• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ciekawe na jakiej podstawie chcą tyle osób zwolnić ze służby, ustawa nie daje im tej możliwości.
No i oczywiście szefostwo bezpośrednio wykonuje zadania policyjne?
 
No to mam pytanko, bo po prostu nie wiem, czy ustawą można wprowadzić nowy stan prawny, który naruszy prawo stanowione inną ustawą?
Czy nie trzeba by było najpierw zmienić samej Ustawy o SC tak, żeby umożliwiała zwolnienie f-sza dla jakiegoś widzi-mi-się generałka, jego szefów, DICków ;) itd.?
 
Ostatnia edycja:
PS. Jeszcze a propos opinii p. Chmaja.
Jak pisałem dużo wcześniej, nie miałem żadnych złudzeń co do jego rzetelności i bezstronności.
Z drugiej strony kształt i zakres opinii zależy w ogromnym stopniu od zlecenia na jej opracowanie.
Można się spodziewać, czego oczekiwali nasi dobrodzieje w lampasach-zleceniodawcy.
Ale proszę wszystkich o niepoddawanie się i nieuleganie defetyzmowi.
Opinia jest tak napisana, że ewidentnie steruje procesem legislacyjnym w jedną stronę. I to bardzo mocno, bo np. ultimatum, żeby f.c. określili się natychmiast, czy przechodzą na emkę mundur., czy biorą emeryturę ZUS-owską, to zagrywka lekko przegięta.
Można się podłamać, przyjmując, że ten "układ" przetrzyma jesień i to środowisko będzie pisało projekt ustawy ws. wykonania wyroku TK.
Ale też trzeba na chłodno rozważyć, jakie są realne szanse na powtórkę i dalsze trwanie władzy.
To Sejm decyduje o kształcie ustaw, więc nowa ekipa może uchwalić ustawę wykonującą wyrok TK w najszerszym zakresie, włączając wszystkich (możliwych!) f.c. do emek mundur.
Ale nad tym trzeba już dzisiaj intensywnie i szeroko pracować!
Pisałem o tym chwilę temu.

Bolesne jest jeszcze to, że p. Chmj napisał niekorzystną dla nas opinię de facto z naszych pieniędzy.
A chcę powtórzyć, że mało za swoje usługi nie bierze, sądzę więc, że kosztem setek (nawet!) tysięcy z naszych środków MF uzyskał materiał do walki z naszymi "wymysłami emerytalnymi".
To oczywiście bardzo korzystna z punktu ich widzenia inwestycja...
Pozdrawiam
 
No to mam pytanko, bo po prostu nie wiem, czy ustawą można wprowadzić nowy stan prawny, który naruszy prawo stanowione inną ustawą?
Czy nie trzeba by było najpierw zmienić samej Ustawy o SC tak, żeby umożliwiała zwolnienie f-sza dla jakiegoś widzi-mi-się generałka, jego szefów, DICków ;) itd.?

Ciekawe na jakiej podstawie chcą tyle osób zwolnić ze służby, ustawa nie daje im tej możliwości.
No i oczywiście szefostwo bezpośrednio wykonuje zadania policyjne?

Szanowni Forumowicze.
To są oczywiste oczywistości.
Jak napisałem, opinie (w szczególności Chmaja) dają podstawy do prowadzenia szerokiego procesu analityczno-przygotowawczego w ramach nowej inicjatywy legislacyjnej mającej na celu wykonanie wyroku TK.
To znaczy, że po przeprowadzeniu tego procesu, bazując na materiale p. Chmaja, przygotować można ustawę, która wykona wyrok TK wg jego (Chmaja, czyt.: MF) pomysłu, a jednocześnie ureguluje kompleksowo i zreformuje funkcjonowanie aparatu celno-podatkowego, łącznie z określeniem statusu osób w nim zatrudnionych.
W ten sposób zostawi się z niezbędną lekką kosmetyką obecną ustawę o SC - dla WZP-ców, czy kogo tam, a równocześnie ustawą "ustrojową" ureguluje los byłych f.c., którzy przejdą do działań w odzieży swetropodobnej, zamiast umundurowania.
Część z tych osób można zwolnić pod warunkami ustanowionymi w takiej ustawie, część "zachęcić do dobrowolnego odejścia", część może zostać przeniesiona do bratnich jednostek skarbowych itp.

