• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

Bo u nas oszczędności szuka się nie tam gdzie trzeba... Żeby zapewnić AC na służbówki, dostarczyć niezbędnych narzędzi do wykonywania obowiązków służbowych, zorganizować niezbędne szkolenia... To nie mądrego... Wszystko jest wtedy za drogie i zbędne... Natomiast bardzo chętnie wydaje się pieniądze na szkolenia miękkie, na nagrody dla osób, których jedynym osiągnięciem jest ślizganie się z robotą itd itp.
 
Ostatnia edycja:
Wg MF, brak AC, to czysta oszczędność, jeśli dojdzie do wypadku z winy kierowcy, to zapłaci z własnej kieszeni, jeśli z winy drugiej strony, pokryje to OC sprawcy. Genialne w swej prostocie, ów osobnik z MF z pewnością dostanie nagrodę za innowacyjny pomysł. Pewnie komuś zależy, żeby osłabić znowu naszą skuteczność. Pytanie tylko, czy komuś ze starej gwardii, czy już nowa ekipa przejęła interesy. A śmiejemy się z Ukrainy...
 
Sławku i inni forumowicze , czytam skarbowców i widze ze tam upubliczniają uwagi jakie złożyły poszczególne izby skarbowe do KAS, czy jest możliwośc aby nasze izby w Polsce przekazały do wiadomości związkom , czy w inny sposób , jakie uwagi wniosły poszczególne Izby? Bardzo prosze o odpowiedz. Dziękuję i pozdrawiam
Oczywiście warto a nawet należy przeczytać uwagi IC. Widzę, ze ZZ skarbówki już o nie wystąpili więc zapytamy czy nam udostępnią
 
Chloe- a gdzie takie luksusy co do AC. Jestem mundurowym i niestety musimy sami sobie opłacać z własnej pensji ubezpieczenie od szkód materialnych wyrządzonych przez siebie w służbie. Bo niestety państwo ściągnie nam np. wielokrotność miesięcznych poborów. Oj, to w Waszej formacji są " salony ".
Myślę, że już za niedługo, jak staniecie się " pełną gębą formacją mundurową " ( chodzi o uprawnienia emerytalne ) to dopiero co niektórzy celnicy przejrzą na oczy. Ja znam wielu co przeszli do naszej formacji kilkanaście lat temu. O jakże byli zdziwieni, że u nas " taka bieda " i tyle " brudnej "roboty. Zaczęli nawet zastanawiać się nad powrotem. A tak poważnie, cieszę się , że dostaniecie wszelakie uprawnienia " mundurowych ". Zawsze to kilka tysięcy dodatkowych funkcjonariuszy do różnego rodzaju zabezpieczeń imprez masowych, spotkań dygnitarzy na wysokim szczeblu, jak i działań skoordynowanych różnych służb np. na wschodniej granicy ( poza tym jeszcze będziecie musieli " trzepać swoje wyniki " ). Oj, czekamy na Was z utęsknieniem. A !, uważam, że to wcielenie Was do " uprawnień emerytalnych " przede wszystkim zweryfikuje tych Kolegów i Koleżaki, które jeszcze przed " otwarciem granic " z " niewyobrażalną pieczołowitością " dokonywali kontroli na przejściach granicznych, gdzie wręcz na " Forum Romanum " grzebano w bagażnikach nieświadomych obywateli. Dodam jeszcze, że moja małżonka jest pracownikiem AP ( z wieloma fakultetami na garbie, w tym fakultetem skarbowości ) i ze zdziwieniem spogląda na projekt KAS, gdzie prawdopodobnie obowiązek wydawania ostatecznych decyzji po kontrolach przyszłej SCS stanie się ich obowiązkiem. Ja już taką praktykę przerobiłem w swojej formacji, gdzie funkcjonariusze Straży Granicznej ( oczywiście co nie było ich winą tylko ustawodawcy ) nie posiadali wielu uprawnień i ku naszemu zdziwieniu musieliśmy interweniować w błahych sprawach w obrębie przejść granicznych i pasa granicznego oraz przejmować " na pniu " wiele spraw, a ich czynności ograniczały się tylko do sporządzenia notatki i przekazania nam osób ( obecnie ku mojemu zadowoleniu wygląda to nieco inaczej ). Proszę odebrać mój komentarz jako nie uszczypliwość czy animozję, bo mam wielu dobrych znajomych służących w Waszej formacji, lecz niejako przytyk dla tych, którzy wywodząc się z SC już wietrzą sukces w ramach KAS. Szacunek za wyważone zdanie dla Pana Mariusza Konkola.
 
Sławek tylko trzeba przypilnować wszystkiego.... To co zamieścił tele echo to ciekawa lektura, ale z tymi stopniami to już chyba opowieści z Narnii...
 
