• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przedwczoraj odebrałem pierwsze 824 podpisy zebrane w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej, a dzisiaj 224 podpisów z UC Zamość. Podpisy zbiera wielu funkcjonariuszy i są to zazwyczaj pełne listy.
 
na niektórych salonach,
podpis niczego nie zmienia,
stołek przecież ważniejszy,
od zwykłego sumienia?

to parada głupoty,
utracjuszy zabawa,
zachłystuje się sobą,
też ... związkowa obstawa?

pod związkowym sztandarem,
znowu dzwonią srebrnikiem,
może znowu się uda,
zostać cwanym cynikiem?
 
Ostatnia edycja:
http://celnicy.pl/content.php/2461-...zej-przekroczyliśmy-10-000-zebranych-podpisów

Opiszę pokrótce możliwości działań, jakie sam podejmuję u siebie w miejscowości. Nie jest ważne, że jestem związkowcem i Przewodniczącym. każdy Funkcjonariusz tak może zadziałać w swojej lokalizacji

1. Jestem umówiony na piątek w Służbie Więziennej. Podszedłem do ZK na bramę i poprosiłem o spotkanie z Kolegą z SW. Ten skontaktował mnie z Przewodniczącym. Poproszę go o podpisy Koleżanek i Kolegów pełniących służbę w tym Zakładzie karnym
2. Podszedłem do US i namierzyłem Przewodniczącego. Byłem dzisiaj na zebraniu i poprosiłem o pomoc. Powiedziałem, że inicjatywa obywatelska mocno pokrzyżuje plany MF na konsolidację, a konsolidacja to zagrożenie i dla pracowników US i dla funkcjonariuszy celnych. Powinniśmy zebrać tam dużo podpisów
3. Byłem dzisiaj w Powiatowej Komendzie Policji. Funkcjonariusze chętnie pomagają.
4. Pojutrze idę też do Placówki Straży Pożarnej
5. Rozmawiajcie też między sobą w pracy o Naszej wspólnej akcji, jej idei, konieczności działania każdego, a nie tylko złożenia podpisu. Abyśmy osiągnęli sukces każdy funkcjonariusz celny powinien zebrać min. 10 podpisów poza Służbą Celną, choć oczywiście najlepiej dużo więcej. Ja mam już ponad 100 podpisów i ruszam ostro do przodu.
6. Inne działania w różnych Stowarzyszeniach, Zrzeszeniach, itd. prośba o poparcie, która jest wyrażana
7. Umówiony jestem w Zarządzie ogrodów działkowych
8. Byłem u lidera partii w Województwie, jednocześnie Posła. Zadeklarował pomoc, podpisał i poprosił o pozostawienie wykazów. Podpisy zbierane są w strukturach partii we wszystkich powiatach w województwie
9. Mam czysty wykaz zawsze ze sobą i stale jak kogoś znajomego spotykam to proszę go o poparcie akcji
10. Prosiłem o podpisy osoby z różnych kółek zainteresowań na które uczęszczam. Są to moi znajomi, życzliwi mi ludzie i podpisują chętnie
11. Inne możliwe działania, piszcie jakie podejmujecie

Działajmy Kochani, bo to są działania w Naszym wspólnym interesie, interesie naszego środowiska oraz w interesie publicznym - vide uzasadnienie projektu

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby zadziałać jw. niech zbierze podpisy swoich bliskich, sąsiadów, znajomych, itd. Proszę, niech nikt nie pozostaje bierny. Żyjcie Naszą wspólną akcją, zaangażujcie się a na pewno zwyciężymy.
 
niestety, ale o tym też trzeba napisać. wielu zbieranie podpisów w ogóle nie interesuje. mnie to nie interesuje - takie słowa usłyszałem. ale emeryturka mundurowa, to i owszem. chętnie będę konsumował. ale jak trzeba choć odrobinę ...

takich funkcjuszy stworzyła reforma. funkcjuszy, jeszcze raz napiszę. niech się poczują urażeni. i tak z tym nic nie zrobią. tak są ob....i ewentualnością tzw. wychylenia się.

tragiczne, ale niestyty prawdziwe.
 
"...W tej sprawie nie mają znaczenia głosy przeciwko Naszej wspólnej sprawie, bez ich udziału środowisko jest w stanie wymaganą liczbę głosów wsparcia w społeczeństwie zdobyć. Wiemy, że nie wszyscy Funkcjonariusze się w Naszą akcję angażują, co pozostawiamy ocenie ich najbliższego środowiska.
Prosimy o przekazywanie informacji zawartych w niniejszym Apelu jak najszerzej w Służbie Celnej, informowanie się nawzajem o akcji i potrzebie wsparcia inicjatywy Komitetu. Przekazujcie w swoich komórkach na czym polega akcja(każdy Funkcjonariusz powinien zaangażować się w zbiórkę podpisów i zebrać ich jak najwięcej poza Służbą Celną) i solidarnie wspierajcie innych w zbieraniu podpisów. Akcja wymaga zaangażowania całego środowiska SC, to jest wielkie przedsięwzięcie. Razem damy radę szybciej. ..."
 
Dzień dobry Wszystkim zaangażowanym w zbieraniu podpisów. W UC Siedlce także nie wszyscy biorą czynny udział w tej akcji, wielu funkcjonariuszy nawet nie słyszało o prowadzonej akcji zbierania podpisów, co mnie bardzo zdziwiło, bo każdy ma dostęp do internetu i mógł się o tym dowiedzieć z sieci. Tak jak pisałem, udałem się do Komendy Policji w Siedlcach i do dwóch jednostek straży pożarnej, zostawiając im numer kontaktowy telefonu, celem poinformowania o zebranych podpisach. Na dzień dzisiejszy zebrałem 570 podpisów i będę zbierał dalej. Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości, chęci w osiągnięciu jak największej liczby wpisów obywateli przychylnych naszej akcji we włączenie nas do emerytur mundurowych.
 
wygląda na to, że kolega sam jeden załatwi sprawę za całe siedleckie towarzystwo wzajemnej adoracji. oczywiście nie wliczam do niego funkcjonariuszy normalnych normalnie zbierających rzeczywistość. niedługo wywiozą wam ten urzędzik na dwóch taczkach. gdzie wtedy będziecie się adorować?
kolego, to dla ciebie.

d7338fc200c93b8bc5c40553088e24f8,641,0,0,0.jpg
 
Witaj Stary1. Szacun wielki. Jesteś niesamowity. Siedlce mają już coś około 1500 podpisów zebranych. Proszę o zaangażowanie wszystkich w tym UC, przynieście koniecznie podpisy swoich bliskich, znajomych, sąsiadów itd.
 
Witam Wszystkich.
Nie jestem "rdzennym Celnikiem", gdyż przeszedłem do Was z tzw "cywil bandy":) Zawsze jednak utożsamiałem się z grupą.
W dniu dzisiejszym tj. 24.06.2015 r. zebrałem 65 podpisów. Żadna z zapytanych osób nie odmówiła mi poparcia. Mam wielki dług wdzięczności wobec ZZ Celnicy.pl. Wyznaczyłem sobie za cel zebranie 1000 podpisów. Mam nadzieję, że mi się to uda. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Andrzej
 
nasz drogi jacku!

dałeś nam stopnie oficerskie i stanowiska. ukochana obywatelska partia stworzyła nam możliwość służby do siedemdziesiątki albo jeszcze i dłużej. analiza ryzyka na bieżąco działa doskonale. także importera czy podatnika w terenie to możemy obecnie skutecznie co najwyżej uprzejmie poprosić, aby zechciał się skontrolować. z hazardem walczymy też bardzo skutecznie. podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy emerytalnej dla służb mundurowych nie zbieraliśmy, nie zbieramy i zbierać nie będziemy. a te 1500 podpisów w siedlcach to zebrało kilku złych chłopców. już my z nimi zrobimy porządek. starego już namierzyłyśmy na dzisiejszej porannej odprawie.

więc się nie martw i pracuj spokojnie. to znaczy nic nie rób w tej sprawie. i do zobaczenia.

na zawsze twoje siedleckie dziewczęta
 
wprawdzie nie jestem dzieweczką ale jetem z wami dziewczęta z Siedlec, cóż taki Prosty Obywatelski gender
 
w dniu dzisiejszym Rząd przyjął w mega ekspresowym tempie serię 7 ustaw. Niektóre leżały raptem 5 miesięcy. Widać doskonale jak nas traktują. Gdzie mowa Rządu o sprawiedliwości? Gdzie mowa o Prezydencie stojącym na straży Konstytucji?
 
