• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

prawdziwy wysyp defetystów na forum.
nic to nie wywalczyły "zrzeszenia i federacje".
wszystko dopiero się zaczyna i kształt przyszłych uregulowań zależy od nas.
w przyszłość trzeba patrzeć.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
prawdziwy wysyp defetystów na forum.
nic to nie wywalczyły "zrzeszenia i federacje".
wszystko dopiero się zaczyna i kształt przyszłych uregulowań zależy od nas.
w przyszłość trzeba patrzeć.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

To samo chciałem napisać, wg mnie to nie jest "nic" tylko konkret. Możliwe, że źle rozumuje, ale jeżeli jakiś przepis jest niezgodny z konstytucją powinien zostać zmieniony. Poczekajmy na wypowiedź Pana Przewodniczącego, którego osobiście podziwiam, ja bym chyba w spodnie narobił ze strachu, stojąc przed takim trybunałem. Nawet zeznanie w zwykłym sądzie to ogromny stres... min dlatego też emki nam się należą. Ze względów rodzinnych, nie mogłem być w TK [bardzo żałuję], jednakże rozprawę oglądałem praktycznie od początku do końca. A przed ogłoszeniem wyroku, jako osoba wierząca kilka razy odmówiłem Ojcze Nasz i to nie jest żart :)

Nie zapominajmy też o funkcjonariuszach, którzy do tk się wybrali, serdecznie Wam dziękuję bo wiem, że reprezentowaliście także mnie. Brawo :)
 
Ostatnia edycja:
Acha, czyli jak pracowałem (czas przeszły) 20 lat na przejściu granicznym (morskie przejście graniczne) i przeniesiono mnie parę lat temu do logistyki, to te 20 lat psu w dupę? I wcześniejszą emkę też?
 
Ostatnia edycja:
Wyrok Trybunału to sukces, wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy czynnie się do tego przyczynili.
 
Acha, czyli jak pracowałem (czas przeszły) 20 lat na przejściu granicznym (morskie przejście graniczne) i przeniesiono mnie parę lat temu do logistyki, to te 20 lat psu w dupę? I emkę też?

I tu jest pies pogrzebany, sam pełnie służbę na granicy, ale kto wie czy np na tydzień przed emką nie dadzą przeniesienia do dajmy na to kadr xD Nie lada orzeszek będzie teraz miała władzuchna. Oczywiście zakładając, że niekonstytucyjny przepis winien być zmieniony. Niech chociaż część z nas ma lepiej, skoro wszyscy nie mogą. Przecież nie chodzi li tylko o emki, ale także o interes publiczny, nie zapominajmy o tym.
 
No właśnie, ciekawe co teraz zrobią? Cześć zadań do skarbówki? Myślę, że takie próby będą, ale teraz wiele zależy od naszej jedności.
 
Granicy te emki należą się jak psu buda i je dostaną, za poniewierkę, za służbę w różnych warunkach i za wszystkie nocki, świeta, za alokacje. IC i UC to zwykli urzędnicy więc cóż sorry, ale takie życie. Żal mi tylko tych co na pasie przepracowali kilka, kilkanaście lat a teraz są w jakimś IC lub UC tylko tych mi żal.
 
Coś mi się wydaje, że prędzej zlikwidują SC z jej zadaniami niż dadzą emki. Przyznam się nieśmiało, że liczyłem na to, że TK powie, że nie wolno tak ludzi gnoić jak to zrobili twórcy ustawy. Wyznaczy jasne granice jak ciężki może być bat. Co nie zmienia faktu, że to jest gigantyczny sukces głównie Sławka i miejmy nadzieję, że przynajmniej cześć naszych kolegów uda się uzyskać upragnione emerytury.
 
Acha, czyli jak pracowałem (czas przeszły) 20 lat na przejściu granicznym (morskie przejście graniczne) i przeniesiono mnie parę lat temu do logistyki, to te 20 lat psu w dupę? I wcześniejszą emkę też?

Tak jest BRachu. Ja 10 lat w wzp a teraz w urzedzie. Tez dupa. Cale to orzeczenie TK to parodia. Niby kto ma zdecydowac, ktorzy to funkcjonariusze powinni sie lapac ma emki?? Co to znaczy zwalczanie przestepczosci? Czy tylko latanie po rynkach, czymoze tez analiza kryminalna, ocena ryzyka, kp tez zwlacza przestepczosc, dyzurni w zp tez maja swoj udzial w zwlczaniu. Czy w policji tez wszyscy chodza na ulice lub lataja z bronia?? No przeciez nie. Ale tam emki naleza sie wszystkim. Wydymano nas i jacek k. smieje sie w nieboglosy. A na marginesie - szacun dla p. Siwego i dla obecnych na rozprawie.
P.S. ogladalem rozprawe i z przyjemnoscia patrzylem jak kompromitowal sie pan prokurator
 
No właśnie, to mają problem, jak ustalić kto dostanie emeryturę ( przecież nie przez analogię do innych służb mundurowych, gdzie nie ma takiego podziału), czy kierownictwo samo stanie na granicy i wymyśli przepis, ze ten kto w dniu x stał na granicy emeryturę dostanie. Po oszustwach ze stanowiskami i stopniami wydaje się to prawdopodobne.
 
zerknij na historię i sposób tworzenia CBA- to gotowy schemat.

Ale chyba coś będzie się wreszcie musiało zmienić. a oto jeden z moich obowiązków z karty zakresu.... "zwalczanie i ściganie przestępstw i wykroczeń w zakresie ustalonym w kodeksie Karnym Skarbowym..." To chyba oznacza, że w świetle art 32 konstytucji i wyroku tk, jestem dyskryminowany względem innych służb?
 
Najlepsze jest to, że na emki załapią się wszyscy naczelnicy i dyrektorzy przecież to oni sprawowali nadzór na w/w zadaniami.
 
Ale chyba coś będzie się wreszcie musiało zmienić. a oto jeden z moich obowiązków z karty zakresu.... "zwalczanie i ściganie przestępstw i wykroczeń w zakresie ustalonym w kodeksie Karnym Skarbowym..." To chyba oznacza, że w świetle art 32 konstytucji i wyroku tk, jestem dyskryminowany względem innych służb?

Zwróć uwagę na ustne uzasadnienie,oglądałeś zapewne, praca analogiczna do pracy w policji...jak tam z kks em? jaki zakres robią? Dla mnie ciekawy jest wątek poruszony przez słabego prokuratora-pewnie zostanie wykorzystany-gotowość mobilizacyjna..ilu mamy mundurowych z kat E?
 
Jednostki wewnętrzne CBA[8]: Departament Operacyjno-Śledczy
Departament Ochrony
Departament Postępowań Kontrolnych
Departament Analiz
Biuro Techniki Operacyjnej
Biuro Prawne
Biuro Finansów
Biuro Kadr i Szkolenia
Biuro Logistyki
Biuro Teleinformatyki
Biuro Kontroli i Spraw Wewnętrznych
Spójrzmy na ten wykaz. Czy wszyscy tam zajmują się zwalczaniem przestępczości?
 
spoko spoko - fantazją jest wyobrażanie sobie, że na emki mundurowe będą mogli liczyć ci, co mają takie zadania w zakresach, tak naprawdę to liczenie, że na emki mundurowe załapią się faktycznie bezpośrednio zwalczający przestępstwa z kks też jest naiwnością - kto będzie zbliżał się do granicy stażu dostanie kopa do biura i niech zasuwa do 67 - tak jak kopa dostają nadterminowi w wojsku, i boję się, że takie rozwiązanie zostanie skopiowane w innych służbach - jaka emka? przecież nastąpiło przesunięcie i nie ma już podstaw do uznania, żeby funka nagradzać jakąś mundurową emką - w żadnej służbie nie ma i nie może być podziału na funkcjonariuszy z emkami i bez emek - bo to prowadziłoby właśnie do takich patologii - albo wszyscy albo nikt - podobnie jak w innych służbach można tylko zastanawiać się nad szczególnymi przelicznikami lat na najgorszych odcinkach, lub ew. ucywilnienie tych bez emek - żeby nie było takich patologicznych zagrywek - harujesz 23 lata a potem do biura do 67lat - tfu, poza tym niech zaczną od licznych niemundurowych komórek w policji, sw i sg, a przede wszystkim cba
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry