• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Byłem wczoraj w MF i rozmawiałem kilka minut z Min. M.Banasiem, w tym o emeryturach. Komunikat napiszę w pierwszej wolnej chwili, bo obecnie jestem z dziennikarzami TVP info. Oglądajcie TVP INFO, bo będą dzisiaj emisje

Sławek czy masz dla nas jakieś dobre wiadomości czy tylko złe?
Napisz coś bo pompa tych nerwów moze klęknąć.
 
Wie ktoś może, gdzie można znaleźć zapis tych wejść w sieci? szukałem na tvp info i jakoś nie moglem tam nic znaleźć. Nawet w formie pisemnej :(
 
Witam.
Przepraszam, że dopiero piszę, ale działam wokół projektu obywatelskiego.

W dniu 24.11.2015 rozmawiałem w MF z Panem Min. M. Banasiem. Minister poinformował mnie, że po zapoznaniu się z moją sytuacją zawodową wydał dyspozycję o wycofaniu kasacji do NSA złożonej przez poprzedniego Szefa SC w sprawie mojego zwolnienia ze służby.
Przy okazji w krótkiej rozmowie Minister przedstawił swoje stanowisko w sprawie planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej. Informacja miała charakter bardzo ogólny i ze względu na charakter spotkania nie była dyskutowana. Z mojej strony podniosłem bieżącą sprawę naszych emerytur i projektu obywatelskiego. Pan Minister poprosił o przesłanie do MF projektu obywatelskiego włączającego funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego i wstępnie zadeklarował działania wspierające naszą inicjatywę.
Minister poinformował mnie także, że zlecił tzw. bilans otwarcia w SC.

 
Wie ktoś może, gdzie można znaleźć zapis tych wejść w sieci? szukałem na tvp info i jakoś nie moglem tam nic znaleźć. Nawet w formie pisemnej :(
Były trzy wejścia na żywo, więc nie odtworzymy ich w sieci. Starałem się skupić na konieczności wzmacniania SC w związku z dynamiczną i napiętą sytuacją geopolityczną
 
Witam.
Przepraszam, że dopiero piszę, ale działam wokół projektu obywatelskiego.
Przy okazji w krótkiej rozmowie Minister przedstawił swoje stanowisko w sprawie planów konsolidacji administracji podatkowej i działań jakie ministerstwo chce podejmować w zakresie przyszłości Służby Celnej.
Minister poinformował mnie także, że zlecił tzw. bilans otwarcia w SC.
Coś bliżej odnośnie stanowiska SSC w kwestii konsolidacji?
 
Gratuluję wycofania kasacji ;)

MAM NADZIEJĘ, ŻE JAK SSC CHCE COŚ KONSOLIDOWAĆ TO MAM SKROMNĄ PROPOZYCJĘ - ABY US WCIELIĆ DO SC (CZĘŚCIOWO) :confused: JESTEŚMY BARDZIEJ SKUTECZNI
 
Ostatnia edycja:
konsolidacja i emki - to dwa nurtujące nas wszystkich tematy, ale dajmy Słowakowi odsapnąć i sporządzić jakiś komunikat/pismo.
 
Cholera, a więc jedna chce konsolidować, ciekawe co to takiego jest ten bilans otwarcia w SC

Myślę, że coś podobnego do audytu w Kancelarii Prezydenta... I nie pisze złośliwie o ewentualnych wyniesionych dziełach sztuki :D Logicznie rzecz biorąc, to zapewne będzie badany koszt wprowadzenia systemów informatycznych, może przetargi, może uregulowania prawne dające 'wiele możliwości' nieuczciwym przedsiębiorcom. Może dodatkowo stan kadrowy. Jaką służbą jesteśmy, stan osobowy, widełki wiekowe itp. Może wpływy do budżetu, rozbite na cła i akcyzę. Skuteczność kontroli.
Przynajmniej na logikę coś takiego wydaje się prawdopodobne.
 
Oby bilans otwarcia uwzględnił wyczyny poprzedników: zbędne systemy, wartościowanie, zarządzanie biznesowe wbrew ustawowym zadaniom SC, centralizację, wdrażanie koncepcji oderwanych od rzeczywistości, obłędna sprawozdawczość mimo tylu systemów, etatyzację i wszelkie inne mierniki, które mają się nijak do tego, jak wygląda i czym się zajmuje SC itp. Przede wszystkim trzeba się zająć ministerstwem, bo ich pomysły usprawniające biją na głowę ministerstwo magii i czarów.
 
Przede wszystkim trzeba się zająć ministerstwem, bo ich pomysły usprawniające biją na głowę ministerstwo magii i czarów.

I tutaj masz najbardziej oczywistą rację. Kupieni wysokością nagród DICe trzymali 'gębę na kłódke' i wrażali coraz bardziej chore pomysły, a głos zwykłych celników, widzących te patologie zupełnie się nie liczył. Oby w chwili obecnej, ktoś wysłuchał praktyków.
A co do obłędnej sprawozdawczości, po pierwsze w MF pies z kulawą nogą nie zagląda do tych systemów i nie analizuje co zawierają (Ci ludzie są przecież od wyższych celów), a po drugie... przecież te systemy niczego w istocie nie zawierają. Zlepek danych, wprowadzanych na odpieprz się, bez modułów analitycznych.
Przykład? Formularze Inf do ustawy o podatku akcyzowym. Jak byk stoi w opisie rubryki, że należy wprowadzać w tys. litrów. I jakie wartości są wprowadzane do systemu, ano litry. Konia z rzędem temu, kto zaciągnie dane z systemu i zorientuje się, że ta ilość to taka trochę nie halo....
 
nie wiem, może i jakieś moduły analityczne te systemy posiadają, bow głowie mi sie nie mieści ich brak

ale chyba z umiejętnością ich obsługi coś nie halo, bo stale z ic jakieś zapytania a ile tego w tym okresie, a ile tego itp., a wszystko jest w systemie, i to nie w jednym

ile to godzin ilu ludzi kosztuje w całej SC wprowadzanie tego samego do różnych systemów, a potem przygotowywanie na piechotkę różnych raportów i zestawień na mailowe czy telefoniczne życzenia, i to " na cito"
 
nie wiem, może i jakieś moduły analityczne te systemy posiadają, bow głowie mi sie nie mieści ich brak

ale chyba z umiejętnością ich obsługi coś nie halo, bo stale z ic jakieś zapytania a ile tego w tym okresie, a ile tego itp., a wszystko jest w systemie, i to nie w jednym

ile to godzin ilu ludzi kosztuje w całej SC wprowadzanie tego samego do różnych systemów, a potem przygotowywanie na piechotkę różnych raportów i zestawień na mailowe czy telefoniczne życzenia, i to " na cito"

hmmmm...a buszowałeś trochę po CKC? Życzę powodzenia, żeby stamtąd coś wyciągnąć :) Ale temat jakby już nieaktualny, bo wszystko przecież łyknął ZISAR i też ma 'jakiś' moduł analityczny ... podobno :D
 
Back
Do góry