• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Podziękowania.
MUNDUR... Po kilkunastu latach służby mogę powiedzieć, że jestem prawdziwie dumna że go noszę. Głębok wierzę w to, że uda nam się obronić NASZA SŁUŻBĘ CELNĄ.
 
Dzięki WAM, którzy tak merytorycznie i pięknie przedstawiliście NASZĄ SŁUŻBĘ CELNĄ, i WSZYSTKIM FUNKcJONATIUSZOM, którzy reprezentowali nas w Sali Kolumnowej Sejmu. Rzeczowo i sensownie mogą mówić o Naszej Służbie Ci, którzy o niej wiedzą wszystko. Szacun!!!!!
 
KOMUNIKAT FEDERACJI ZAWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻB MUNDUROWYCH


Napisane: 20 lipiec 2016.


W dniu 14 lipca 2016r. w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Otwarcia dokonał Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, witając wszystkich przybyłych oraz dokonując jednocześnie sprawdzenia niezbędnego quorum i przyjęcia porządku obrad. Głównym celem spotkania było ukonstytuowanie się Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, wybór Przewodniczącego Rady, analiza dotychczasowej sytuacji oraz przyjęcie propozycji działań na przyszłość. Przewodniczącym Rady został kol. Krzysztof Hetman -Przewodniczący ZG NSZZ Pracowników Pożarnictwa. Wyboru dokonano w trybie i zgodnie z paragrafem 13 Regulaminu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 21 czerwca 2016 roku. Realizując kolejne punkty porządku obrad przystąpiono do omówienia bieżących działań, spraw i problemów z jakimi borykają się służby mundurowe. Przedstawiono szczegółowe informacje z przebiegu prac i spotkań Podzespołu ds. służb mundurowych działającego w ramach Zespołu problemowego ds. usług publicznych pod przewodnictwem Mariusza Tyla w ramach Rady Dialogu Społecznego. Przedstawiono kwestię przyłączenia od 01 stycznia 2017 roku Funkcjonariuszy Służby Celnej do systemu emerytalnego obowiązującego w służbach mundurowych, oraz projektu Ustawy Modernizacyjnej na lata 2017-2020 opracowanej dla formacji obu ministerstw a także na temat danych dot. art. 15a „ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym" {dotyczące ilości funkcjonariuszy i emerytów z poszczególnych służb, wraz z propozycjami i danymi MSWiA). Szczególną uwagę poświęcono zakresowi i sposobie procedowania projektu Ustawy Modernizacyjnej, w tym udziale i zaangażowaniu poszczególnych Ministerstw w te prace w ramach Podzespołu ds. służb mundurowych, jako miejsca realnej wymiany uwag i prowadzenia dialogu społecznego na tym etapie prac. Podtrzymano stanowisko o konieczności co najmniej dwukrotnego zwiększenia środków finansowych, zaproponowanych w ustawie na wzrost uposażeń i wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników MSWiA i Służby Więziennej, co tez zostało wyartykułowane jako projekt stanowiska Podzespołu ds. służb mundurowych RDS na spotkaniu w dniu 13 lipca 2016 roku.


http://www.nszzfsg.pl/attachments/article/448/Komunikat FZZ SM z dnia 14.07.2016.pdf
 
Ściągnę wrzucę na YouTube i jutro dam linki. Czasami wygodniej oglądać na tubie.
hm... Obawiam sie , ze koledze nie o to chodziło ... chciał w trzech zdaniach (patrz na moje usta: ZDANIACH:confused:)... Na podstawie czego sie domyślam ?... Otóż, odtworzyłam te relacje mojej koleżance, ktora BARDZO jest zainteresowana tematem... Posłuchała 5 minut i ... znalazła 1500 ważniejszych zajec w kuchni, łazience czy na balkonie:mad: wk... ups... Zdenerwowałam sie! Wyłączyłam !.... ( ale ja obejrzałam wcześniej ) i tak jak przedmówcy , chciałam sie przyłączyć do podziekowań dla bractwa celnego za wspaniałe reprezentowanie mnie i mojej koleżanki IGNORANTKI celnej):p
 
Jak można słuchać ignoranta z MF., który jest totalnie nie przygotowany.
Pisiory wydymały Siwego, na całej linii.
Wygramy jako Służba, jako funkcjonariusze i jako obywatele RP.
Proponuję Siwemu niech zacznie znowu uczestniczyć w programie "Państwo w państwie" i zacznie obnażać cyrk jaki MF serwuje obywatelom.
 