Projekt przepisów wprowadzajacych KAS wg Departamentu Kontroli Skarbowej
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24366

zwracają uwagę zapisy art 70, 72 i 73 (ust 5 i 6)

Faktycznie, poczytajcie;
Art. 72. Pełnomocnik, o którym mowa w art. 70 ust. 1, lub z jego upoważnienia osoby wymienione w art. 70 ust. 2, jest obowiązany zawiadomić, do dnia wejścia w życie ustawy z dnia ..... o Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej „ustawą o KAS”, na piśmie osoby zatrudnione lub pełniące służbę w likwidowanych urzędach o miejscu wykonywania przez nie obowiązków służbowych w okresie nie dłuższym niż do ........................................ r.




Art. 73. 1. Osoby zatrudnione w likwidowanych urzędach, z dniem wejścia w życie ustawy o KAS są zatrudnione lub pełnią służbę w odpowiednich jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej. W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe nie dłużej niż do .... r., z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Stosunki pracy i stosunki służbowe osób wymienionych w ust. 1, wygasają z mocy prawa, jeżeli w terminie do dnia nie zostaną im zaproponowane nowe warunkizatrudnienia na dalszy okres (propozycja zatrudnienia) albo w razie nieprzyjęcia propozycji zatrudnienia.

3.Osoby, o których mowa w ust. 1, mogą otrzymać propozycje zatrudnienia, mimo że nie spełniają warunków zatrudnienia określonych w art ustawy o KAS. Niespełnieniewarunków przez osobę, o której mowa w ust. 1, nie może być przesłanką do niezłożenia jej propozycji zatrudnienia.

4.Pracownik, któremu przedstawiono propozycję zatrudnienia składa w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu lub odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia.

5.Propozycję zatrudnienia na stanowisku korpusu oficerów starszych Służby Celno- Skarbowej otrzymuje osoba, która przed dniem wejścia w życie ustawy o KAS zdała z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej lub była zatrudniona na stanowisku inspektora kontroli skarbowej, o którym mowa w ustawie o kontroli skarbowej. Osobę, która przyjęła propozycję zatrudnienia na zaproponowanym stanowisku minister właściwy do spraw finansów publicznych powołuje na to stanowisko w trybie i na zasadach określonych w ustawie o KAS, uwzględniając posiadany przez nią stopień.

6.Propozycję zatrudnienia na stanowisku korpusu oficerów młodszych Służby Celno-Skarbowej otrzymuje osoba, która przed dniem wejścia w życie ustawy o KAS była zatrudniona w urzędzie kontroli skarbowej i wykonywała czynności kontrolne.

7.W przypadku przyjęcia propozycji zatrudnienia dotychczasowy stosunek pracy, z dniem określonym w tej propozycji, przekształca się w stosunek służby w KAS, na podstawie aktu mianowania do służby stałej, odpowiednio do rodzaju dotychczasowej pracy lub służby oraz posiadanych kwalifikacji.

8.Osoba, której dotychczasowy stosunek pracy przekształcił się w stosunek służby w Krajowej Administracji Skarbowej, nie musi spełniać warunku określonego w art. 216 ustawy o KAS.

9.W razie odmowy przyjęcia propozycji zatrudnienia pracownicy i inspektorzy o których mowa w ust. 5 i 6 kontynuują pracę na dotychczasowych warunkach.

10.W przypadku, o którym mowa w ust. 2, pracownikom przysługują świadczenia należne w związku z likwidacją urzędu.
 
Ktoś z "ogromną wiedzą" to napisał. Zatrudnic na stanowisku w korpusie oficerów starszych lub młodszych. Pomijam fakt, że koledzy z uks chcieli by sobie od razu stopnie generalskie po przyznawać. Ale pomyliły im się stopnie ze stanowiskami. O ile dobrze czytałem projekt Kas to była tam mowa o stopniach i stanowiskach. A korpusy oficerów to stopnie a nie stanowiska jak piszą wielce oświeceni koledzy z UKS. może by tak zaczęli od zwyklych aplikantów jak większość z nas?
 
Faktycznie cos im się pomyliło, domyślam się ze to pisaly osoby z UKS.

W 2014 przeciętne zatrudnienie w urzędach kontroli skarbowej w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 5238 osób, a średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 6278 zł
Ciekawe jaki stan zatrudnienie przewidziany jest dla urzędów celno-skarbowych?
 
Projekt przepisów wprowadzajacych KAS wg Departamentu Kontroli Skarbowej
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24366

zwracają uwagę zapisy art 70, 72 i 73 (ust 5 i 6)



jeszcze więcej oficerów :confused:, u nas nie ma pieniędzy i miejsc aby wysłac na kurs, a jak juz jest zrobiony kurs to awanse wstrzymane.....zgroza.
a pkt. 6 mnie powalił na kolana:
6.Propozycję zatrudnienia na stanowisku korpusu oficerów młodszych Służby Celno-Skarbowej otrzymuje osoba, która przed dniem wejścia w życie ustawy o KAS była zatrudniona w urzędzie kontroli skarbowej i wykonywała czynności kontrolne.:confused:
 
Faktycznie cos im się pomyliło, domyślam się ze to pisaly osoby z UKS.

