• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

J.Kapica nowym Szefem Służby Celnej

owieczka- zostaw Boga i nas. zmień pastwisko. bo tu poważne rzeczy się dzieją i czasu nie ma na dyskusje z toba
 
wasz klient napisał:
za 1200 zł ? to przyjdzie do mnie na zakład za 1700 ale trzeba zaiwaniać
i to dobrze, daję premie daję za nadgodziny ale u mnie:
punktualnie przychodzi sie do pracy i wychodzi
nie chodzi sie w uflejanych ciuchach jak wy w mundurach nie pranych
nie zaczyna sie pracy od kawusi i papieroska
nie ma plotkarstwa i pogaduszek z koleżankami a klienci i kolejki czekają
mówimy sobie dzień dobry
nie patrzymy na siebie wilkiem jak wy na klienta
no i moi ludzie mają rzetelne wykształcenie, bo jakie wykształcenie trzeba mieć żeby byc celnikiem i nigdzie indziej nie znaleźć roboty

USTAWA MÓWI ŻE MINIMUM ŚREDNIE MATURALNE, ALE PRZYJMOWALI ODJAKIEGOŚ CZASU TYLKO Z WYŻSZYM, MUDUR JEST BRUDNY BO W NIM NIE TYLKO SIĘ SIEDZI ZA BIURKIEM ALE I NA REWIZJĘ TEŻ TRZEBA WYJŚĆ, MAJĄC JEDEN KOMPLET TRUDNO GO Z DNIA NA DZIEN WYPRĆ A 30 ZŁ ROCZNIE ZA PRANIE TO NAWET NA RAZ W ROKU NIE STARCZY ABY WYPRAĆ GO W PRALNI CHEMICZNEJ TAK WŁAŚNIE O NAS DBAJĄ
 
owieczka napisał:
Pomyślcie jacy jesteście mali. Bóg jest waszą Miłością.



NIE MOźE BYć. CUDA, CUDA OGŁASZAJą.
NOWY SZEF SŁUźBZ CELNEJ PRZEMóWIŁ PO RAZ PIERWSZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZEKAMY NA KOLEJNE WYNURZENIA I WYNATURZENIA.
ZNIECIERPLIWIENI PODDANI.........
 
wasz klient napisał:
za 1200 zł ? to przyjdzie do mnie na zakład za 1700 ale trzeba zaiwaniać
i to dobrze, daję premie daję za nadgodziny ale u mnie:
punktualnie przychodzi sie do pracy i wychodzi
nie chodzi sie w uflejanych ciuchach jak wy w mundurach nie pranych
nie zaczyna sie pracy od kawusi i papieroska
nie ma plotkarstwa i pogaduszek z koleżankami a klienci i kolejki czekają
mówimy sobie dzień dobry
nie patrzymy na siebie wilkiem jak wy na klienta
no i moi ludzie mają rzetelne wykształcenie, bo jakie wykształcenie trzeba mieć żeby byc celnikiem i nigdzie indziej nie znaleźć roboty

a może nawet wszyscy Twoi pracownicy śpiewają Ci LUBUDUBU NIECH nAM ZYJE prezes naszegoklubu...? a po kątach i takmówią , że ich wykorzystujesz i dorabiasz się na ich garbach? przeciez w oczy ci nie powiedzą. jestem celnikiem, nie chodze w brudnych ciuchach, mam wyższe wykształcenie, certfikaty językowe, mówię dzien dobry, nie uważam, że jestem kimś szczególnym i mam prawo do traktowania kogoś z góry bo sama nie chcę byćtak traktowana ijeśli jakaś Pani lub Pan w innym urzedzie traktuje mnie źle i arogancko to mówię mu o tym wprost i głośno - to czesto skutkuje. Nie jestem leniem, nieukiem i głupkiem. Nie chcę mieć specjalnych przywilejów. chcę przyzwoicie pracowaćza przyzwoite pieniadze. pielęgniarka czy lekarz czy nawet nauczycielka mogąchociaż liczyćna uśmiech wdzięczności - my nie. mogą dorabiać (nie opodatkowując korepetycji, prywatek itp) my nie. Wiem, ze mogę zmienic pracę ale to nie rozwiązuje problemu w skali kraju. Pomyśl, że nasze brudne i niedoiwestowane przejścia sądrzwiami UE a ten upodlony celnik jest wizytówką UE. Nie wstyd ci jako obywatelowi UE? pozdrawiam. :)
 
NO TROCHE SIE NASZUKAŁEM ALE ZNALAZŁEM WYPOWIEDZ NASZEGO NOWEGO SZEFA SŁUZBY CELNEJ:

Kapica
Forumowicz



Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 29

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:56 am Temat postu: wyjasnienie
Opis:

--------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo, pragne zapewnić, że nie wybieram sie do żadnej warszawki i zdementować plotki na ten temat. Tu jej moje miejsce pracy i tu jest moja rodzina. Przeżywałem już kilka rozłąk, więc wiem, że to nie jest zdrowa sytuacja. Ile razy jestem w warszawce utwierdzam sie w przekonaniu, że w terenie praca jest dużo bardziej satysfakcjonująca, bo oparta na rozwiązywaniu faktycznych problemów, a nie na walce z biurokracją. Myśle, że i Wy nie chcielibyście pracować w warszawce. Jeżeli ktoś ma w tym względzie jakiejś wątpliwości to niech zapyta ludzi tam pracujących.
Jeżeli mamy przechodzić trudny okres to chciałbym abyśmy przechodzili go razem. Nigdy nie bałem sie brania na siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Nawet jeżeli były one trudne i będą trudne.
 
wasz klient napisał:
za 1200 zł ? to przyjdzie do mnie na zakład za 1700 ale trzeba zaiwaniać
i to dobrze, daję premie daję za nadgodziny ale u mnie:
punktualnie przychodzi sie do pracy i wychodzi
nie chodzi sie w uflejanych ciuchach jak wy w mundurach nie pranych
nie zaczyna sie pracy od kawusi i papieroska
nie ma plotkarstwa i pogaduszek z koleżankami a klienci i kolejki czekają
mówimy sobie dzień dobry
nie patrzymy na siebie wilkiem jak wy na klienta
no i moi ludzie mają rzetelne wykształcenie, bo jakie wykształcenie trzeba mieć żeby byc celnikiem i nigdzie indziej nie znaleźć roboty
NIE MASZ POWODU DO SATYSFAKCJI 1700 NAWET NA REKE OZNACZA ZE SWOICH WYKORZESTUJESZ A RZETELNE WYKRZTALCENIE - NIE MASZ POJECIA O KWALIFIKACJACH F. CELNYCH
 
wasz klient napisał:
umiecie tylko ujadać a co wy zrobiliście dla polskiego cła?
dlaczego społeczeństwo gardzi celnikami? przez Kapicę czy Banasia czy Dominika?
NIe
gardzi przez aroganckich darmozjadów zza biurek którzy udają że pozjadali wszytkie rozumy i klienta ganiają bez litości licząc że się wykrwawi
Składałem AKCu i takiego bajzlu nie ma nawet na kolei jak u was

skąd zna pan tak dobrze nazwiska naszych szefów??? to ile tych akcu było co ???
 
Anonymous napisał:
Proponuję ogłosić gotowość strajkową w związku z tym awansem. Przecież to jawna prowokacjażeby takiego buca mianować SSC. Boże już 15 lat pracuję w tym syfie i ani jednego normalnego szefa.
Niedługo zamiast słuzby celnej będzie służba strajkowa. Co znowu? Dominik zly bo cywil, Kapica ble bo celnik. A może tym co im Fołta we łbach poprzewracała zaproponować Sc bez szefostwa na zasadzie "każdy sobie..."
 
nie "każdy sobie" tylko rotacyjnie :D w końcu osiągniemy ideał jaki w służbie jest od lat preferowany : wieczna rotacja! :D
 
Gratuluję Panie Jacku !!!
W końcu celnik będzie głównym celnikiem,co nie miało miejsca od lat.


Widzę tu na forum różnego rodzaju krytykę jego osby, ale kto z nim nie pracował niech nie zabiera głosu .Mogą bać sie ci którzy są niereformowalni , zobaczycie że w końcu coś sie ruszy na górze.Ja z pracy z Jackiem jestem zadowolony , pogodił leserów , obiboków i nie bał sie podjąć trudnych decyzji , wobec ludzi co wydawali sie nie do ruszenia .
A i Izba Celna w Szczecinie nie ma sie czego wstydzić , jeśli chodzi o jej wizerunek na zewnątrz!!!!
 
owieczka napisał:
Pomyślcie jacy jesteście mali. Bóg jest waszą Miłością.
a może tak na pastwisko słonko???? i TV trwam to nie tu, trzeba sobie dekoder kupić u Tadka , podobno jest promocja połączona z wykupem świadectw udziałowych .....
 
jezeli ...

