• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

glosę halickiego w całości należy uznać za prawnie uzasadnioną, logiczną i obiektywną. fragment dotyczący dodatków finansowych jako rekompensaty za "mundurowatość" odrobinę niezręczny. argument za pozbawieniem posłów i senatorów immunitetu. biorą pieniądze za posłowanie i senatorowanie, czy nie biorą? więc o co chodzi :D?

może pan aq. nie lubi mądrzejszych od siebie :D?

zobaczymy, jak będzie riposta :D?
 
daj sobie spokój z wmawianiem kto i co ma zrozumieć.
jesteś ledwie prawiczkiem na tym forum, a już rościsz sobie prawo do wyrokowania co kto ma myśleć.
ten ostatni post wiele o tobie mówi ....
raczej bez odbioru.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ostatnia edycja:
Nikomu nie wmawiam kto i co ma rozumieć !
Piszę to co uważam, to co myślę, nikomu nic nie narzucam.
aquirre czy ty nie widzisz, że ty właśnie w każdym swoim wpisie pouczasz kto i co ma rozumieć.
Jak się ktoś do tego nie stosuje to go po prostu obrażasz.
Jeżeli nie widzisz to co robisz, to żyjesz w wirtualnej rzeczywistości, to się leczy.
Jestem dumny, że jestem jak ty o mnie mówisz ,,ledwie prawiczkiem tego forum", dumny że wykonuje swój zawód ( i dostaje za to dodatek kontrolerski ).
Zwrot ,, ledwie prawiczek tego forum" świadczą o jakieś frustracji ???
Bez odbioru.
PS. w moim poprzednim wpisie w miejscu wykropkowanym widnieje SSC :D
 
Ostatnia edycja:
glosę halickiego w całości należy uznać za prawnie uzasadnioną, logiczną i obiektywną. fragment dotyczący dodatków finansowych jako rekompensaty za "mundurowatość" odrobinę niezręczny. argument za pozbawieniem posłów i senatorów immunitetu. biorą pieniądze za posłowanie i senatorowanie, czy nie biorą? więc o co chodzi :D?

może pan aq. nie lubi mądrzejszych od siebie :D?

zobaczymy, jak będzie riposta :D?

Glosa Pana dr Halickiego na pewno przyda się w walce o nasze emki.
Fragment o dodatkach finansowych za mundurowość może i masz rację stanowią niezręczność ale dla mnie osobiście (dostaje za wykonywanie zadań dodatek kontrolerski) jest mocno niesprawiedliwy i prawnie niezasadnym argumentem.
Jeszcze jedno, moim zdaniem powinniśmy porównywać się do SG oraz Policji a nie do służby specjalnej tak jak Pan dr Halicki uczynił (zadania analityczno- informacyjne CBA do zadań analityczno-informacyjnych SC).

Jeżeli Pan aq.... nie lubi mądrzejszych od siebie i czuje się zagrożony faktem , że ktoś napisze tylko co myśli to .................................. ;)
 
Ostatnia edycja:
w protokole z narady nic na ten temat się nie znalazło... ale wydaje mi się, że temat poruszony musiał być na pewno... cieszą się pewnie, że dostaną...
 
Po wydarzeniach dnia dzisiejszego:
- prezentacja MF na temat wdrożenia wyroku TK
- zaproszenie na posiedzenie Prezydium obu Komisji
- i innych, o których pisać na razie dla dobra sprawy nie mogę

uważam, że tym bardziej wszystkie siły musimy skierować na zbudowanie silnego frontu środowiska zawodowego, bo chcą nas zwieść

Proszę o zgłoszenia do 7 kwietnia przedstawicieli z wszystkich komórek organizacyjnych w Polsce na mail slawomir.siwy@celnicy.pl lub celnicy.pl@wp.pl
 
A może należałoby wystąpić do jakiegoś prawnika o napisanie dodatkowej glosy do wyroku TK. Glosa która nie będzie kontestował samego wyroku, który się nie zmieni ale w rezultacie włączy wszystkich funkcjonariuszy SC.

Tezę w glosie, którą można postawić:
TK nie ograniczył w wyroku tzw. zakresu przedmiotowego. A to oznacza, że celnicy musza mieć takie same prawa jak inni funkcjonariusze służb mundurowych. Policjanta nie można na zasadzie zwykłej decyzji służbowej pozbawić stażu emerytalnego. A w ustawie o SC mamy np. taki art.86 który to umożliwiał. Nawet jeżeli ten art. się zmieni to i tak będzie dotyczył sytuacji przyszłych. Prawo nie działa wstecz, więc wielu funkcjonariuszy zostało przeniesionych na podstawie art.86 jak przysłowiowy worek kartofli. Wielu strasząc zastosowaniem art.86 zostało ,,poproszone" do napisania pisma ,,dobrowolnie" o przeniesienie. Tak więc nieuwzględnienie wszystkich funkcjonariuszy spowodowałoby ograniczenie prawa celników w zakresie przedmiotowym wbrew wyrokowi TK.

Może lepiej nie walczyć z wyrokiem, który jest ostateczny tylko iść w argumentację prawną, że wykonanie wyroku TK to de facto włączenie wszystkich funkcjonariuszy SC do emek mundurowych !!!
 
Ostatnia edycja:
Z prezentacji MF:
Wątpliwości, które nasuwają się po zapoznaniu się z sentencją wyroku TK:

- jakiej grupy funkcjonariuszy celnych powinny dotyczyć nowe regulacje,
odp. : wszystkich

- od jakiego momentu powinno nastąpić włączenie funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytur służb mundurowych
odp.: od momentu zaistnienia formacji nazywanej Służbą Celną

- który system zaopatrzenia emerytalnego powinien zostać zastosowany do funkcjonariuszy celnych
odp.: ten sam, który dotyczy funkcjonariuszy Policji, Wojska, itd.

- jak powiązać odprowadzone w ramach systemu powszechnego składki z zaopatrzeniem emerytalnym służb mundurowych ?
odp.: w taki sam sposób, jak Policjantów (i innych z ustawy o mundurówkach), którzy przed służbą pracowali "w cywilu"

Po kiego wuja próbują wyważać otwarte drzwi ? Który z cymbałów próbuje kombinować i wprowadzać zamieszanie, skoro rozwiązania już są ? Na nowo ktoś chce koło wymyślić ?
Każdy związkowiec, który zacznie rozmawiać o czymś innym niż dopisanie nas do ustawy o emeryturach mundurowych na takich samych warunkach, jak obecni funkcjonariusze, powinien zostać wymieniony z imienia i nazwiska natychmiast!


Przewidywany termin zakończenia prac nad rządowym projektem ustawy którego celem będzie wykonanie wyroku TK i skierowanie go do Marszałka Sejmu RP - IV kwartał 2017 r.

Niech mnie ktoś poprawi, ale czy ostateczny termin wykonania wyroku TK, to nie będzie wrzesień 2017r. ?
 
Ostatnia edycja:
Słusznie Pan czyni Panie Sławku ignorując ten "dwuznaczny projekt" serwowany nam poprzez forum.
Wyobrażam sobie co musi Pan czuć wiedząc, że znane są Pana myśli :D
pozdrawiam serdecznie

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
,,który system zaopatrzenia emerytalnego powinien zostać zastosowany do funkcjonariuszy celnych''

Chyba się przesłyszałem. Ile systemów zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy służb mundurowych obowiązuje w Polsce ???
Czy wyrok TK nie odnosi się wprost który artykuł, której ustawy, którego systemu emek jest niezgodny z konstytucją ???

Czy nie należałoby zgłosić do proroka zawiadomienie podejrzenie popełnienia przestępstwa ??? Wykonanie wyroku to 18 miesięcy. Jeżeli ktoś zakłada, że nie zamierza wykonać wyroku w terminie prawnie wskazanym to nie popełnia ............................... ???

Porównanie czasowości przeprowadzenie zwykłej nowelizacji ustawy o SC (gdzie nie ma ograniczeń czasowych) do wykonania wyroku TK to jakiś głupi żart !!! Wydaje mi się, że za ten harmonogram powinny w MF polecieć głowy !!!
 
TK nie określił terminu. Wobec tego termin wykonania wyroku to NIEZWŁOCZNIE.
Dlatego mamy podstawę, by domagać się realizacji wyroku w tej kadencji Sejmu.

"Trzeba również zadać Przewodniczącemu pytanie, z kim konsultował własne wnioski do Marszałka Sejmu R.P. i Przewodniczącej Podkomisji Sejmowej w sprawie zawieszenia prac podkomisji sejmowej nad projektem ustawy - druk sejmowy 2563."
To jak pamiętacie pytanie do mnie z dnia 25.03.2015r. :)
W świetle zaproszenia do Sejmu na posiedzenie Prezydiów Komisji, które pracują nad emeryturami celnymi i jak widać zastanawiają się nad dalszym procedowaniem nad tymi emeryturami, uważam to za bardzo groźne.

