• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

W tym tygodniu rozmawiałem ze znajomym z US i najbardziej poraziły mnie poglądy, które jego zdaniem są powszechne w AP, a mianowicie, że tak naprawdę nic się nie zmieni, najwyżej nie przedłużą umów na czas określony i parę osób wyślą na emeryturą... Co ciekawe oni są święcie przekonani, że wszystkie US zmienią jedynie nazwy... Ręce opadają. Jak go zapytałem skąd u niego taki pogląd, przecież dopiero w oparciu o opis struktury (rozmieszczenie i ilość urzędów) będzie można stwierdzić ile osób będzie zbędnych był bardzo zdziwiony... Chyba niechcąco zburzyłem jego "święty spokój"...
Co mogą więcej zrobić? Na bruk ludzi z US nie wyślą, bo ktoś ich zadania musi realizować. Pensji im nie obniżą, bo gorzej opłacać pracowników się nie da. Pracownikom US żadnych przywilejów odebrać nie mogą, bo oni i tak żadnych przywilejów nie mają. Polecam poczytać sobie na skarbowcach temat o podwyżkach, otóż po ostatnim wyrównaniu większość pracowników US będzie zarabiać tyle samo tj. 2.810 zł brutto + dodatek stażowy (max 20%). Bez żadnych innych dodatków. Czy wy też tyle zarabiacie? Czy uważasz, że warto umierać za 2.810 zł brutto i przyjemność bycia opluwanym zarówno przez podatników jak i rząd?

BTW W przeciwieństwie w SC, AP ma swoje jednostki (US i IS) ulokowane równomiernie na terenie całego kraju, więc relokacja pracowników będzie niewielka.
 
Ostatnia edycja:
CIEKAWE JAKBY REFORMATORÓW SPUŚCIĆ NA STANOWISKA CYWILNE .... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A MAMY SZANSĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool:
 
dupa dupa dupa dupa

nawet nie mam zamiaru czytać tego gówna.

mario97 ja też...

Otwarłam ustawę i jak przeczytałam preambułę to zjechałam. Jedno co mają opanowane do perfekcji to mordy pełne frazesów i wzniosłych haseł. No ale cóż 'to PIS właśnie'...
 
Pytam po raz ostatni banasia gdzie są emerytury mundurowe o które walczył duda, zielińcki, szydlo i inni politycy pis ptrzed wyborami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest wsłuchiwanie się w głos obywateli 200 000 tyś podpisów pod projektem obywatelskim.
Pogarda dla ludzi uprawiana przez mf jest nie spotykana od 26 lat i nie kłamcie, ze tak ma wyglądać dobra zmiana.
 
Fizjoterapeuci wygrywają walkę o swoją przyszłość. PiS rezygnuje z nowelizacji ustawy.
"MOŻNA? MOŻNA TYLKO NIE MA SIĘ CO BAĆ."
 

No to mamy niezłe kwiatki :OOOOOOO

Czyli opcja zero ale najciekawsze że nie dla ludzi z MF i na dodatek obecni funkcjonariusze muszą dostać funkcjonariusza :OOOOOO .


Proszę:
Szef Krajowej Administracji Skarbowej składa funkcjonariuszom celnym pełniącym służbę w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów, przedkłada pracownikom wykonującym zadania Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionym w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz ministra właściwego do spraw instytucji finansowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.

A teraz artykuł który mówi tylko o pracownikach izby administracji skarbowych nie wspominając nic o urzędzie obsługującym ministra

Art. 169.1. Stosunki pracy oraz stosunki służbowe osób odpowiednio zatrudnionych albo pełniących służbę w izbach administracji skarbowych, jednostkach łączonych albo znoszonych, wygasają z dniem 30 czerwca 2017 r., jeżeli w terminie do dnia 31 maja 2017 r. osoby te:

1) nie otrzymają pisemnej propozycji określającej nowe warunki zatrudnienia albo

pełnienia służby;

2) nie przyjmą propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.


Brawo dla ludzi z MF umieją zadbać o swoje

Dalej:
Może mi ktoś napisać gdzie są zapisy o zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia z dodatkami bo jakoś nie znalazłem ?
Może ktos mi wskazać zapisy o emeryturach mundurowych?
 
Art. 167. 1. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor izby administracji skarbowej, dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości oraz Dyrektor Centrum Informatyki Krajowej Administracji Skarbowej, składa pracownikom oraz funkcjonariuszom celnym, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów, w porozumieniu z Szefem Krajowej Administracji Skarbowej, składa pracownikom oraz funkcjonariuszom celnym wykonującym zadania Krajowej Administracji Skarbowej odpowiednio zatrudnionym albo pełniącym
służbę w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz ministra właściwego do spraw instytucji finansowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pracy określającą nowe warunki zatrudnienia, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej składa funkcjonariuszom celnym pełniącym służbę w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów, przedkłada pracownikom wykonującym zadania Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionym w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych oraz ministra właściwego do spraw instytucji finansowych, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną propozycję pełnienia służby określającą nowe warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.