Dlatego tak ważne jest zbieranie podpisów!!!
 
co chmaju na to?

dobrodzieje w lampasach zlecili, to i papuga naskrobała. jednakowoż jestem przerażony. nie proponowaną rewolucją. polegającą m.in. na całkowicie bezprawnym odrzuceniu kontynuacji pragmatyk celnych. lecz brakiem kręgosłupa.

może tak by się dało nasze trzy małpki zapisać w konstytucji? co chmaju na to rzekniesz?

5246-5590242911436348459.jpg


sławek, bierz delegację i fundusz reprezentacyjny. reszta do podpisów.
 
Ostatnia edycja:
Czesć wszystkim. Dlaczego w sprawie emerytur nie możemy przeprowadzić strajku włoskiego. Przecież zarówno PO i PIS nic nam nie dadzą bez przyparcia ich do muru. Podpisy i opinie niczym nie będą skutkowały. Przecież mamy silny oręż. Jest jeszcze granica wschodnia. Ps. Rozmawiałem dziś z policjantami. Popierają nasze żądania. jeżeli przed wyborami tego nie zrobimy to będziemy pisać pisać i do 67 tak będzie sie działo. Pozdrawiam
 
opinie są autorskim stanowiskiem prawnym i tylko tyle - prawnicy komentują wyrok, a nie stan faktyczny.
TK dał pole do takiej strategii w wykonaniu obecnego namiestnika i nie powinniśmy być zdziwieni ani zaskoczeni.
projekt obywatelski jest odpowiedzią środowiska właśnie na treść wyroku.
zdecyduje nasza determinacja i wola parlamentu.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Strajk włoski jest dobrym pomysłem, szczególnie w związku z aktualnym tempem pracy i sraczką związaną z realizacja "celów"
 
trzeba koniecznie dotrzeć do kukiza. po lekkiej zadyszce właśnie wraca do formy. ale nie tylko dlatego. argument o kilku co najmniej tysiącach miejsc pracy dla młodych jest bardzo w sam raz. zwiększenie efektywności podatkowej przez danie kosza wiecznemu szefowi sc i jego wiernym pretorianom też łatwo uzasadnić. zwłaszcza że ręcami konstytucjonalisty właśnie bezpośrednio fizycznie własnymi muskułami zwalczali i zamierzają dalej. tak że na każdym rogu ulicy już w polsce nielegalne faje. spiryt i automaty też.

sławek przed spotkaniem weź gopro kamerę i trochę pofilmuj. będziesz miał argumenty takie jak nikt.
 
Jak Siwy załatwił maluchowi emkę

Czesć wszystkim. Dlaczego w sprawie emerytur nie możemy przeprowadzić strajku włoskiego. Przecież zarówno PO i PIS nic nam nie dadzą bez przyparcia ich do muru. Podpisy i opinie niczym nie będą skutkowały. Przecież mamy silny oręż. Jest jeszcze granica wschodnia. Ps. Rozmawiałem dziś z policjantami. Popierają nasze żądania. jeżeli przed wyborami tego nie zrobimy to będziemy pisać pisać i do 67 tak będzie sie działo. Pozdrawiam
Wyszła ballada jak Siwy załatwił maluchowi emkę. No niby z pozoru nierealne (90% zwłaszcza wewnętrze u których z podpisami licho, będzie zapierdzielać do 67), ale jakaś forma nacisku to chyba najciekawszy pomysł przed wyborami. Opinia Chmaja jest logiczna, jak uc wewnętrze się nie obudzą to maluch te 10% (z obrzydzeniem) przepchnie.
 
Czesć wszystkim. Dlaczego w sprawie emerytur nie możemy przeprowadzić strajku włoskiego. Przecież zarówno PO i PIS nic nam nie dadzą bez przyparcia ich do muru. Podpisy i opinie niczym nie będą skutkowały. Przecież mamy silny oręż. Jest jeszcze granica wschodnia. Ps. Rozmawiałem dziś z policjantami. Popierają nasze żądania. jeżeli przed wyborami tego nie zrobimy to będziemy pisać pisać i do 67 tak będzie sie działo. Pozdrawiam

Strajk włoski jest dobrym pomysłem, szczególnie w związku z aktualnym tempem pracy i sraczką związaną z realizacja "celów"

trzeba koniecznie dotrzeć do kukiza. po lekkiej zadyszce właśnie wraca do formy. ale nie tylko dlatego. argument o kilku co najmniej tysiącach miejsc pracy dla młodych jest bardzo w sam raz. zwiększenie efektywności podatkowej przez danie kosza wiecznemu szefowi sc i jego wiernym pretorianom też łatwo uzasadnić. zwłaszcza że ręcami konstytucjonalisty właśnie bezpośrednio fizycznie własnymi muskułami zwalczali i zamierzają dalej. tak że na każdym rogu ulicy już w polsce nielegalne faje. spiryt i automaty też.

sławek przed spotkaniem weź gopro kamerę i trochę pofilmuj. będziesz miał argumenty takie jak nikt.

Szanowni Państwo, z całym szacunkiem, ale...
"strajk włoski"jest rzeczywiście bardzo dobrym pomysłem, jednak obawiam się, że nie w tej sprawie i nie w takich okolicznościach.
Radykalny protest w takiej sprawie może tylko zaszkodzić. Sytuacja jest delikatna i jej rozdrażnianie na pewno by nam nie pomogło.
Nie wierzę wreszcie w to, że "pod dyktatem strajkujących nielegalnie celników"- jak by to rozegrała propaganda rządzącej (mediami również) ekipy - ugiąłby się rząd.
Wreszcie - sorry za brak delikatności - strajk ws. emek to mrzonki.
Gdyby miał się udać, to wcześniej udałoby się nam zebrać już teraz jakieś 200.000 podpisów, a docelowo z pół miliona.
Albowiem do organizacji i prowadzenia skutecznej akcji protestacyjnej o takiej skali ostrości trzeba WIELKIEJ DETERMINACJI I ZAANGAŻOWANIA i to dużej grupy osób. Zatem gdyby takie warunki istniały, to już mielibyśmy te podpisy załatwione i bez strajku rozmawialiby z nami przywódcy polityczni z różnych stron.

P. Kukiz to jednak człowiek z "alternatywnej rzeczywistości politycznej"- bez realnego wpływu na przesądzenia polityczne.
Może by się nawet nami i naszym problemem zainteresował, ale sądzę, że bez żadnych pozytywnych skutków.
Kiedyś też sądziłem, że sama opozycja - dzięki m.in. wpływaniu na opinię publiczną - jest w stanie zmieniać rzeczywistość, ale realia sejmowe szybko sprowadziły mnie na ziemię. W sprawie ustawy o CBA i odebraniu naszej Służbie uprawnień do czynności operacyjno-rozpoznawczych.
W związku z tym jeszcze raz zachęcam do profesjonalnego podejścia do zbierania podpisów, o czym już wcześniej pisałem, adresując to bezpośrednio do Sławka.
Ale to samo można robić razem ze Sławkiem, czy też równolegle do Niego - chyba (? nie znam sytuacji w ZZ Celnicy.pl i nie wiem, na ile działacze Go rzeczywiście wspierają).
Pozdrawiam.
 
akurat okoliczności są idealne

Okoliczności może i są dobre (to strasznie zabrzmi, ale lepsze byłyby, gdyby zagrażały nam wszystkim masowe zwolnienia), ale przede wszystkim brak jest realnych możliwości.
Protestu, a tym bardziej strajku włoskiego, nie robi się w kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt zaangażowanych osób.
Również 2008 rok dał sporo materiału do przemyśleń.
Pozdrawiam
 
Patrząc na ilość podpisów zebranych w Kielcach, Toruniu, Białymstoku czy Krakowie to nie wiadomo, co o tym wszystkim myśleć - czy ludziom nie zależy? Nie ma komu podpisów zbierać, a wy mówicie o proteście?
 
W 100% zgadzam się z retoryką kolegi "Pandzior8" !!!
Podpisuje się obiema rękoma pod jego propozycją dalszego postępowania dla osiągnięcia Naszego celu !!!
I jednocześnie, bardzo trafnie wyjaśnia propozycje nietrafione, a niektóre (nawet) wręcz ..... szkodliwe :p
Ot, mądrego to i warto posłuchać :)
 
W 100% zgadzam się z retoryką kolegi "Pandzior8" !!!
Podpisuje się obiema rękoma pod jego propozycją dalszego postępowania dla osiągnięcia Naszego celu !!!
I jednocześnie, bardzo trafnie wyjaśnia propozycje nietrafione, a niektóre (nawet) wręcz ..... szkodliwe :p
Ot, mądrego to i warto posłuchać :)

Dziękuję, Kolego za dobre słowo.
Naprawdę bardzo bym chciał, żeby było nam łatwiej, szybciej, sprawniej.
Ale mamy do czynienia z taką rzeczywistością, jaką mamy, nie inną.
Co nie znaczy, że się nie da, bo naprawdę wierzę w to, że wspólnie nam się uda.
I to mimo niefajnej specyfiki części środowiska.


PS. A do ostrych działań akurat mnie nie trzeba mocno przekonywać.
Nie miałem przed nimi nigdy blokady wewnętrznej, tylko z czasem i z nabytym doświadczeniem trochę się ostudziłem.
Np. po tym, jak sam aktywnie protestowałem w całym OC, bo reszta "się bała i miała małe dzieci"...

Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów.
 
W 100% zgadzam się z retoryką kolegi "Pandzior8" !!!
Podpisuje się obiema rękoma pod jego propozycją dalszego postępowania dla osiągnięcia Naszego celu !!!
I jednocześnie, bardzo trafnie wyjaśnia propozycje nietrafione, a niektóre (nawet) wręcz ..... szkodliwe :p
Ot, mądrego to i warto posłuchać :)
Jak mówi klasyk: dupa, dupa, dupa. Przepchną ci literalnie jak w wyroku TK i wszyscy się bedą dziwić, ale o co wam chodzi. Maluch po wyborach dostuka sobie lata w jakimś magazynie cba, a jak go nie wezmą to pójdzie do Michnika. Celnicy Pl wraz z garstką niezadowolonych wdadzą się w jakieś spory sądowe i tak wszyscy dostukają (albo i nie wszyscy) do 67.
 
Jeszcze jedna uwaga. Zobaczcie co zrobili z 1000000 podpisów zebranych w sprawie 6-latków mieli je gdzieś. A w naszej sprawie ? nawet jak zbierzemy podpisy rozpatrzą projekt stwierdzając, że nam się emerytura nie należy, Z tego względu proszę o rozważenie protestu włoskiego.
 
Jak mówi klasyk: dupa, dupa, dupa. Przepchną ci literalnie jak w wyroku TK i wszyscy się bedą dziwić, ale o co wam chodzi. Maluch po wyborach dostuka sobie lata w jakimś magazynie cba, a jak go nie wezmą to pójdzie do Michnika. Celnicy Pl wraz z garstką niezadowolonych wdadzą się w jakieś spory sądowe i tak wszyscy dostukają (albo i nie wszyscy) do 67.

Rozumiem frustrację Kolegi, m.in. z podanych wyżej przez siebie względów. Ale w tej sytuacji inaczej się - aktualnie - nie da działać.
Sam też bardzo źle znoszę poczucie bezsilności.
Ale akurat w tej sytuacji da się coś zrobić.
Zbierzmy 300.000 podpisów, to udowodnimy, że mamy siłę o znaczącym oddziaływaniu politycznym, liczącą się w "klasie politycznej" przed jesiennymi wyborami.
A tak, to możemy jedynie wystawić kilkadziesiąt/kilkaset osób uczestniczących w "strajku" do odstrzału, bez realnego efektu dla sprawy.
Chyba, że pojawi się naprawdę zagadnienie dla wszystkich kluczowe - czy uda się zachować pracę.
Ale o tym pisałem jeszcze wczesną wiosną, chcąc przekonać Sławka, żeby - przewidując kierunek rozwoju sytuacji i możliwość rozwalania Służby - pobudził ludzi do aktywności w obronie SC i przy okazji walki o emki.
Pozdrawiam
 
Jeszcze jedna uwaga. Zobaczcie co zrobili z 1000000 podpisów zebranych w sprawie 6-latków mieli je gdzieś. A w naszej sprawie ? nawet jak zbierzemy podpisy rozpatrzą projekt stwierdzając, że nam się emerytura nie należy, Z tego względu proszę o rozważenie protestu włoskiego.

Kolego/-żanko.
Właśnie to rozważamy. Nawet staramy się przeprowadzić dyskusję na rzeczowe argumenty, nie tylko na zasadzie, że bardzo chcemy i mamy rację.
Zatem, żeby ułatwić nam rozmowę - proszę w związku z tym powiedzieć, ile osób Kolega/-żanka przekona w swoim OC/UC/IC do AKTYWNEJ formy protestu, a co dopiero strajku włoskiego.
Ile osób np. podpisze się z imienia i nazwiska pod listem otwartym o odwołanie ze stanowiska NAJWYŻSZEGO ZWIERZCHNIKA SC?
Ile osób podpisze się pod listem otwartym do DIC/NUC w Kolegi/-żanki miejscu służby z apelem o podpisanie list poparcia dla emerytur mundur. dla wszystkich f.c.
Wiele takich pytań można zadać, ale po co. Odpowiedzi są raczej z góry znane.
A przecież to tylko drobna wprawka przed "działaniami wojennymi", które by się faktycznie rozpoczęły po proklamowaniu strajku włoskiego.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry