• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Dlatego piszę i głośno krzyczę-DOŚĆ KŁÓTNI DO CIĘŻKIEJ CHOLERY!!! Później się bijmy ale teraz niech dogadają się działacze a nic tak nie buduje i jednoczy jak wspólny sukces. Przykład-piłka nożna,przegrali ONI ale wygraluśmy MY 😊
 
Ostatnia edycja:
Już zadeklaroeałem się i to po raz pierwszy w moich 25 -cio letnich dziejach służby jestem po raz pierwszy w jakimkolwiek związku zawodowym zolli. W chwili obecnej jestem w Celnicy.pl i jestem z tego dumny..Bo tylko Sławek do Nas protestujących przyjechał. Gdzie Pan wtedy był Panie Jacku S? A gdzie Pan był gdy nas wysyłano na wschód ? Pomimo tego jestem w stanie to zapomnieć W imię wyższych ceów.. Ale wszystkie podkreślam WSZYSTKIE ZWIĄZKI mają się dogadać. I tego my,,szeregowi funkcjusze od Wasz wręcz ŹĄDAMY. Ma być jeden WSPÓLNY GŁOS!!!! Jak to osiągniecie -nie wiem. Ale ma być-powtórzę-JEDEN WSPÓLNY GŁOS. Rozmawiam z kolegami i wiem że w S.C. jest problemem brak jednolitego przekazu co zawsze wykorzystywali rządzący i o to samo pytali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego MA BYĆ JEDEN GŁOS I JEDNO ZDANIE.!!!! TEGO ŻĄDAMY!!!!
 
Ostatnia edycja:
Zastanow sie co piszesz?ze uczciliscie pamiec zmarlego kolegi warta ok ladnie ale o co ci chodzi?To nie czyni z nas sluzby.Jest burdel organizacyjny i zero profesjonalizmu czego przykladem jest film wrzucany w temacie chaos-ludzie z wzp robia kontrole ale nie wiedza jak to robic i robia szkolne bledy.Cos sie dzieje na przejsciu nie sztampowego i jest burdel.U nas baby chodza jak chca szczegolnie w izbie ale i na przejsciu znalezc taka w czapce na lubie to nie problem.Przykre to jest co napisze ale jako szeregowy funkcjonariusz tej sluzby stwierdzam ze emerytury sie nam przy takiej organizacji wewnetrznej nie naleza pomimo tego ze ta praca jest naprawde ciezka.Porownujac nas z SG wypadamy smiesznie

Pozwolę sobie przytoczyć twoje wypociny Panie Poul

Na miejscu kolegów co przeprowadzali https://www.youtube.com/watch?v=K1ZPalE28Js&list=PLDi4yQ91WryxhYmCmrvL1n0XHrQhPWwYQ&index=3 kontrolę to bym napisał szybko do autora filmu żeby wykasować go bo za taką kontrolę to najmniej dyscyplinarka.
Czy wy nie macie szkoleń z kontroli ruchu drogowego?
Źle ustawione auto(ciekawe jak byście pogonili za autem które by uciekło?- no chyba że założenie jest takie że nie pogonicie to OK) , kontroluje 1 fc, a 2 pozostałych siedzi w aucie, sygnał do zatrzymania daje się odpowiedni wcześniej a nie jak tu nagle, w ostatniej chwili, dlaczego człowiek z lizakiem nie ma kamizelki. Silnik włączony przez 30 minut? światła na pewno tak?Jak podchodzie do auta zero asekuracji? Ciekawe co byście zrobili jakby jeszcze jedna taksówka przyjechała?(a przepraszam zakończyliście w tym momencie "kontrolę") Czy tu chodziło o ilość czy o jakość?Macie dwa auta na raz w kontroli a fc nr 3 dalej ostro zajmuje się wyłącznie lornetką. Po prostu to tylko do proroka podesłać tylko. CO NA TO KIEROWNICTWO??? SZKOLIĆ SIĘ !!!!!!

Jesteś Poul tylko teoretykiem i totalnie nie wiesz o czym piszesz !!! Komentujesz w swoich licznych wpisach prace funkcjonariuszy nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz. Więc sprostuje ten wpis, którym się tak ekscytujesz.