W 2014 przeciętne zatrudnienie w urzędach kontroli skarbowej w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 5238 osób, a średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 6278 zł
Ciekawe jaki stan zatrudnienie przewidziany jest dla urzędów celno-skarbowych?

W 2014 przeciętne zatrudnienie w izbach i urzędach celnych przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 15 057 osób, a średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 5631 zł[8].
Nie wiem jak Wy, ale ja się jakos nie zbliżam do tego przeciętnego wynagrodzenia.
 
5.Propozycję zatrudnienia na stanowisku korpusu oficerów starszych Służby Celno- Skarbowej otrzymuje osoba, która przed dniem wejścia w życie ustawy o KAS zdała z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej lub była zatrudniona na stanowisku inspektora kontroli skarbowej, o którym mowa w ustawie o kontroli skarbowej. Osobę, która przyjęła propozycję zatrudnienia na zaproponowanym stanowisku minister właściwy do spraw finansów publicznych powołuje na to stanowisko w trybie i na zasadach określonych w ustawie o KAS, uwzględniając posiadany przez nią stopień.

6.Propozycję zatrudnienia na stanowisku korpusu oficerów młodszych Służby Celno-Skarbowej otrzymuje osoba, która przed dniem wejścia w życie ustawy o KAS była zatrudniona w urzędzie kontroli skarbowej i wykonywała czynności kontrolne.



już widzę te awantury celników byłych uksowców, przecież oni dostali stopnie w korpusie podoficerów, a niektórzy po kursie aspiranckim "dochrapali" się aspirantów
 
A mi się wydaję, chłopaki z UKS chcą wszystko dostosować do swoich obecnych wynagrodzeń... Dlatego uważam, że rozważenie wprowadzenia zasad awansowania w stopniu i stanowisk w taki sposób jak jakiś czas temu opisałem jest jakąś propozycją do rozważenia. Dzięki temu łatwiej byłoby sprowadzić UKS z chmur do rzeczywistości.... Nie wyobrażam sobie sytuacji, której stopnie służbowe byłym UKSowcom zostały nadane zgodnie z ich propozycją.... Wydaje mi się, że wbrew panującej opinii na forum zagadnienie to jest niezwykle ważne i istotne... A po lekturze tego projektu proponuję dopisać jeszcze zapis o powołaniu komisji weryfikującej wiedzę posiadaną prze UKS przed przyjęciem na funkcjonariuszy...
 
Zwraca uwagę ust. 9 art. 73 w relacji do ust. 2 tego artykułu. Z ust. 2 wynika że nie każdy może dostać propozycję w KAS ale z ust 9 wynika ze nie dotyczyło by to osob o których mowa w ust 5 i 6 czyli iksów i osób zatrudnionych w kontroli w uksach. Chyba, że źle to odczytuję?
 
Jedyny sensowny tam zapis, to ten który stanowi o likwidacji UKS... Moim zdaniem uksowcy mają nas za idiotów...
 
Bo u nas oszczędności szuka się nie tam gdzie trzeba... Żeby zapewnić AC na służbówki, dostarczyć niezbędnych narzędzi do wykonywania obowiązków służbowych, zorganizować niezbędne szkolenia... To nie mądrego... Wszystko jest wtedy za drogie i zbędne... Natomiast bardzo chętnie wydaje się pieniądze na szkolenia miękkie, na nagrody dla osób, których jedynym osiągnięciem jest ślizganie się z robotą itd itp.

No - brawo robespier - nareszcie ktoś wskazał gdzie znikają środki na rzeczy niezbędne. Np AC. Ktoś pisał że oficer ten a tamten 250zł / na dzień inny że 500 /dzień. Jak tak się dzieli środki to nie ma co dyskutować i szukać kasy. Została przeznaczona na szkolenia ( szkolącym - oczywiście !).
 
No - brawo robespier - nareszcie ktoś wskazał gdzie znikają środki na rzeczy niezbędne. Np AC. Ktoś pisał że oficer ten a tamten 250zł / na dzień inny że 500 /dzień. Jak tak się dzieli środki to nie ma co dyskutować i szukać kasy. Została przeznaczona na szkolenia ( szkolącym - oczywiście !).

Szkoliłeś? Dostałeś kasę?
Bo ja i inni, za przygotowanie i prowadzenie szkoleń, za przygotowanie prezentacji i skryptów w wolnym czasie, na własnym urlopie, nie dostaliśmy ani złotówki.
 
Back
Do góry