Kończy się dzisiaj kolejne posiedzenie Sejmu, na którym byłem i chcę napisać co słychać w sprawie naszych emerytur w Sejmie.
Rozmawiałem w KP PiS i projekt powinien być złożony przez ten Klub w przyszłym tygodniu.
Jednak mimo poparcia opozycji, bez woli koalicji sprawa ta nie ruszy.
Koalicja natomiast będzie miała wolę, gdy będzie pozytywne stanowisko Rządu, a takiego wciąż nie ma. Narrację MF znamy z pism Min. Radziwiłła i Z-cy SSC Sławomira Pichora oraz wypowiedzi publicznych SSC.

Rozmawiałem, zresztą także już wcześniej, z członkiem Prezydium KP PO i pytałem dlaczego nie dzieje się nic w Naszej sprawie, zarówno projektu SLD jak i przesłanego przez środowisko projektu, bo przecież ten pierwszy leży już w zamrażarce 7 posiedzeń i nadano mu raptem nr druku, kiedy w tym czasie wiele innych projektów ustaw zostało uchwalonych? Podobnie projekt środowiska mógł mieć nadany bieg już w maju.
Nie ma oczywiście merytorycznej odpowiedzi. Rozkładają ręce.
Można odnieść wrażenie, że kluczowe jest stanowisko Rządu, którego wciąż nie ma.
Nota bene rzeczywiście ten Sejm nigdy nie przyjął żadnej ustawy bez zgody Rządu, mimo iż jest formalnie władzą ustawodawczą.

Z pism Z-cy SSC i wcześniej Min. Radziwiłła wnioskujemy, że dopiero spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbędzie się na przełomie II i III kwartału. Kiedy dokładnie wciąż nie wiemy.
9 lipca jest spotkanie w MF z ZZ, ale nie ma w agendzie sprawy emerytur !!!

O ile zatem na kolejnym posiedzeniu Sejmu 8-10 lipca odbędzie się I czytanie to tam może usłyszymy stanowisko Rządu albo też dalszą grę na zwłokę, czyli że wciąż analizują wyrok TK i zostanie zapewne powołana Podkomisja, która oczywiście nie ruszy bez pozytywnego stanowiska Rządu. To będzie dalsza zamrażarka.

W tej sytuacji jedyne co może wzmocnić naszą argumentację i przyczynić się do przyspieszenia działań Rządu i koalicji i podjęcia realnych działań, jest wzmożenie akcji zbierania podpisów pod projektem obywatelskim, o co proszę wszystkich Funkcjonariuszy Służby Celnej. Przesyłajcie proszę sukcesywnie zebrane dotąd podpisy i kontynuujcie oczywiście zbiórkę na nowych wykazach. W ostatnim czasie zdecydowana większość polityków wszystkich opcji zmieniła zdanie i bardzo poważnie i z szacunkiem traktuje obywatelskie projekty, o czym również rozmawiałem w Sejmie i co jest tam potwierdzane.

Koleżanki i Koledzy, działajmy zatem.
 
Witam
W dniu dzisiejszym tj.25.06.2015 r. zebrałem wspólnie z Żoną 68 podpisów. ja37 osobiście, a 31 moja Żona. Zbierając podpisy można zauważyć, że osoby udzielające poparcia są przychylnie ustosunkowane do naszej sprawy. Pozdrawiam Wszystkich Zaangażowanych w naszej słusznej sprawie - Andrzej OC Siedlce.
 
ja mam na razie 51. O dziwo wpisują się też "przemytnicy" =) to też pełnoprawni obywatele z ważnym głosem. Poza tym na rękę im odejście starych i doświadczonych =) Oczywiście podpisy zbierane prywatnie poza służbą
 
Ostatnia edycja:
ja mam na razie 51. O dziwo wpisują się też "przemytnicy" =) to też pełnoprawni obywatele z ważnym głosem. Poza tym na rękę im odejście starych i doświadczonych =) Oczywiście podpisy zbierane prywatnie poza służbą

Witaj
też doznałem dzisiaj małego szoku.
Przyszedł do mojego domu mężczyzna, który podpisał mi się na liście. Z własnej inicjatywy poprosił mnie o kilka kart. Pracuje na kolei, stwierdził, że jest w stanie zdobyć dla nas kilkadziesiąt podpisów.
Najbardziej jednak przykre jest to, że niektórzy celnicy z Siedlec nie chcą poprzeć naszej akcji. Nie mogę zrozumieć takiego nastawienia, nie wiem co tacy ludzie robią w służbie. powinni zwolnić się i zatrudnić w mleczarni.
Pozdrawiam Wszystkich - Andrzej
 
Back
Do góry