• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

dynamika dziejów wymaga siły elit i dyscypliny taktycznej.
brawo Celnicy PL - kultura i konkret.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
to wszystko, łącznie z wręczeniem petycji w jakiejś tam oprawie, to teatr. nie twierdzę, ze niepotrzebny.

na przypływ deklaracji członkowskich nie ma co liczyć. sorry, ale taki mamy klimat w formacji. jedni po uwłaszczeniu chcieliby jak najdłużej i jak najwięcej, inni albo tego nie rozumieją, albo jest im wszystko jedno,. bo tak są przywaleni rzeczywistością powstałą w wyniku reformy generałka. chowającego się przed ludzkimi spojrzeniami za regałami w markecie.

jedyna nadzieja w dynamice zmian, wynikającej z zewnętrznych uwarunkowań. mam też nadzieję, że rządzący zauważą niebezpieczeństwo i fałsz kasu. jeżeli nie, to będziemy mieli wszyscy, jako społeczeństwo, pozamiatane na długie lata.


Musimy być liczniejsi jako związek. Dlatego zwracajmy się do kolegów i koleżanek aby zapisywali się do związku Celnicy PL
.
 
oczywiście gorące podziękowania dla funkcjonariuszy obecnych na wręczeniu petycji. skutecznie łamiecie niemoc i barierę "myszki miki".

pan szef się pozapinał :D. chyba nawet na dwa guziki. garnitur, krawat i koszula też jakby wizytowe. dlatego też, po tym prognostyku, użyłem tego grzecznościowego określenia. zaznaczam, że mam zanadrzu jeszcze dużą literę i parę innych środków retorycznych. może na nie zasłuży.
 
No widzisz tele echo, może SSC podczytuje forum (bo nie sądzę, żeby ktoś z MF-u odważył się powiedzieć mu o tym garniturze) i widać, że człek rezolutny i potrafi wnioski wyciągać :cool:
I tak trzymać :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:
Inauguracyjne posiedzenie zespołu ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

W dniu 25 kwietnia 2016 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie zespołu doraźnego ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, w którego skład wchodzą przedstawiciele pracodawców, pracobiorców oraz strony rządowej.
Projekt przewidujący głęboką reformą administracji skarbowej co prawda nie został jeszcze zaprezentowany, jednakże obecni na posiedzeniu przedstawiciele strony rządowej zapewnili, że nastąpi to już niebawem. Zgromadzeni na posiedzeniu członkowie Zespołu byli zgodni, że przewidywane zmiany muszą zostać poddane poważnej dyskusji, w której swoje spostrzeżenia i uwagi będą mogli przedstawić wszyscy zainteresowani. Bez tego bowiem nie będzie możliwe wypracowanie takich rozwiązań, które uchronią podatników przed negatywnymi skutkami niedoskonałych przepisów. Partnerzy społeczni otrzymali jednak zapewnienie, że dialog ten będzie realizowany z zachowaniem najwyższych standardów.
Do zadań zespołu należą w szczególności podjęcie prac nad wspólną opinią Rady Dialogu Społecznego do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, lub wspólnej opinii strony pracowników i pracodawców Rady do wymienionych projektów ustaw oraz monitorowanie procesu legislacyjnego w zakresie obejmującym ww. projekt. Pracodawców RP w pracach Zespołu reprezentują Robert Oliwa – Przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP oraz Łukasz Czucharski – ekspert ds. podatkowych.
Komitet Podatkowy Pracodawców RP
http://www.pracodawcyrp.pl/aktualno...stawy-o-krajowej-administracji-skarbowej.html
 
Zaczynają słuchać ludzi nareszcie?

No widzisz tele echo, może SSC podczytuje forum (bo nie sądzę, żeby ktoś z MF-u odważył się powiedzieć mu o tym garniturze) i widać, że człek rezolutny i potrafi wnioski wyciągać :cool:
I tak trzymać :rolleyes:

(...) Premier podkreślała konieczność uszczelniania systemu VAT, a z drugiej strony kładła nacisk na zwrócenie uwagi na wyłudzanie pieniędzy z podatku VAT.

