• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Poseł PiS Jarosław Zieliński powiedział na Konferencji, że ten wyrok TK należy uznać za historyczne wydarzenie.
Ja też tak uważam.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Witam!
Po pierwsze wielkie podziękowania dla Pana Siwego! Zapisuje się Pan złotymi zgłoskami w historii polskiego cła. Chapeau bas !
Po drugie należy starać się by zaopatrzenie emerytalne dotyczyło wszystkich bez wyjątku celników. Po trzecie kwestia od kiedy ma obowiązywać nowa ustawa emerytalna. Nie wyobrażam sobie aby od 2009r , bo dla wszystkich zolli , którzy pracują od kilkanaście i więcej lat ta ustawa nie będzie miała praktycznego zastosowania. Doszło by do parodii ,ze jeden odchodziłby na emeryturę w wieku 67 lat po 45 latach pracy równo z kolegą który miałby 55 lat i 25 lat pracy.
Jeszcze raz gratulacje dla ZZ Celnicy. pl.
 
Ktoś pewnie szeregowy celnik (chociaż nie mam pewności ) napisał :"....Skoro kazdy celnik ma dostac emeryture... To moze kazdy przejdzie okregowa komisje lekarska i odwali to co powinien w terenie? Odpadnie 1/3 niezdolnych? Tu wszystko musi miec rece i nogi. Pozdrawiam... Przed druga zmiana, ktora nie wiem o ktorej sie dzis skonczy... ��..."
Zaczyna się, a mogło być tak pięknie. Jest Nas tylko 14tyś to niewielka grupa dla państwa, mamy szansę coś osiągnąć, nie zepsujmy tego głupimi podziałami.
 
Dzięki za info o konferencji. Tego właśnie chciałem się dowiedzieć. Wyrok TK jest dla ustawodawcy prawnie obowiązujący. Ustawodawca powinien niekonstytucyjny przepis uregulować niezwłocznie. Pięknie :)
 
Z treści wyroku wynika że: wydziały informatyki, organizacyjno-prawny, kadr i szkolenia, finansowy, rozliczeń, akcyzy, egzekucji, obsługi przedsiębiorców, przeznaczeń celnych, być może dozoru idzie do odstawki/ucywilnienia. FC z tych komórek nie wykonują zadań określonych w art. 2 ust. 1 pkt 4-6 ustawy o Służbie Celnej. Uważam że ta radość jest zdecydowanie przedwczesna.
 
Ostatnia edycja:
Z wyroku nie wynika ucywilnienie kogokolwiek. To od naszej postawy zależy co będzie dalej. Spodziewasz się, że teraz nasi przełożeni się ucywilnią?,
 
Wprost nie wynika, ale wszystkim celnikom na podstawie tego wyroku emka nie przysługuje. Niestety. Nie widzę problemu żeby góra się ucywilniła. Wciągną im na stałe dodatki za stopnie itd. do wynagrodzenia zasadniczego i dziękuję. Jedynie dodatkowego urlopu szkoda ale jak ktoś jest kumaty zrobi sobie mianowanie w KSC i też będzie miał 35 dni urlopu i dodatkowo 900 brutto na dzień dobry za mianowanie.
 
Dzięki za info o konferencji. Tego właśnie chciałem się dowiedzieć. Wyrok TK jest dla ustawodawcy prawnie obowiązujący. Ustawodawca powinien niekonstytucyjny przepis uregulować niezwłocznie. Pięknie :)

Marzenia ściętej głowy. Do dziś pracuje na przepisach które TK uznał za niekonstytucyjne ponad rok temu (dot. Ordynacji). O jakichkolwiek zmianach ani widu ani słychu.
 

Jeżeli Trybunał w swoim orzeczeniu nie postanowił inaczej, zgodnie z art. 190 ust. 3 Konstytucji oraz art. 71 ust. 2 Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym wyrok TK wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Z tą datą przepisy uznane przez Trybunał za niezgodne z Konstytucją lub wskazanymi ustawami przestają obowiązywać.

3. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny dwunastu miesięcy (...)
 
