• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie rozkręcam się. Po prostu takich Oficerów poznałem. A że jest ich garstka to stąd ten apel Sławka. Kolego tele echo nawet tak proste sprawy trzeba Tobie tłumaczyć? Naprawdę nie potrafisz tego zrozumieć? A że w 2008 nie było oficerów? Przecież to oczywiste że chodzi mi o ich ówczesnych odpowiedników. Rany Boskie, jak można nie rozumieć tak prostych i oczywistych spraw?????????
 
Ostatnia edycja:
Nie rozkręcam się. Po prostu takich Oficerów poznałem. A że jest ich garstka to stąd ten apel Sławka. Kolego tele echo nawet tak proste sprawy trzeba Tobie tłumaczyć? Naprawdę nie potrafisz tego zrozumieć? A że w 2008 nie było oficerów? Przecież to oczywiste że chodzi mi o ich ówczesnych odpowiedników. Rany Boskie, jak można nie rozumieć tak prostych i oczywistych spraw?????????

weź się i ogarnij. nie rozumiem tej czołobitności i wymawiania słowa oficerowie na kolanach. jak jest to zostało przedstawione w tym miejscu http://celnicy.pl/content.php/2662-Pismo-do-kadry-kierowniczej-i-oficerów-Słuzby-Celnej .

więc co tu tłumaczyć? brak zainteresowania sprawami formacji? czy może zwykły koniukturalizm lub karierowiczowstwo? czy może osiągnięcie przez niektórych stanu błogiego samozadowolenia? oto my, wielcy, nie będziemy się spoufalać z niższymi kastami?
 
Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć jak dziecku p o w o l i i tak żebyś zrozumiał tele echo.....pisałem w sumie o dokładnie 3 oficerach, nie o wszystkich.....czy już to rozumiesz? ogarnąłeś całość tego niezwykle trudnego zagadnienia?

A teraz odpowiem na drugą część Twojej wypowiedzi-uważam że zwykły koniunkturalizm i karierowiczostwo.
 
Qui tacet, consentire videtur

Służba Celna to piękna panna. Trzeba tylko dopilnować kawalera. Żeby nie dobrał się za wcześnie do jej wdzięków. Żeby mogła błyszczeć i wydawać owoce. Nie ma co więcej pisać. Chyba, że kołtuństwo precz :).
 
Dzień dobry,
dawno mnie tu nie było i zauważam, że jakby lekutko zbaczamy z tematu.
Jestem zdania, że aktualnie wraca do nas sprawa najważniejsza, jak utrzymać naszą Służbę przy życiu.
Żałosny kabareton w wykonaniu pseudo-najwyższej-kadry-kierowniczej, umizgi do "napoleonka"-szkodnika, by doszlusować do średniej wysokości stopnia dla dic, czyli w korpusie oficerów młodszych w okolicach mł. insp. celnego, brak odwagi cywilnej, by mówić prawdę o faktycznym stanie Służby, "gierkowskie" uruchamianie kolejnych nowych inwestycji w postaci niedziałających systemów informatycznych - za nasze i podatników pieniądze, itd.
To wszystko powoduje, że coraz częściej zastanawiam się nad szansami przetrwania Naszej Służby Celnej.
Jej aktualny stan jest tak żałosny, że kuszące może się stać jej zredukowanie do mikroskopijnych rozmiarów.
Resztę zasobów można zintegrować razem ze skarbówką w jeden nowy aparat do ściągania danin publicznoprawnych.
Resztka SC otrzyma wówczas emerytury mundurowe...
Pozdrawiam
 
