• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

w Policji braki 5000 etatów w całej Polsce w SG 1200. O jakim przejęciu obowiązków WZP itd mówicie skoro oni na prewencję nie mają obsadzonych tyle etatów. Tak jak mówiłem ja z utęsknieniem czekam na ucywilnienie oficerów biurowych z IC/UC. Wreszcie czeka nas normalnośc
 
Tak jak mówiłem ja z utęsknieniem czekam na ucywilnienie oficerów biurowych z IC/UC. Wreszcie czeka nas normalnośc

W naszym kochanym kraju nie ma problemu z przekazaniem wszelkich kompetencji innym służbom/organom/instytucjom. Mniejsza o właściwe przygotowanie czy oprzyrządowanie. Wyniki przyjdą z czasem, albo wygeneruje się je statystykami. Ja spokojnie widzę WZP wcielone w całości do struktur policyjnych (bądź do SG). Gdzie tu problem? Jedna prosta zmiana do ustawy o SC, dwa rozporządzenia i chwatit`.
Oficerowie biurowi niech idą do KAS, ale ilu ich jest? 100-200? W skali SC to parę drobnych procent ogółu. Może to będzie przejaw "sprawiedliwości społecznej", ale nie wpłynie na rzeczywistość. Jak dla mnie: chętnie stanę się cywilem, zdejmę zielone barwy i popracuję w koszulce i dżinsach. Dzięki temu będę też mógł popracować na drugim (trzecim, czwartym, moja sprawa) etacie i nikt mi nie będzie do gara zaglądał. Jeżeli do czasu ewentualnego oKASowania okaże się, że mogę być emerytem (25 lat w cle, może się uda) - tym lepiej. Pomacham chusteczką wszystkim "moralnie wzmożonym" oraz wodzom i pod-wodzom, do których szacunku od dawna już nie mogę w sobie wygenerować.
 
Powrót KAS

Nowy Minister Finansów juz zapowiedział połączenie administracji skarbowej i celnej. uploadfromtaptalk1447141932996.jpg

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Poczekajcie na Sławka argumenty. Posłuchajcie Jego apelu z wczoraj. Nie pierwszy raz może okazać się , że ma żelazne argumenty.
 
Zachęcam do lektury dzisiejszego wywiadu z Panem Posłem Jarosławem Zielińskim w tygodniu Gazeta Polska. Przestańmy biadolić, wklejać fotki sprzed kilku tygodni i bierzmy się do roboty. DZIAŁAJMY! CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
W Tygodniku Gazeta Polska NR 45 z dnia 10 listopada 2015r. ukazał się wywiad z Posłem Jarosławem Zielińskim zatytułowany "Szef Służby Celnej do dymisji"
W wywiadzie czytamy m.in. "W aktualnym programie PiS nie ma zapisu o zamiarze połączenia SC z urzędami skarbowymi. Musimy to bardzo starannie przeanalizować. Istnieją argumenty przemawiające za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Ja osobiście nie jestem jego zwolennikiem. Funkcjonariusze służby mundurowej są zdecydowanie bardziej dyspozycyjni niż pracownicy administracji cywilnej, ze względu więc na specyfikę działań SC i jej znaczenie trzeba ją wzmacniać, bo niecałe 15 tys. funkcjonariuszy - podkreślę to raz jeszcze - pracuje na rzecz trzeciej części wpływów budżetowych, a kwota ta może być jeszcze większa."

JEŻELI KTOŚ CHCE DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ, TO BARDZO PROSZĘ ABY DOSTARCZYŁ MI JESZCZE DO JUTRA ARGUMENTY, BO KAŻDY MOŻE BYĆ KLUCZOWY. ARGUMENTY DOSTARCZYMY DO PiS i POCZEKAMY NA ROZWÓJ WYDARZEŃ - MAIL SLAWOMIR.SIWY@CELNICY.PL
 
przysłowiowe zarżnięcie przez pisowców kury (czyt. służby celnej) znoszącej złote jaja to działanie szkodliwe i nieodwracalne w swoich skutkach. w mojej ocenie sposób potraktowania formacji celnej będzie papierkiem lakmusowym zdolności pis-u do racjonalnego zarządzania i reformowania struktur państwowych. z konsekwencją w postaci utrzymania się przy władzy w następnych wyborach.

poseł zieliński to rozumie. natomiast co do reszty twardogłowch (to jeszcze komplement), to czas najbliższy pokaże.

zrobić porządek w strukturach decyzyjnych, rozliczyć miernych ale wiernych, sprawdzić celowość wszelkich systemów informatycznych i do roboty.
 
