• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Grzechotki-nastepne prywatne przejscie?

Owszem dobrze to ująłeś dla ludzi, ciebie zaliczam raczej do bydła nie uwłaczając tym stworzeniom. Widzę że jednak wolisz żyć z tą traumą i wmawiać każdemu wokoło że jest inny, boisz się przyznać do swoich problemów ale to już twoje zmartwienie. Poza tym skoro interesują cię takie plakaty widać ciągnie swój do swego, bo ja raczej na takie rzeczy nie zwracam uwagi.
W punkcie pierwszym-bydlo to ciebie chyba robilo,i spapralo robote (i mam nadzieje ze jestes jedynakiem), 2-jak masz jakis problem to zglos do Animals,3-majac dwojke dzieci to musze i chce sprawdzac po czym ganiaja w internecie,a ty przedemerytalna palo masz wszystko i wszystkich w d...,jak idziesz odwiedzic groby na cmentarz to oplaca sie tobie wracac do domu?
 
"WY piszecie o prawie,porzadku i uczciwosci"
nie uogólniaj - tak - ja piszę o prawie i porządku, celgos, zatara i inni również - a ty nie masz prawa bez dowodów podważać naszej uczciwości i prawa do głosu w tej materii
jesteśmy m.in. od eliminowania przypadków łamania prawa, i jakkolwiek by to nie zabrzmiało to WIĘKSZOŚĆ z nas robi to uczciwie, w zgodzie z prawem, w zgodzie z wyniesionymi z domu zasadami moralnymi, przekonaniem o wyższości uczciwości nad nieuczciwością, poczuciem sprawiedliwości
nie mamy rozterek moralnych bo nie prowadzimy życia w podwójnej moralności, nie straszne nam kontrole zwierzchników, nie mamy niesmaku patrząc w lustro, nie obawiamy się smutnych panów, śpimy spokojnie - czego wszystkim innym również życzę
 
"WY piszecie o prawie,porzadku i uczciwosci"
nie uogólniaj - tak - ja piszę o prawie i porządku, celgos, zatara i inni również - a ty nie masz prawa bez dowodów podważać naszej uczciwości i prawa do głosu w tej materii
jesteśmy m.in. od eliminowania przypadków łamania prawa, i jakkolwiek by to nie zabrzmiało to WIĘKSZOŚĆ z nas robi to uczciwie, w zgodzie z prawem, w zgodzie z wyniesionymi z domu zasadami moralnymi, przekonaniem o wyższości uczciwości nad nieuczciwością, poczuciem sprawiedliwości
nie mamy rozterek moralnych bo nie prowadzimy życia w podwójnej moralności, nie straszne nam kontrole zwierzchników, nie mamy niesmaku patrząc w lustro, nie obawiamy się smutnych panów, śpimy spokojnie - czego wszystkim innym również życzę
I niech moc będzie z tobą na wieki wieków. Poza tym pewni ludzie będąc chamami wymagają żeby podchodzić do nich z kulturą, ale będąc ograniczonymi nie wynieśli z domu że można żyć inaczej, więc wszystkich traktują swoją miarą.
 
"WY piszecie o prawie,porzadku i uczciwosci"
nie uogólniaj - tak - ja piszę o prawie i porządku, celgos, zatara i inni również - a ty nie masz prawa bez dowodów podważać naszej uczciwości i prawa do głosu w tej materii
jesteśmy m.in. od eliminowania przypadków łamania prawa, i jakkolwiek by to nie zabrzmiało to WIĘKSZOŚĆ z nas robi to uczciwie, w zgodzie z prawem, w zgodzie z wyniesionymi z domu zasadami moralnymi, przekonaniem o wyższości uczciwości nad nieuczciwością, poczuciem sprawiedliwości
nie mamy rozterek moralnych bo nie prowadzimy życia w podwójnej moralności, nie straszne nam kontrole zwierzchników, nie mamy niesmaku patrząc w lustro, nie obawiamy się smutnych panów, śpimy spokojnie - czego wszystkim innym również życzę