Pytanie postawione w prezentacji MF ,,który system zaopatrzenia emerytalnego powinien zostać zastosowany do funkcjonariuszy celnych'' nie jest pytaniem postawionym w ten sposób przypadkowo. Jest pytaniem celowo tak sformułowanym.
Eksperci zapytani w ten sposób będą wypowiadać się czy 15 lat czy 25 lat, czyli czy stary czy nowy?
Jedyną właściwą prawną odpowiedzią jest - "przełożenie po prostu zapisów z zaopatrzeniowego systemu emerytalnego na grunt pragmatyki SC", a więc 15 lat zatrudnieni do 31 grudnia 2012 i 25 lat służby 55 lat wiek zatrudnieni od 1 stycznia 2013r.
Jednak jestem przekonany eksperci dadzą się "wpuścić", bo nieprzypadkowo tak sformułowano pytanie i będą odpowiadać, że nowy, obecnie obowiązujący.

Zapraszam na spotkanie, proszę o zgłoszenia do 7 kwietnia, bo ewidentnie MF chce nas wyprowadzić w pole.
Jeżeli nie zbudujemy silnego oddolnego ruchu, to będzie bardzo ciężko.
 
I jeszcze najważniejsze. Termin wdrożenia wyroku TK i inne znane mi fakty potwierdzają, że MF chce wykonać wyrok TK wraz z nową restrukturyzacją, którą notabene planował już przed wyrokiem TK - nazwijmy to rzeczywiście KAS 2.
Nie muszę pisać, że emerytury zobaczy wtedy garstka z Nas.

MUSIMY DZIAŁAĆ KOCHANI! ZAPRASZAM NA SPOTKANIE-ZGŁASZAJCIE PRZEDSTAWICIELI Z JEDNOSTEK do 7 kwietnia.
 
koledzy celnicy !!!
Tylko 1 zwiazek celnicy.pl i tylko 1 ...ostatnia szansa ...dla nas !!!
Tylko 1 związek i tylko 1 reprezentujący nas przewodniczący, który nie bał się nas reprezentować przed TK!!!!
WSZYSCY TYLKO 1 ZWIĄZEK
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ - DEKLARACJA DO ZWIĄZKU Konto Związku - 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001
 
I jeszcze najważniejsze. Termin wdrożenia wyroku TK i inne znane mi fakty potwierdzają, że MF chce wykonać wyrok TK wraz z nową restrukturyzacją, którą notabene planował już przed wyrokiem TK - nazwijmy to rzeczywiście KAS 2.
Nie muszę pisać, że emerytury zobaczy wtedy garstka z Nas.

MUSIMY DZIAŁAĆ KOCHANI! ZAPRASZAM NA SPOTKANIE-ZGŁASZAJCIE PRZEDSTAWICIELI Z JEDNOSTEK do 7 kwietnia.

Właśnie chciałbym o to spytać. Bo nie jest to dla mnie takie oczywiste. Wydaje się, że proste ucywilnienie niczego tu nie zmienia, ponieważ większość FC [podejrzewam, że z 70%] już nabyła prawo emerytalne. Nawet jeżeli czas służby liczyć od 0.9 1999 to jest ponad 15 lat. Zdaje sobie sprawę z perfidii MF, ale coś takiego raczej ciężko im będzie przeskoczyć?
 
Myślę, że ustawa o emkach sc będzie uchwalona bardzo szybko, po cichu , ale w takiej formie która będzie dla nas najmnie korzystna. I tego należy się najbardziej bać.
 
Po przemyśleniu, pragnę napisać, że właściwie nic nowego nie pojawiło się po publikacji MF.
1. To, że MF chce zaraz po wyborach połączenia ze skarbówką było wiadomo już przed wyrokiem TK(takie wpisy na forum były wcześniej). Oczywiście należy spodziewać się niebawem oficjalnego zanegowania ze strony MF tego kierunku działań. :)
2. To, że MF przedstawi niekorzystny i odległy w czasie tryb wdrożenia wyroku TK także było wiadomo od dnia ogłoszenia wyroku
3. Tego, że większość parlamentarna zechce próbować reaktywować emerytury celne także można było się spodziewać

A zatem spokojnie. Robimy swoje. Jestem przekonany, że potrafimy przeciwstawić się temu jako środowisko zawodowe.
Proszę o zgłoszenia ZZ i przedstawicieli jednostek i komórek organizacyjnych http://celnicy.pl/content.php/2386-Z...O%C5%81ECZNYCH
MUSIMY ZBUDOWAĆ SILNY FRONT ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO
 
Nie jestem, co prawda ekspertem, ale moim zdaniem funkcjonariusze w MF-ie, a i SSC mogą tylko zyskać na normalnym rozpatrzeniu kwestii emerytalnej. Czy nie można po prostu uznać, że zarówno MF, jak i Komisja wyszły z niemożliwej do zaakceptowania pozycji wyjściowej i traktować tego, jak punktu wyjścia do dalszych rozmów?
Trudno mi uwierzyć, w szczerość 3 Central.
 
Back
Do góry