• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja wraz z żoną zebrałem 108 podpisów i nadal działam!!! Zapytajcie kolegi koleżanki z UC ile zebrali. Jeśli odpowiedzą, że ich to nie interesuje to poproście o poparcie na Waszych listach. Będzie im wstyd mam nadzieję. Z mojego doświadczenia wynika, że zebranie 10 podpisów zajmuje około 2 godzin. Działajcie celnicy bo dzisiejsze przepisy to dla wielu to dożywocie!!!
 
Witam wszystkich celników zaangażowanych w zbieranie podpisów pod projektem włączenia Nas do emerytur mundurowych.Na stan obecny jestem w posiadaniu 662 podpisów obywateli popierających Naszą wspólną akcję.Dziwię się,że przeważająca ilość "celników" nie jest zainteresowana naszą akcją zbierania podpisów,tacy ludzie nie czują się chyba prawdziwymi celnikami,nie utożsamiają się ze SC.Proszę jeszcze raz o to,aby wszyscy zaczęli działać dla dobra Nas Wszystkich,zaczęli na poważnie traktować nasze wspólne przedsięwzięcie,bo tyrać do 67 lat nie wszyscy dadzą rady,a poza tym nie mamy chyba jeszcze wykazu chorób zawodowych i o rentę będzie ciężko i przeżyć ewentualnie za 600 złotych na m-c.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam taki smutny przykład: " ... coś Wam słabo idzie te zbieranie podpisów postarajcie się może lepiej"
pada odpowiedź "a ile Ty zebrałeś podpisów",
"żadnego przecież Wy zbieracie"
... szykuje się jako z pierwszych baaaaardzo zasłużonych dla Służby, Państwa.....na emeryturę oczywiście
 
Wiewiórki ćwierkają że trwają intensywne prace nad ucywilnieniem części funkcjonariuszy. Co to oznacza w kontekście emerytur? Odpowiedź jest prosta.
 
Wiewiórki ćwierkają że trwają intensywne prace nad ucywilnieniem części funkcjonariuszy. Co to oznacza w kontekście emerytur? Odpowiedź jest prosta.
Temat przedyskutowany na forum wielokrotnie od dnia wyroku TK, więc nie ma sensu powtarzać.
Zbieramy podpisy, aby wszelkim niekorzystnym pomysłom MF, jeżeli się pojawią, przeciwstawić poparcie ponad stu tysięcy obywateli RP
 
ucywilizowanie trwa od dłuższego czasu. Np. wymiana sekretariatów OC/UC czy logistyki na osoby w służbie cywilnej.

pewnie teraz czas ma kadry, referaty ogólne, psychologów, BHP, PPOŻ itd.
 
APEL ZOI W-wa ZZ Celnicy PL rozesłany w IC W-wa

[FONT=Arial,
sans-serif]Koleżanki i Koledzy[/FONT]
[FONT=Arial,
sans-serif]Z ogromną satysfakcją informujemy, że do tej pory zebraliśmy w Izbie Celnej w Warszawie 4536 podpisów. [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]W imieniu Zarządu bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w akcję. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]Niestety to ciągle za mało. Do złożenia obywatelskiego projektu ustawy wymagane jest minimum 100 000 podpisów. W świetle dotychczasowych działań możemy stwierdzić, że obecnie prowadzona inicjatywa obywatelska jest ostatnią szansą włączenia nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego Służb Mundurowych. Mamy na to czas tylko do połowy sierpnia. Pamiętajmy, że jest to działanie w interesie każdego z nas bez względu na to jakie zajmuje stanowisko służbowe i czy jest zrzeszony w jakiejkolwiek organizacji związkowej. Nikt tego za nas nie załatwi, a z[FONT=Arial,
sans-serif]łożenie obywatelskiego projektu daje nam gwarancję kontynuacji prac nad tym projektem, także przez [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Sejm nowej kadencji[/FONT][FONT=Arial, sans-serif].[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Jesteśmy największą Izbą Celną w Polsce, zatem pokażmy, że potrafimy zebrać najwięcej podpisów. W obecnej chwili w naszej Izbie jest zatrudnionych ok. 1700 funkcjonariuszy. [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Jeżeli każdy z nas przyniesie min. 10 podpisów, to zbierzemy 17 000 podpisów. Rozejrzyjmy się w naszym środowisku, abyśmy mogli z satysfakcją powiedzieć, że sami działaliśmy w swojej własnej sprawie.[/FONT][FONT=Arial, sans-serif] Są wśród nas osoby tak mocno zaangażowane w akcję, które do tej pory zebrały ponad kilkadziesiąt podpisów i nadal je zbierają. Tym wszystkim osobom bardzo dziękujemy, ale nie oglądajmy się tylko na nich i weźmy sprawę w swoje ręce.[/FONT] [FONT=Arial, sans-serif]Prosimy o szerokie rozpropagowanie tej akcji wśród swoich koleżanek i kolegów jak również swojego otoczenia.[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Jeżeli nie My to kto?[/FONT]
 
Apel do funkcjonariuszy IC w Rzepinie

Koleżanki i Koledzy, zgodnie z wcześniej uzyskaną od przewodniczącej Komisji Finansów Publicznych informacją, pierwsze czytanie projektu ustawy włączającej funkcjonariuszy S.C. do zaopatrzeniowego sytemu emerytalnego miało się odbyć na 94 posiedzeniu Sejmu RP w dniach 10 - 12 czerwca br. Właśnie zakończyło się kolejne 95 posiedzenie Sejmu RP i nadal do czytania nie doszło. Brak choćby wyznaczonego terminu świadczy o tym, że w tej kadencji Sejmu uchwalenie tego projektu jest już mało realne.
Zgodnie z zasadą dyskontynuacji prac sejmu, parlament, który kończy swoją kadencję zamyka wszystkie sprawy nad którymi pracował (niezależnie od tego, na jakim etapie się znajdują) i nie przekazuje ich nowemu parlamentowi. Natomiast zgodnie z Art. 4 ust. 3 Ustawy z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli (Dz.U. 1999 nr 62 poz. 688) zasada ta nie dotyczy projektów ustaw z inicjatywy obywatelskiej.
Dlatego też, najważniejsze jest w tej chwili uzbieranie 100 000 podpisów popierających projekt obywatelski.
Informujemy, że do chwili obecnej z zebranych podpisów, które do nas spłynęły, wysłanych zostało do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej 1101 podpisów, na następną wysyłkę uzbieranych jest ok 150, a Zielona Góra ma zaledwie ok. 130 podpisów. Niestety, jest to bardzo mało a większość tych podpisów nie pochodzi z naszej służby ( na naszym terenie w akcję zaangażowały się spedycje, przewoźnicy, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Graniczna, działkowcy), co oznacza, że w najmniejszym stopniu zaangażowani są sami zainteresowani, czyli funkcjonariusze naszej Izby.

Koleżanki i Koledzy Wszyscy, bez względu na przynależność związkową, bez względu na zajmowane stanowisko!
- wystarczyłoby aby każdy z nas zarówno w naszej izbie jak i w skali całego kraju zebrał tylko po 10 podpisów, to te 100 000 podpisów mogłoby być zebrane w bardzo krótkim czasie. To naprawdę nie jest wielki wysiłek czy poświęcenie.