Jezeli tak jest serdeczne gratulacje !!!!!!!!!!!
Kod:
Widzę tu na forum różnego rodzaju krytykę jego osby, ale kto z nim nie pracował niech nie zabiera głosu .Mogą bać sie ci którzy są niereformowalni , zobaczycie że w końcu coś sie ruszy na górze.Ja z pracy z Jackiem jestem zadowolony , pogodił leserów , obiboków i nie bał sie podjąć trudnych decyzji , wobec ludzi co wydawali sie nie do ruszenia . 
A i Izba Celna w Szczecinie nie ma sie czego wstydzić , jeśli chodzi o jej wizerunek na zewnątrz!!!!
 
Anonymous napisał:
Gratuluję Panie Jacku !!!
W końcu celnik będzie głównym celnikiem,co nie miało miejsca od lat.


Widzę tu na forum różnego rodzaju krytykę jego osby, ale kto z nim nie pracował niech nie zabiera głosu .Mogą bać sie ci którzy są niereformowalni , zobaczycie że w końcu coś sie ruszy na górze.Ja z pracy z Jackiem jestem zadowolony , pogodił leserów , obiboków i nie bał sie podjąć trudnych decyzji , wobec ludzi co wydawali sie nie do ruszenia .
A i Izba Celna w Szczecinie nie ma sie czego wstydzić , jeśli chodzi o jej wizerunek na zewnątrz!!!!

Czy to przypadkiem nie on pojechał osobiście przywrócić porządek w O/C Świnoujście, bo dwa dni z rzędu wszyscy byli tam na UŻ??!!
Jak dla mnie świadczy to o tym, że jest sługusem MF-u a oczekiwania załogi nie bardzo go interesują jeśli nie są mu na rękę.
 
Panowie, koledzy celnicy, nie zniżajcie się do poziomu zero plując na osobą pana Kapicy, dostal polecenie od MF -a i musiał je wykonać. poczekajmy, zobaczymy jego działalność, Ktoś powiedział ludzi poznajemy po czynach. w naszym, zwykłych celników odczuciach wysyłanie siłowe ludzi na wschód jest raczej niebohaterskim czynem, a dyrektor musi wykonać polecenie, lecz jeżeli ludzie zostali poproszeni i pojechli ze swojej woli, jest to ich tylko wyłącznie zdanie odrębne, każdy ma swoją wolę .
Wracając do czynów, to dopiero po działaniu jako nasz SSC i analizie tego co zostanie dla nas zrobione będziemy mogli zawsze wyciągnąć wnioski. Jeżeli pan Kapica uznawał że nasze pensje są rzeczywiście niskie, zobaczymy co w tym kierunku zrobi. Doskanale również wie, że nasze uprawnienia to tzw. śmiech na sali, zobaczymy co zrobi
zna nasze bolączki nt. mundurów jego całkowitej nieprzydatności, wie że w stanowiskach są kominy płacowe, zobaczymy co zrobi
krótko mówiąć pasmotrim, uwidim
 
Dajcie Szefowi szansę.

Proponuję, aby ten temat ustawic jako przyklejony, ustawic dostęp tylko zarejestrowanym użytkownikom, albo przenieśc rozmowę na forum MF-u, z blokada anonimowych wpisów.
Pamiętajcie, że Szef, będąc Dyrektorem IC jako jedyny z kadry wpisuje się na forum pod swoim nazwiskiem, więc jeżeli chcemy wiedzieć, jakie sa jego plany (nie było do tej pory takiego dialogu) nie rzucajmy mięsem, a może współpraca i wymiana informacji będzie sie układała.
 
Może i dialog ze strony Naszego nowego Szefa jest ciężki "psy, kupa", ale przynajmniej nie jest anonimowy. Ja osobiście wolę rozmowę jak wiem z kim rozmawiam. Uważam, że porządek w cle i tak należy zrobić. Mam nadzieję tylko, że nie będzie on robiony Naszym kosztem, czyli tych dzięki którym nowy porządek nadchodzi. Dajmy czas czasowi.
 
Back
Do góry