• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

wypada zauważyć, że projekt MF-u został przez komisję odrzucony, zobowiązano Rząd do przedstawienia stanowiska !
wygląda, że mf ma spory problem - podkomisja jest łączona i wszystkie resorty mają taki sam głos :).
kontakty funkcjonariuszy z posłami służą naszej sprawie.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Powiedz mi. W MSWiA jak mówią o podwyżkach to pierwsi to ustalają i mają na koncie po 2-3 miesiącach. U nas dalej nic. Dodatkowo doszliśmy do paranoi że na granicy pogranicznik po 6 miesięcznej szkółce dostaje więcej niż f-sz SC z 8 letnim stażem!!

Kombinujecie co zrobić z SC, przejściem z ZUS do programu EMERYT w MSWiA itd itd. Prawda jest taka że póki jesteśmy w MF to zawsze będziemy urzędnikami a nie FUNKCJONARIUSZAMI.
 
Do tych wszystkich co to by chcieli do MSW i A, czy wam się sufit na głowy pospadał, czy może jakaś jednostka chorobowa się przytrafiła? To w którym resorcie się znadujemy czy mielibyśmy się znajdować nie zależy ani od ZZ Celnicy PL, Federacji, Zrzeszenia czy Solidarności albo samego Sławka(z całym szacunkiem Sławku)lub całej formacji. Troszeczkę powściągliwości w tej pisaninie, a przede wszystkim wyobraźni i zdrowego rozsądku.
I na Bastylię:)

I tu się kolego grubo mylisz! Jak likwidowano Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i przenoszono nas pod skrzydła MF, to wszyscy piali z zachwytu, jak to teraz będzie zajebiście! Bliżej koryta się nie da!
A nazwijmy to "koledzy" ze Straży Granicznej (wtedy jeszcze WOP) turlali się ze śmiechu, jak to teraz zrobią z nas urzędasów w gajerach z "pagonami"! Nie mogli się nadziwić, że nasze związki zawodowe ani przez moment nie pomyślały, że tylko MSWiA może być dla nas jedynym sensownym rozwiązaniem. A była wtedy realna szansa, wystarczyło chcieć. Tylko jakoś nikt na to nie wpadł.
A to zależało tylko od naszych związków, jakiekolwiek wtedy one były!
 
Do tych wszystkich co to by chcieli do MSW i A, czy wam się sufit na głowy pospadał, czy może jakaś jednostka chorobowa się przytrafiła? To w którym resorcie się znadujemy czy mielibyśmy się znajdować nie zależy ani od ZZ Celnicy PL, Federacji, Zrzeszenia czy Solidarności albo samego Sławka(z całym szacunkiem Sławku)lub całej formacji. Troszeczkę powściągliwości w tej pisaninie, a przede wszystkim wyobraźni i zdrowego rozsądku.
I na Bastylię:)

Rysiu to chyba tobie sufit na głowę zleciał, weź i pomyśl jak nas ładuje minfin, traktują nas jak śmieci. Mamy już dość tego syfu, chcemy normalności a nie nieustających reform i kretyńskich pomysłów kasów, srasów czy h.. wie czego. Dla czego nie może być normalnie, dla czego zawsze musimy bać sie o przyszłość. PRECZ Z MINFIN! PRECZ Z TYM SYFEM!
 
Wojsko czy Służba Więzienna nie są pod MSWiA, a mają się dobrze. MON i MS dbają o swoich mundurowych.
 
Ostatnia edycja:
Do tych wszystkich co to by chcieli do MSW i A, czy wam się sufit na głowy pospadał, czy może jakaś jednostka chorobowa się przytrafiła? To w którym resorcie się znadujemy czy mielibyśmy się znajdować nie zależy ani od ZZ Celnicy PL, Federacji, Zrzeszenia czy Solidarności albo samego Sławka(z całym szacunkiem Sławku)lub całej formacji. Troszeczkę powściągliwości w tej pisaninie, a przede wszystkim wyobraźni i zdrowego rozsądku.
I na Bastylię:)

pomysl z przeniesieniem do MSWiA jest dobry, ma tylko jedna wade, jest nie do wykonania. Jesli zaczniemy starania by to wykonac to nie zakonczymy ich przed wprowadzeniem KAS. Tylko stracimy czas potrzebny na walke o emki. Pojawia sie nowy temat, na ktory przyjemnie bedzie sobie pogadac ale to jeszcze gorsze niz wysylanie kolejnych petycji.
 
Służba Celna dla Biznesu 2016+ [30.03.2016] Powitanie- SSC Banaś od 1'6"
https://www.youtube.com/watch?v=KDWTtjNO2ik&list=PLGj5OAFBHLKU2mFjM7-Lq0RfftjIRhZle

Jak zwykle nie wiedział o czym mówił, a że nie miał bladego pojęcia, to czytał (dukał) z kartki.
Q..a. Dlaczego mamy takiego pecha do szefów. Wiecznie jacyś wizjonerzy. Przychodzą z priwat-biznesu, robią bałagan pod siebie, a potem odchodzą, a my musimy świecić oczami.
Tak na dobrą sprawę Banaś poza kartą opozycyjną i odczytami nie ma żadnych osiągnięć.
Skiba też tylko wiecznie doradzał i prowadził działalność naukową, a teraz wziął się za eksperymenty na "żywym ciele".
Jak coś sp..lą to strzelą focha i zabiorą swoje zabawki. Nas z tym bałaganem zostawią.
Nie ma na co czekać. Jak nic nie zrobimy, to nas zaorzą. Jak staniemy okoniem, też nas zaorzą. Nic już raczej nie mamy do stracenia...
tylko szkoda tych wszystkich lat ...
dla Kraju...
 
Marian Banaś: Mam nadzieję, że wszyscy z państwa którzy chcą uczestniczyć z nami w tej konferencją są z nami bezpośrednio lub poprzez TEN INTERNET ;) i później p.... o KAS:(
A poprzednik był zakochany w TYM internecie...
 
Oglądając ten materiał z komisji zaczynam skłaniać się ku radykalnym posunięciom. Zawsze dawałem Sławkowi mandat zaufania i (czasem wbrew sobie) namawiałem resztę spośród nas do spokoju i zaufania Sławkowi. Niestety, teraz MF zaczyna JAWNIE lecieć z nami w ch..a! W świetle kamer, dowiadujemy się, że licząc na 1-1-2016 tylko TYSIĄC spośród nas robiło zadania policyjne!

Qrwa , z którego piętra oni jebli na łby?! Policzcie samych mobilnych, granicę ! Poza tym , jeśli zadaniami policyjnymi nie są rzeczy robione przez D-Ś, OC (patrole, meliny, przemyt), to ja się pytam co nimi jest?!

Ustalanie celów, misji i wizji służby? Czy to znaczy, ze na 1-1-2016 mieliśmy 1000 DIC i NUC plus kierownictwo?
Chyba tak.

Poza tym wciąż pytam na jakiej podstawie prawnej wydziela się jakieś grupy funkcjonariuszy? Czy ktoś czytał w ogóle ustawę o SC? ! Gdzie tam macie, miernoty jedne z wyższych pięter MF kilka grup f-szy?!

Jeśli tak chcecie wykonać wyrok, to chyba będzie trzeba wam pomóc. Może by jakieś opony spalił pod MF? A najlepiej na radiowozach - szkoda czasu na zdejmowanie ich z felg ... Możemy nie zdążyć ich zdjąć przed tym, jak wprowadzicie KAS. Tak naprawdę, to przed tym jak zdemolujecie Służbę z prawie stuletnią historią.

Miernoty, karierowicze i politykierstwo.

Jeśli to co mówią na tych komisjach jest prawdą, to nie jesteście nawet gram lżejsi od partii obłąkanych! Zrujnujecie naszą Służbę, a wraz z nią pogrzebiecie KAŻDY możliwy lub niemożliwy budżet!

Chcecie mieć czym dzielić miedzy swoich kolesiów? Nie będziecie mieli hajsu ani na ośmiorniczki ani na drogie panienki!

Jeśli Służba Celna przynosi w zębach prawie 40% budżetu, (a robi to NIESPEŁNA 15 TYSIECY LUDKÓW) to chyba nie myślicie, że my siedzimy tylko na okienkach i przyjmujemy dobrowolne darowizny uczciwych obywateli!

Uwolnijcie akcyzę, zdejmijcie cła, a potem stańcie z nami w jednej kolejce do pośredniaka.

Ostrzegam, mam śpb i gdy tylko w tej kolejce zobaczę któregoś z was, najdzie mnie ochota na przetrenowanie kilku chwytów.

Zakładam, że nie ja jeden będę miał taką ochotę :D

Pomyślcie emefowe trolle jedne (bo wszem wiadomo, że czytacie to forum) czy opłaca się demontować Służbę złożoną z ideowców, z ludzi dla których słowa Państwo i Obywatele znaczą bardzo wiele?

Gdzie znajdziecie innych , równie uczciwych, wyszkolonych i oddanych Służbie ludzi?

Na razie macie szanse naprawić największego babola o jakim słyszała III i IV RP razem wzięte.

Pozdrawiam i miłej nocy życzę.
 
Ostatnia edycja:
Oglądając ten materiał z komisji zaczynam skłaniać się ku radykalnym posunięciom. Zawsze dawałem Sławkowi mandat zaufania i (czasem wbrew sobie) namawiałem resztę spośród nas do spokoju i zaufania Sławkowi. Niestety, teraz MF zaczyna JAWNIE lecieć z nami w ch..a! W świetle kamer, dowiadujemy się, że licząc na 1-1-2016 tylko TYSIĄC spośród nas robiło zadania policyjne!

Qrwa , z którego piętra oni jebli na łby?! Policzcie samych mobilnych, granicę ! Poza tym , jeśli zadaniami policyjnymi nie są rzeczy robione przez D-Ś, OC (patrole, meliny, przemyt), to ja się pytam co nimi jest?!

Ustalanie celów, misji i wizji służby? Czy to znaczy, ze na 1-1-2016 mieliśmy 1000 DIC i NUC plus kierownictwo?
Chyba tak.

Poza tym wciąż pytam na jakiej podstawie prawnej wydziela się jakieś grupy funkcjonariuszy? Czy ktoś czytał w ogóle ustawę o SC? ! Gdzie tam macie, miernoty jedne z wyższych pięter MF kilka grup f-szy?!

Jeśli tak chcecie wykonać wyrok, to chyba będzie trzeba wam pomóc. Może by jakieś opony spalił pod MF? A najlepiej na radiowozach - szkoda czasu na zdejmowanie ich z felg ... Możemy nie zdążyć ich zdjąć przed tym, jak wprowadzicie KAS. Tak naprawdę, to przed tym jak zdemolujecie Służbę z prawie stuletnią historią.

Miernoty, karierowicze i politykierstwo.

Jeśli to co mówią na tych komisjach jest prawdą, to nie jesteście nawet gram lżejsi od partii obłąkanych! Zrujnujecie naszą Służbę, a wraz z nią pogrzebiecie KAŻDY możliwy lub niemożliwy budżet!

Chcecie mieć czym dzielić miedzy swoich kolesiów? Nie będziecie mieli hajsu ani na ośmiorniczki ani na drogie panienki!

Jeśli Służba Celna przynosi w zębach prawie 40% budżetu, (a robi to NIESPEŁNA 15 TYSIECY LUDKÓW) to chyba nie myślicie, że my siedzimy tylko na okienkach i przyjmujemy dobrowolne darowizny uczciwych obywateli!

Uwolnijcie akcyzę, zdejmijcie cła, a potem stańcie z nami w jednej kolejce do pośredniaka.

Ostrzegam, mam śpb i gdy tylko w tej kolejce zobaczę któregoś z was, najdzie mnie ochota na przetrenowanie kilku chwytów.

Zakładam, że nie ja jeden będę miał taką ochotę :D

Pomyślcie emefowe trolle jedne (bo wszem wiadomo, że czytacie to forum) czy opłaca się demontować Służbę złożoną z ideowców, z ludzi dla których słowa Państwo i Obywatele znaczą bardzo wiele?

Gdzie znajdziecie innych , równie uczciwych, wyszkolonych i oddanych Służbie ludzi?

Na razie macie szanse naprawić największego babola o jakim słyszała III i IV RP razem wzięte.

Pozdrawiam i miłej nocy życzę.

Pięknie napisane!
Czytałem o poranku, to aż słońce zaświeciło!

Pozdrawiam serdecznie!
 
Obejrzałem całą tę vidoekonferencje i cieszę się , że wszystkie związki zawodowe mówiły jednym głosem - to na marginesie. A teraz najważniejsze Panie Sławku, proszę żeby Pan na następnych pracach (jeśli wcześniej nie dojdzie do strajku i nie zmieni się stanowisko MF-u) uzyskał odpowiedź na takie pytanie.

Jak to jest możliwe, że MF liczy, że zadania z wyroku TK wykonuje obecnie około 6-7 tysięcy funkcjonariuszy (pomijam kwestie , ,,precyzji" tych wyliczeń) Służby Celnej, a w KAS ma być około 6-7 tysięcy funkcjonariuszy UCS z czego na te liczbę złoży się około 2.500 inspektorów z UKS, tzn. że funkcjonariuszy z SC do KAS (UCS) wejdzie tylko około 4.500 osób....? Czyli teraz wykonuje te zadania z wyroku TK (nawet wg ich durnych wyliczeń) 6-7 tysięcy osób a po wejściu KAS - tylko około 4.500 znajdzie się w UCS a 2.500 funkcjonariuszy pomimo wykonywania tych czynności policyjnych straci szansę na uprawnienia emerytalne pomimo wykonywania tych czynności ?

Pozdrawiam i czekam na komunikat co dalej...
 
Wygląda mi coś na to, że "rysio" i "bolo1999" to krety.

A tak przy okazji, jakoś nie zauważyłem od jakiegoś czasu ani jednego wpisu kolegi Sławka.

"I tu się kolego grubo mylisz! Jak likwidowano Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i przenoszono nas pod skrzydła MF, to wszyscy piali z zachwytu, jak to teraz będzie zajebiście! Bliżej koryta się nie da!
A nazwijmy to "koledzy" ze Straży Granicznej (wtedy jeszcze WOP) turlali się ze śmiechu, jak to teraz zrobią z nas urzędasów w gajerach z "pagonami"! Nie mogli się nadziwić, że nasze związki zawodowe ani przez moment nie pomyślały, że tylko MSWiA może być dla nas jedynym sensownym rozwiązaniem. A była wtedy realna szansa, wystarczyło chcieć. Tylko jakoś nikt na to nie wpadł.
A to zależało tylko od naszych związków, jakiekolwiek wtedy one były!"

Takich kocopołów dawno nie słyszałem, ale twoja znajomość tego zagadnienia świadczy wyłącznie o braku tej wiedzy, a powtóre to zważaj pajacu kogo nazywasz kretem bo się bardzo zdziwisz jak przestanę żartować bo w takich właśnie kategoriach traktuję polemikę z tobą i tobie podobnymi. Game over
 
pomysl z przeniesieniem do MSWiA jest dobry, ma tylko jedna wade, jest nie do wykonania. Jesli zaczniemy starania by to wykonac to nie zakonczymy ich przed wprowadzeniem KAS. Tylko stracimy czas potrzebny na walke o emki. Pojawia sie nowy temat, na ktory przyjemnie bedzie sobie pogadac ale to jeszcze gorsze niz wysylanie kolejnych petycji.

mogło to być przy okazji włączenia ITD i SOK. Za jednym zamachem i ustawą 2-3 miesiące
 
Back
Do góry