 1480 netto na ręke. Czy mój tata może zostać kapelanem służby celnej? Gdzie onmusi sie zgłosić?
 
marian...

Marian! Rzygać mi się chce jak to czytam. Ciekawe tylko czy ty jesteś taki bezczelny czy może tylko arogancki jak cała twoja PiSuarowa formacja.... Idź chłopie w niebyt i niepamięć. Zajmij sie swoim karate bo mam nadzieje ze teraz bedziesz musiał walczyć o swoje, bo PO bedzie pamiętać jakim byłeś dyletantem..Papa...
 
Nie dalej jak rok temu Marianek odmówił mojej siostrze przeniesienia z powrotem do służby w rodzimej IC z jednej z IC na wschodzie argumentując to tym, że dobro i interes Służby jest ważniejsze od dobra i interesu poszczególnych Jej funkcjonariuszy. Dodam tylko, że siostra zostawiła męża i dwoje dzieci, została przeniesiona 800 km od domu. Czysta demagogia, fałsz i obłuda... Boże miej w opiece Polskę przed powrotem zgorzkniałych karłów z PiS...
 
Back
Do góry