Mówisz: ,,Źle ustawione auto(ciekawe jak byście pogonili za autem które by uciekło?'' Teoretyku jeden, droga jest dwukierunkowa więc samochody poruszają się w jednym kierunku i w przeciwnym. ;) więc zawsze może zdarzyć się sytuacja, że w zależności skąd potencjalne auto będzie jechał raz łatwiej będzie się włączyć aby pogonić a z drugiej strony trudniej. (sorry ale ośmieszasz się jak tego nie kumasz).

Mówisz: ,, kontroluje 1 fc, a 2 pozostałych siedzi w aucie'' Na początku zerknij co oznacza termin kontrola ? Ci trzej funkcjonariusze uczestniczyli w kontroli razem niezależnie czy w danej chwili któryś z nich np. sprawdzał Pana w cero.

Mówisz: ,,sygnał do zatrzymania daje się odpowiedni wcześniej a nie jak tu nagle" Sygnał do zatrzymania daje się odpowiednio do tego aby zatrzymywany samochód mógł się bezpiecznie zatrzymać. Na tym filmiku nie widziałem sytuacji zagrożenia. Więc było poprawnie.

Mówisz: ,,dlaczego człowiek z lizakiem nie ma kamizelki " Człowiek z lizakiem ma mieć widoczne oznaczenie - on takie posiada. Nie ma wymogu obligatoryjnego noszenia kamizelki.

Mówisz: ,, Silnik włączony przez 30 minut?". Podaj mi podstawę prawną gdzie nie można miecz włączonego silnika podczas kontroli. Może wtedy szybciej pogonią - przecież o to się tak martwiłeś ? ( a może tobie grzejnik w biurze wyłączą to będzie ok ??? ;) )

Mówisz: ,,Jak podchodzie do auta zero asekuracji?" Zatrzymała cię kiedyś drogówka i zawsze podchodzi do ciebie 2 czy 3 funkcjonariuszy ???

Mówisz: ,,Macie dwa auta na raz w kontroli a fc nr 3 dalej ostro zajmuje się wyłącznie lornetką" Widocznie fc uznał, ze istnieje potrzeba weryfikacji jadących aut z użyciem lornetki. Mówisz: ,,Czy tu chodziło o ilość czy o jakość?" Teoretyku właśnie lornetka służy do weryfikacji potencjalnie zatrzymywanych pojazdów pod względem jakości. (jakość czyli zatrzymanie auta z towarem).

Mówisz: ,, Po prostu to tylko do proroka podesłać tylko. CO NA TO KIEROWNICTWO??? '' Paul, ci koledzy których prace komentujesz to może powinni iść do proroka i złożyć zawiadomienie, ze pomawiasz bezpodstawnie fc na służbie. Jeżeli masz informację o przestępstwie a nie zgłosiłeś do odpowiednich organów sam popełniasz przestępstwo. A na końcu to tobie kierownictwo powinno zrobić dyscyplinarkę za działanie na szkodę służby !!!

TEN SIĘ NIE MYLI CO NIC NIE ROBI - tak to o tobie Poul

Wracając do tematu: funkcjonariuszom SC należy się emka mundurowa ( może bez ciebie teoretyku Poul;) )
 
Ostatnia edycja:
sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Żaden ze mnie Sokół Kolego 😊 ot zwykły zoll który dużo przeżył. I który uważa że niech się związkowcy biją co nie jest dobre,ale na chwilę obecną mają się dogadać. Nazywam rzeczy po imieniu i odrzucam poptawność-problem jest zbyt ważny. Po tylu latach MY JAKO CELNICY zachowajmy się racjonalnie i niech to w końcu będzie SUKCES Myślmy racjonolnie. Po tylu porażkach jak nie teraz to do (tu proszę wstawić odpowiednie,cisnące się na usta słowa).......kiedy?
 
sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Pozwolę sobie przytoczyć twoje wypociny Panie Poul



Jesteś Poul tylko teoretykiem i totalnie nie wiesz o czym piszesz !!! Komentujesz w swoich licznych wpisach prace funkcjonariuszy nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz. Więc sprostuje ten wpis, którym się tak ekscytujesz.

Mówisz: ,,Źle ustawione auto(ciekawe jak byście pogonili za autem które by uciekło?'' Teoretyku jeden, droga jest dwukierunkowa więc samochody poruszają się w jednym kierunku i w przeciwnym. ;) więc zawsze może zdarzyć się sytuacja, że w zależności skąd potencjalne auto będzie jechał raz łatwiej będzie się włączyć aby pogonić a z drugiej strony trudniej. (sorry ale ośmieszasz się jak tego nie kumasz).


Mówisz: ,, kontroluje 1 fc, a 2 pozostałych siedzi w aucie'' Na początku zerknij co oznacza termin kontrola ? Ci trzej funkcjonariusze uczestniczyli w kontroli razem niezależnie czy w danej chwili któryś z nich np. sprawdzał Pana w cero.

Mówisz: ,,sygnał do zatrzymania daje się odpowiedni wcześniej a nie jak tu nagle" Sygnał do zatrzymania daje się odpowiednio do tego aby zatrzymywany samochód mógł się bezpiecznie zatrzymać. Na tym filmiku nie widziałem sytuacji zagrożenia. Więc było poprawnie.

Mówisz: ,,dlaczego człowiek z lizakiem nie ma kamizelki " Człowiek z lizakiem ma mieć widoczne oznaczenie - on takie posiada. Nie ma wymogu obligatoryjnego noszenia kamizelki.

Mówisz: ,, Silnik włączony przez 30 minut?". Podaj mi podstawę prawną gdzie nie można miecz włączonego silnika podczas kontroli. Może wtedy szybciej pogonią - przecież o to się tak martwiłeś ? ( a może tobie grzejnik w biurze wyłączą to będzie ok ??? ;) )

Mówisz: ,,Jak podchodzie do auta zero asekuracji?" Zatrzymała cię kiedyś drogówka i zawsze podchodzi do ciebie 2 czy 3 funkcjonariuszy ???

Mówisz: ,,Macie dwa auta na raz w kontroli a fc nr 3 dalej ostro zajmuje się wyłącznie lornetką" Widocznie fc uznał, ze istnieje potrzeba weryfikacji jadących aut z użyciem lornetki. Mówisz: ,,Czy tu chodziło o ilość czy o jakość?" Teoretyku właśnie lornetka służy do weryfikacji potencjalnie zatrzymywanych pojazdów pod względem jakości. (jakość czyli zatrzymanie auta z towarem).

Mówisz: ,, Po prostu to tylko do proroka podesłać tylko. CO NA TO KIEROWNICTWO??? '' Paul, ci koledzy których prace komentujesz to może powinni iść do proroka i złożyć zawiadomienie, ze pomawiasz bezpodstawnie fc na służbie. Jeżeli masz informację o przestępstwie a nie zgłosiłeś do odpowiednich organów sam popełniasz przestępstwo. A na końcu to tobie kierownictwo powinno zrobić dyscyplinarkę za działanie na szkodę służby !!!

TEN SIĘ NIE MYLI CO NIC NIE ROBI - tak to o tobie Poul

Wracając do tematu: funkcjonariuszom SC należy się emka mundurowa ( może bez ciebie teoretyku Poul;) )

Tragedią naszej Służby są teoretycy bez praktyki. Nswet Komendant Główny Policji zaczyna od bruku. A u Nas? Dalej wątku nie rozwinę-ze względu na dobro Służby.
 
Ostatnia edycja:
Tragedią naszej Służby są teoretycy bez praktyki. Nswet Komendant Główny Policji zaczyna od bruku. A u Nas? Dalej wątku nie rozwinę-ze względu na dobro Służby.

