• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

sławek co to znaczy, źle zaczyna dziać się wokół projektu obywatelskiego. Czy mamy to rozumieć, że chcą dokonać w nim daleko posuniętych zmian czy w całości jest zagrożony?
Sławek myślę, że większość z nas już jest tak zdesperowana i doprowadzona do ostateczności, że możesz na nas liczyć.
i niech to będzie podsumowaniem dyskusji ....
Najbliższe spotkanie z zespołem mf i ssc - jeśli bez konkretów (tylko mydlenie oczu) to się rozumie ... Co robimy ...
 
Witam wszystkich zaniepokojonych. Nie wiem jak inni ale ja mam pewien problem techniczny. nie otwiera mi się pismo MF, które mamy wysyłać. to chyba jakiś błąd załącznika. I jeszcze jedno to tak z mojego podwórka. Pytają się mnie ludzie dlaczego związki nic nie robią poza emkami. Jak się okazuje tej pracy jest wystarczająco dużo. Ja mam taką małą prośbę do wszystkich: nie wkurzajmy się na innych, tylko stańmy przed lustrem i patrząc sobie w oczy odpowiedzmy sobie na proste pytanie: co ja zrobiłem dla otrzymania emki? I co jeszcze mogę zrobić. I zrobić to co jest dla mnie możliwe. A jeśli nic nie mogę lub nie chcę zrobić, to przynajmniej przestać narzekać.
i jeszcze raz: "" ALBO BĘDZIEMY TZRYAMAĆ SIĘ RAZEM, ALBO NASZ POWIESZĄ ODZIELNIE" I mam nadzieję, że i to przysłowie jest prawdziwe: " PERSPEKTYWA STRYCZKA PRZYSPIESZA PROCES RACJONALNEGO MYSLENIA ..."
 
Celnicy musimy pokazać naszą siłę! Jesteśmy silni! Nie możemy się dać zastraszyć! Ani ten ani inny rząd nie ma prawa nas zniszczyć! Pisano o nas już w starym Testamencie! Jesteśmy ważną formacją! Celnicy do dzieła! Skoro rząd z nami pogrywa i chce rozwiązać naszą formację to czas pokazać im naszą siłę! Odwagi! Gornicy się postawili i znowu wygrali, ale tylko dlatego że mają jaja! I nam też nie mogą nic zrobić ! Pokarzmy że jesteśmy jednością i nie mogą nami poniewierać! My też mamy godność! Służymy wiernie Ojczyźnie! Walczmy o NAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Protestujmy!
 
Mariusz pobierz sobie pismo do Min. Fin. ze strony celnicy.pl

W sprawie pytania ad. tego, że nie zajmujemy się niczym innym poza "walkami o emki". To oczywiście nieznajomość tego co robimy i nie zamierzam się tłumaczyć, gdyż wystarczy prześledzić newsy na celnicy.pl
Ponadto inteligentna osoba po przeczytaniu pisma do Ministra Finansów, które każdy celnik powinien wysłać do Pana Pawła Szałamachy i wg rozdzielnika, powinna zauważyć i zrozumieć co wyraża to pismo ponad "walkę o emki".

Ps. Odpowiadaj Mariusz takim osobom, żeby czytały ze zrozumieniem
 
Witam... dawno nie gościłem na forum. Pismo do MF oraz według rozdzielnika- wysłane. Panie i Panowie f-sze... Nikt za nas nie będzie walczył. Taaak... w tym kraju, ale i w życiu trzeba o swoje... walczyć! Nie tak dawno, gdy zbierałem podpisy pod projektem obywatelskim, wielu moich kolegów prześmiewczo, a nieraz ironicznie wypowiadało się na ten temat. Ja wierzyłem... że się uda... Teraz ci sami koledzy szepczą między sobą "po kątach" i mówią jaka... emerytura im się należy!!! Tak ma to wyglądać?! Trzeba mieć trochę godności i samokrytycyzmu. Może wreszcie zrozumieli,że jak się bardzo chce to... można coś osiągnąć! Niewiele brakowało patrząc trochę lat wstecz, a może Służba Celna funkcjonowałaby inaczej... Mówię o okresie protestów... inicjatywa oddolna... w momencie rozprzestrzeniło się na całą Służbę... Można!!! Rządzący byli przyparci do muru... Planowana była przez przewoźników blokada...stolicy... Brakło kilku dni... była realna szansa... zostaliśmy sprzedani... większość z Was wie o kim mówię... Teraz jest niepowtarzalna szansa... bardzo realna... Zależy TYLKO OD NAS, czy ją wykorzystamy. I jeszcze jedno... Prośba do piszących na forum... Nie piszcie takiego bebłotu, który wprowadza chaos... Chyba,że ktoś robi to...celowo... Celnicy...UKS-owcy... Granica... Oddziały... WZP... itd. Nie ma to znaczenie skąd jesteśmy! Ciągłe... obrzucanie się "wymiocinami"! Aż niedobrze robi się od czytania niektórych postów. Dla takich forumowiczów: "Milczenie jest...złotem". Dążmy do wspólnego celu... Jeżeli ma być KAS, to niech będzie też na naszych...warunkach! A propos Sławka... miałem okazję poznać go w czasie tych sławetnych protestów... To naprawdę wartościowy i uczciwy człowiek. Wspierajmy jego działania, chociażby dla nas samych... Pamiętajmy też, że ważna jest też ilość f-szy w ZZ Celnicy. Zastanawiam się, co jeszcze trzyma f-szy w strukturach tych "pozostałych" związków... Ktoś powiedział" Po czynach go poznacie". Do przemyślenia... Miłego dnia :cool:
 
Ktoś wcześniej pisał iż górnicy wywalczyli sobie praktycznie to co chcieli bo....mają JAJA i święta racja mają JAJA. Czy u nas ktoś ma JAJA? Wszystko można załatwić!Zatrzymać ten cały burdel na kilka dni włącznie z zewnętrzną granicą, tylko czy ktoś jest do tego zdolny,zapytajcie szanowni koledzy i koleżanki swoich współpracowników. W okolicach roku 2000 już jedną szansę zaprzepaszczono w jaki sposób, zainteresowani wiedzą,było minęło.
I po 16 latach kolejny raz zostaniemy WYDYMANI, cóż takich mamy zwierzchników i to od ładnych kilkunastu lat.
Tylko strajk całej Służby Celnej,tylko strajk.
Pozdrawiam.
 
Szamot, daj spokój, żadnego strajku nie będzie! Kto miałby strajkować? Jak zwykle sprawa rozbija się o granicę. Zawsze wszystko zależało od wschodu. W 1999r. to przez granicę wschodnią wszystko spaliło na panewce, bo zachód i południe stanęło, a wschód się zbiesił... W 2008 od Dorohuska wszystko się zaczęło, ale tych ludzi już nie ma, została garstka upodlona wartościowaniem i ich nic już nie podniesie. A młodzi, przyjęci po strajkach? Oni zostali dowartościowani stanowiskami i ani myślą strajkować. Właśnie po to było wartościowanie, żeby nie można było się zjednoczyć. Piękny zryw był tylko raz, więcej się nie powtórzy.
 
Kolego (Chloe). Wtedy po pierwsze każdy wiedział że jak pójdzie coś nie tak to najwyżej nie będzie emek -ale służba zostanie, po drugie byliśmy o 8 lat młodsi, a po trzecie nie staliśmy przed tak drastycznym rozwiązaniem, po którym w jednej chwili możesz nie mieć ani emki ani pracy. Więc to nie jest sytuacja z tamtych lat. To nowe warunki z nową firmą. Więc zmieni się wszybko! !!!!!.
 
Nie musisz mi tego tłumaczyć, ja to wszystko rozumiem. Nie jedno już przeżyłam w tej służbie. Ale na codzień pracuję z młodymi fc, którzy boją się odezwać do naczelnika, czy dyrektora, a co dopiero strajkować. Każdy z nich liczy, że dostanie propozycję i nie interesuje ich, czy będzie to służba celna, czy KAS. Jak zwał tak zwał, byle robota była. Ja nie znam osoby, która chciałaby strajkować. Powiem więcej oni nawet emkami nie są zainteresowani, bo to dla nich zbyt odległa przyszłość. Zresztą mentalność tych ludzi nie przestaje mnie zaskakiwać. O nic nie walczą, biernie poddają się wszystkiemu. Smutne to bardzo, wiec nie dziw się, że nie wierzę w zryw granicy wschodniej. 😒
 
O co chodzi, POkurcze za, partia Oborowych za, PiS za, Towarzysze za i nie można przeforsować tematu. Młodzież która ma służby tyle co jogurt ważności zostanie sterroryzowana przez przełożonego, przyjdzie nakrzyczy,nakrzyczy ogonki podkulą bo się będą bali że ich wypi.......lą z roboty,będzie spokój.
Tych którzy mogliby stanąć okoniem to policzymy na palcach wszystkich kończyn. Jacy jesteśmy i jaką mamy siłę - tak nas traktują!
 
To jest wróżenie z fusów. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co może się wydarzyć. Historia uczy nas, że co dekadę jest wielki oddolny protest w SC. I tyle wiemy na pewno, a reszta to gdybanie.
Wiemy też, że środowisko zawodowe ma powody by czuć się zawiedzionym i oszukiwanym.

Na razie nie ma decyzji Ministra Finansów, więc działamy spokojnie, wysyłając pisma. Działamy, bo wiemy, ze są problemy z projektem obywatelskim w Ministerstwie Finansów.
Poza tym działania trzeba stopniować.

Dobrze też, jakby MF mógł zobaczyć, że co najmniej co drugi funkcjonariusz zrzesza się w ZZ Celnicy PL. To byłby spory argument w rozmowach. Oznaczałoby to także, zarówno dla nas jak i dla nich, że funkcjonariusze są rzeczywiście gotowi do działania.

Ps. Pism do Ministra musi pójść tysiące, aby sprawa miała przełożenie

DZIAŁAJMY!
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Po MF i IC krąży projekt ustawy dot. przepisów wprowadzających ustawę o KAS, projekt z dnia 15.02.2016r.
Opinie?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Melduję wykonanie zadania, pisma do Szałamachy wysłane. Melduję też, że jak emek nie będzie to pňjdę na barykady
 
Melduję wykonanie zadania, pisma do Szałamachy wysłane. Melduję też, że jak emek nie będzie to pòjdę na barykady
 
"Masa śpi, bo przestała być formacją i zapomniała o tym, że przynosząc 40% dochodu do kasy RP, ma swoje prawa KONSTYTUCYJNE. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy.
 
Back
Do góry