• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

kret w szeregach władzy?

wczoraj oficjalnie władza otworzyła kolejny konflikt . tym razem z funkcjonariuszami celnymi, zabezpieczającymi dobrą zmianę od strony finansowej. tak się dzieje, gdy na odpowiedzialne stanowiska powołuje się tzw. miernych, ale wiernych.

Szacunek Sławek i wszyscy, którzy walczyli i walczą o prawa Funkcjonariuszy SC. Pozwolmy niech robią co chcą i niech wsadzą sobie w gardło te wirtualne zasrane koszty i niech doprowadzą Polskę na samo dno. Taśmy prawdy pokazały stan faktyczny. Głosowaliśmy na dobrą zmianę a mamy ch.j, d..ę i kamieni kupę x 2 a oprócz tego fałsz obłudę i zakłamanie ludzi, którzy szczycą się dorobkiem Solidarności.
 
Witam wszystkich.Kiedy stajemy? Zróbmy w końcu strajk bo za pół roku będziemy na zielonej trawce nawet bez odpraw. Już pisałem o górnikach. 900 milionów rocznie będą kosztować państwo odprawy i zasiłki, a nas nic . Nie przedłożą propozycji i rób co chcesz
 
Szacunek Sławek i wszyscy, którzy walczyli i walczą o prawa Funkcjonariuszy SC. Pozwolmy niech robią co chcą i niech wsadzą sobie w gardło te wirtualne zasrane koszty i niech doprowadzą Polskę na samo dno. Taśmy prawdy pokazały stan faktyczny. Głosowaliśmy na dobrą zmianę a mamy ch.j, d..ę i kamieni kupę x 2 a oprócz tego fałsz obłudę i zakłamanie ludzi, którzy szczycą się dorobkiem Solidarności.

Głosowaliśmy?! Ani przez sekundę nie wierzyłem tym skurwielom z PiS-u!!!
A jak widzę na głównej stronie celnicy.pl tytuł: "SC gwarantem dobrej zmiany" to pusty śmiech mnie ogarnia!
No ale my będziemy się oflagowywać.
Gdy kiedykolwiek ktokolwiek bąknął coś o ograniczeniu przywilejów górniczych, to spalono kilkanaście opon pod KPRM-em i był spokój.
Ale nam nie wolno!
A pielęgniarkom wolno było odejść od łóżek pacjentów?! Nawet dziewczyny wiedziały jak o swoje walczyć!
A my jak te pipy grochowe będziemy się oflagowywać! Po tylu latach dymania nas w ...!
To może nadstawmy tyłki jeszcze raz i wywieśmy te flagi. Białe odrazu, żeby nie było wątpliwości!
 
Ostatnia edycja:
Robozol masz rację pisząc "SC gwarantem dobrej zmiany" to pusty śmiech mnie ogarnia!" powinno byś napisane SC przykładem jak można latami dymać tak wielu przez niewielu dyletantów, którym wcale nie zależy na pomyślności Ojczyzny a wygłaszane patriotyczne banały służą tylko załatwieniu partykularnych i partyjnych interesów.
 
Czyli wg mf funkcjonariusz celny w wieku 45 lat majacy np. 20 lat sluzby na granicy, ktory zostal np miesiac temu przeniesiony do kadr, nie bedzie mogl dosluzyc do emerytury mundurowej wg mf czyki wieku 55 lat, bo NA DZIEN reformy jego komorka bedzie cywilna?
A analogiczny funkcjonariusz tylko sluzacy najlierw w kadrach, a miesiac temu przeniesiony do Wzp, bedzie mogl dosluzyc do emerytury mundurowej ?
Mysle ze na taka patologie i kumoterstwo nie damy swojej zgody. Flagi nie wystarcza
 
Czyli wg mf funkcjonariusz celny w wieku 45 lat majacy np. 20 lat sluzby na granicy, ktory zostal np miesiac temu przeniesiony do kadr, nie bedzie mogl dosluzyc do emerytury mundurowej wg mf czyki wieku 55 lat, bo NA DZIEN reformy jego komorka bedzie cywilna?
A analogiczny funkcjonariusz tylko sluzacy najlierw w kadrach, a miesiac temu przeniesiony do Wzp, bedzie mogl dosluzyc do emerytury mundurowej ?
Mysle ze na taka patologie i kumoterstwo nie damy swojej zgody. Flagi nie wystarcza

Zasada "tu i teraz" zamiast zasady "całokształt służby". Pisałem już o tym wcześniej w wątku "Emerytury!!!"
Niewielu to czytało.
 
Ostatnia edycja:
ale jaja. Stanowisko Rządu w czerwcu i spotkanie komisji pewie czerwiec/lipiec. A gdzie zakończenie prac Komisji, II czytanie w Sejmie, skierowanie do Senatu celem poprawek, Kolejne III czytanie , przekazanie do prezydenta celem podpisu i opublikowanie w DzU?? przecież w tym tempie to połowa PRZYSZŁEGO ROKU!!!
 
Robozol masz rację pisząc "SC gwarantem dobrej zmiany" to pusty śmiech mnie ogarnia!" powinno byś napisane SC przykładem jak można latami dymać tak wielu przez niewielu dyletantów, którym wcale nie zależy na pomyślności Ojczyzny a wygłaszane patriotyczne banały służą tylko załatwieniu partykularnych i partyjnych interesów.


MOŻNA "dymać" w nieskończoność, jeżeli "dymani" ZAWSZE nabierają się na ten sam "numer" !!!

Do cholery; czy ja jestem jedynym, który widzi pewne "podpuchy" mf-u ?!

Zróbcie mi tu porządny OPR... że FAKTÓW nie da się widzieć z innej strony, albo chociaż spróbujcie przemyśleć inne "wersje" ...
Według mnie, to ministerstwu ZALEŻY na wywołaniu "poruszenia" i sprowokowaniu takich działań funkcjonariuszy,
które w państwie "prawa i sprawiedliwości", wymuszają radykalną i natychmiastową "interwencję" w postaci np. KAS ...
Uważam za najistotniejszy, a całkowicie bagatelizowany przez Koleżeństwo FAKT, iż ...
STANOWISKO MF, TO ANI NIE JEST STANOWISKO RZĄDU, ANI PARLAMENTU!

Wiem - trudno rozdzielić mentalnie te dwa pojęcia; "Rząd" i "Ministerstwo" - chociaż widać od dawna,
że mf za wszelką cenę stara się być "niezależne", a wręcz "decyzyjne" dla Rządu.
Proszę, NIE POMAGAJMY MINISTERSTWU W TYCH STARANIACH !!!
 
stanowisko MF to pełna kompromitacja.
lekarz jest potrzebny dyżurnym panikarzom.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
ale jaja. Stanowisko Rządu w czerwcu i spotkanie komisji pewie czerwiec/lipiec. A gdzie zakończenie prac Komisji, II czytanie w Sejmie, skierowanie do Senatu celem poprawek, Kolejne III czytanie , przekazanie do prezydenta celem podpisu i opublikowanie w DzU?? przecież w tym tempie to połowa PRZYSZŁEGO ROKU!!!
Stanowisko po Dniach Młodzieży żeby wiochy nie było na całą Europę. Ta sama zagrywka co na Euro a potem niech się dzieje - pod dywan się proteściki zamiecie i już. ,,Po nas choćby potop,, ciągle aktualne hasło...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Nie znane jest stanowisko rządu???? Po co ta hipokryzja? Stanowisko rządu jest znane tylko niewyartykułowane. Oni mają z nami problem, bo jest kolejna formacja,która chce dostać emerytury, a rząd nie chce ich dać. Nie chce dać w ogóle albo w najlepszym wypadku jedynie tym, którzy po wejściu w życie KAS ostaną się w mundurach. Moim zdaniem stanowisko MF=PiS! Pomagali nam kiedy byli w opozycji. Każda dziedzina gdzie można było kopnąć PO było dobre i wykorzystywane dla osiągnięcia celu politycznego czyli przejęcia władzy. Udało się. Teraz opozycja jest w rządzie i frajerów, którzy nie mają prawa do strajku mają w dupie! Wiecie czemu nic nie wygramy? Bo nie ma jedności w środowisku celniczym. Palić opony w Stolicy powinni wszyscy od dyrektora Izby po nowo przyjętego funkcjonariusza do pracy np. w magazynie. Nie wyjdzie nam żadna akcja protestacyjna, która byłaby odczuwalna dla rządu. Wieszanie flag? Śmiech rozpaczy mnie ogarnia nad takimi protestami. Trzeba iść na wojnę tylko mało coś nas .....
Nie mam tu złudzeń, że grają na zwłokę. Wszystkie służby w Polsce mają być sprawne i gotowe na dwa najważniejsze wydarzenia w lipcu 2016 roku. Do tego czasu będziemy wodzeni za nos, a potem to już będzie można spokojnie ogłosić, że KAS najpierw, a emerytury (jeżeli w ogóle) potem.
 
Stanowisko po Dniach Młodzieży żeby wiochy nie było na całą Europę. Ta sama zagrywka co na Euro a potem niech się dzieje - pod dywan się proteściki zamiecie i już. ,,Po nas choćby potop,, ciągle aktualne hasło...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016 a szczyt Sojuszu odbędzie się w Warszawie w dniach 8 do 9 lipca 2016 roku. Więc powinniśmy mieć czas żeby przygotować protest. Te dwie daty to jedyna szansa na storpedowanie projektu KAS-u ponieważ cały świat będzie patrzył na Polskę.

Po obejrzeniu obrad komisji nie widzę innej opcji poza masowym protestem ze skarbowcami w celu storpedowania wejścia projektu KAS-u. Dla skarbowców KAS oznacza także opcje zerową czyli wypowiedzenie a później modlitwę o to żeby dostać propozycję pracy, jak nie to bezrobocie!!
 
Witajcie koledzy!
Wypowiedzi cata i aquirre według mojej oceny są na chwilę obecną bardzo racjonalne, stanowisko mf to pełna kompromitacja, niespójne wypowiedzi przedstawiciela resortu podczas wczorajszych obrad podkomisji i brak znajomości przepisów Konstytucji RP !!!. Wniosek- muszą nastąpić szybkie działania, tak abyśmy nie czekali następnych 60 dni na stanowisko rządu. Stanowisko mf musi być znane Prezydium Rady Ministrów i nie tylko :), tak aby potrafili właściwie ocenić błędy jakich dopuściło się mf formułując swoje stanowisko i niezwłocznie przekazać stanowisko rządu naszej podkomisji, tak aby mogła ona dalej procedować projekt obywatelski. Stanowisko mf uznajemy wszyscy przecież za sprzeczne z obowiązującym w RP porządkiem prawnym i nie może tak być, że posłowie i senatorowie VII kadencji sejmu, którzy złożyli wniosek w sprawie zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy celnych, a obecni członkowie rządu oraz sam Pan prezydent będą tolerować tego rodzaju działanie ze strony ministerstwa finansów. Pamiętam wypowiedź Pana Prezydenta, gdy mówił, że żaden projekt obywatelski nie pójdzie do kosza. Owszem może on być modyfikowany, patrz dotychczas wniesione uwagi np. ZUS, MSWiA ale jego zasadnicze założenia, które oparte są na mocnych filarach- zgodności z konstytucją powinny być uszanowane przez ustawodawcę.
Pozdrawiam
P.S. Jak pisał gdzieś wcześniej Sławek mądrością jest czekać na odpowiedni moment...
 
Nie znane jest stanowisko rządu???? Po co ta hipokryzja? Stanowisko rządu jest znane tylko niewyartykułowane. Oni mają z nami problem, bo jest kolejna formacja,która chce dostać emerytury, a rząd nie chce ich dać. Nie chce dać w ogóle albo w najlepszym wypadku jedynie tym, którzy po wejściu w życie KAS ostaną się w mundurach. Moim zdaniem stanowisko MF=PiS! Pomagali nam kiedy byli w opozycji. Każda dziedzina gdzie można było kopnąć PO było dobre i wykorzystywane dla osiągnięcia celu politycznego czyli przejęcia władzy. Udało się. Teraz opozycja jest w rządzie i frajerów, którzy nie mają prawa do strajku mają w dupie! Wiecie czemu nic nie wygramy? Bo nie ma jedności w środowisku celniczym. Palić opony w Stolicy powinni wszyscy od dyrektora Izby po nowo przyjętego funkcjonariusza do pracy np. w magazynie. Nie wyjdzie nam żadna akcja protestacyjna, która byłaby odczuwalna dla rządu. Wieszanie flag? Śmiech rozpaczy mnie ogarnia nad takimi protestami. Trzeba iść na wojnę tylko mało coś nas .....
Nie mam tu złudzeń, że grają na zwłokę. Wszystkie służby w Polsce mają być sprawne i gotowe na dwa najważniejsze wydarzenia w lipcu 2016 roku. Do tego czasu będziemy wodzeni za nos, a potem to już będzie można spokojnie ogłosić, że KAS najpierw, a emerytury (jeżeli w ogóle) potem.

100% racji!!!

Pozdrawiam serdecznie!
 
to jest ten moment. na upuszczenie gnojowicy z pewnej państwowej centralnej instytucji. z pożytkiem dla interesu społecznego. elity polityczne muszą to zauważyć. inaczej wszyscy zostaniemy zaorani przez paru "cfaniaków" od gry w trzy karty. znaczone, co wszyscy widzą.
 
A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego tej jedności nie ma ? Moim zdaniem o czy swiadcza chociażby częste wpisy na forum specjaliści nienawidzą ekspertów, ci z kolei gardzą specjalistami, korpusy niższe maja taki sam stosunek do korpusów oficerskich, zwykli fc chcieliby by każda była kadra kierownicza była relegowana z organizacji. I jak tu mówić o jedności. Jest pewien sposób- zawiesić swary wszak mamy wszyscy jednego przeciwnika, a wspólny przeciwnik jednoczy jak nic innego o czym historia nam mówi.
 
Oczywiście moje pytanie było skierowane do kolegi "oszukanego"
Co do wypowiedzi Grzesia 2211 to mam pytanie- czy ty naprawdę sadzisz ze to sobie urzędnicy mf tak hasają samopas ? Wydaje mi sie ze nie, zamienne jest fakt nieobecności na posiedzeniu pana posła Zielińskiego. Przypomnę że w ostatnim wywiadzie w radiu już nie mówił stanowczo o tym ze wszystkim clorzom sie to należy.
 
Back
Do góry