• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT KW FZZSC

Status
Zamknięty.
postęp jest .....:)
po rozpoczęciu prac w Sejmie wszyscy wspierają emerytury mundurowe.
zastępcze tematy solidarnie ignorujmy.

KAS jest bezpośrednio związane z emeryturami, bo:
1. jeżeli najpierw będzie KAS, a co za tym idzie opcja "0" i ucywilnienie pionu orzeczniczego i wsparcia to kwestia emerytur będzie dotyczyła tylko części obecnych FC;
2. jeżeli wejdzie KAS przed przyznaniem emerytur, to trzeba pamiętać, że wyrok TK może okazać się bezprzedmiotowy, bo przestaje istnieć formacja której wyrok dotyczył;
3. jeżeli najpierw otrzymamy emerytury, to KAS nie będzie takie o jakim dotychczas rozmawiamy (a jakie będzie, to wie tylko MF).
uwagi: nie pamiętam aby jakikolwiek projekt wchodzący do KFP wyszedł w postaci niezmienionej (dotyczy to również projektów obywatelskich). Dotychczasowa praktyka pokazuje, że tylko zapisy w ustawach którym MF dało zielone światło były/są akceptowane przez KFP.
Dlatego trzy centrale związkowe (jest wolność zrzeszania się-mimo, że to się niektórym na tym forum nie podoba) będą popierały projekt obywatelski (oczywiście można by zgłosić przez opozycję projekt poselski, ale w tym parlamencie po co).
 
A jeżeli wprowadzą KAS na wzór węgierski to nie ma o czym gadać.........
 
Najważniejszy w tej chwili jest projekt obywatelski i dobrze, że Federacja go oficjalnie poparła.
 
Ostatnia edycja:
bj znowu wylazł,
bj znowu ryje,
spodobały mu się,
społeczne mecyje?
 
Ze stenogramu z I czytania naszego projektu:

"Jeżeli chodzi o pytanie pana Jana Łopaty, to też będzie udzielona odpowiedź pisemna. To pytanie w zasadzie pokrywa się z pytaniem pana Bogdana Rzońcy: Czy planowane jest połączenie służb podległych Ministerstwu Finansów i jaki miałoby to skutek? Pan poseł nie doprecyzował pytania i w zasadzie nie wiem, o które połączenie chodzi: funkcjonalne czy strukturalne w ramach ustawy.
Jeżeli mówimy o połączeniu funkcjonalnym, to takie połączenie już w tej chwili się odbywa i ono nie zmienia w zasadzie nic, znaczy, w pełni nie zmienia nic, jeżeli chodzi o ustawodawstwo, natomiast zmienia dużo w koordynacji i we wzmocnieniu współpracy w ramach tych służb, czyli trzech pionów administracji będących w resorcie finansów, a więc Służby Celnej, pionu podatkowego i urzędów kontroli skarbowej. Jeżeli taką konsolidację pan poseł miał na myśli, to taka konsolidacja funkcjonuje od wielu lat, tylko z mizernymi skutkami. I w tej chwili tę konsolidację funkcjonalną, jeszcze raz przypominam, próbujemy wzmocnić, żeby zwalczanie przestępczości podatkowej, zmniejszanie luki podatkowej, a tym samym przyczynianie się do zwiększonych wpływów budżetowych odbywało się w tym kierunku."


Dlaczego nic nie powiedział o konsolidacji strukturalnej (tak/nie), za to rozwodził się nad funkcjonalną?
Czyżby tacy sami oszuści jak poprzednia władza, tylko gęby inne?
Dlaczego nie jestem zdziwiony?
 
Ostatnia edycja:
jątrzy ? czasy styropianu się skończyły, a co za tym idzie i język pism do czynników oficjalnych się zmienił. Pogadać to sobie możemy przy wódce-zapraszasz?
Na krzywy ryj do mnie się nie wbijesz...