Ostatnia edycja:
Z całym szacunkiem niestety nie poseł Zieliński został Ministrem Finansów...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
W naszym kochanym kraju nie ma problemu z przekazaniem wszelkich kompetencji innym służbom/organom/instytucjom. Mniejsza o właściwe przygotowanie czy oprzyrządowanie. Wyniki przyjdą z czasem, albo wygeneruje się je statystykami. Ja spokojnie widzę WZP wcielone w całości do struktur policyjnych (bądź do SG). Gdzie tu problem? Jedna prosta zmiana do ustawy o SC, dwa rozporządzenia i chwatit`.
Oficerowie biurowi niech idą do KAS, ale ilu ich jest? 100-200? W skali SC to parę drobnych procent ogółu. Może to będzie przejaw "sprawiedliwości społecznej", ale nie wpłynie na rzeczywistość. Jak dla mnie: chętnie stanę się cywilem, zdejmę zielone barwy i popracuję w koszulce i dżinsach. Dzięki temu będę też mógł popracować na drugim (trzecim, czwartym, moja sprawa) etacie i nikt mi nie będzie do gara zaglądał. Jeżeli do czasu ewentualnego oKASowania okaże się, że mogę być emerytem (25 lat w cle, może się uda) - tym lepiej. Pomacham chusteczką wszystkim "moralnie wzmożonym" oraz wodzom i pod-wodzom, do których szacunku od dawna już nie mogę w sobie wygenerować.

Ależ naiwność, jakim drugim, trzecim etacie... skarbowcy tak jak i my mają zakaz podejmowania dodatkowej pracy
 
"Zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy o służbie cywilnej członek korpusu służby cywilnej nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez pisemnej zgody dyrektora generalnego urzędu ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do służby cywilnej." Widocznie Twoja znajoma ma może normalnego szefa. Uwierz mi, znam kilku pracowników US, którzy starali się o zgodę, udało się tylko uzyskać jednej osobie zgodę na "kawałek" etatu w szkole, i to publicznej. Zazwyczaj odmowa uzasadniana konfliktem interesów, ale najbardziej rozbawiło mnie uzasadnienie o "pracy nielicującej z powagą zajmowanego stanowiska" :)
 
Ostatnia edycja:
Ależ naiwność, jakim drugim, trzecim etacie... skarbowcy tak jak i my mają zakaz podejmowania dodatkowej pracy

Potwierdzam. Mam sporo znajomych z USów, UKSów i NIKT nie dostał zgody na dodatkową robotę. Skarbowi mają też zakaz strajku jako KSC, generalnie ch... z grzybnią tam jest. Zarobki w porównaniu z cłem żenujące. W uksach zdecydowanie lepiej. Jak dojdzie do konsolidacji to cło dostanie konkretnie po dupie.
 
Te argumenty przekonały mnie Sławku - odszczekuje co pisałem wcześniej w tym temacie w sprawie łączenia SC i US. Będę dostarczał pisma do biur poselskich zgodnie z Twoim apelem. Nie pierwszy raz przekonałeś mnie racjonalizmem i pragmatyką.
 
Sławku, czy możemy zrobić coś więcej, gdyż zmiany zapier... w zastraszającym tempie !!!

Może rozpocząć kampanię mówiącą , że jesteśmy lepsi, skuteczniejsi itd .... co jest oczywistą prawdą ....
Przecież wszystkim chodzi o zwiększenie wpływów do BUDŻETU !
 
Back
Do góry