Jak można słuchać ignoranta z MF., który jest totalnie nie przygotowany.
Pisiory wydymały Siwego, na całej linii.
Wygramy jako Służba, jako funkcjonariusze i jako obywatele RP.
Proponuję Siwemu niech zacznie znowu uczestniczyć w programie "Państwo w państwie" i zacznie obnażać cyrk jaki MF serwuje obywatelom.


a ty czym się zajmiesz?
 
bolo 1999 ja proponuję aby wszystkie Panie i Panowie z kadr, logistyki itp komórek SC w wieku 55 lat dostali emerytury mundurowe liczone od 1621 roku aby tylko przedstawiły (udokumentowały) chociaż 2lata i 1miesiąc i 4 dni w zwalczaniu przestępczości.
Funkcjonariusze WZP, Dozoru, OC Granicznych (w krórych chyba pracujesz?) powinni wykazać się tylko 5-cioma latami służby od 1999 roku i wiekiem 55 lat.
NIE !!!! funkcjonariusze w.wym mają w kadrach kwity z których wynika, że po 15 latach pracy przyjęci do służby przed 2013 powinni otrzymać emerytury mundurowe.
Emerytury mają w głównej mierze otrzymać funkcjonariusze walczący z bandytami a nie panienki w szpileczkach i chłopczyki z komórek wielkiej abstrakcji czyli zarządzanie ryzykiem.
Rozmywasz temat bo to o czym mówi PAN Minister Skiba to jakiś absurd i chyba ZZ Celnicy pl. oraz inne Związki działające w SC wbrew stanowisku TK chcą ugrać śmieszne "POMOSTÓWKI". a funkcjonariusze pracujący kilkadziesiąt lat w ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI w wieku 50ciu lat pozostają w czarnej dupie po mimo np. 25 latach pracy brakuje im do emerytury "BARDZO dużo" bo aż 5 LAT!!!!!.
 
bolo wszyscy zostaniemy (TY również) w prawdziwej SŁUŻBIE CELNEJ bez bandyckiego wartościowania z uprawnieniami emerytalnymi tak jak policja.
To jest istota sporu.
 
Jestesmy sluzba mundurowa i mamy miec emerytury takie same jak pozostele sluzby mundurowe!!!
 
kto był na podkomisji w sprawie naszych emerytur to niech napisze jak to wygląda z ich strony. Czy faktycznie jest nadzieja na te emerytury , jeżeli jest to na jakie tz. czy będzie wliczany okres przed 1999 roku. Może te spotkania w podkomisji to tylko wielka ściema i mydlenie oczu a suma summarum to tylko gra na czas i żadnych emerytur dla nas nie będzie !
 
kto był na podkomisji w sprawie naszych emerytur to niech napisze jak to wygląda z ich strony. Czy faktycznie jest nadzieja na te emerytury , jeżeli jest to na jakie tz. czy będzie wliczany okres przed 1999 roku. Może te spotkania w podkomisji to tylko wielka ściema i mydlenie oczu a suma summarum to tylko gra na czas i żadnych emerytur dla nas nie będzie !