Pisz i mów za siebie bo jednak w tej w beczce miodu zawsze znajdzie się łyżka dziegciu. Apropo to Zatara się chyba zagalopował bo 99% turystów to tylko wykroczenia a nie przestępstawa i za to są mandaty, to tak jakby Miski za przekroczenie prędkości do paki ;);););)
 
Ostatnia edycja:
Nazywać sprawcę wykroczenia, że to przestępca. Przeciętnemu człowiekowi to ujdzie ale f-sz ? KKS i czytać !!
 
A jak ukradniesz w sklepie butelkę wódki. To też jest wykroczenie i dostajesz mandat.To jak nazwiecie takiego delikwenta według was nie będzie złodziejem bo to wykroczenie. A jak płacisz dla Rosjan za normę to kim jesteś potencjalnym przestępcą. To już nie kks tylko nie pisz że nie płacisz. Do eyo nie pisz głupot i nie siej plotek bo nikogo nie zawiesili.
 
A jak ukradniesz w sklepie butelkę wódki. To też jest wykroczenie i dostajesz mandat.To jak nazwiecie takiego delikwenta według was nie będzie złodziejem bo to wykroczenie. A jak płacisz dla Rosjan za normę to kim jesteś potencjalnym przestępcą. To już nie kks tylko nie pisz że nie płacisz. Do eyo nie pisz głupot i nie siej plotek bo nikogo nie zawiesili.
Tak tylko za wykroczenie skarbowe : postępowanie mandatowe ; DPO ; sprawa w sądzie, a i tam dostaje się karę grzywny i nie wsadza się do paki.Kradzież poniżej 250 zł stanowi wykroczenie też dostaniesz mandat
 
Ostatnia edycja:
Wy celnicy to macie dziwny tok rozumowania...potencjalny przestępca hmmm. A dla mnie też jesteście potencjalnymi przestępcami bo jak widzę, że koleś w lasku ładuje fajki do auta a potem stoi przede mną na pasie do odprawy a celnik ze śrubokrętem w dłoni dłubie mu w aucie (czy tam udaje, że dłubie) i puszcza go wolno to mi się też może wydawać, że wziął w łapę. A poza tym dziwi mnie w imię czego tak się podniecacie łapiąc starszą kobitkę z 2 paczuszkami koziołków ponad normę. Oj przestępczyni z niej straszna. Normalnie jak drugi raz złapiecie ją na tym samym to od razu dzwońcie po czarnuchów i w kajdany ją i do więzienia.
 
Tak tylko za wykroczenie skarbowe : postępowanie mandatowe ; DPO ; sprawa w sądzie, a i tam dostaje się karę grzywny i nie wsadza się do paki.Kradzież poniżej 250 zł stanowi wykroczenie też dostaniesz mandat
Chyba nie zrozumiałeś, konkluzja była taka że kradnąc butelkę wódki popełniasz wykroczenie, ale złodziejem jesteś tak samo jak ten kto ukradł 1 mln USD. Więc czy ta babcia z 2 paczuszkami to już nie przemytnik.
 
Chyba nie zrozumiałeś, konkluzja była taka że kradnąc butelkę wódki popełniasz wykroczenie, ale złodziejem jesteś tak samo jak ten kto ukradł 1 mln USD. Więc czy ta babcia z 2 paczuszkami to już nie przemytnik.
A ile razy Ci się zdarzyło jechać samochodem 50/h w miejscu gdzie ograniczenie prędkości było do 40? Chyba trochę więcej niż tej babci przewieźć te 2 paczuszki...;)
 
A ile razy Ci się zdarzyło jechać samochodem 50/h w miejscu gdzie ograniczenie prędkości było do 40? Chyba trochę więcej niż tej babci przewieźć te 2 paczuszki...;)
Oj zdarzyło parę razy, no i co z tego. W/g waszego toku rozumowania jestem uczciwym kierowcą bo to tylko 10 km więcej, a te gestapo w niebieskich mundurkach się do mnie przyp...la, zamiast łapać tych co jeżdżą o 100 km/h więcej. Ale według mojego, jak już mnie złapią nawet o 5 km więcej, to biorę to na klatę prosząc o możliwie najniższy wymiar kary. I nie wymyślam przy tym głupot że mamusia umiera na raka, a dziecko jest sparaliżowane, a ja biedulka nie mam za co leków wykupić, bo tak właściwie to od tygodnia nie jadłem. Poza tym twoja argumentacja przypomina mi trochę kawał jeszcze z czasów słusznej komuny w którym było zawarte stwierdzenie " a u was murzynów biją".
 
A widzisz zdarza Ci się też naginać prawo. I nie śmiej się że ktoś Ci mówi, że ma dziecko sparaliżowane bo akurat słyszałam na granicy opowieść kobiety,o której być może mówisz. W sumie mogła by iść do supermarketu i kraść ale może dla niej lepsze jest na granice jeździć.
 
I tak jak Ty prosisz o najniższy wymiar kary tak ona Ci opowiada swoja sytuację życiową mając nadzieję że też dostanie niższy mandat.Może nie zdaje sobie sprawy, że przecież to nie od Ciebie zależy:p A co do komuny to Twój kolega po fachu już się wypowiedział. Że taką moralność z domu wyniósł. W imię państwa, ojczyzny i Polski. Zamiast w imię obywateli tego państwa, po prostu w imię ludzi..
 
A to najdziwniejsze,że traktujecie nas jakbyśmy majątki zbijali na tych wypadach,budowali domy i jeździli do Egiptu raz w roku. Z jakąś dziwną zazdrością i nienawiścią.
 
No patrząc po pieczątkach to "turyści" lubią Egipt ;)

Skoro widzisz, że ktoś się pakuje w lasku.... to bądź wzorowym obywatelem i i spruj się z tematu na pasie :D hahaha
 
"ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY![/QUOTE]


Przepraszam pana najmlodszego kontrolera celnego, ale cos sie Panu pomylilo ! NIELEGALNIE ?! paliwo w baku jest nielegalne? 2 paczki papierosow sa nielegalne ?! raz na 24h ?! czyzby Pan znal jakies inne prawo?:) tylko nie zaslaniaj sie czlowieku tym, ze paliwo i fajki sa sprzedawane, bo nikomu z tych ludzi tam tego nie udowodnisz, a moze to jakies pomowienie z Twojej strony? oskarzasz publicznie wszystkich przekraczajacych granice z rosja o PRZESTEPSTWO? nie boisz sie ?:)

Pako,wyluzuj,wiemy że nas nie lubisz....i nie ironizuj,dobrze wiesz że chodzi o to że paliwo i fajki są sprzedawane i wędrują dalej. Nadużywasz wyrażenia "pomówienie"....dobrze wiesz jak jest i nie bawmy się w słówka. Nie pisz o oskarżeniach publicznych o popełnienie przestępstwa gdyż wiesz jak jest.....i nie ironizuj sobie z ludzi którzy tam tyrają naprawdę w stresie. Czytam Twoje wypowiedzi od dawna i wydajesz mi się człowiekiem "nie w ciemię bitym". Szkoda że stoimy po dwóch stronach barykady...myślę że wspólnie wypity browar byłby czystą przyjemnością. I nie pisz o prawie,bo jak zaczniemy jeździć za ludźmi którzy przewożą dozwoloną prawem normę- i tu masz rację- to dopiero może być nieciekawie,prawda? Nie obrażaj celnych którzy tam tyrają. To też ludzie i to pełniący służbę pod olbrzymią presją. Stojący po 12 godzin na zewnątrz na mrozie bądź w upale. A co do odprawy paszportowej-napewno jest lżejsza i mnie stresująca od kontroli celnej. Ponadto,co naturalne-trwa krócej. Wiem ponieważ sam takiej odprawy dokonywałem. Zolle trzymajcie się !!!!!! Pozdrowienia dla wszystkich Funkcjonariuszy Służby Celnej I Straży Granicznej. I dla wszystkich normalnych,rozsądnych podróżnych!!!!!
 
Ostatnia edycja:
"Pako,wyluzuj,wiemy że nas nie lubisz....i nie ironizuj,dobrze wiesz że chodzi o to że paliwo i fajki są sprzedawane i wędrują dalej. Nadużywasz wyrażenia "pomówienie"....dobrze wiesz jak jest i nie bawmy się w słówka. Nie pisz o oskarżeniach publicznych o popełnienie przestępstwa gdyż wiesz jak jest.....i nie ironizuj sobie z ludzi którzy tam tyrają naprawdę w stresie. Czytam Twoje wypowiedzi od dawna i wydajesz mi się człowiekiem "nie w ciemię bitym". Szkoda że stoimy po dwóch stronach barykady...myślę że wspólnie wypity browar byłby czystą przyjemnością. I nie pisz o prawie,bo jak zaczniemy jeździć za ludźmi którzy przewożą dozwoloną prawem normę- i tu masz rację- to dopiero może być nieciekawie,prawda? Nie obrażaj celnych którzy tam tyrają. To też ludzie i to pełniący służbę pod olbrzymią presją. Stojący po 12 godzin na zewnątrz na mrozie bądź w upale. A co do odprawy paszportowej-napewno jest lżejsza i mnie stresująca od kontroli celnej. Ponadto,co naturalne-trwa krócej. Wiem ponieważ sam takiej odprawy dokonywałem. Zolle trzymajcie się !!!!!! Pozdrowienia dla wszystkich Funkcjonariuszy Służby Celnej I Straży Granicznej. I dla wszystkich normalnych,rozsądnych podróżnych!!!!![/QUOTE]"

hymmm lubię tego Gościa :))
 
"Pako,wyluzuj,wiemy że nas nie lubisz....i nie ironizuj,dobrze wiesz że chodzi o to że paliwo i fajki są sprzedawane i wędrują dalej. Nadużywasz wyrażenia "pomówienie"....dobrze wiesz jak jest i nie bawmy się w słówka. Nie pisz o oskarżeniach publicznych o popełnienie przestępstwa gdyż wiesz jak jest.....i nie ironizuj sobie z ludzi którzy tam tyrają naprawdę w stresie. Czytam Twoje wypowiedzi od dawna i wydajesz mi się człowiekiem "nie w ciemię bitym". Szkoda że stoimy po dwóch stronach barykady...myślę że wspólnie wypity browar byłby czystą przyjemnością. I nie pisz o prawie,bo jak zaczniemy jeździć za ludźmi którzy przewożą dozwoloną prawem normę- i tu masz rację- to dopiero może być nieciekawie,prawda? Nie obrażaj celnych którzy tam tyrają. To też ludzie i to pełniący służbę pod olbrzymią presją. Stojący po 12 godzin na zewnątrz na mrozie bądź w upale. A co do odprawy paszportowej-napewno jest lżejsza i mnie stresująca od kontroli celnej. Ponadto,co naturalne-trwa krócej. Wiem ponieważ sam takiej odprawy dokonywałem. Zolle trzymajcie się !!!!!! Pozdrowienia dla wszystkich Funkcjonariuszy Służby Celnej I Straży Granicznej. I dla wszystkich normalnych,rozsądnych podróżnych!!!!!
"Jak ktos ma fuche,i co wieczor zapala swiatla w Palacu Kultury,a drugi rano gasi to i paliwo idzie w diably.Cos mi sie wydaje ze ktos zazdrosci fajnej fuchy.

hymmm lubię tego Gościa :))[/QUOTE]
 
Back
Do góry