To nie jest tylko okradanie Skarbu Państwa, ale wszystkich Polaków, wszystkich uczciwie pracujących i płacących podatki - wszystkich, którzy padają ofiarą patologicznych zachowań. Chcemy z tym skończyć — deklarowała premier Szydło. (...)

http://wpolityce.pl/polityka/290576...epcy-nie-moga-byc-bezkarni-a-panstwo-bezradne
 
Nasz problem polega na tym, że niestety w drugiej połowie lat 90 - tych włączono nas do tego porąbanego minfin a tam jesteśmy obcy, oni nie rozumieją naszych problemów bo to są zwykli księgowi którzy tylko liczą pieniądze i nie odróżniają służby mundurowej od cywilnego urzędu. Zawsze w minfin byliśmy czarną owcą czy to PO czy PIS nic sie nie zmieniło. I tak doszliśmy do momentu kiedy Służbę Celną chcą zdelegalizować. Ale my mamy Sławka i na niego wszyscy liczymy i jak nam powie to staniemy do walki o Służbę Celną.
 
Bez GENERALNEGO strajku wszystkich funkcjonariuszy w całym kraju nie dojdziemy do niczego poza stopniową likwidacją naszej służby.
Można zacząć najpierw od pikiety przed Sejmem i strajku włoskiego plus oflagowania wszystkich urzędów, ale bez radykalnych działań się nie obędzie. Zegar odmierza już powoli czas końca Służby Celnej i żadne pisma ani udział w radach dialogu tego nie zmieni poza radykalnym strajkiem całego środowiska celniczego.
 
Pisałem o tym w temacie : Emerytury." Mam dość". Jednak strajk włoski jest rozwiązaniem ostatecznym i na ta porę za wczesnym. Zaufajmy naszemu Przewodniczącemu. Nie raz pisał, że jak trzeba bedzie to ogłosi protest. Myślę, że oflagowanie się jest dobrym rozwiązaniem, ale tez dopiero po spotkaniu komisji w dniu jutrzejszym. Będziemy o wiele więcej wiedzieć. Możliwy strajk (oby nie) myślę ze dopiero w czerwcu.
 
Pisałem o tym w temacie : Emerytury." Mam dość". Jednak strajk włoski jest rozwiązaniem ostatecznym i na ta porę za wczesnym. Zaufajmy naszemu Przewodniczącemu. Nie raz pisał, że jak trzeba bedzie to ogłosi protest. Myślę, że oflagowanie się jest dobrym rozwiązaniem, ale tez dopiero po spotkaniu komisji w dniu jutrzejszym. Będziemy o wiele więcej wiedzieć. Możliwy strajk (oby nie) myślę ze dopiero w czerwcu.
Po zjeździe NATO i zlocie młodzieży możemy sobie strajkować do woli. Ironią jest to, że ci którzy by mogli emki wymusić będą je pewnie mieli.
 
Jakie to ma znaczenie jak wszystkich chcą wy-lić !!!!!!!!!!!!!!

Nie chce siać podziałów ale ciekawy jestem te 3800 f-szy w związku to przewaga Izb, urzędów czy granicy. Akcja protestacyjna tak jak mówili poprzednicy jeśli na przynieść skutek to przed lipcem
 
Jakie to ma znaczenie jak wszystkich chcą wy-lić !!!!!!!!!!!!!!

chodzi o liczebność ZZ. Co innego w oczach ZZ który ma 3800 a co innego 8-10 tys. Przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózku a im mocniejszy ZZ tym mniej pewne siebie będą nieracjonalne działania MF.

Czy tak ciężko poświęcić marne 15 zł na składkę? Przecież to lepsza inwestycja niż na giełdzie.
 
Back
Do góry