Falcon zgadzam się w 100%
Taki teoretyk Poul nie wie że nie ma innej służby w tym kraju gdzie fc są obecnie tak skrupulatnie sprawdzani przez inne służby (więc mówienie o jakieś kontroli wewnętrznej jest śmiechu warte). Może ten teoretyk nie wie, że często fc SC wchodzili wspólnie np. ze SG na posesje nie mając do nie dawna broni w przeciwieństwie do kolegów w SG. Teoretyk nigdy nie był na przejściu a może zobaczyłby na czym polega ta robota ( może wtedy pomyślałby, ze emka bardziej należy się nawet fc S.C. niż fc SG),
Ale co się dziwić, jak dla niego (Poul) symbolem służby mundurowej godnej emki jest noszenie czapki w Izbie ;)

Ale masz racje takich jest więcej. W MF lub wysoka kadra pojedzie na drogę 2 razy i już uważają, że znają się na temacie. No a jak się znają to zabierają się do pisania instrukcji postepowania. I tak jest niestety ze wszystkim !!!

Pozdrawiam
 
Co do jednego sie po czesci zgodze a mianowicie do wlaczonego silnika gdyz pojazd moze miec wylaczony silnik gdy wykonuje czynnosci a i to mozna dyskutowac.Nie pisz mi tu o biurach bo daleko mam do nich....z jednym sie na pewno nie zgodze a mianowicie ze ta kontrola byla ok juz zaczynajac od miejsca tj.postoju taxi po asekuracje i zasady bezpieczenstwa
Kolego powyzej nie wycieraj sobie moim profilem geby bo tyle wiesz o mnie co ja o tobie..tak sie sklada ze robie na granicy eu
.Pozdrawiam Teoretyk :)
 
Ostatnia edycja:
Akurat wiem ze wchodzili na posesje bez broni a nawet wyobraz sobie ze wiem ze nadal to robia co jest kolejnym przykladam jakaz z nas profi sluzba.Na drogach tez dozory stoja bez broni i bez przeszkolenia.Dlaczego tego nie ma na kursach? Dlaczego tego nie uczy sie kazdy?Tak jest w policji,sg itd kazdy ma ten sam kurs niezaleznie czy potem robi w migracji na zielonej czy na przejsciu czy w logistyce kazdy ma ta sama komisje lekarska wie jakie sa zasady
 
Moze i nie wiem ze jestesmy tak skrupulatnie sprawdzani przez inne sluzby ale skoro mowisz ze tak jest to ok ale o czym to swiadczy o naszej profesjonalnosci?Widac dajemy powody ku temu zeby nam nie ufac nie?
 
wszystkiego najlepszego. czas chyba najwyższy przypomnieć sobie, w jakiej chwili obecnie się znajdujemy.

[video=youtube;PODNx8XvaPQ]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PODNx8XvaPQ[/video]
 
Kolego Zielony, bardzo Cię proszę - nie wypowiadaj się na temat kontroli drogowej, bo zwyczajnie nie masz o niej pojęcia, co dałeś w przykładzie swojego wpisu. Błędów było co niemiara, zarówno w sposobie zatrzymywania pojazdów, jak i kontroli - przyjmij to do wiadomości. Do sposobu kontroli przez Policję nie porównuj - robią czasami tak samo, co wcale nie znaczy, że dobrze.


Wracając do tematu : 10 lutego tego roku napisałem w odpowiedzi na post :
Fix - Na spotkaniu w Ministerstwie Finansów w dniu 10.02.2015r. Szef SC Pan Jacek Kapica zaprezentował Program "Pewna praca blisko domu". Program przewiduje umożliwienie funkcjonariuszom celnym przejście do administracji podatkowej.
Digital411 - To jest goście ucywilnienie , tylko robione małymi łyżkami,o tym mówiło się ostatnio wiele,teraz wprowadza się w czyn
garrob - Tak się skończy, gdyby zostali zmuszeni przez TK dać nam emki mundurowe. Zmienią SC na KAS-bis i dostaniemy uposażenie zasadnicze + stażowe, a cała reszta dodatków pójdzie się paść, bo już nie będziemy "mundurowi" . Oj, będzie płacz.


02.04.2015
I jeszcze najważniejsze. Termin wdrożenia wyroku TK i inne znane mi fakty potwierdzają, że MF chce wykonać wyrok TK wraz z nową restrukturyzacją, którą notabene planował już przed wyrokiem TK - nazwijmy to rzeczywiście KAS 2.
Nie muszę pisać, że emerytury zobaczy wtedy garstka z Nas.