A ten artykuł jednoznacznie wskazuje, ze wszyscy w MF będą funkcjonariuszami!. Skandal!. A więc to oni zdaniem Pana Banasia narazają życie i zdrowie pracujac w systemie zmianowym!
 
Ciekawe ilu Policjantów jest zatrudnionych w MSWiA? Czy nie powinno być czasem tak, że w ministerstwach pracują wyłącznie członkowie korpusu służby cywilnej?
 
Szklan a wy wreszcie jakoś zaprotestujecie, czy tylko będziecie się przyglądać co "miętusy" (tak nas określacie prawda?) zrobią?
 
Szklan a wy wreszcie jakoś zaprotestujecie, czy tylko będziecie się przyglądać co "miętusy" (tak nas określacie prawda?) zrobią?

robespier
a dlaczego mają się dołączyć? uksowcy już wyszywają gwiazdki oficerskie na piżamach, a AP się cieszy, że im się mnożniki poprawią :mad:
cywile z MF będą funkami
i tak to sobie Pan Karateka zabezpieczył pretorian
może on i opozycjonista, ale gość ma łeb na karku i z poprzedniego systemu czerpie garściami
powinien im był jeszcze sklepy i kantyny oficerskie zabezpieczyć :D
 
robespier
a dlaczego mają się dołączyć? uksowcy już wyszywają gwiazdki oficerskie na piżamach, a AP się cieszy, że im się mnożniki poprawią :mad:
cywile z MF będą funkami
i tak to sobie Pan Karateka zabezpieczył pretorian
może on i opozycjonista, ale gość ma łeb na karku i z poprzedniego systemu czerpie garściami
powinien im był jeszcze sklepy i kantyny oficerskie zabezpieczyć :D

a dlatego mają dołączyć że w projekcie o gwiazdkach dla nich (UKS) nie ma mowy (przynajmniej nie znalazłem) i z tego co wiem zarabiają najlepiej ze wszystkich, a gwarancji zachowania wynagrodzenia nie ma więc zapewne tracą najwięcej.
 
robespier
a dlaczego mają się dołączyć? uksowcy już wyszywają gwiazdki oficerskie na piżamach, a AP się cieszy, że im się mnożniki poprawią :mad:
cywile z MF będą funkami
i tak to sobie Pan Karateka zabezpieczył pretorian
może on i opozycjonista, ale gość ma łeb na karku i z poprzedniego systemu czerpie garściami
powinien im był jeszcze sklepy i kantyny oficerskie zabezpieczyć :D
Tak? To przeczytaj dokładnie te projekty... Są w takiej samej czarnej d... jak my, tylko jeszcze tego nie doczytali... A o gwiazdkach oficerskich nie już ani słowa - tak samo jak emkach, których oni również nie dostaną....
 
Tak? To przeczytaj dokładnie te projekty... Są w takiej samej czarnej d... jak my, tylko jeszcze tego nie doczytali... A o gwiazdkach oficerskich nie już ani słowa - tak samo jak emkach, których oni również nie dostaną....

mea culpa
nie czytałam dokładnie najnowszego gniota...
wolę czytać forum, to jest dla mnie cenniejsze źródło informacji, jakie działania podejmujemy i będziemy podejmować, żeby to g...no zablokować
 
Panie Ministrze ale teraz to Pan zrobił " wyciek". Jakiś cud wcześniej nic nie wpłynęło a to raptem - wyciek projektu KAS. Ale Pan " słowny " buuuu....
 
Już dawno wam pisałem, że stopnie oficerskie i emki dla iks to pic na wodę. Dla mnie ten projekt to nic nowego. Każdemu wali po równo.
 
Robespierre, nie mam zielonego pojęcia czy skarbowcy kiedykolwiek przeciwko komukolwiek zaprotestują. Diabeł tkwi w szczegółach. Póki co słyszymy tylko piękne (dla nas) słowa i na tym koniec.

Przynajmniej procedura kontrolna będzie miała ręce i nogi. Dotychczasowe opieranie się na przepisach Ordynacji, skrojonych wprost pod potrzeby przestępców podatkowych, było po prostu debilne.
 
Szklan, powiedz wprost, że my skarbowcy jesteśmy miękkie stolce i nigdy przeciwko niczemu nie zaprotestujemy. Dlatego szacun dla Celników za to, że przynajmniej próbują.
 
Back
Do góry