• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

angel81 fakty są takie, że emerytury takie jak policja powinni dostać na takich samych zasadach osoby wykonujące czynności wskazane przez TK.
Tyle i tylko tyle 15/25 z wiekiem 55 w kadrach są wszystkie dokumenty z zakresami obowiązków.
Czy uważacie, że pomostówki na które grają niektóre związki załatwią sprawę sytuacji ludzi walczących z bandytami?
Nie!!!!! bo emki mają dostać ludzie wykonujący czynności wskazane przez TK policzone od pierwszego dnia podpisania zakresu obowiązków.
 
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższą opinią. Wszyscy podjęliśmy słożbę w stosunku administracyjno prawnym, a co za tym idzie wiele ograniczeń. O tym jakie i gdzie wykonujemy czynności służbowe decydują nasi przełożeni. My powinniśmy je prawidłowo wykonać. I właśnie za taką służbę oczekujemy rekompensaty, bo właśnie wcześniejsze emerytury nie są przywilejem a jedynie rekompensatą za podporządkowanie się wszystkim rygorom służby. Pozdrawiam Wszystkich prawdziwych celników.
 
Kromaks, powiem krótko - SPIERDALAJ.
Jak ci nie odpowiada towarzystwo to WON STĄD. Znajdź sobie inne forum, na którym będziesz mógł się dowartościowywać. Albo idź do psychiatry. może to ci poprawi samopoczucie.
Powodzenia życzę.
I BEZ ODZEWU, jakbyś chciał dalej szczekać. Z osobami twojego pokroju dyskutować nie będę.

Człowieku albo się opanuj albo lecz . To forum nie jest dla prymitywów, arogantów ignorantów. Co to za słownictwo ! Przynosisz wstyd ! :mad:
Fakt Kromaks nie przebiera w słowach i jaki widać nie pała miłością do FC z komórek wewnętrznych, ale to nie jest miejsce do ubliżania sobie Wszyscy jesteśmy FC i wszystkim należą się takie same rozwiązania w zakresie emerytur.
 
Ostatnia edycja:
Czy zawsze robiłeś to co miałeś w zakresie czynności ? A może zgodnie z poleceniem służbowym robiłeś co ci wskazali.
 
Zauważ, że jest pewna różnica w stosunku administracyjno prawnym od umowy o prace i związane z tym obowiązki: w jednym przypadku funkcjonariusza a w drugim pracownika.
 
angel81 fakty są takie, że emerytury takie jak policja powinni dostać na takich samych zasadach osoby wykonujące czynności wskazane przez TK.
Tyle i tylko tyle 15/25 z wiekiem 55 w kadrach są wszystkie dokumenty z zakresami obowiązków.
Czy uważacie, że pomostówki na które grają niektóre związki załatwią sprawę sytuacji ludzi walczących z bandytami?
Nie!!!!! bo emki mają dostać ludzie wykonujący czynności wskazane przez TK policzone od pierwszego dnia podpisania zakresu obowiązków.


wszyscy których znam, mają TAKI SAM ostatni punkt zakresu - inne czynności zlecone przez bezpośredniego przełożonego

w zakresie mogę nie mieć, ale mogłem działać w zwalczaniu na polecenie przełożonego

jedna, jednolita formacja, dziś jesteśtu, wczoraj byłeś tam, a jutro będziesz jeszcze gdzie indziej
 
mam nadzieję że pomimo urlopu Sławek przygotowuje się merytorycznie do podkomisji za 3 dni. Tak naprawdę mamy ostatnie 5 dni a potem już wakacje poselskie aż do 5 września.
 
Trzej ministrowie nie popierają pomysłu obniżenia wieku emerytalnego

Przegląd prasy: Decydujące starcie o niższy wiek emerytalny
http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/reforma-emerytalna-trzech-ministrow-mowi-nie,661676.html
Obniżka wieku emerytalnego? Blokuje ją trzech ministrów Szydło!
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...-blokuja-obnizenie-wieku-emerytalnego/g1rg3bh
Morawiecki i Szałamacha zgodni. Nie popierają pomysłu obniżenia wieku emerytalnego
https://www.wprost.pl/kraj/10015536...aja-pomyslu-obnizenia-wieku-emerytalnego.html
Trzech ministrów mówi Szydło: nie
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,20414449,trzech-ministrow-mowi-szydlo-nie.html
 
Był taki Tusk i który mówił zrównaniu uprawnień z innymi służbami mundurowymi a był to premier
nie jakiś v-ce ministerek. no i co zrównali ?
Prawdopodobnie to samo będzie i teraz chyba że wszyscy staniemy murem za projektem obywatelskim.
Przejęcie ruchu osobowego przez sg jest kwestią czasu. Będąc na służbie przy kontroli podróżnych
funkc. sg pytał się podróżnych o przewożone papierosy i alkohol gdzie dwa metry za nim stał celnik
czyli ja gdzie moją rolą jest przyjmowanie zgłoszenia od podróżnych co do przywozu towarów a sg.
jest kontrola legalności przekraczania granicy przez podróżnych. Nadmieniam iż jest to duże przejście graniczne.
Był to młody pogranicznik i może już na szkoleniach coś tom im mówią.
Akcja działa się na pasie tz. czerwonym a nie zielonym :)
Jeszcze raz będzie lipa Panie i Panowie jeśli wejdzie sKAS i nie będzie normalnych emerytur na ogólnych zasadach !
 
Związki Zawodowe działające w Służbie Celnej bez gierek podjazdowych brać się do roboty w walce o emerytury a nie dumać jak chapnąć dla siebie kawałek tortu.
21.07 to ostatnia szansa na realizację wielkiego przedsięwzięcia jakim jest 20000 tyś podpisów pod projektem obywatelskim, który został przyjęty w pierwszym czytaniu.
Bez ściemy tylko wszyscy razem do boju i nie układać się na jakieś wyrwane z kosmosu pomostówki lub inne chore pomysły i będzie dobrze.
Jak się pisze kontrowersyjnie to ludzie zaczynają myśleć i dostrzegać zagrożenia i widzą oczami wyobraźni co ich czeka.
Pamiętajcie "zagrożenie w porę dostrzeżone staje się szansą".
Pozdrawiam!!!!!!!!
 
Mam nadzieję, że będziesz w Sejmie Kromaks i tam powalczysz o nas.

Ja mam nadzieje ze Ty też będziesz. Takich co to o nich walczyć to mnóstwo tutaj. Pisać może każdy ale do walki juz zostało niewielu. Mam nadzieje ze nie będziesz czekała aż ktoś za Ciebie coś wywalczy i stawiasz się 21 osobiście. No chyba ze Ci nie zależy.
 
Ja mam nadzieje ze Ty też będziesz. Takich co to o nich walczyć to mnóstwo tutaj. Pisać może każdy ale do walki juz zostało niewielu. Mam nadzieje ze nie będziesz czekała aż ktoś za Ciebie coś wywalczy i stawiasz się 21 osobiście. No chyba ze Ci nie zależy.

Oczywiscie że będę, poza tym nie pisałam do Ciebie tylko do Kromaksa który stawia żądania. Dlatego jestem ciekawa czy on będzie czy tez tylko ma oczekiwania wobec innych.
 
Mam nadzieję, że będziesz w Sejmie Kromaks i tam powalczysz o nas.


mam nadzieję że w realu przedstawi swoje propozycje - i będzie ich bronił

kromaks nie ma oczekiwań - on ma pretensje i żądania - tyle że od Sławka

powinien raczej kierować je gdzie indziej - przeciwnicy mu się pokiełbasili
 
Oczekiwania środowiska i moje są chyba jasne włączenie do zaopatrzenia emerytalnego zgodnie z wyrokiem TK oraz gwarancja zatrudnienia w SC i to jest oczywista oczywistość bez potrzeby uzasadniania.
Od ZZ Celnicy pl oraz innych central związkowych oczekuję realnych działań w obronie SC, która po reformie pozostanie jednolitą formacją mundurową tożsamą ze wszystkimi formacjami oraz doprowadzenie do sytuacji kiedy rząd zgodzi się na przyjęcie projektu obywatelskiego.
Wszystkie zz są po to aby walczyć o prawa funkcjonariuszy i pracowników a nie po to aby być same sobie bo one mają społeczny mandat do negocjacji z rządem.
Mam nadzieję że będziemy mieli okazję porozmawiać w realu w Wwie.
Pozdrawiam.
 
Witam Wszystkich Funkcjonariuszy Koleżanki i Kolegów

Słuchajcie jest naprawdę wielka prośba.

Jutro tzn. w czwartek 21.07.2016 r. ma odbyć się konferencja prasowa w Sali Kolumnowej Sejmu, którą będziemy prowadzili my sami, tzn. Marysia Mrugała, Mecenas i Pan Profesor. Jednym słowem osoby bardzo profesjonalnie przygotowane do tego zadania. Na Sali Kolumnowej będą przedstawiciele wszystkich mediów w Polsce. Jest szansa na przebicie się w mediach i to w wielkiej skali!!!! Nie możemy tego zmarnować. Jest jednak warunek. Wiecie jak trudno jest tę salę zarezerwować? Musi nas być przynajmniej 200 funkcjonariuszy.

Dlatego gorący apel zgłaszajcie jeszcze dzisiaj, teraz, jak najszybciej swoje przybycie do Marzenki Myszkowskiej: marzena.myszkowska@ols.mofnet.gov.pl bądź mtmyszy@o2.pl nr kontaktowy 668 433 064., której gorąco leży na sercu ta sprawa. Myślę, że również nam Wszystkim. Chyba w Polsce znajdzie się 200 sprawiedliwych .... Celników ...

Zgłoszenia są potrzebne, bo listę osób należy przekazać do Sejmu, inaczej wejście nie będzie możliwe.

Umundurowanie tak jak galowe, ale bez sznura.

Serdecznie pozdrawiam
 
Back
Do góry