Dlaczego składamy projekt obywatelski ?
Od początku informowaliśmy, że działania mające na celu uchwalenie przez Sejm projektu obywatelskiego są działaniami równoległymi do tych prowadzonych na rzecz projektu złożonego grupę posłów SLD z inicjatywy „Trzech Central”. W żadnym wypadku akcja zbierania podpisów nie mogła i nie może zaszkodzić już złożonemu projektowi, choćby z tego powodu, że na chwilę obecną przyjęte jest przez Marszałka Sejmu zawiadomienie o powstaniu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej, a o przyjęciu samego projektu będziemy mogli mówić dopiero po złożeniu 100 000 podpisów.
Również, gdy już ten projekt wraz z podpisami zostanie złożony, nie ma żadnych podstaw prawnych do twierdzenia, że może zaszkodzić innym projektom.
W obecnej sytuacji zakończona sukcesem akcja zbierania podpisów będzie świadczyć o naszej determinacji, zdolności do jednoczenia się w imię słusznej sprawy a jednocześnie o poparciu znacznie szerszej - niż nasza formacja - rzeszy obywateli. Jest to szczególnie ważne w okresie przedwyborczym, gdy posłowie wszystkich opcji deklarują szacunek dla inicjatyw społecznych.
Kolejnym argumentem za taką formą projektu jest brak możliwości przekładania w czasie (czasami w nieskończoność) terminu I-go czytania. Zgodnie z Art. 13. w/w ustawy, pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu przeprowadza się w terminie 3 miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu lub postanowienia Sądu Najwyższego stwierdzającego prawidłowo złożoną liczbę podpisów popierających projekt ustawy. W wypadku określonym w art. 4 ust. 3 pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu.
To od Nas wszystkich zależy czy wejdziemy w nową kadencję sejmu z przyjętym projektem (jest jeszcze szansa, że po I-m czytaniu) czy będziemy zaczynać od nowa.
Przyp. Od 1999 roku uchwalono 12 projektów obywatelskich.
]Wszystkim, którzy już włączyli się do akcji zbierania podpisów bardzo dziękujemy - pamiętajmy, że zbierając podpisy działamy we własnej sprawie.
Zebrane podpisy prosimy przekazywać M. Tomaszewskiemu lub J. Kruszynie do OC w Świecku lub wysyłać bezpośrednio na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
ul. Otmuchowska 50
48-300 Nysa

Przewodniczący Koła ZZ Celnicy PL
Wiesław Maliczak
 
Komisarz celny Jacek Staniszewski
Starszy Ekspert Służby Celnej
Przewodniczący Federacji ZZSC


Podkomisarz celny Barbara Smolińska
Starszy Specjalista Służby Celnej
Przewodnicząca Zrzeszenia ZZSC


inni Funkcjonariusze celni
oponenci obywatelskiego projektu ustawy


W związku z rozsyłanymi przez Wasze struktury związkowe oraz niektóre osoby nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi działań ZZ Celnicy PL, które w moim odczuciu mogą świadczyć o braku zrozumienia intencji oraz podjętych działań przez ZZ Celnicy PL w sprawie wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pragnę wyjaśnić co następuje:

1. Bardzo cenimy fakt złożenia projektu włączenia funkcjonariuszy celnych do systemu emerytur mundurowych przez posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podobny projekt może złożyć także Prawo i Sprawiedliwość – zapowiedziany w bieżącym tygodniu. Niezależnie od barw politycznych, są to partie opozycyjne i bez woli koalicji i poparcia Rządu żaden opozycyjny projekt nie ma szans na uchwalenie w obecnej kadencji Sejmu.

2. Złożenie projektu obywatelskiego, w swej istocie zbieżnego z projektem poselskim, wraz z poparciem 100 tys. Obywateli może tylko wzmocnić uzasadnienie i argumentację Posłów opozycji oraz pomóc przekonać koalicję rządową do przyjęcia stosownych przepisów. Projekt obywatelski uwzględnia większą ilość koniecznych zmian oraz zawiera szersze uzasadnienie w stosunku do projektu poselskiego, który był złożony jeszcze przed publikacją wyroku TK. Może być uchwalony samodzielnie lub wykorzystany do uzupełnienia projektu poselskiego na etapie prac Komisji – 9 kwietnia wyjaśniliśmy sobie w Sejmie, że odrębne działania i złożenie dwóch projektów w żaden sposób nie szkodzi sprawie, a wręcz pomaga w osiągnięciu celu