Jeżeli będą jakiekolwiek podziały w cle to swój załużony udział w tych podziałach będą miały BJ i związki kanapowe... Skup się na projekcie i zapomnij o KAS - całe siły w emerytury!

Olejcie proszę dalsze wpisy BJ i nie reagujmy na trolowanie....
 
polecam do poduszki: Status i kompetencje służb celnychw 27 krajach Unii Europejskiej

http://orka.sejm.gov.pl/WydBAS.nsf/0/843624A2CBE87D0AC12575FA00290B48/$file/Analiza_%20BAS_2009_20.pdf
 
Panie BlackJack, gdyby chodziło o mnie, to ja (jako osoba prawie całkowicie anonimowa na tym forum) mogę sobie pleść głupoty, co chwilę zmieniać zdanie, opowiadać i zmyślać, słowem - wolna amerykanka.
Natomiast Pan, jako przedstawiciel związków zawodowych i osoba, która z założenia powinna walczyć dla środowiska o jak najlepsze rozwiązania, jawnie rozważa powstanie KAS. To już zakrawa o działanie na szkodę własnej formacji.
Miło zobaczyć, że łaskawie będziecie popierać projekt obywatelski. Ten sam, wobec którego byliście przeciwko i forsowaliście własne rozwiązania.
Wczytuje się w Wasz komunikat i jakoś nie mogę znaleźć zdania "jesteśmy przeciwni KAS" - tylko i wyłącznie duplomatyczny bełkot. Nawet nazwa CelnicyPL nie przeszła Wam przez gardło.
Po prostu odejdźcie z tą resztką godności, jeśli jeszcze jakaś Wam pozostała.
 
BJ zaradź pilnie co odpowiedzieć?Wasz ostatni członek w mojej komórce, ostatnia zabłąkana owieczka, pyta skołowany biedny, co zadziało się, że popierać ma nagle projekt obywatelski a dotąd kazaliście go krytykować i uważaliście za największe zło? Co mu bidulce odpowiedzieć?
 
oczywiście, że Federacja jest przeciw i w 2007r. też była przeciw KAS (o przepraszam w tamtym okresie kol. Siwy był wiceprzewodniczącym Federacji i był osobiście ZA). Nie rozumiem całej wrzawy wokół projektu obywatelskiego. W tamtym układzie politycznym forumowicze uważali, że to źle iż pozostałe centrale ZZ zgłosiły w Sejmie własny pomysł. Teraz jak mamy nową rzeczywistość i w Sejmie jest jeden projekt emek i wszystkie ZZ postanowiły go wspierać, to też źle.
 
No widzisz. JednaK nie umiesz odpowiedzieć na proste pytanie. Przez wasze dywersyjne działania mogło nie udać się zebrać podpisòw. Gdzie byśmy dzisiaj byli gdyby waszA szkodliwa działalność była skuteczna?
 
oczywiście, że Federacja jest przeciw i w 2007r. też była przeciw KAS (o przepraszam w tamtym okresie kol. Siwy był wiceprzewodniczącym Federacji i był osobiście ZA). Nie rozumiem całej wrzawy wokół projektu obywatelskiego. W tamtym układzie politycznym forumowicze uważali, że to źle iż pozostałe centrale ZZ zgłosiły w Sejmie własny pomysł. Teraz jak mamy nową rzeczywistość i w Sejmie jest jeden projekt emek i wszystkie ZZ postanowiły go wspierać, to też źle.

Dzień dobry
Miałam już w tym wątku nie pisać. Wczoraj mnie poniosło, ale i dziś mam te same odczucia.
1. Naprawdę przykre jest dla środowiska celniczego, że przedstawiciel ZZ 'nie rozumie całej wrzawy wokół projektu obywatelskiego' - pierwszego w historii, który ma szansę na pozytywne uregulowanie naszego emerytalnego statusu. Uprzejmie przypominam, że projekt Kancelarii Domański i S-ka został negatywnie zaopiniowany, z uwagi na zakładane stworzenie kolejnej uprzywilejowanej grupy zawodowej. Rozumie Kolega różnicę pomiędzy 'włączeniem do uprawnień emerytalnych służb mundurowych', a 'stworzeniem nowej uprzywilejowanej grupy zawodowej'? Dla mnie ta różnica jest znaczna. Drugi projekt (złożony razem z posłami lewicy) też umarł. Oczywiście mam świadomość, że w poprzednia ekipa te rozwiązania (jakiekolwiek) negowała. A projekt obywatelski winien być rozpatrywany w każdej kadencji. I z tego rozwiązania prawnego skorzystał ZZ CELNICY PL.

2. Nadal mierzi mnie napuszony ton komunikatu, że 'Rada podjęła decyzję' o popieraniu projektu. Zdaje się Kolega nie rozumieć dlaczego. Otóż dlatego, że nie zastanawiając się nad liczebnością w poszczególnych związkach, wielkością składek, dotychczasowymi osiągnięciami, wzajemnymi sympatiami i animozjami itp. macie Państwo mandat od funkcjonariuszy do stania na straży interesów i praw pracowniczych. Macie Państwo stosowne do tego plenipotencje i ochronę (no wszyscy oprócz Pana Siwego...) i powiem wprost. Łaski nikomu nie robicie. Popieranie tego projektu to w chwili obecnej obowiązek WSZYSTKICH związków działających w Służbie Celnej i nie trzeba z tego robić sprawy wagi omalże państwowej.

3.W komunikacie Federacji naprawdę brakuje poczucia solidarności ze związkiem, który doprowadził nas do tego etapu. Mając na uwadze czas, w którym żyjemy, zmiany które mogą nas dotknąć przekaz zawarty w Komunikacie jest po prostu przykry. A przeciętny funkcjonariusz naprawdę nie zastanawia się nad genezą podziału związków w zamierzchłej przeszłości a tylko widzi, że nie gracie Państwo do jednej bramki.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
W federacji zostało cztery marginalne związki. Nie ma o czym deliberować. Warto zadać jedynie bj pytanko jak myśli dlaczego federacja już prawie zniknęła?
 
W federacji zostało cztery marginalne związki. Nie ma o czym deliberować. Warto zadać jedynie bj pytanko jak myśli dlaczego federacja już prawie zniknęła?

przecież ogłosili,
nowe atencyje,
myślą że zakryją,
hańby historyję :mad:.
 
bj znowu wylazł,
bj znowu ryje,
czyżby ktoś obiecał,
kolejne mecyje :mad:?
 
W co wy gracie?

Bj dlaczego postraszyliście KAS dopiero teraz 10'12'15 kiedy Banaś mówił wam to 26'11'15? Po tym spotkaniu w dniu 26'11 napisaliście komunikat łagodny i grzeczny i mowiacy o wspołpracy z Banasiem. W co wy gracie?
 
Zgadzam się z Magda66. Zdumiewa mnie, że ZZ, jaki by był, może zwalczać uzyskanie jakiejkolwiek korzyści przez reprezentowanych przez siebie ludzi. Przynależność i nawet poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy.
 
Bj dlaczego postraszyliście KAS dopiero teraz 10'12'15 kiedy Banaś mówił wam to 26'11'15? Po tym spotkaniu w dniu 26'11 napisaliście komunikat łagodny i grzeczny i mowiacy o wspołpracy z Banasiem. W co wy gracie?
Zapomniałeś się zdaje, kto był pierwszy na spotkaniu z Ministrem. Komunikat też był lakoniczny.
co było, to było i nie ma sensu w tej konkretnej chwili (procedowania w Sejmie projektu w sprawie emerytur) do tego wracać. W tej chwili WSZYSCY popierają projekt obywatelski i to jest wartosc podstawowa. Jak bedziemy sie w tej chwili rozliczac z przeszłości, to g..wno a nie emerytury dostaniemy.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry