• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Sławek funkcjonariusze Służby Celnej oczekują na jasne stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Czy w 40 milionowym europejskim kraju 28.01.2016 Minister Finansów w formie pisemnej przedstawia stanowisko w sprawie reformy administracji podatkowej oraz mundurowej formacji Służby Celnej a już 12.02 szef SC opowiada jakieś brednie, które wykluczają stanowisko swojego przełożonego wyrażone dwa tygodnie wcześniej. Brawo!!!! super!!!! dobre!!!! zmiany!!!! a ludzie dali się nabrać i w wyborach głosowali na tą ekipę..
 
Sławek funkcjonariusze Służby Celnej oczekują na jasne stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Czy w 40 milionowym europejskim kraju 28.01.2016 Minister Finansów w formie pisemnej przedstawia stanowisko w sprawie reformy administracji podatkowej oraz mundurowej formacji Służby Celnej a już 12.02 szef SC opowiada jakieś brednie, które wykluczają stanowisko swojego przełożonego wyrażone dwa tygodnie wcześniej. Brawo!!!! super!!!! dobre!!!! zmiany!!!! a ludzie dali się nabrać i w wyborach głosowali na tą ekipę..

Z przekonaniem, że będzie to "dobra zmiana"
 
Napisał Sławek "Widzę jednak, że to za mało, gdyż z wiarygodnych źródeł potwierdzane jest zagrożenie - vide wypowiedź SSC w IC Szczecin w dniu 12.02." może coś wiecej z tej wypowiedzi
 
W PiS kładzie się duży nacisk na słowa "HONOR' i "PRZYZWOITOŚĆ" . Szczególnie dużo mówi o tym Pan Kaczyński . Nie chce mi się wierzyć,że to tylko slogan na potrzeby wyborów. Jezeli tak jest ,to wiarygodność całej formacj jest równa zeru. I nikt z nich nie zasługuje na podanie ręki
 
Będzie za kilka dni spotkanie z SSC? Ok, wytrzymajmy, ale na tym spotkaniu ma skończyć się mydlenie oczu, KONKRETY i pokazany plan realizacji tych konkretów. Żadnej zgody na przeciąganie tematu na przyszły rok. Stanowisko SSC jest super, fajnie się to czyta gdyby pominąć zdanie poprzedzające wyliczanie czego to oni dla nas nie zrobią. Wiecie o jakie zdanie mi chodzi? Może je zacytuję, bo jedno słowo tam jest bardzo istotne: "Efektem prac było wypracowanie WSTĘPNEGO stanowiska, zgodnie z którym..." i tu mamy w 5 punktach wypisane cele do realizacji. Mnie przeraża słowo"wstępnego", bo tak się pisze o obietnicach, które mogą się okazać gruszkami na wierzbie. Wiecie co Wam powiem - tak sobie myślę, że kiedy ma się w ręku wyrok Trybunału Konstytucyjnego, a do tego Projekt Obywatelski z taką ilością podpisów, to nic nie może się stać innego jak tylko objęcie emkami wszystkich funkcjonariuszy tej służby czyli tak jak w punkcie pierwszym wstępnego stanowiska, pod którym podpisał się SSC a więc po co te wątpliwości, ale ponieważ żyjemy w kraju, w którym wszystko jest możliwe nie możemy czekać z założonymi rękami.
Obawiam się, że zbliża się dużymi krokami czas kolejnej próby......
 
Bardzo rzeczowo i konkreynie.
Jednak poczekajmy na zbliżający się zjazd delegatów, pewnie jakieś decyzje zapadną co do dalszych naszych działań, ponad to SSC potwierdził swoje przybycie jako zaproszony gość na zjazd, i pewnie zostanie zapytany o kluczowe dla naszej formacji kwestie. Wydaje mi się, że podczas tego spotkania bez ogródek i czarowania odpowie na zadane pytania i wyjaśni nam wszystkie dotyczące SC sprawy. Jeszcze kilka dni

Rysiu chciałbym żeby tak było jak piszesz ale jak znam życie to będzie kluczył i lawirował a jego odpowiedzi będą w stylu, oczywiście macie racje ale wiecie rozumiecie, my jak najbardziej was popieramy itd.. a kas musi być i h..
 
Myślę, że istotą jest to by władza nie rozegarała Nas w naszym własnym środowisku jak to czyniono wcześniej. Podbno na spotkaniu SSC z kadrą w Szczecinie 12.02 obecny był tylko jeden ZZ i nie był to ZZ Celnicy PL, dlaczego? (taki to pluralizm lokalny)co najmniej dziwne, z tego co wiem istnieje tam kilka ZZ. Metody jakby zaczerpnięte i dobrze nam znane z dorobku poprzedniego SSC, szczerze powiem jestem pełen obaw. Jeśli SSC będzie się trzymał tego kursu to napewno dobrze nam to nie wróży, obym się mylił.
 
Ostatnia edycja:
Dałem newsa na główną, gdzie możecie przeczytać o co chodzi. Projekt obywatelski jest jednak zagrożony szerzej i wiem, że wśród wiceministrów MF pojawiają się głosy o jego całkowitym odrzuceniu

Niebawem opublikujemy pierwszy i początkowy etap działań, które powinno podjąć całe środowisko zawodowe/wszyscy funkcjonariusze Służby Celnej
http://celnicy.pl/content.php/2853-Projekt-obywatelski-zagrożony
 
Dziękuję Panie Sławku. Wystosował Pan konkretne pisma i zobaczymy jaka będzie reakcja. Ja się cholera łudziłem, że PiS to jednak ludzie honoru, ale widzę, że gówno prawda. Można co innego pisać, a co innego mówić. Odrzucony projekt obywatelski? ok, a co z wyrokiem Trybunału, też można go olać?
Nie wiem jak inni, ja jestem zdesperowany i gotowy na ostrą walkę!
 
Teraz widzimy co znaczy w ustach PISowskich gatka o honorze, prawie, sprawiedliwości i o tym, że obywatele są dla nich najważniejsi. To jest SKUR.....SKA OBRZYDLIWOŚĆ JAKIEJ DAWNO NIE DOŚWIADCZYŁEM.
 
Poczekajmy do spotkania z SSC, może to wszystko jakaś jedna wielka "kaczka dziennikarska" podawana od pokoju do pokoju w IC/UC/OC a każdy coś od siebie dodał, i wszyło co wyszło. Mam taką nadzieję.

ps. a coś wiadomo o podwyżkach czy tylko marna odpowiedź p. Wójtowicz?
 
Ostatnia edycja:
Oszukany napisał min. "Nie wiem jak inni, ja jestem zdesperowany i gotowy na ostrą walkę!", ja i pewnie większość też jesteśmy gotowi, bez wględu na barwy związkowe czy sympatie polityczne. Oby tylko zwykli związkowcy i funkcjonariusze nie czekali na decyzje czy sugestie osób funkcyjnych działających w ich macierzystych organizacjach związkowych i jakich kolwiek innych. Jeśli te organizacje nie podejmą żadnych działań lub będą wykonywać pozorne i nic nieznaczące ruchy to jak napisał oszukany, że powtórzę "na ostrą walkę"
 
Oszukany napisał min. "Nie wiem jak inni, ja jestem zdesperowany i gotowy na ostrą walkę!", ja i pewnie większość też jesteśmy gotowi, bez wględu na barwy związkowe czy sympatie polityczne. Oby tylko zwykli związkowcy i funkcjonariusze nie czekali na decyzje czy sugestie osób funkcyjnych działających w ich macierzystych organizacjach związkowych i jakich kolwiek innych. Jeśli te organizacje nie podejmą żadnych działań lub będą wykonywać pozorne i nic nieznaczące ruchy to jak napisał oszukany, że powtórzę "na ostrą walkę"

Wyspiański to jednak też wielkim poetą był... wielkim i ponadczasowym. Aktualnie możemy obserwować "Wesele" w wersji customs, tylko kto dzierży Złoty róg a na czyjej głowie leży Czapka z piór?
 
Ale tu chyba nawet nikogo do niczego nie trzeba namawiać bo nawet funkcyjny a przede wszystkim oni wiedzą co mają do stracenia jak wejdzie KAS, to oni powinni teraz jako pierwsi stać w szeregu bo kasę mają dużo większą od nas, i w razie emek to jeszcze jakieś pieniądze dostaną, ale podczas wejścia do KAS to jedynie propozycję, ale chyba już na innych warunkach. Mam nadzieję że dotarło to już do nich!!!!!!
 
Skoro ekipa rządząca z PIS może wyprawiać takie kwiatki z Trybunałem Konstytucyjnym i ustawami medialnymi to myślicie że z nami sobie nie poradzą?? Otwórzcie oczy bo na 14 tys f-szy w związku jest 3 tys.!!!!!!!!!!! TK był przykładem i ani opozycja, ani komisja UE ani nawet tak marny pionek jak ZZ nic nie wskóra jeśli oni coś wymyślą - chyba że i tak już rozsypujący się budżet okroimy akcjami protestacyjnymi o kolejne kilka miliardów.

Tylko Póki nie jesteśmy podzieleni możemy powtórzyć akcje protestacyjne z poprzednich lat.
W momencie gdy wejdzie KAS i część osób dostanie propozycje bycia f-szem + emki to nie ma co liczyć na wychylanie się z szeregu tych osób.

Zegar tyka..... a już chyba wszyscy wiedzą dokąd zmierza.
 
Kochani przestańmy odchodzić od głównego tematu jakim są emerytury.
Sławek szkoda czasu na pisanie pism bo taka forma dialogu jest stosowana i skuteczna w cywilizowanym kraju a nie w republice bananowej gdzie racja jest po stronie chama który jest silny, głośno krzyczy i mocno rozpycha się łokciami a do tego jest kompletnym zerem moralnym bez honoru.
Nie trać czasu na wysyłanie pism bo to przerabiamy latami a adresaci odsyłają nam jakieś brednie nie mające nic wspólnego z ich prawdziwymi intencjami.
Odwołajmy zjazd i czas zacząć realnie walczyć o nasze (funkcjonariuszy SC) PRAWA KONSTYTUCYJNE o respektowaniu których zapewniali nas z mównicy sejmowej posłowie PIS, PO, PSL oraz konstytucyjni ministrowie rządu.
Jeżeli kłamstwem było stanowisko Ministra Finansów w sprawie projektu obywatelskiego (podpisy 200000 tyś Polaków), który przed Trybunałem Konstytucyjnym poparł Pan minister Zielinski oraz Pan Prezydent RP Andrzej Duda to po co dyskutować z ludźmi tego pokroju.
 
Back
Do góry