Jak można o TO pytać, kiedy samemu powinno choć obejrzeć transmisję i posłuchać wypowiedzi każdego z uczestników, zwłaszcza, jak się nie było w Sejmie osobiście.
Linki do transmisji zamieszczało już wcześniej kilka osób, więc nawet nie trzeba się fatygować, aby je znaleźć.
PROSZĘ: poniżej Linki do spotkania i posiedzenia podkomisji:

https://www.youtube.com/watch?v=Tqyy...ature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=bvIB...ature=youtu.be
 
Jak można o TO pytać, kiedy samemu powinno choć obejrzeć transmisję i posłuchać wypowiedzi każdego z uczestników, zwłaszcza, jak się nie było w Sejmie osobiście.
Linki do transmisji zamieszczało już wcześniej kilka osób, więc nawet nie trzeba się fatygować, aby je znaleźć.
PROSZĘ: poniżej Linki do spotkania i posiedzenia podkomisji:
https://www.youtube.com/watch?v=Tqyy...ature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=bvIB...ature=youtu.be


może inteligencja twoja jest większa od mojej ale jak znam życie są wersje wypowiedzi oficjalne i mniej oficjale.
posiedzenie podkomisji oglądałem i dlatego dałem zapytanie co mówiono w kuluarach.
tylko tyle chciałem wiedzieć:)
 
Jestesmy sluzba mundurowa i mamy miec emerytury takie same jak pozostele sluzby mundurowe!!!
Podobała mi się dyskusja na podkomisji, mieliśmy dużo merytorycznych argumentów. Tylko co z tego, że mieliśmy argumenty i że mi się podobała. NIC. Czy zbliżyła nas do uzyskania emek? Każdy niech sobie odpowie na to pytanie. Moim zdaniem nie. Może trochę. My mieliśmy swoje argumenty Rząd swoje. Rząd podejmie decyzję na podstawie swoich argumentów. Uważam, że należy więcej negocjować czyli znaleźć wspólne cele. Ani trochę nie wierzę w ich dobre intencje ale skoro mówią, że się boją, że z dnia na dzień 70% odejdzie na emerytury (powariowali?) to może udajmy, że bierzemy to poważnie i zbadajmy ile osób z własnej woli, nie zmuszeni przez okoliczności przejdzie już na emerytury. Jakaś ankieta_? Może zaproponujmy jakieś przepisy przejściowe zapobiegające takim masowym odejściom. Nie wiem, może ktoś składa wniosek bo już nabył prawa ale odejść może w danym roku tylko jakaś ilość FC. Pewnie można wymyślić coś jeszcze żeby się spotkać w połowie drogi bo inaczej będzie jak grochem o ścianę my swoje oni swoje. Pan minister złotousty każdą bzdurę wypowie z głębokim przekonaniem jakby to była prawda. przypadek psychiatryczny?
 
Taki przepis przejscowy był by pogwałceniem zasad równości ale można było by zaproponować dodatkowe zachety: np stazowe do 30% po procecie za dodatkowy rok powyzej 20 lat az do 30 (dla tych co mają przekorcozne 20 dzielona róznica na pozostałe late do 30) i dodatkowy bonus odprawy do obowiazujących 6-mcy dodatkowe 6 m-cy w przypadku odejscia po 55 roku zycia i dodatkowe 3 -ce 3 lata od wejscia ustawy . być moze z ograniczeniami dla tych którzy maja od 20 lub 25 lat służby.
przy zagwarantowanym statusie funka, nie pogarszaniu warunków finansowych pewnie wiele osób by poczekało. A jeszcze wiecej by pracowało do 60-65 bo wkońcu to ciekawa i potrzebna służba.
 