3. Nieprawdą jest, że projekt obywatelski nie ma szans na uchwalenie. W okresie od 1999 Sejm uchwalił 12 projektów obywatelskich. Każdy też przyznać musi, że klimat wokół obywatelskich projektów zdecydowanie zmienił się w ostatnich miesiącach na ich korzyść – wystarczy zapytać o to pierwszego lepszego Posła

4. Nieprawdą jest, że ZZ Celnicy PL wystąpieniem, pismem czy choćby sugestią żądał wycofania projektu wprowadzenia emerytur mundurowych, jaki złożył w Sejmie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jeżeli ktoś przekazuje takie informacje, to naraża się na zarzut pomówienia. Wręcz przeciwnie, w spotkaniach z Posłami prosimy o poparcie projektu emerytur mundurowych bez negowania tego złożonego. Także osobiście, jeszcze w maju br., w spotkaniach z członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska informowałem o złożeniu w Sejmie obu projektów i zabiegałem o ich przyjęcie wg uznania koalicji

5. ZZ Celnicy PL złożył do Marszałka Sejmu wniosek o wycofanie projektu emerytur celnych. To jest zupełnie innych projekt, którego autorem jest kierownictwo Służby Celnej oraz był wykorzystywany do próby rozbicia środowiska poprzez mamienie obietnicą wprowadzenia tychże rozwiązań. Możliwość wprowadzenia emerytur celnych podważyło samo Ministerstwo Finansów, Rada Ministrów oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czego byliście świadkami podczas posiedzeń w Sejmie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ostatecznie przesądził, że pomysł emerytur celnych powinien przejść do historii. Popieranie przez Związek równocześnie emerytur celnych i mundurowych jest niedopuszczalne i w sposób oczywisty szkodzi sprawie emerytur mundurowych. Rozumieją to wszyscy funkcjonariusze. Mam nadzieję, że pojawiające się wciąż do dzisiaj w niektórych kręgach pomysły na promowanie emerytur celnych zostanie wreszcie definitywnie zakończone.

6. Dla ZZ Celnicy PL ważne jest osiągnięcie celu, jakim jest objęcie funkcjonariuszy celnych takimi prawami emerytalnymi, jakie przysługują funkcjonariuszom innych formacji mundurowych. Kto będzie najbardziej zasłużony, to jest kwestia nieistotna.

7. Nie rozumiem dlaczego irytuje niektórych działaczy neutralne hasło „Celniku zadeklaruj się”. Jest bardzo ważne, aby możliwie najwięcej funkcjonariuszy było zrzeszonych w Związkach Zawodowych, ponieważ to wzmacnia w negocjacjach pozycję związkową i siłę naszych argumentów. Funkcjonariusze celni samodzielnie decydują przecież, do którego Związku się zapiszą. Faktem jest natomiast, że mamy przyjemność cieszyć się dobrą oceną przez funkcjonariuszy i w chwili obecnej ZZ Celnicy PL jest zdecydowanie najliczniejszym Związkiem. Odbyło się to ogromnym wysiłkiem i kosztem naszych działaczy, kosztem finansowym Związku, a mnie osobiście kosztowało zwolnieniem ze służby i dwoma postępowaniami dyscyplinarnymi. To jest cena za nieustępliwość, determinację i prowadzoną rzeczywistą działalność związkową.

8. 23 kwietnia odbyło się spotkanie w Warszawie w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, w którym uczestniczyć mógł każdy funkcjonariusz i każdy Związek Zawodowy i które miało na celu wypracowanie możliwych najlepszych działań zmierzających do włączenia Naszego środowiska do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, w którym uczestniczyły, obok Związków Zawodowych niezrzeszonych, także te wchodzące w skład Zrzeszenia ZZSC. Tam pojawił się pomysł zbiórki podpisów w gronie funkcjonariuszy, który został rozszerzony na inicjatywę obywatelską. Żałuję, że z własnego wyboru nie zechcieliście uczestniczyć w tym spotkaniu

Mam nadzieję, że ww. wyjaśnienia będą wystarczające i uspokoją wszystkich oponentów obywatelskiego projektu ustawy i że inicjatywa ta oraz zaangażowanie tysięcy funkcjonariuszy w zebranie poparcia Obywateli dla naszego rozwiązania, może w jakimkolwiek stopniu być szkodliwa dla dobra sprawy.
Apelujemy także o włączenie się do tej inicjatywy. Zebranie poparcia od 100 tys. Obywateli to ogromne wyzwanie. Należy się szacunek i uznanie wszystkim, którzy podjęli się tego wysiłku. Liczy się poparcie każdej osoby, liczymy na podpis i działanie każdego funkcjonariusza celnego.
Mamy nadzieję, że rozumiemy jako środowisko, że każde działanie dezinformacyjne wprowadza zamieszanie i osłabia zaangażowanie funkcjonariuszy we wsparciu Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej. Mamy jedyną okazję doprowadzenia do równego traktowania funkcjonariuszy celnych jako służby mundurowej.

Zał. Jeden z rozsyłanych e-maili

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

ZAŁĄCZNIK

From: Jacek Staniszewski
Sent: Saturday, June 13, 2015 11:44 AM
To:
Subject: Fw: APEL

Witajcie!

Teraz już wiecie jak skutecznie można zablokować prace nad Naszym projektem złożonym w Sejmie, gdzie jest nadany nr oraz spełnił wszystkie, wymagane prawem, wymogi. Gdzie sa opinie - POZYTYWNE!!! Ktoś kto tak postępuje jest głęboko cyniczny, dla własnej kariery ("składeczki") poświęci ogół funkcjonariuszy. Jak autor sam wspomina w jednym z pism "mimo naszych usilnych starań i mimo wcześniejszych zapowiedzi, w ogóle nie odbyło się nawet I czytanie naszego projektu" "obywatelskiego". - projekt musi przejść drogę legislacyjną. Tak mami funkcjonariuszy mając, nas za istoty pozbawione rozumu. A na końcu powie widzicie- ICH projekt nie przeszedł bo złożyło go SLD - celniku zdeklarój się. Teraz skamle o podpisy. Stosuje sytem spalonej ziemi oparty na fałszu i kłamstwie. Zadam Wam pytanie, który z obywatelskich projektów został uchwalony przez Sejm przez ostanie 25 lat? Dajem czas dla MF do podziału f. celnych na lepszych i gorszych, działa wspólnie z SSC. Posłowie się pytają: czego my chcemy projektu "obywatelskiego" czy tego co jest w Sejmie!!! Chodzą po posłach i wnoszą o wycofanie projektu z już nadanym numerem, gdyż ponoć "środowisko celicze nie chce tej ustawy- zbierają podpisy w tej sprawie" Wczesniej czy poźniej, chyba jednak później, funkcjonariusze zrozumieją doką prowadzi ten "prorok" i obudzimy się "z ręką w nocniku". W MF jest szykowany podział - prace idą pełną parą. My działamy dalej o czym Was poinformuję.

narka
Jacek
 
Jak patrzę na ilość podpisów uzbieranych na przestrzeni jednego miesiąca to ogarnia mnie zwątpienie, czy damy radę to uzbierać? Trochę mnie to dziwi bo 10 podpisów uzbierałem zaledwie w jeden dzień. Gdyby każdy z 14 tyś. funkcjonariuszy tyle uzbierał to byłoby 140 tyś. podpisów. Uzbieranie 80 podpisów zajęło mi trochę więcej czasu ale i tak nie było to trudne, gdyby każdy z członków zz celnicy pl. uzbierał 50 podpisów to mielibyśmy 115 tyś. podpisów. ( chyba nie jest to bardzo trudne ). Bardziej na zbieraniu podpisów powinno zależeć funkcjonariuszom zatrudnionym w IC, UC lub OC wewnętrznych bo to ich TK wykluczył z emek mundurowych ale skoro im nie zależy to co ja mam się wysilać. Ja jako funkcjonariusz z OC granicznego nie muszę się martwić o moją emkę. Z tego to powodu dzisiaj wysyłam zebrane podpisy i już nie będę dalej zbierał. Pozdrawiam wszystkich którzy zbierali.
 
Dzięki wielkie mario97 za zebrane dotąd podpisy. Nie rezygnuj tak łatwo, nie poddawaj się tak łatwo. Nie oglądaj się za siebie i idź stale do przodu. Zbieraj koniecznie dalej, nie zatrzymuj się. W tym tygodniu jestem przekonany przekroczymy już 20 000 podpisów, bo akcja wyraźnie przyspieszyła i zbliżamy się do tej liczby, a gro podpisów jest wciąż u Funkcjonariuszy i wielu dopiero w tych dniach przyłącza się do akcji. Bierzmy się zatem wszyscy do pracy i działajmy dalej.
 
Sławek, ja zbieranie podpisów traktowałem jako swój obowiązek i tak tez do tego podszedłem. Ale jak widzę jak do tego podchodzą ludzie z IC, UC to po prostu mi ręce opadają, a to dla nich powinno być najważniejsze. Przy takim podejściu to chyba tylko cud może sprawić, że uzbieramy potrzebną ilość podpisów. Ale podziwiam Cię i Twoją wolę walki, dziękuję, że jesteś z nami.
 
Jestem z uc wewnętrznego z południa RP, staramy się jak możemy, zbieramy za tych co nie zrozumieli intencji projektu obywatelskiego w komendach i komisariatach Policji i PSP, Służbie Więziennej z właściwości urzędu, a ponadto z właściwości sąsiedniej izby celnej (po potwierdzeniu, że tam właściwy uc nie dotarł) wśród rodziny i znajomych. Więc Mario97 nie możemy spasować, mam jeszcze małą nadzieję, że związki zrzeszone w "Trojce" pomogą, u nas już ich członkowie już pomagają. Jakże głupie jest myślenie "Projekt Siwego", a więc zbojkotować dla zasady. To przecież jest projekt dla wszystkich celników zrzeszonych (W zz "Trojki" i innych zz i niezrzeszonych f.c)
Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy celnych
 
pesymizm jest niepotrzebny, akcja rozwija się całkiem dobrze.
niebawem zaćma z wielu oczu spadnie i będziemy w stanie wymagane podpisy zebrać w jeden tydzień.
dzisiaj nie zbierać podpisów to tak jak wyrzec się naszej służby.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zgadzam się prawie w 100% z mario97,ale uważam,że pomagać sobie trzeba nawet obcym ludziom i bezinteresownie t,j,piękna sprawa,przeżycie wewnatrz nie do opisania,to jest tak jaky urodził się Tobie syn,więc nie przestawaj tylko zbieraj dalej,a poza tym pomagajmy sobie nawzajem naprawdę warto,a to żeby sobie pomagać to uważam to za coś naturalnego,chyba po to zostaliśmy stworzeni.Chciałem podziękować Panu Sławkowi , który w projekt włączenia Nas Wszystkich w system emerytur mundurowych włożył tyle serca,wysiłku,checi,zaangażowania,Stracił pracę,a jednak postanowił przedłożyć dobro Nas Wszystkich nad dobro Swoje i Swojej rodziny,,bo mógł przecież siedzieć sobie po cichutku w stopniu już inspektora,brać ładne pieniążki i nie martwić się o przyszłość Wszystkich celników,wielki szacun dla Pana Panie Sławku,ale jestem pesymistą niestety i przy obecnym stanie rzeczy tych wymaganych ilości podpisów po prostu nie zbierzemy,ale ja zbieram i zbierał będę do końca i proszę o to samo Wszystkich rdzennych celników o pomoc jak nie dla Siebie to dla Innych kolegów.Pozdrawiam i dziekuję Wszystkim,którzy są z Nami i przeciwko Nam.Panie Sławku chciałbym bardzo Pana poznać.Dziękuję OC Siedlce.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry