• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przecież to proste. Najmniej na wprowadzeniu naszych emek zależy szarej strefie i wszelkiej maści bandziorom. Pomijam w tej chwili typowa polską zawiść :D Wiedzą, że jak nam Rząd nie da emerytur mundurowych, to nasza mobilizacja legnie w gruzach a co za tym idzie będziemy mnie skuteczni, a co bardziej "podatni" będą robić na dwa fronty, nie bojąc się że stracą uprawnienia. Media, jak widać wciąż wspierają ciemną stronę mocy :D

Sory za ten wtręt z Gwiezdnych Wojen, ale jestem na etapie oczekiwania na EPISODE VII :D
 
Przecież to proste. Najmniej na wprowadzeniu naszych emek zależy szarej strefie i wszelkiej maści bandziorom. Pomijam w tej chwili typowa polską zawiść :D Wiedzą, że jak nam Rząd nie da emerytur mundurowych, to nasza mobilizacja legnie w gruzach a co za tym idzie będziemy mnie skuteczni, a co bardziej "podatni" będą robić na dwa fronty, nie bojąc się że stracą uprawnienia. Media, jak widać wciąż wspierają ciemną stronę mocy :D

Sory za ten wtręt z Gwiezdnych Wojen, ale jestem na etapie oczekiwania na EPISODE VII :D

Media w naszym kraju są po prostu niechlujne. Dorwie się jeden z drugim do gazety i od razu mu się wydaje, że jest z niego drugi Bob Woodward... Pierwsze zdanie w Rzeczypospolitej brzmi: związkowcy żądają emerytalnych przywilejów dla Służby Celnej. Otóż nie żądają przywilejów, a tylko zrealizowania porozumienia z Rządem (chyba?) Premiera Buzka oraz w konsekwencji wykonania wyroku TK. Ale zwróćcie uwagę, że taka konstrukcja artykułu stawia nas od razu w roszczeniowej grupie darmozjadów.
 
hmmmm...a buszowałeś trochę po CKC? Życzę powodzenia, żeby stamtąd coś wyciągnąć :) Ale temat jakby już nieaktualny, bo wszystko przecież łyknął ZISAR i też ma 'jakiś' moduł analityczny ... podobno :D

Nie łyknął, choćby z tego tytułu, że MF wypluł w połowie roku z siebie pismo informujące, że OC do końca roku mają nie wprowadzać danych do ZISARA, tylko do wyłącznie CKC. Efekt? Jedne komórki w Polsce wprowadzają dane tylko do ZISARA, inne tylko do CKC, a jeszcze inne i tu, i tu. I uwierz mi, przy wszelkich niedoskonałościach CKC, w porównaniu ZISAREM to był niemalże cud miód. ZISAR, to jeden wielki dramat, który na dodatek wiecznie się zawiesza lub wypluwa błędy. Powinien ktoś za to popłynąć, taka samo, jak za ZEFIRA2 i za ESZED.

Ale skupmy się meritum wątku, bo dyskusja zboczy nie na temat. :)
 
Celnicy powinni trafić do resortowego systemu, bo są jedyną służbą mundurową, która jest spod tego prawa wyjęta. To niesprawiedliwe – ocenia Ryszard Terlecki, szef Klubu Parlamentarnego PiS.

Jarosław Zieliński, który reprezentował Klub PiS przed Trybunałem w sprawie emerytur celników, jest dziś wiceministrem spraw wewnętrznych, któremu służby mundurowe podlegają. – Wyroki Trybunału trzeba respektować i wykonywać, od tego tematu nie uciekniemy – mówi „Rzeczpospolitej".

Jak jednak podkreśla, nikt nie liczył, jakie byłyby koszty dla budżetu. – To nie jest łatwa kwestia, bo czy mamy zaliczyć każdemu celnikowi okres pracy wstecz? A co ze składkami w ZUS? Czy wszystkich funkcjonariuszy objąć systemem, czy tylko liniowych? To kwestie podstawowe – zastrzega Zieliński.

To są cytaty z artykułu prasowego bardzo ważnych polityków PiS. To politycy pierwszego szeregu w PiS. Więc może będzie ok.
 
Ostatnia edycja:
psy szczekają a karawana jedzie dalej .....
nie zmoczcie sobie z nadmiaru insynuacji nogawek.
nie karmić trolli

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
psy szczekają a karawana jedzie dalej .....
nie zmoczcie sobie z nadmiaru insynuacji nogawek.
nie karmić trolli

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Te insynuacje, to fakty- ze strony MF oraz z poprzedniego projektu o KAS.
cóż, widzę, że dla niektórych jeśli rzeczywistość nie pasuje do wyobrażeń, tym gorzej dla rzeczywistości. Ale masz rację- nie karmić trolli, inaczej jednak pojmujemy trollowanie.
 
Mam nadzieję że Sławek ma już opracowany jakiś plan na wypadek zamiaru likwidacji Służby Celnej. Myślę o jakiejś akcji protestacyjnej lub nawet strajku. Pamiętacie styczeń 2008 roku.
 
Komunikat MF: "konsolidacja administracji skarbowej poprzez połączenie urzędów celnych i skarbowych oraz wyposażenie jej w nowoczesne instrumenty informatyczne, wychwytujące wyłudzanie VAT mechanizmami analizy matematycznej". Temat do zamknięcia. Mamy skarbówkę i kolejne systemy. Nie mam pojęcia, kto teraz będzie walczył z szarą strefą, czyli z przestępczością dobrze zorganizowaną. Jak urzędnik skarbowy ma załatać dziurę budżetową? Będą mieli więcej roboty w Policji, SG, ABW, UKS i CBA. Celnicy będą od analizy matematycznej.
 
Ostatnia edycja:
Celnicy powinni trafić do resortowego systemu, bo są jedyną służbą mundurową, która jest spod tego prawa wyjęta. To niesprawiedliwe – ocenia Ryszard Terlecki, szef Klubu Parlamentarnego PiS.

Jarosław Zieliński, który reprezentował Klub PiS przed Trybunałem w sprawie emerytur celników, jest dziś wiceministrem spraw wewnętrznych, któremu służby mundurowe podlegają. – Wyroki Trybunału trzeba respektować i wykonywać, od tego tematu nie uciekniemy – mówi „Rzeczpospolitej".

Jak jednak podkreśla, nikt nie liczył, jakie byłyby koszty dla budżetu. – To nie jest łatwa kwestia, bo czy mamy zaliczyć każdemu celnikowi okres pracy wstecz? A co ze składkami w ZUS? Czy wszystkich funkcjonariuszy objąć systemem, czy tylko liniowych? To kwestie podstawowe – zastrzega Zieliński.

To są cytaty z artykułu prasowego bardzo ważnych polityków PiS. To politycy pierwszego szeregu w PiS. Więc może być ok.

Piszą o połączeniu urzędów celnych i skarbowych i zaprzęgnięciu analizy matematycznej (kolejny system?) do łatania VATu. Jednak granica, to granica, są mobilni, jest dozór - w tych sferach skarbówka zbytnio nie działała. Osobiście więc uważam, biorąc także pod uwagę przytoczone wyżej wypowiedzi polityków PIS, że (niestety) nas po prostu podzielą: z "urzędniczych" i akcyzowych stanowisk zrobią urzędy skarbowo-celne. Z granicy, mobilnych, może dozoru wykombinują albo jakąś policję celno-skarbową, albo podłączą pod SG. Osobiście sądzę jednak, że wariant z SG jest mniej prawdopodobny, bo inne ministerstwo.
 
Nie łyknął, choćby z tego tytułu, że MF wypluł w połowie roku z siebie pismo informujące, że OC do końca roku mają nie wprowadzać danych do ZISARA, tylko do wyłącznie CKC. Efekt? Jedne komórki w Polsce wprowadzają dane tylko do ZISARA, inne tylko do CKC, a jeszcze inne i tu, i tu. I uwierz mi, przy wszelkich niedoskonałościach CKC, w porównaniu ZISAREM to był niemalże cud miód. ZISAR, to jeden wielki dramat, który na dodatek wiecznie się zawiesza lub wypluwa błędy. Powinien ktoś za to popłynąć, taka samo, jak za ZEFIRA2 i za ESZED.

Ale skupmy się meritum wątku, bo dyskusja zboczy nie na temat. :)

Popieram w całej rozciągłości - Palmer. Tak niechlujny i nie przydatny system jak ZISAR - to jest po prostu porażka. I katastrofa finansowa. Ale zapewne ( tak jak za magazyn mundurowy co nie działał a nagrody brali) niedługo dowiemy się jaki to on jest świetny. I kto otrzyma za niego nagrody. Ktoś musi się zająć tymi przetargami i zmarnowaną kasą za niedziałające systemy!
 
Nowy statut urzędu będzie powoływał komórki: referat kartezjańskich przestrzeni rzeczywistych i sekcje przestrzeni zespolonych. Mierniki: rozmaitości różniczkowe >= przestrzeni Hilberta ;)
 
Ostatnia edycja:
Tak to jest jak dyletanci i ignoranci dostają sie do władzy. Gość miał wizję że kas jest super i wierzy w to głęboko, wydaje mu się że jest mesjaszem i wszystko uzdrowi. Pewnie wróżka tak mu to powiedziała. Panie Boże broń nas przed takimi reformatorami, dla których logika i zdrowy rozsądek są czym obcym.
 
Tutaj mario to chyba nie powinieneś zauważyć zmian. Rządy PO-PSL nazwać "dyletanckimi" to zbyt delikatnie powiedziane, a rządy poprzedniego SSC to nierząd. Najdelikatniej to ująłem jak mogłem :( Wygląda mi na to, że SC nie ma szczęścia do władzy.
 
Najgorsze jest to, że ssc to stanowisko polityczne a nie merytoryczne ( Bujak, Banaś itd). Przyjdzie tagi gość po jakiejś filozofii i zaczyna filozofować. W innych służbach szefem zostaje mundurowy, który zna specyfikę służby mundurowej od krawężnika który identyfikuje się ze służbą. a u nas taki banaś. Gdyby w naszej ustawie był zapis, że SSC musi zostać mundurowy to nie byłoby teraz tego problemu, bo Banaś nie mógłby być SSC.. Jak Banaś ma identyfikować się ze służbą jak nigdy nie nosił munduru. To typowy urzędas, który nie rozróżnia urzędu skarbowego od SC. On tylko wie że jakiś wat jest tu i tu
 
Mario ostatnio szefem Mswia byla pani Piotrowska po teologii...

niunia, pani Piotrowska była ministrem cywilem, ale komendantem głównym SG lub policji są osoby mundurowe, osoby które wyrosły z tych służb, a u nas przychodzi ktoś bo miał zasługi w walce z tak zwaną komuną i tylko dla tego zostaje SSC. I to jest dla mnie patologia.
 
Witam.
Przepraszam, że dopiero piszę, ale działam wokół projektu obywatelskiego.

W dniu 24.11.2015 rozmawiałem w MF z Panem Min. M. Banasiem. Minister poinformował mnie, że po zapoznaniu się z moją sytuacją zawodową wydał dyspozycję o wycofaniu kasacji do NSA złożonej przez poprzedniego Szefa SC w sprawie mojego zwolnienia ze służby.
Przy okazji w krótkiej rozmowie Minister przedstawił swoje stanowisko w sprawie planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej. Informacja miała charakter bardzo ogólny i ze względu na charakter spotkania nie była dyskutowana. Z mojej strony podniosłem bieżącą sprawę naszych emerytur i projektu obywatelskiego. Pan Minister poprosił o przesłanie do MF projektu obywatelskiego włączającego funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego i wstępnie zadeklarował działania wspierające naszą inicjatywę.
Minister poinformował mnie także, że zlecił tzw. bilans otwarcia w SC.

Panie Sławku wiem, że ma Pan mnóstwo pracy ale może znajdzie Pan czas żeby mnie jakoś uspokoić. Jestem członkiem ZZ Celnicy.PL niestety dopiero od momentu wyroku TK. Śledzę non stop forum choć mało sie tu udzielam. Zauważyłem, że pisanie na forum już ogranicza się wyłącznie do tego, że po podziale lub połączeniu z US lub KAS to emki i Służbą Celną bedzie jedynie granica i WZP. Ja rozumiem, że walka jest o emerytury dla wszystkich jednak czuję, że coś z tego nie wyjdzie, więc pytam czy nie warto rozsądnie przeanalizować które komórki SC wykonują zadania z wyroku TK ? Potem może być za późno , dam przykład, z UDSR.
Wyrok TK mowi o zadaniach tych policyjnych i tam jest ściganie sprawców, w UDSR poprzez prowadzenie dochodzeń/śledztw ścigamy ich czyli realizujemy te zadania. patrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Organy_Ścigania.
Jedynie uwagę na to zwrócił profesor Chmaj w swojej opinii reszta hmm milczy.
O co mi chodzi...A no o to, że jak sie nie uda z emkami dla wszystkich to żeby mieć argumenty merytoryczne i prawne (przede wszystkim prawne) do objęcia jak największej liczby osób biorąc po uwagę wyrok TK czyli nie tylko WZP i granica ale i dozory, dochodzeniowki, analizy ryzyka, OC wewnetrzne (może z wyjatkiem kadr i szkolenia, logistyki. informatyków, rozliczeń). Proszę nie zrozumięć mnie źle ale jeśli nie uda się dla wszystkich to trzeba mieć już argumenty na plan B, już nie mogę czytać na forum że tylko WZP, a wie Pan dlaczego? bo nie ma analizy rzeczowej które komórki to realizują tzn te czynności z wyroku TK. Jeśli argumentami prawnymi nie uzasadnimy że te czynności to jeszcze nie realizują ći i tamci to przegramy. Jeśli zaś prawnie jak w opini Pana profesora Chmaja wskażemy te komórki to realizując wyrok muszą oni objąć tych funkcjonariuszy a nie tylko WZP i granica jak często jest podnoszone na forum.
Proszę o Pana odpowiedź co Pan o tym myśli? Pozdrawiam. Ps Gratuluje postawy i trzymam za Pana kciuki.
 
Back
Do góry