...
dawno mnie tu nie było ....
.... jej zredukowanie do mikroskopijnych rozmiarów.
Resztę zasobów można zintegrować razem ze skarbówką w jeden nowy aparat do ściągania danin publicznoprawnych.
Resztka SC otrzyma wówczas emerytury mundurowe...
Obawiam się, że to, że dawno Kolegi "tu niebyło" odnosi się nie tylko do forum :D To nic osobistego i proszę nie przyjmij tego w taki sposób, ale skoro piszesz że większość celasów robi robotę jak skarbowcy to w innej Służbie jesteśmy. Szybciej bym powiedział, że większości z nas bliżej jest do granicznych. Swoją drogą nasze emki musimy dopilnować sami. Nie popadajmy w huraoptymizm że jak PO odejdzie to z automatu dostaniemy ludzkie warunki. Musimy od pierwszych dni funkcjonowania nowego parlamentu odwiedzać lub pisać informacje posłom obecnej władzy. Musza być z tym tematem tak obeznani jak z górnikami czy pielęgniarkami. Żeby mogli coś dla nas zrobić, to muszą wiedzieć jak mają w mediach występować, żeby im słupki nie poleciały. To zwykli politycy-99% karierowicze. Jak wyczują, że mogą zapłacić "wizerunkowo" za ansze emerytury, wystraszą się i zaczna zachowywać jak surykatki w rui.
 
Obawiam się, że to, że dawno Kolegi "tu niebyło" odnosi się nie tylko do forum :D To nic osobistego i proszę nie przyjmij tego w taki sposób, ale skoro piszesz że większość celasów robi robotę jak skarbowcy to w innej Służbie jesteśmy. Szybciej bym powiedział, że większości z nas bliżej jest do granicznych. Swoją drogą nasze emki musimy dopilnować sami. Nie popadajmy w huraoptymizm że jak PO odejdzie to z automatu dostaniemy ludzkie warunki. Musimy od pierwszych dni funkcjonowania nowego parlamentu odwiedzać lub pisać informacje posłom obecnej władzy. Musza być z tym tematem tak obeznani jak z górnikami czy pielęgniarkami. Żeby mogli coś dla nas zrobić, to muszą wiedzieć jak mają w mediach występować, żeby im słupki nie poleciały. To zwykli politycy-99% karierowicze. Jak wyczują, że mogą zapłacić "wizerunkowo" za ansze emerytury, wystraszą się i zaczna zachowywać jak surykatki w rui.

Dzięki za odniesienie, ale ja sądzę, że to raczej Kol. ma trochę za wąskie horyzonty poznawcze uwarunkowań w całym spectrum działań SC niż ja.
Wystarczy sobie przeanalizować stan liczbowy komórek pionu kontroli (plus OC - ale z zastrzeżeniem, że tam tendencja będzie wyraźnie spadkowa - szczególnie po pełnym wdrożeniu CUDA...) w porównaniu z resztą komórek: pion logistyki, pion orzecznictwa, pion wsparcia, pion finansowy.
Zakładam się, że bilans będzie zdecydowanie wskazywał na przewagę komórek "nie-uderzeniowych". I to właśnie uprawnia mnie do tezy, że można SC zredukować, a "większą resztę" zintegrować ze skarbówką o w miarę podobnej specyfice.

Jeśli chodzi o dalszą część wpisu Kol. to pełna zgoda!
Pozdrawiam
 
Wystarczy sobie przeanalizować stan liczbowy komórek pionu kontroli (plus OC - ale z zastrzeżeniem, że tam tendencja będzie wyraźnie spadkowa - szczególnie po pełnym wdrożeniu CUDA...) w porównaniu z resztą komórek: pion logistyki, pion orzecznictwa, pion wsparcia, pion finansowy.
Zakładam się, że bilans będzie zdecydowanie wskazywał na przewagę komórek "nie-uderzeniowych".

Jeśli dobrze pamiętam, to proporcje są w okolicach 1/3 (bezpośrednio związani z kontrolą) do 2/3 "obsługi" z tendencją do dojścia do proporcji 1/4 do 3/4.

I to właśnie uprawnia mnie do tezy, że można SC zredukować, a "większą resztę" zintegrować ze skarbówką o w miarę podobnej specyfice.

