• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

nie wiem czemu ale mam przeczucie, że ten projekt to lipa. jesli projekt zostal kila dni temu odeslany do rady dialogi to jak moze mieć dzisiejsza datę. moze mi ktoś to wytłumaczyc. moze coś innego za kilka dni na stronie sejmu zobaczymy.
 
Z obecnych projektów dla uksów wygląda to inaczej niż do tej pory. Jeśli chodzi o warunki zatrudnienia, to nie ma mowy o dotychczasowych wynagrodzeniach (które w przypadku iksów, zwłaszcza tych starszych, tragiczne nie są), widzę tam jakiś dodatek za kontrole max 50% (dla iksów obecnie jest 100%), wcześniej była mowa o stopniach oficerskich za iksa czy osób ze zdanym egzaminem - teraz nic. We wrześniu jest planowany ostatni egzamin na iksa - wiele osób chciało jechać, jednak teraz mogą stracić motywację, bo zgodnie z projektami wygląda na to, że nic im to nie da.
 
Z dniem 30 września ma być prawdopodobnie wiadomo kto do zwolnienia ,a kto do KAS.Proponuję Sławek ruch do w-wy w ilości nie 5 tysięcy , a 10 funkcjonariuszy celnych którym nie jest obojętne istnienie SC, jak będzie potrzeba to pojadę parę raz tylko potrzebny jest sygnał,Prawdopodobnie z tym dniem mają nie istnieć niektóre urzędy, nie wystarczy harmonogram,trzeba działać.W 2008 roku zamiast o 500 zł brutto było walczyć o emki dla wszystkich.Dojazd uważam na protest na własny koszt , to są ostatnie dni istnienia SC.OC Siedlce,róbmy coś,Panie i Panowie , bo KAS to redukcja etatów.
 
Z dniem 30 września ma być prawdopodobnie wiadomo kto do zwolnienia ,a kto do KAS.Proponuję Sławek ruch do w-wy w ilości nie 5 tysięcy , a 10 funkcjonariuszy celnych którym nie jest obojętne istnienie SC, jak będzie potrzeba to pojadę parę raz tylko potrzebny jest sygnał,Prawdopodobnie z tym dniem mają nie istnieć niektóre urzędy, nie wystarczy harmonogram,trzeba działać.W 2008 roku zamiast o 500 zł brutto było walczyć o emki dla wszystkich.Dojazd uważam na protest na własny koszt , to są ostatnie dni istnienia SC.OC Siedlce,róbmy coś,Panie i Panowie , bo KAS to redukcja etatów.
no prosze, jaka dobra wiadomosc. Gdybys ja jeszcze jakos uwiarygodnil podajac zrodlo to moze mialaby efekt, a tak to tylko kolejna plotka. Ludzie oleja.
 
Wymowne milczenie zz,bardzo to dziwne.Wiadomości możliwe ,nie ma ustawy o emeryturach.Dadzą 3 miesięczny okres wypowiedzenia i po SC.
 
Nie będzie tak źle.... !!!
Tak naprawdę to wdrożenie KAS w tej formie i na tym etapie byłoby totalnym szaleństwem ... !!! Do wielu to dotarło, a do niektórych powinno dotrzeć !!!

Drążenie na forum pewnych spraw jest bezsensowne, gdyż wszystkie posty trafiają również do ludzi z MF !!!!!!!!

Wymowne milczenie zz,bardzo to dziwne.Wiadomości możliwe ,nie ma ustawy o emeryturach.Dadzą 3 miesięczny okres wypowiedzenia i po SC.
 
To kiedy będziemy wiedzieli, kto będzie pracował w nowym KAS. My przecież mamy rodziny, dzieci. Trzeba zacząć rozglądać się za nową pracą. Wszak w prywatnym sektorze moje kilkanaście lat w kontroli skarbowej wrażenia nie zrobią. Trzeba mieć czas (płatny) by znaleźć dla siebie albo inne bardziej dochodowe zajęcie, albo rozpocząć własną działalność. W życiu chyba jest tak, że jak jedne drzwi zamykają, to inne się właśnie otwierają. Za te niecałe 3 tys. brutto człowiek haruje wiedząc, że inni mają lepiej. Chyba właśnie trzeba dostać wielkiego kopa w tyłek, by zacząć zarabiać lepsze pieniądze.
 
wszystko wskazuje na to, że pis zagrał z nami w ciuciubabkę. zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim. jesteśmy kolejną grupą wyborców, która to może powiedzieć. no bo gdzie obniżenie kwoty wolnej od podatku czy chociażby spełnienie obietnic wyborczych danych frankowiczom?

mało tego, niewątpliwie słuszne rozdawnictwo 500+, jest jednocześnie ewidentną dyskryminacją ludzi ciężko pracujących, którzy jakoś próbują sobie radzić bez pomocy państwa.

więc jak? chyba wybraliśmy kolejnych politycznych hochsztaplerów, którzy myślą wyłącznie o kolejnej kadencji. mam nadzieję, że to się im nie uda. obecny stan finansów publicznych na to wskazuje, że nie będzie skąd finansować tej de facto kiełbasy wyborczej.
 
Celina do eksportu?

Interpelacja nr 5151 w sprawie sytuacji celników z Izby Celnej w Białej Podlaskiej w kontekście ustawy o KAS
Zgłaszający Marcin Duszek Data wpływu 22-07-2016/ Data wysłania 02-08-2016
Odpowiadający Marian Banaś - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Data wpływu 19-08-2016

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=EC53626A1DC8277FC1257FFC0049993E&view=6

Z odpowiedzi wynika, że dane dot. eksportu pozyskane zostały m. in. z systemu Celina. Nieźle Pana Banasia MF ładuje na minę.
 
Ludzie na granicy - szczególnie Połowce - są jak ciemna masa!!!Nie dociera do nich, że zaraz trzeba będzie szukać może pracy - wciąż tylko słyszę i od młodych i starych coli, że " no JAK nas rozwalą??a KTO będzie strzegł granicy???nas nie wywalą, może będzie trochę gorzej ale robota będzie"!!! Ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji!!!Ciemnogród!!
 
wszystko wskazuje na to, że pis zagrał z nami w ciuciubabkę. zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim. jesteśmy kolejną grupą wyborców, która to może powiedzieć. no bo gdzie obniżenie kwoty wolnej od podatku czy chociażby spełnienie obietnic wyborczych danych frankowiczom?

mało tego, niewątpliwie słuszne rozdawnictwo 500+, jest jednocześnie ewidentną dyskryminacją ludzi ciężko pracujących, którzy jakoś próbują sobie radzić bez pomocy państwa.

więc jak? chyba wybraliśmy kolejnych politycznych hochsztaplerów, którzy myślą wyłącznie o kolejnej kadencji. mam nadzieję, że to się im nie uda. obecny stan finansów publicznych na to wskazuje, że nie będzie skąd finansować tej de facto kiełbasy wyborczej.

Chyba kolega zupełnie nie rozumie co to jest kwota wolna od podatku. Z tego co wiem NIKT NIGDY nie obiecywał obniżenia kwoty wolnej od podatku. To by dopiero było. A odnośnie 500+ to nie bądźmy tacy zgorzkniali, że im dano na wychowanie dzieci lepsze pieniądze niż kiedyś Nam. Ci co mają dzieci pracują według Ciebie lekko, lżej iż Ty? Po czym to wnosisz? To że obecna władza nie realizuje wszystkich obietnic i to na już to nie powód by mówić że te dobre zmiany które zrobili są złe. To tylko Twój punkt widzenia i nie narzucaj jego innym. Oczywiście ideałem byłoby spełnienie wszystkich obietnic wyborczych ale która władza w historii je spełniła? I to w 9 miesięcy. Rozliczymy ich przy końcu kadencji a teraz skupmy się na sobie, na swoich celach i walczymy o swoje a nie załujmy innym 500+.
 
Misiek ty pracujesz na Połowcach?Jesteś jedną z "panienek" z Połowiec, która boji się pójść do innej roboty? To przejście jest z dużymi przejściami - zastraszanie, pobicia, pomówienia, groźby etc. Czego od nich chcesz?
 
oczywiście kolega ma rację. chodziło o zwiększenie kwoty wolnej od podatku. poza tym, nie zgadzam się. nie twierdziłem, że że 500 + jest do kitu. po prostu jest niedopracowane i antyrozwojowe. nawet może szkodliwe rozdawnictwo.

mój (?) punkt widzenia wynika z realiów. chociażby już dzisiaj mają sraczkę budżetową http://www.parlamentarny.pl/wydarze...k-nieformalne-spotkanie-ws-budzetu,13187.html

Chyba kolega zupełnie nie rozumie co to jest kwota wolna od podatku. Z tego co wiem NIKT NIGDY nie obiecywał obniżenia kwoty wolnej od podatku. To by dopiero było. A odnośnie 500+ to nie bądźmy tacy zgorzkniali, że im dano na wychowanie dzieci lepsze pieniądze niż kiedyś Nam. Ci co mają dzieci pracują według Ciebie lekko, lżej iż Ty? Po czym to wnosisz? To że obecna władza nie realizuje wszystkich obietnic i to na już to nie powód by mówić że te dobre zmiany które zrobili są złe. To tylko Twój punkt widzenia i nie narzucaj jego innym. Oczywiście ideałem byłoby spełnienie wszystkich obietnic wyborczych ale która władza w historii je spełniła? I to w 9 miesięcy. Rozliczymy ich przy końcu kadencji a teraz skupmy się na sobie, na swoich celach i walczymy o swoje a nie załujmy innym 500+.
 
jeszcze jedno. 500+ to nie święta krowa. poza tym, musimy wyjść z pułapki wyborczej i gospodarczej, jaką tworzy ten program. z pułapki konsumpcji i małego rozwoju. musimy zacząć inwestować i tworzyć miejsca pracy. rozwijać, rozwijać, jeszcze raz rozwijać, a nie likwidować.
 
Back
Do góry