Niestety byłem blisko ...
 
Kolego Zielony, bardzo Cię proszę - nie wypowiadaj się na temat kontroli drogowej, bo zwyczajnie nie masz o niej pojęcia, co dałeś w przykładzie swojego wpisu. Błędów było co niemiara, zarówno w sposobie zatrzymywania pojazdów, jak i kontroli - przyjmij to do wiadomości. Do sposobu kontroli przez Policję nie porównuj - robią czasami tak samo, co wcale nie znaczy, że dobrze.

Kolego garrob, bardzo Cię proszę jeżeli zarzucasz mi brak pojęcia o rzeczy której pisze to odnieść się do tego merytorycznie. Twoje sformułowanie, że ,Błędów co niemiara" , ,,Policja robi też takie błędy" jest odrobine mało merytoryczne !!! Taki zwrot może napisać np. portier z Izby. Nie twierdze, że nim jesteś:D

Odniosłem się do wpisu POULa ponieważ twierdził, ze nikt z nas nie zasługuje na emke mundurowa. Poza tym odniósł się nie sprawiedliwie do naszych kolegów( moim zdaniem swoim wpisem wypełniając znamiona pomówienia tych naszych kolegów z filmiku) .Odniosłem się do tego merytorycznie jak na forum, odpisując na każdy zarzut POULa (a było ich ok 10) . :D Robię m.in. tą robotę (kontrole) od prawie 12 lat !!!

Szanuje to co piszesz w innych wpisach więc nie ma sensu dalej brnąć w ten temat. W tym temacie ,,emek'' zajmujmy się tymi naszymi emkami. W związku z powyższym życzę Ci oraz innym (również: Poul,aquirre:rolleyes:) z okazji świąt tej emki mundurowej.
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:
Garrob ok, ale to że MF idzie w kierunku nazwijmy to KAS 2 to wiadomo było dużo przed wyrokiem TK. Wyrok TK natomiast komplikuje znacząco ten kierunek MF i realnie możemy się temu przeciwstawić.
Zielony78 i inni - glosa Dr A.Halickiego mówi, że nie można dzielić F.C. i to jest najważniejsze. Szkoda tylko, że glosa nie odnosi się do paru innych ważnych kwestii(vide pytania MF z prezentacji), ale myślę, że Dr A.Halicki będzie mógł jeszcze odnieść się w debacie naukowej do tych spraw.
Poul, wg mnie bez celu większego jest ta dyskusja w świetle wyroku TK.
Falcon, wybacz ale dałeś się zwieść Komunikatom, Listom otwartym i innym pismom, które mają właśnie na celu wytworzenie wrażenia panującej rzekomej kłótni. To mistyfikacja.
Nie ma żadnej kłótni, zauważ że ZZ Celnicy PL tylko raz przedstawił fakty i potem zwrócił się do wszystkich z Apelem o budowanie silnego frontu, nie wdając się w żadną polemikę, tym bardziej rzekomą kłótnię.
Nie szkodzi, gdy trzy centrale nie odpowiedzą na nasz ww. Apel - trudno. Jeżeli tak uznają, niech robią swoje, my swoje. Idziemy po to samo, więc nie ma wmawianych środowisku na siłę żadnych różnic i podziałów.
To dobrze dla sprawy, że są dwa tożsame co do głównego nurtu projekty. Różnić będą się tylko i to zasadniczo -uzasadnieniem, co w żaden sposób nie szkodzi sprawie, a jest wyłącznie dla jej dobra.
Faktycznie toczą niektóre siły straszliwą walkę, aby nie dopuścić do złożenia drugiego projektu. To jednak są działania osłabiające nasze wspólne dążenia do osiągnięcia celu i dla dobra sprawy nie damy się oczywiście zwieść z tej drogi.

Wesołych Świąt życzę wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Służby Celnej. Jestem w doskonałym nastroju, bo po blisko 20 latach (tyle jestem w SC i odkąd jestem w adm. celnej i SC celnicy o to roszczą) Związek Zawodowy, który założyłem 7 lat temu, mimo rzucania licznych kłód pod nogi, nie dał się zwieść i zrobił ogromny krok naprzód, ku włączeniu F.C. w system tzw. emerytur mundurowych. Zrobimy także kolejny krok i osiągniemy wspólny cel z poparciem środowiska zawodowego, które wyraźnie wzmocniło się po wyroku TK.
Dziękuję za to bardzo KOCHANI.

Więcej napiszę po Świętach. Jeszcze raz Wesołych Świąt

"Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju,
abym mógł nieść miłość tam, gdzie panuje
nienawiść;
abym mógł nieść ducha przebaczenia tam, gdzie
panuje grzech i wykroczenie;
abym mógł nieść zgodę tam, gdzie panuje
niezgoda;
abym mógł nieść prawdę tam, gdzie panuje błąd;
abym mógł nieść wiarę tam, gdzie panuje
zwątpienie;
abym mógł nieść nadzieję tam, gdzie panuje
rozpacz;
abym mógł nieść światło tam, gdzie panują
ciemności;
abym mógł nieść radość tam, gdzie panuje smutek"
Św. Franciszek z Asyżu
 
W chwili obecnej to rząd nie będzie miał za bardzo jak nas ucywilnić, większość z nas zgodnie z wyrokiem TK nabyła już prawo do emerytury po 15 latach służby.
 
Jak to? nasz projekt będzie różnił się tylko uzasadnieniem? A te wszystkie zarzuty na forum na temat braków projektu trójcy takie jak jeden dzień w mundurze i otrzymuje się prawo do emerytury mundurowej i in?????
 
W chwili obecnej to rząd nie będzie miał za bardzo jak nas ucywilnić, większość z nas zgodnie z wyrokiem TK nabyła już prawo do emerytury po 15 latach służby.

Dzień dobry.
Niestety mario97 nie ma moim zdaniem racji.
Wyrok TK rozstrzyga, iż konkretna nowelizacja ustawy o emeryturach mundurowych została uchwalona niezgodnie z Konstytucją, w związku z bardzo konkretnym stanem prawnym (zadania z ustawy o SC - art. 2 ust. 1 pkt 4-6).
Wyrok TK nie może natomiast z istoty rzeczy tworzyć samoistnie nowych bytów prawnych (nadawać komukolwiek jakiekolwiek uprawnienia).
W związku z tym, skoro w wyniku wyroku ktokolwiek z f.c. nie nabył jakichkolwiek nowych uprawnień emerytalnych, to nie może również w związku z brakiem takich uprawnień, czegokolwiek rościć.
Pozdrawiam
 
dlaczego nikt nie pisze ze bycie sluzba mundurowa wiaze sie nie tylko z przywilejem ale i z woeloma ograniczeniami i wymogami?Np.pisze tu o zdrowiu-ciekawe ile osob odpadloby na badaniach przed msw ? A u nas pracuja ludzie ze schorzeniami ktore z automatu wykluczaja z pracy w sluzbach.Inna sprawa kazdy krzyczy ze status mamy jak funkcjonariusze innych sluzb,ale czy my jestesmy sluzba bezpieczenstwa kraju?Czy u nas jak chce zwolnic sie z pracy do domu bo boli mnie zab to najpierw wiezie przelozony na komende dmuchac?Czy mamy kontrole wewnetrzna z prawdziwego zdarzenia typu bsw czy operacyjni ktorzy interesuja sie nasza osoba takze po sluzbie?Ile osob uczestniczy w zajeciach titi tzw wf-ie?Ile razy mieliscie tzw dyzur domowy? Mimo ze jest taki zapis w ustawie to nie znam nikogo kto by kiedykolwiek go pelnil a w sluzbach jest zawsze wyznaczony ktos kto ma sie stawic do pracy w przypadku nieobecnosci osoby z grafiku.
itp itd. I nie drzyjcie sie zaraz ze prowokuje tez bym bardzo chcial emeryture po 15 latach ale wiem z czym to sie wiaze

Znaczna część tego, co powyżej i następnych wpisów Poula to prawda.
Zgadzam się z opinią, że wbrew naszym ambicjom i dumie (tak, dumie!) z bycia celnikiem, nie jesteśmy w pełni profesjonalni a nasza Służba nie w pełni odzwierciedla wzorzec "prawdziwej służby mundurowej".
Ale,
po pierwsze, jesteśmy inną służbą niż reszta służb - mamy bardzo konkretną specyfikę wynikającą z charakteru naszych zadań - "misji",
po drugie, fakt, iż nie w pełni profesjonalnie realizujemy niektóre nasze zadania, wcale nie oznacza, że mamy z tego powodu być pozbawieni emerytur mundurowych. Oznacza to tylko, iż konieczne jest doprowadzenie do jak najpełniejszego wykonywania przez nas swoich zadań ustawowych, za które płaci nam Państwo ("podatnik"), w imieniu którego działamy.
Cały czas uważam, mimo obecnego czasu, w którym PR ważniejszy od profesjonalnego i rzetelnego służenia (!) Państwu (a nie kierownictwu SC!!!), że nasza Służba może wykazać, jak istotna jest jej rola i jak wiele dobrego może temu Państwu i społeczeństwu dać.
To wymaga po prostu radykalnej zmiany w sferze decydentów.
Pozdrawiam
 
Tak w ogóle w kwestii walki o nasze emerytury mundurowe. Argumentacja prawna i faktyczna są ze wszech miar ważne.
Ważne jest to, co część uczestników Forum przedstawiła we wcześniejszych wpisach a propos bardzo szczegółowej analizy prawnej projektu zgłoszonego przez trzy tzw. centrale (który to projekt pisany przez "Kancelarię prawniczą" notabene już na pierwszy rzut oka zawiera co najmniej dwa mało profesjonalne sformułowania dot. określenia katalogu podmiotów uprawnionych do nabycia "emek"). Jestem pełen podziwu i szacunku, bo tak dogłębna i szczegółowa analiza rozbierająca na czynniki pierwsze faktyczny sens (skutki) określonych projektowanych przepisów wymagała wiele pracy, wyobraźni i wnikliwości.
Ale... Podobnie jak Sławek uważam, że co najmniej równie ważna jest nasza praca nad SIŁĄ PRZEKAZU NASZEGO ŚRODOWISKA!
My mamy emanować siłą i niezachwianą pewnością, że to czego się domagamy, faktycznie się nam należy.
Dodatkowo musimy być na tyle zdeterminowani, żeby druga strona wiedziała, że pod żadnym pozorem nie odpuścimy.
W tym obszarze jest bardzo wiele do zrobienia, bo chociażby dyskusja na tym Forum dowodzi, jak bardzo jesteśmy - jak na razie - niezjednoczeni. I to pomimo świadomości tak ważnej sprawy.
Ale nawet będąc w jakiejś części niezjednoczeni (bo np. część osób może mieć inne interesy, niż walka o jakieś "emki"), ta część z nas, która naprawdę dobrze rozumie powagę chwili, musi być gotowa na podjęcie różnych wyzwań i działań, które mogą okazać się konieczne dla osiągnięcia celu. Celu korzystnego dla wszystkich z nas.
 
Wyrok TK rozstrzyga, iż konkretna nowelizacja ustawy o emeryturach mundurowych została uchwalona niezgodnie z Konstytucją, w związku z bardzo konkretnym stanem prawnym (zadania z ustawy o SC - art. 2 ust. 1 pkt 4-6).
Wyrok TK nie może natomiast z istoty rzeczy tworzyć samoistnie nowych bytów prawnych (nadawać komukolwiek jakiekolwiek uprawnienia).
W związku z tym, skoro w wyniku wyroku ktokolwiek z f.c. nie nabył jakichkolwiek nowych uprawnień emerytalnych, to nie może również w związku z brakiem takich uprawnień, czegokolwiek rościć.

Mam pytanko w związku z tym dopiero "nabyte" zostaną prawa przez funkcjonariuszy, o ile wyrok wejdzie w życie?
 
Back
Do góry