Tutaj, niestety, muszę z bólem serca się zgodzić.

Poseł Paweł Szałamacha, PIS
– Jeśli chodzi o administrację – będzie zlikwidowanych albo połączonych kilka ministerstw. Jest szereg różnych inspekcji i organizacji kontrolnych, które sprawdzają całą działalność handlową, produkcyjną, rolniczą – one będą połączone, podobnie izby celne i administracyjne fiskalne w jednolity urząd podatkowy (oraz nastąpi przeniesienie ich w znacznej ilości na granice wschodnie). Łatwiej i lepiej zarządzać wtedy personelem. Będzie determinacja w walce z korupcją.
 
Dzięki za odniesienie, ale ja sądzę, że to raczej Kol. ma trochę za wąskie horyzonty poznawcze uwarunkowań w całym spectrum działań SC niż ja.
Wystarczy sobie przeanalizować stan liczbowy komórek pionu kontroli (plus OC - ale z zastrzeżeniem, że tam tendencja będzie wyraźnie spadkowa - szczególnie po pełnym wdrożeniu CUDA...) w porównaniu z resztą komórek: pion logistyki, pion orzecznictwa, pion wsparcia, pion finansowy.
Zakładam się, że bilans będzie zdecydowanie wskazywał na przewagę komórek "nie-uderzeniowych". I to właśnie uprawnia mnie do tezy, że można SC zredukować, a "większą resztę" zintegrować ze skarbówką o w miarę podobnej specyfice.

Jeśli chodzi o dalszą część wpisu Kol. to pełna zgoda!
Pozdrawiam

Jeśli dobrze pamiętam, to proporcje są w okolicach 1/3 (bezpośrednio związani z kontrolą) do 2/3 "obsługi" z tendencją do dojścia do proporcji 1/4 do 3/4.



Tutaj, niestety, muszę z bólem serca się zgodzić.

Dzień dobry,
wczoraj zauważyłem, że nasze dyskusje - z pewnej perspektywy czasowej i uwarunkowań faktycznych - zdają się być trochę obok rysujących się coraz bardziej realnie nowych zagrożeń i perspektyw.
Wiem, że wszyscy (?) chcielibyśmy mieć przekonanie, że teraz to już dostaniemy te nasze upragnione uprawnienia emerytalne.
Jednakże rzeczywistość poszła już trochę w inną stronę.
Może się okazać, że temat emerytur się całkiem zdezaktualizował. Nie ma uzasadnienia prac nad emeryturami dla Służby Celnej, która lada moment ma zostać ściśle zintegrowana w statusie cywilnym z administracją skarbową...

Z tych powodów uważam, że do czasu "odkrycia się" z zamierzeniami wobec nas nowego Rządu lepiej podjąć rozmowę na temat argumentów przemawiających za reformą a nie likwidacją Naszej Służby Celnej.
W związku z tym zaproponowałem dyskusję i podjęcie pewnych działań merytorycznych w nowym wątku pt. Nasza Służba Celna!
Pozdrawiam
 
Dokładnie Pandzior8. Poprzednie cytaty przyszlego prawdopodobnego MF były z 2014 r. Niestety nic mu sie w naszej kwestii nie zmieniło. Artykuł z dzisiaj:

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pawel-szalamacha-o-gospodarczych-obietnicach-pisu,590191.html

znamienny cytat:
...Szałamacha pytany był to, skąd PiS weźmie pieniądze na zrealizowanie wyborczych obietnic. - Zapowiadaliśmy wprowadzenie zmian sektorowych na początku przyszłego roku. To są konkretne kwoty, które polepszają atmosferę dochodową budżetu - powiedział...