Ostatnia edycja:
bolo 1999 ja proponuję aby wszystkie Panie i Panowie z kadr, logistyki itp komórek SC w wieku 55 lat dostali emerytury mundurowe liczone od 1621 roku aby tylko przedstawiły (udokumentowały) chociaż 2lata i 1miesiąc i 4 dni w zwalczaniu przestępczości.
Funkcjonariusze WZP, Dozoru, OC Granicznych (w krórych chyba pracujesz?) powinni wykazać się tylko 5-cioma latami służby od 1999 roku i wiekiem 55 lat.
NIE !!!! funkcjonariusze w.wym mają w kadrach kwity z których wynika, że po 15 latach pracy przyjęci do służby przed 2013 powinni otrzymać emerytury mundurowe.
Emerytury mają w głównej mierze otrzymać funkcjonariusze walczący z bandytami a nie panienki w szpileczkach i chłopczyki z komórek wielkiej abstrakcji czyli zarządzanie ryzykiem.
Rozmywasz temat bo to o czym mówi PAN Minister Skiba to jakiś absurd i chyba ZZ Celnicy pl. oraz inne Związki działające w SC wbrew stanowisku TK chcą ugrać śmieszne "POMOSTÓWKI". a funkcjonariusze pracujący kilkadziesiąt lat w ZWALCZANIU PRZESTĘPCZOŚCI w wieku 50ciu lat pozostają w czarnej dupie po mimo np. 25 latach pracy brakuje im do emerytury "BARDZO dużo" bo aż 5 LAT!!!!!.


nie nadążam za toba - o co ci chodzi?

od 1621? 2 lata 1 miesiąc i 4 dni? a dlaczego nie tak jak w policji? tk uznał że pominięcie funkcjonariuszy wyk czynności w ustawie o zaopatrzeniu emer jest dyskryminujące, a nie że należą nam się jakieś emki inne

pominięcie w ustawie - a nie emki na odmiennych zasadach

dlaczego 5 lat a nie 10 czy 2?

a pani z wzp która cały czas siedzi w biurze ma dostać? a informatyk który miał przez 25 lat 10 razy półroczne przeniesienia za biurko do oc granicznego ma mieć czy nie?

nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy powinni je dostać

tak jak w in służbach i na takich samych zasadach jak w in służbach

chcą ucywilniać piony? ok - niech przesuwają funków do komórek mundurowych, a na ich miejsce niech przyjmują cywilów - jak w in służbach
 
na dzień dzisiejszy mając taką a nie inną wiedzę to trzeba powoli przechodzić na "" drugą stronę mocy"". Jeżeli nic nie zrobimy
to MF nie odpuści i jak będą emerytury / w co już wątpię/ to na ich warunkach. Stary zoll który stracił zdrowie na tej granicy to
niech się nie łudzi ze będzie w tym sKas-e celnikiem. Jeżeli dostanie propozycję pracy jako cywil to chyba na dłuższą metę będzie to egzystencja dotyczy również dzisiejszej kadry kierowniczej .
Będzie po ch ... u fest !
Tak się zastanawiam po co te są podkomisje może mi ktoś wytłumaczy bo moja inteligencja jest w tym przypadku za mała :cool:
 
Bolo przeczytaj wyrok TK i będziesz wiedział kto powinien na zasadach identycznych jak policja otrzymać emerytury mundurowe.
W pierwszej kolejności wykonujący czynności wskazane w wyroku zgodnie ze stanowiskiem rządu tylko bez granicy wieku 55 lat przyjętych przed 2013.
Zakresy obowiązków z znajdują się w teczkach osobowych w kadrach.
Pisałem kilka razy, że wszyscy w końcu dostaną emerytury bo mają administracyjny stosunek pracy ale od czegoś należy zacząć.
Jak związki zgodzą się na obecne pomostówki z wiekiem 55 lat i udokumentowanym stażem min. 5 lat to funkcjonariusze tyrający jak wół dostaną gucio a paniusie na szpileczkach pracujące w ciepełku 5 dni w tygodniu za biurkami wystarczy, że mają 5 lat w zakresie obowiązków zwalczanie odejdą na pomostowe emerytury a chyba o to chodzi aby tyrający na granicy, dozorze, wzp dostali w pierwszej kolejności emerytury na zasadach identycznych jak policjanci bo taki był zamysł TK.
W projekcie rządowym powinno być jasno określone dla 15 lat bez granicy wiekowej przyjętym przed 2013 oraz 25 i 55 lat przyjętym po i to jest to o co mi chodzi.
 
Back
Do góry