To co? Teraz czas na Straże Miejskie i Gminne, Nadleśnictwo i Inspektorat Transportu Drogowego!!! Przecież to jawna dyskryminacja i niesprawiedliwość społeczna że też nie mają ŻADNYCH przywilejów!!!!
to im pomóż walczyć
jakie to kużwa typowe - on ma więcej to mu zabrać a nie jak wśród normalnych - on ma więcej to ja też będę się starać o.. lepszą pracę, podwyżkę, dom, emkę

zmień nicka na "pies ogrodnika" - byłby trafny
 
Z treści wyroku wynika że: wydziały informatyki, organizacyjno-prawny, kadr i szkolenia, finansowy, rozliczeń, akcyzy, egzekucji, obsługi przedsiębiorców, przeznaczeń celnych, być może dozoru idzie do odstawki/ucywilnienia. FC z tych komórek nie wykonują zadań określonych w art. 2 ust. 1 pkt 4-6 ustawy o Służbie Celnej. Uważam że ta radość jest zdecydowanie przedwczesna.
nieprawda, tk uznał, że pominięci nie mogą dostać emek, uznał że pominięcie fc wyk zadania art. 2 ust. 1 pkt 4-6 ustawy o Służbie Celnej jest niezgodne, a to nie oznacza, że fc nie wyk tych zadań emek dostać nie mogą - to różnica
 
dozór wykonuje część czynności z art. niezgodnych z konstytucja, ale póki co to dzielenie skóry na niedźwiedziu
 
Czy znane jest może stanowisko mf'u i miłościwie nam panującego, po wyroku trybunału??
Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pewnie nabrali wody w usta i pochowali głowy w piasek. Tudzież kminią jeszcze jak się znowu wywinąć.
 
Czy znane jest może stanowisko mf'u i miłościwie nam panującego, po wyroku trybunału??
Bo nigdzie nie mogę znaleźć. Pewnie nabrali wody w usta i pochowali głowy w piasek. Tudzież kminią jeszcze jak się znowu wywinąć.

Wywinąć? Coś tak czuję w kościach, że generalicja w pierwszym szeregu po emki wystąpi:) Może nawet zechcą się przenieść na granicę xD
 
To dla nich chyba za szybko, by się wypowiedzieć, pewnie są w szoku. Wiadomo, ze szefostwo nie chciało mieć emerytur mundurowych, pytanie czy będzie kurczowo się trzymać swojego zdania.
 
nieprawda, tk uznał, że pominięci nie mogą dostać emek, uznał że pominięcie fc wyk zadania art. 2 ust. 1 pkt 4-6 ustawy o Służbie Celnej jest niezgodne, a to nie oznacza, że fc nie wyk tych zadań emek dostać nie mogą - to różnica
Dokładnie. Już rozmawiałem w Parlamencie i Posłem J.Zielińskim przede wszystkim - i tak też to widzą, a TK wyraźnie też stwierdził, że od woli ustawodawcy zależy jak to ureguluje. Nie będzie zgody w Parlamencie i w poszczególnych pragmatykach służb mundurowych, na dzielenie funkcjonariuszy. Proces ten mogą próbować realizować, choć przyznam, że sobie tego nie wyobrażam, ale tylko dla nowoprzyjmowanych, czyli od dnia wejścia w życie nowej ustawy.
Powtórzę raz jeszcze, ten wyrok TK stwarza nam ogromne możliwości do działania. Tak silnych prawnych argumentów, nie mieliśmy nigdy w historii.
Zamiast malkontenctwa i czarnowidztwa, czyli podporządkowywania się PR Ministerstwa, które obserwuję tutaj u co niektórych(bez urazy), potrzebne jest wspólne działanie, ale przede wszystkim wsparcie ruchu związkowego, które teraz będzie bardzo potrzebne.
Nigdy nie byłem tak mocno przekonany o możliwości osiągnięcia celu, jak po tym wyroku.
Wierzę w Was i liczę bardzo na Waszą pomoc.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Zamiast malkontenctwa i czarnowidztwa, czyli podporządkowywania się PR Ministerstwa, które obserwuję tutaj u co niektórych(bez urazy), potrzebne jest wspólne działanie, ale przede wszystkim wsparcie ruchu związkowego, które teraz będzie bardzo potrzebne.
Nigdy nie byłem tak mocno przekonany o możliwości osiągnięcia celu, jak po tym wyroku.
Wierzę w Was i liczę bardzo na Waszą pomoc.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

Dokładnie. I koniec trolowania;)
 
Teraz zależy jak licznie przystąpimy/cie do CELNICY PL. Od Was/Nas zalezy jego sila, wspierajmy Sławka i składajmy deklaracje członkowskie.
 
Back
Do góry