...Jak dodał w tym roku "mamy kiepską dynamika wpływów z VAT-u". - Nie jest dobrze pod tym względem. To jest sfera patologii związanych z wyłudzaniem VAT-u od eksportu wewnątrz wspólnotowego. Fiskus ma wadliwą strukturę. Jest rozbity pomiędzy urzędy celne - tłumaczył.Szałamacha wyjaśniał, ze w żadnym kraju luki VAT - owskiej nie udaje się zlikwidować do zera, ale "są jakiej przyzwoite poziomy tego zjawiska"
 
Dzień dobry,
wczoraj zauważyłem, że nasze dyskusje - z pewnej perspektywy czasowej i uwarunkowań faktycznych - zdają się być trochę obok rysujących się coraz bardziej realnie nowych zagrożeń i perspektyw.
Wiem, że wszyscy (?) chcielibyśmy mieć przekonanie, że teraz to już dostaniemy te nasze upragnione uprawnienia emerytalne.
Jednakże rzeczywistość poszła już trochę w inną stronę.
Może się okazać, że temat emerytur się całkiem zdezaktualizował. Nie ma uzasadnienia prac nad emeryturami dla Służby Celnej, która lada moment ma zostać ściśle zintegrowana w statusie cywilnym z administracją skarbową...

Z tych powodów uważam, że do czasu "odkrycia się" z zamierzeniami wobec nas nowego Rządu lepiej podjąć rozmowę na temat argumentów przemawiających za reformą a nie likwidacją Naszej Służby Celnej.
W związku z tym zaproponowałem dyskusję i podjęcie pewnych działań merytorycznych w nowym wątku pt. Nasza Służba Celna!
Pozdrawiam

W kwestii tego jaka będzie Służba Celna to warto rozmawiać, ale wpływu raczej wielkiego mieć nie będziemy. Za to jaka być powinna wcześniej to wypowiedział się Trybunał. I to jest istota - prawa emerytalne - prawa nabyte bez względu na przyszłe formy jakie przyjmie SC. I o to należy się bić!!!!!!!!!
 
pamiętajmy, że na świecie jeśli następuje radykalna reforma służb granicznych, to z reguły są łączone - jak np. cbp w usa, gdzie do tego oficerowie zajmujący się cłem i akcyzą zarabiają znacznie lepiej od oficerów zajmujących się strzeżeniem granicy - jeśli ktoś realnie myśli o wzroście dochodów budżetowych to sądzę że dostrzeże wagę i racjonalność takich rozwiązań
 
W kwestii tego jaka będzie Służba Celna to warto rozmawiać, ale wpływu raczej wielkiego mieć nie będziemy. Za to jaka być powinna wcześniej to wypowiedział się Trybunał. I to jest istota - prawa emerytalne - prawa nabyte bez względu na przyszłe formy jakie przyjmie SC. I o to należy się bić!!!!!!!!!

Dobry wieczór,
Kol. FC_celnik jako kolejny Forumowicz wypowiada się na zasadzie chciejstwa.
Tu nie chodzi o to, jaka miałaby być Służba Celna, tylko CZY W OGÓLE MA BYĆ SŁUŻBA CELNA.
W konsekwencji tego podstawowego dylematu bezzasadne jest emocjonalne nawoływanie do walki o emerytury mundurowe.
Prostym tekstem: przecież emerytury mundurowe są uprawnieniem przynależnym funkcjonariuszom służby mundurowej.
Skoro Nasza Służba Celna może przestać istnieć, to brak będzie jakiegokolwiek funkcjonariusza (nieistniejącej) służby, który byłby uprawniony do tychże emerytur.
Jak już wielokrotnie wykazywałem - wyrok TK nikomu nie przyznał jakichkolwiek uprawnień emerytalnych.
TK tylko stwierdził dyskryminację f.c. w pewnym zakresie, o charakterze niekonstytucyjnym.
W konsekwencji NIKT W NASZEJ SC NIE MA JAKICHKOLWIEK PRAW NABYTYCH W ZAKRESIE EMERYTUR MUNDUROWYCH.
Dlatego tak ważne jest, by walczyć o przetrwanie Naszej Służby Celnej.
I dlatego wreszcie rozpocząłem dyskusję na ten temat w nowym wątku: Nasza Służba Celna!
Pozdrawiam
 
pamiętajmy, że na świecie jeśli następuje radykalna reforma służb granicznych, to z reguły są łączone - jak np. cbp w usa, gdzie do tego oficerowie zajmujący się cłem i akcyzą zarabiają znacznie lepiej od oficerów zajmujących się strzeżeniem granicy - jeśli ktoś realnie myśli o wzroście dochodów budżetowych to sądzę że dostrzeże wagę i racjonalność takich rozwiązań

Kol. bolo1999,
z całym szacunkiem, ale nie można przykładać standardów rozwiniętego państwa Zachodu do naszej rzeczywistości.
Po drugie, można zawsze przyjąć na nasze miejsce (przynajmniej w jakiejś części) młodych, wygłodniałych, zdolnych, drapieżnych, mobilnych, szybko uczących się.......
Pozdrawiam
 
pamiętajmy, że na świecie jeśli następuje radykalna reforma służb granicznych, to z reguły są łączone - jak np. cbp w usa, gdzie do tego oficerowie zajmujący się cłem i akcyzą zarabiają znacznie lepiej od oficerów zajmujących się strzeżeniem granicy - jeśli ktoś realnie myśli o wzroście dochodów budżetowych to sądzę że dostrzeże wagę i racjonalność takich rozwiązań
To samo słyszałem jak wchodziliśmy do Unii "Unia nie pozwoli na nieszczelność wschodniej granicy, to będzie dla niej priorytet", "W Unii celnicy zarabiają więcej, nam też będą musieli podnieść..." A jasne. Oczywiście... Jak widać. Podnieśli, przedłużyli i poszerzyli. Teraz rząd też to zrobi. Oczywiście następny, ten który wybraliśmy, bo na tamtych przekręty już się patrzeć nie dało....
Jasne, sami tak z dobrego serca sypną grosiwem z budżetu. Pewnie sobie od ust odejmą.
Wiesz, przed wyborami zwykle się otumania ludzi, ale po wyborach ten stan winien przejść :)
Jak sami sobie nie wywalczymy - niczego nam nie dadzą z góry.
 
???

Dobry wieczór,
Kol. FC_celnik jako kolejny Forumowicz wypowiada się na zasadzie chciejstwa.
Tu nie chodzi o to, jaka miałaby być Służba Celna, tylko CZY W OGÓLE MA BYĆ SŁUŻBA CELNA.
W konsekwencji tego podstawowego dylematu bezzasadne jest emocjonalne nawoływanie do walki o emerytury mundurowe.
Prostym tekstem: przecież emerytury mundurowe są uprawnieniem przynależnym funkcjonariuszom służby mundurowej.
Skoro Nasza Służba Celna może przestać istnieć, to brak będzie jakiegokolwiek funkcjonariusza (nieistniejącej) służby, który byłby uprawniony do tychże emerytur.
Jak już wielokrotnie wykazywałem - wyrok TK nikomu nie przyznał jakichkolwiek uprawnień emerytalnych.
TK tylko stwierdził dyskryminację f.c. w pewnym zakresie, o charakterze niekonstytucyjnym.
W konsekwencji NIKT W NASZEJ SC NIE MA JAKICHKOLWIEK PRAW NABYTYCH W ZAKRESIE EMERYTUR MUNDUROWYCH.
Dlatego tak ważne jest, by walczyć o przetrwanie Naszej Służby Celnej.
I dlatego wreszcie rozpocząłem dyskusję na ten temat w nowym wątku: Nasza Służba Celna!
Pozdrawiam

Zapewne wyrok Trybunału Konstytucyjnego wskazującego że się nam to należy - kolega nazywa chciejstwej. Ja zaś prawem wynikającym z tego wyroku. Ale zapewne wszystkie tego typu wyroki są traktowane przez ustępujacą władzę - JAKO CHCIEJSTWO.
 
Dobry wieczór,
Kol. FC_celnik jako kolejny Forumowicz wypowiada się na zasadzie chciejstwa.
Tu nie chodzi o to, jaka miałaby być Służba Celna, tylko CZY W OGÓLE MA BYĆ SŁUŻBA CELNA.
W konsekwencji tego podstawowego dylematu bezzasadne jest emocjonalne nawoływanie do walki o emerytury mundurowe.
Prostym tekstem: przecież emerytury mundurowe są uprawnieniem przynależnym funkcjonariuszom służby mundurowej.
Skoro Nasza Służba Celna może przestać istnieć, to brak będzie jakiegokolwiek funkcjonariusza (nieistniejącej) służby, który byłby uprawniony do tychże emerytur.
Jak już wielokrotnie wykazywałem - wyrok TK nikomu nie przyznał jakichkolwiek uprawnień emerytalnych.
TK tylko stwierdził dyskryminację f.c. w pewnym zakresie, o charakterze niekonstytucyjnym.
W konsekwencji NIKT W NASZEJ SC NIE MA JAKICHKOLWIEK PRAW NABYTYCH W ZAKRESIE EMERYTUR MUNDUROWYCH.
Dlatego tak ważne jest, by walczyć o przetrwanie Naszej Służby Celnej.
I dlatego wreszcie rozpocząłem dyskusję na ten temat w nowym wątku: Nasza Służba Celna!
Pozdrawiam

Jeżeli zostanie nam / SC zgodnie z wyrokiem nadane prawa emerytalne - to po ewentualnym przekształceniu służby w inna służbę lub super urząd będą to prawa nabyte. To co nam się należy od 1999r. lub nawet wcześniej, i zmiany to są właśnie prawa nabyte. I zgodnie z sugestią m.i. Chmaja należy zapytać kto z jakiej formy systemu emerytalnego zechce kiedyś skorzystać. Jeżeli wybierzesz zaopatrzeniowy to będzie emerytura mundurowa - a odejdziesz kiedy chcesz. W tej chwili nie ma ważniejszej sprawy niż emerytury mundurowe. Tak dla tych co 15 lat pracują jak i 5 miesięcy !!!!!!!!!!!!!!! Uważam że dyskusja o formie jaką przyjmie nasza formacja jest rozpraszaniem uwagi od najważniejszego postulatu. I sorki - ale zajeżdża mi tu w tym przypadku światopoglądem małego specjalisty od kateringu = SSC.
 
Zapewne wyrok Trybunału Konstytucyjnego wskazującego że się nam to należy - kolega nazywa chciejstwej. Ja zaś prawem wynikającym z tego wyroku. Ale zapewne wszystkie tego typu wyroki są traktowane przez ustępujacą władzę - JAKO CHCIEJSTWO.

Kol. FC_celnik,
bez urazy, ale ten temat przerabialiśmy gdzieś w okolicach marca/kwietnia.
Ja nie zmieniam swojego poglądu natury PRAWNEJ, a nie jako wyrazu tego, czego bym chciał.
Zatem powtarzam: wyrok TK nie nadał żadnemu f.c. w SC jakichkolwiek praw do emerytury mundurowej.
W konsekwencji nikt z naszego "kręgu podmiotowego" nie ma podstaw do domagania się - w kategoriach prawnych - takich emerytur.
Dlatego napisałem o CHCIEJSTWIE.
Przeprasza, jeśli to zbyt bolesne, ale na chłodno analizując - taka jest sytuacja.
Czy doszło do tego pod rządami poprzedniej ekipy, czy też miałoby to miejsce za miesiąc - nie zmienia to postaci rzeczy w kategoriach prawnych.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry